Yüksek ısıdaki su buharı ile deterjansız hijyen sağlaması için geliştirilen Karcher buharlı temizleyici modelleri, yaşam alanında derinlemesine temizlik yaparak mikrop ve bakterilerden kurtulmak isteyenlere hitap eder. Genellikle elektrikli süpürge görünümünde olan bu cihazlar, farklı temizlik başlıkları sayesinde, ulaşılması oldukça zor olan dar alanları dahi pratik bir şekilde temizleme ayrıcalığı vadeder. Banyodan mutfağa, halıdan perdeye kadar çeşitli yerleri minimum efor harcayarak kısa süre içinde temizleme olanağı tanıyan bu cihazlar, kimyasalların yer almadığı özel bir kullanım süreci sunar. Kullanıcıların tamamen farklı olan temizlik alışkanlıklarına uygun birçok modeli bulunan buharlı temizleyici Karcher fiyatı ile de benzerlerinden ayrılır. Özellikle deterjan masrafını ortadan kaldıran çalışma prensibi sayesinde bütçe dostu bir kullanım süreci vadeder.

Karcher Buharlı Temizleyici Özellikleri

Yüksek basınç ile temizlik yapması için geliştirilen Karcher buharlı temizlik makinesi, modelden modele farklılık gösteren özelliklere sahiptir. Örneğin, görsel tasarım açısından yatay ve dikey elektrikli süpürge şeklinde tasarlanmalarının yanı sıra fonksiyonel açıdan da farklı işlevleri bulunur. Ucunda buhar tabancası yer alan ortalama 2 metrelik buhar iletim hortumları ile birlikte gelen Karcher buharlı temizlik robotu, ayrıca pencere nozulu gibi çeşitli aksesuarlar sayesinde lokal temizlikleri daha pratik bir hale getirir. 5 metreye varan kablo uzunlukları, yaklaşık 3 kg olan ağırlıkları ve ek aksesuarları ile elektrik enerjisi bulunan her yerde derinlemesine temizlik yapma olanağı tanıyan söz konusu cihazların su haznesi kapasiteleri ise minimum 500 ml’dir.

Buharlı temizlik makinesi veya robotu olarak bilinen Karcher buharlı temizleyici özellikleri, cihazın modeline göre değişse de tamamen su buharı ile temizlik yapma konseptine göre tasarlanmışlardır. Sert zeminlerden hassas tekstil ürünlerine, davlumbazdan ocağa kadar yaşam alanındaki her yerde kullanım için çeşitli başlık ve aksesuarlara sahip olan söz konusu cihazlar arasında buharlı ütü yapabilen modeller de bulunur. Karcher ütülü buharlı temizleyici olarak bilinen bu cihazlar, askıda ütü yapma olanağı tanıyarak inatçı kırışıklıkları zahmetsizce giderme fırsatı sunar. Öte yandan kullanım talimatlarına uyulduğu takdirde Karcher buharlı temizleyici halı, koltuk ve perde gibi farklı tekstil ürünleri üzerinde de oldukça etkili sonuçlar verir.

Karcher Buharlı Temizleyici Modelleri

Dikey süpürge formunda olan buharlı temizleyici, iki farklı çalışma modunda zemin temizliği yapar. Ortalama 5 metre kablo uzunluğu ile kolay hareket etme olanağı tanıyan bu cihaz, 3.2 bar buhar basıncı üreterek hijyen sağlar. Silme başlığında ise çıtçıtlı mikrofiber bezler yer alır. El değmeden değiştirme özelliğine sahip olan bu bezler sayesinde zemindeki lekeler kolaylıkla giderilir. Söz konusu cihazlar genellikle sert zemin temizlemek için tasarlanmıştır. Başarılı markanın buharlı makineleri arasında temizlediği yüzeydeki fazla suyu çekebilen Karcher buharlı vakumlu temizleyici ürünler de bulunur. Bu cihazların kullanıcılara sunduğu en önemli avantaj temizlik süreci sonunda neredeyse kuru bir yüzey bırakmalarıdır.

Temizlik robotu olarak adlandırılan çok yönlü cihazlar Karcher buharlı yer temizleyici, cam temizleyici, ütü gibi işlevleri ile dikkat çeker. Her bir işlev için farklı aksesuarlar ile birlikte gelen başarılı cihazlar, kolay takılıp çıkarılabilen aksesuarları sayesinde anında bambaşka bir işleve sahip olur. Örneğin, cam ve pencere nozulu takıldığında Karcher buharlı cam temizleyici elde edilir. Modeli ne olursa olsun pratik ve hijyenik bir kullanım süreci vadedetmelerinin yanı sıra kullanıcıların temizliğe daha az zaman harcamaları için ekstra hızlı buhar üreten temizlik makineleri, herkese hitap eden bir kullanım süreci sunar. Karcher buharlı temizleyici yorum ve değerlendirmelerinde de vurgulanan bu tasarım, daha önce hiç buharlı temizlik makinesi tecrübesi olmayan kullanıcıların dahi kolaylıkla yaşam alanlarını temizlemelerini sağlar.

Karcher Buharlı Temizleyici Kullanımı

Başarılı markanın farklı fonksiyonları ve farklı kullanım aşamaları olan birçok buharlı temizlik makinesi bulunduğu için “Karcher buharlı temizleyici nasıl kullanılır?” sorusunun net bir yanıtı bulunmamaktadır. Ancak, kullanıcıların Karcher buharlı temizlik makinesi yorumları ve değerlendirmelerinde de vurgulanan genel kullanım aşamaları şu şekildedir:

 • Temizlik yapılacak yüzeye uygun uygulama başlığı seçilir ve var ise ucuna mikrofiber bez takılır.
 • Cihazın su haznesi en fazla maksimum yazan kısma kadar su ile doldurulur.
 • Cihaz fişe takılır ve başlatma tuşuna basılarak ısınması beklenir.
 • Cihazdan cihaza değişse de yüzey türüne uygun temizlik modu seçilir.
 • 30 saniye sonunda su buharı üretmeye başlayan cihaz ile belirlenen yüzey temizliğine başlanır.
 • Temizlik sürecinde manuel olarak belirli aralıklar ile buhar verilebileceği gibi sürekli buhar modu açılarak daha etkili bir kullanım sağlanabilir.
 • Temizlik sırasında kesintisiz buhar akışı sağlanması için kireç çözücü kartuş kullanımına özen gösterilmelidir.

Ev, ofis, ana sınıfı, spor salonu gibi yaşam alanlarının sadece zemini temizlenecek ise bakteri, mikrop ve virüsleri büyük oranda yok etmesi ile öne çıkan buharlı mop görünümlü temizlik makineleri tercih edilmelidir. Uzmanların Karcher buharlı dikey süpürge tavsiyesi de bu yöndedir.

Karcher Buharlı Temizleyici Avantajları

Ürettiği temizlik makineleri ile kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Karcher, çok yönlü buharlı temizleyiciler ile birçok avantajı bir arada sunar. Karcher buharlı temizleyici kullananlar tarafından da vurgulanan söz konusu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Sadece su kullanarak derinlemesine hijyen sağlar. Deterjan masrafının azalmasında etkilidir.
 • Sessiz çalışır, kullanım sırasında çevredekilere rahatsızlık vermez.
 • Temizliği daha etkili hale getirdiği gibi temizlik için harcanan süreyi de azaltır.
 • İnatçı lekeleri ve yağ kalıntılarını dahi saniyeler içinde çözer, kullanıcılara yorulmayacakları bir temizlik süreci sunar.
 • Su buharı kullanarak temizlik yaptığı için uygulama yüzeylerinin zarar görmesini önler.
 • Pratik ve çok yönlü bir kullanım süresi sunarken kompakt tasarımı sayesinde yer israfına neden olmaz.

Öte yandan, Karcher buharlı temizleyici yorumları ile de desteklenen avantajlar arasında ulaşılabilir fiyatlar da yer alır. Özellikle birçok cihazın yapabileceği işi tek başına gerçekleştiren çok yönlü Karcher buharlı temizlik robotu fiyatı ile büyük bir fırsat sunar.

Karcher Buharlı Temizleyici Fiyatları

Dikey buharlı temizlik makinesinden buharlı temizlik robotuna kadar farklı model seçenekleri ile öne çıkan Karcher markası, tıpkı zengin ürün yelpazesi gibi oldukça geniş bir fiyat aralığı sunar. Dolayısıyla cihazların fiyatları fonksiyonlarına göre farklılık gösterir. Bu noktada, her türlü zemin ve yüzeyi temizleme avantajı sunan çok fonksiyonlu Karcher buharlı temizleyici fiyatları ile dikey şarjlı süpürge formunda olan ve buharlı mop özelliği bulunan Karcher buharlı süpürge fiyatları birbirinden farklıdır. Ancak genel olarak zaman tasarrufu sağlaması, deterjan kullanma ihtiyacını ortadan kaldırması, tam anlamıyla hijyen sağlaması, uzun ömürlü olması, pratik kullanım ve saklama avantajı sunması gibi avantajlar baz alındığında Karcher buharlı temizlik makinesi fiyatı ulaşılabilir seviyelerdedir.

Karcher buharlı temizleyici alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Çok yönlü kullanım avantajı sunan buharlı temizlik robotlarından buharlı mop gibi spesifik cihazlara kadar oldukça zengin ürün modelleri bulunan Karcher, kullanıcılara ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürünü tercih etme ayrıcalığı sağlar. Bu doğrultuda, kullanım alışkanlıklarınıza uygun cihazları tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte cihazı almadan önce, buhar basıncı, su haznesi kapasitesi, enerji tüketimi, ses seviyesi, aksesuar seçenekleri, kablo uzunluğu gibi özellikleri araştırmanız, doğru ürünü tercih edebilmeniz adına oldukça faydalıdır.

Karcher buharlı temizleyici aksesuarları kolay bulunur mu?

Başarılı markanın buharlı temizlik robotları ve mopları ile kullanım için çeşitli aksesuarları bulunur. Tek kullanımlık temizlik bezlerinin yanı sıra el nozulu için ikili mikrofiber bezler, yer silme başlığı için zemin silme bezleri, cam silme başlığı, kireç çözme tableti gibi hem uygun fiyat hem de kolay temin avantajı ile kullanıcıların beğenisine sunulur.

Karcher buharlı temizleyici kaç bar olmalı?

Modelden modele değişse de Karcher buharlı temizleyici cihazlar, ortalama 4.2 bar basınç ile buhar verir. Bu sayede doğru uygulama yapıldığı takdirde virüs ve bakterilerin yüzde 99.99’unu yok ederek tam anlamıyla hijyen sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Karcher Buharlı Temizleyici

37 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Buhar Basıncı
Toplam 24 / 37 ürün
DSACategoryId/2147483638/17071/155123/80160034/karcher