Kaş-Bıyık Alma Aletleri

İstenmeyen tüyleri almak için kullanılan yöntemlerin uygulanmasında, el becerisi ve doğru alet kullanımının önemi vardır. Özellikle karşıdan bakıldığında direkt görülmesi nedeniyle kaş şekillendirmek ekstra özen ister. Kaşların güzel bir forma kavuşturulması ve yanlış kılın çekilmeden alınması için doğru alet kullanımı önemsenir. Cımbız, makas ve ip gibi farklı ürünler ile kaşlara doğal ya da kavisli şekil verilebilir. Kaş altı, üstü ve ortası için kullanılabilir olan aletler farklı şekillerde üretilir.

Yüzde bulunan bıyık, yanak ve alın tüyleri sadece kadınlar için değil erkekler için de bir sorun haline gelebilir. Hormonal gelişim nedeniyle çıkan kıllarını almak isteyen farklı cinsiyet ve yaştaki kullanıcılara hitap eden modeller vardır. Kuaföre para vermek istemeyen ya da zamanı olmayan kişiler için evde kullanılabilir olan tasarımlar, kolay ve pratik uygulama imkânı sunar. Sadece evde değil, güzellik salonu ve kuaför gibi profesyonel ortamlarda da epilasyon için aynı aletler tercih edilebilir.

Yüzünüzde bulunan tüyleri almak için birçok farklı aleti kullanabilirsiniz. Bunların bazıları mekanik bazıları da otomatiktir. Basit yapılı cımbız, makas ve usturaların yanı sıra karmaşık ipli, yaylı ve otomatik epilasyon aletleri de bulunur. Farklı çalışma stillerine sahip olan ürünler ile epilasyon yaparken doğru alana uygulama yapmanız başarı şansını artırır. Her ürünün başarısının yüksek olduğu ve tüylerin alımında tercih edildiği ayrı bir alan vardır.

Kaş Bıyık Alma Cımbız ve Makasları

Uzun yıllardan beri sıklıkla kullanılan cımbızlar kaş ve bıyık alma işlemlerinde sıklıkla tercih edilir. Kontrollü bir şekilde tek tek kılları çekerek koparan cımbızlar, farklı ağız ve gövde tasarımlarına sahiptir. Yatay, verev ve düz kesim cımbız ağızlarını modeller arasında bulabilirsiniz. Bombeli ve düz gelen cımbız ağızları arasından kullanım alışkanlığına göre seçim yapabilirsiniz. Gövde tasarımı ince ve kalın olabilen modeller, genellikle dayanıklı olması ve aşınmaması için metalden üretilir. Tutmayı kolay hale getirmek ve kaymayı önlemek için plastik gövdeli üretilenler de vardır.

Şekillendirme aletleri arasında yer alan makaslar da ağız kısmı değişken modellere sahiptir. Düz ve açılı kesim için farklı makas ağızları bulunur. Kısa ve küçük tasarlanan kaş makasları, şekil vermek ve burun kıllarını kısaltmak için de tercih edilebilir. Genellikle çelik ve paslanmaz çelikten üretilen modeller, keskinliğini uzun süre korur. Kaşın üst kısmını düzeltmek ve kılları kısaltmak için düz, köşeler için eğimli ağza sahip makaslar kullanılabilir. Cımbız ve makaslar, tek ya da set halinde ihtiyaçları karşılamak için dayanıklı olarak üretilir. Yüz tüylerini almak için cımbız ve makas kullanımı genellikle yanaklarda tavsiye edilmez. Kıl sayısı fazla olduğundan uzun süren işlem sırasında vakit kaybedebilirsiniz. Yanak ve boyun bölgesinde çıkan tekli kalın kıllara tercih edilebilir. Yüz tüyleri için uygun alternatif modellere de yönelebilirsiniz. Kaş almak ve şekillendirmek için cımbız ve makas vazgeçilmez aletler arasında yer alır. Kulak ve burun kıllarının kısaltılması ya da kökten alınması için de kullanılabilir.

Kaş Bıyık Alma Usturaları

Kullandığınız aletin işleme uygunluğu kadar hijyenik olmasına da dikkat etmeniz tavsiye edilir. Sivilce ve akne gibi problemlerle karşılaşmamak için dezenfekte edilebilir ya da yüzeyi değiştirilebilir ürünleri kullanabilirsiniz. Bu tarz aletleri kullanmayı istiyor fakat hassas cilt yüzünden sivilce çıkmasından endişe ediyorsanız; çay ağacı ve antibiyotikli kremleri uygulama sonrasında kullanabilirsiniz. Kılı keserek alan ustura gibi yöntemleri de tercih edebilirsiniz. Yüz, kaş ve bıyık usturaları, bilinen gerçekleri yıkan ve son dönemde popüler olan ürünler arasında yer alır. Yıllarca kadınlar kılların daha güçlü çıkmasından endişe ettiği için yüzeyden kesen yöntemlere temkinli yaklaşmışken durumun aslında öyle olmadığı anlaşılır.

Son dönemde pek çok kadın ve erkeğin kullandığı usturalar, yüz kıllarının alınması için küçük ağızlı olarak berber ürünlerinden farklı üretilir. Kaş şekillendirme işleminde, düz ağızlı olması sayesinde hem kolay kullanım hem de pratiklik sağlar. Bazen birkaç saniye bazen birkaç dakikada, yüzey genişliğine göre kılların tamamını kesebileceğiniz, zaman tasarruflu bir modeldir. Usturalar farklı genişlik, renk ve tutma saplarına sahip olarak üretilir. Kaş alımından yanak tüylerinin giderilmesine kadar birçok işlem için tek ürünü kullanabilirsiniz. Özellikle alerjisi olan ve kılları kökünden alan yöntemler uygulanamayan kişiler için idealdir. Kılın köküne etki etmediği için sivilce ve akne problemi yaşama ihtimaliniz düşüktür.

Manuel ve Otomatik İpli Aletler

İp kullanımı kaş, bıyık ve yüz tüylerinin yanı sıra bacak ve kollar için de sıklıkla tercih edilen pratik bir yöntemdir. Geleneksel olarak ipin bir yere bağlanması ya da ağıza sabitlenmesi sonrası eller kullanılarak uygulanır. Zor bir yöntem olduğundan birçok insan tarafından geleneksel tarzda uygulama başarılamaz ve terk edilir. Soruna çözüm bulmak için bu işi yapan makineler üretilir. Manuel ve otomatik olarak iki farklı türe sahip olan ipli makineler arasından keyfinize göre karar verebilirsiniz.

Manuel olanlar genellikle açıp kapama hareketini kontrol etmenizi sağlayan mandallı bir düzeneğe sahiptir. Pamuklu olarak üretilen ipler, kılların tutulup çekilmesi için idealdir. Kopma ya da yenileme amacıyla ipler değiştirilerek hijyen sağlanabilir. Manuel aletlerde kontrol sizdedir ve alım aralığını siz belirlersiniz. Kaş altı, üstü ve ortası için ya da yanak ve bıyık tüyleri için kullanılabilir. Kontrolün tamamen sizde olması ve iplerin inceliği sayesinde hangi düzlemdeki kılın çekileceğini yönetebilir, gönül rahatlığı ile kaş şekillendirmede kullanabilirsiniz. Bacak ve kol bölgesinde de ihtiyaca göre tercih edilebilir. Otomatik aletler ise genellikle pillerle çalışır ve düğmelerle kontrol sağlanır. Aynı mantıkta çalışan makineler genellikle el becerisi gerektirmeyen yanak ve bıyık kıllarının alınmasında sıklıkla tercih edilir. Kıllar geniş bir yüzeye yayıldığı için elinizi açıp kapamanın sizi yoracağını düşünüyorsanız, otomatik çalışan makinelere yönelebilirsiniz.

Kaş Bıyık Almak için Yaylı Manuel Aletler

Kılları almak için kullanılan aletler arasında dikkat çeken modellerden biri de yayın direnç gücünü kullananlardır. İple yapılan döndür/çevir/sıkıştır hareketini, sağlam bir materyal olan metal yaylarla bir araya getiren ürünlerdir. İplerin kullanım sırasında kopması hoşunuza gitmiyorsa ve sürekli ip değiştirmek istemiyorsanız bu aletleri kullanabilirsiniz. Yaylar sabit kalır ve uzun süre boyunca değişime ihtiyaç duymadan kullanılır. Sürterek işlem yapılan bir ürün olduğu için genellikle kaş şekillendirmede tercih edilmez. Bıyık ve yüz tüyleri gibi detay olmayan, geniş yüzeylerde uygulama yapmak için idealdir. Kaş için kullanmaya çalışırsanız yerinde kalmasını istediğiniz bir tüyü koparma olasılığınız vardır. Yüz tüylerini ise oldukça basit bir şekilde alır. Ağda duyarlılığı olan kişiler için ideal bir üründür.

Farklı formlarda üretilen modellerin ortak özelliği hepsinin tutma sapı ve yay bölümünün olmasıdır. Genellikle sapana benzer şekilde imal edilen ürünler yüzey üzerinde sürtünerek kullanılır. Elde sıkıca tutulan ürün, kılların çıkış yönünün tersi istikamette, yukarı doğru bastırarak sürtülür. Siz ürünü ilerletip, sürttükçe kıllar sıkıştırılmış, spiral yayların arasında girer ve kopar. Bu ürünün kullanımı sırasında dikkat etmeniz gereken nokta ise sadece tek istikamette hareket etmenizdir. Bir yukarı bir aşağı hareket hem kılların alınmasını engeller hem de derinizi sıkıştırabilirsiniz. Eğer yumuşak ve aşırı esnek bir cildiniz olduğunu düşünüyorsanız uygulama sırasında el ile gerdirmek ürünün performansını artırır ve deri sıkışmasını engeller.

Kaş Bıyık Alma Epilatörleri

Kılları kökünden çekerek ya da deri yüzeyinden keserek alan farklı epilasyon aletleri vardır. Bu ürünlerin birçoğu çantada kolay taşıma ve saklama için ufak tefek boyutlara sahiptir. Pille çalışan ürünler, seyahat sırasında yanınızda taşınabilir ve istediğiniz an kullanma avantajı sunar. Günlük hayatın akışı içerisinde insan her daim kılların çıktığını fark edemeyebilir. Ev ve açık hava ışığı farklı olduğundan, kafede arkadaşlarınızla otururken aslında epilasyona ihtiyacınız olduğu anlayabilirsiniz. Bu tarz durumlarda kolaylık sağlayan otomatik epilatörler ile kaş, bıyık ve yüz tüylerinizi alabilir bazılarını vücut kılları için de kullanabilirsiniz.

Pürüzsüz bir ten için ustura mantığını kullanan acısız, ağrısız ve hızlı çözüm sağlayan modellere yönelebilirsiniz. Kılı kökten alan yaylı, cımbızlı ve ipli epilasyon aletleri ile de uzun süreli sonuç alabilirsiniz. Kapaklı tasarımlar, cildinize temas eden ağız kısmına toz ve yabancı cisim kaçmasını engelleyerek temiz kalmasını sağlar. Kapaklı tasarımların korunaklı bir şekilde taşınması da mümkündür. Kaş ve bıyık için kullanılan epilatör setlerinin içerisinde temizleme fırçası ve tarak gibi ekstra parçalar yer alabilir. İpli epilasyon aletlerinde ipler döndürülerek yenilenir ve her daim temiz olanların cildinize temas etmesi sağlanabilir.

Kaş Bıyık Alma Setleri

Yüz kıllarının yapısı ve kalınlığı birbirinden farklı olduğu için alımı sırasında kullanılan aletler de değişkenlik gösterir. Kaş, cımbızla tek tek çekerek şekil verilir, makasla kıllar kısaltılır ve iple cımbıza gelmeyen ince tüyler toplanır. Yanaklar için cımbız işlevsiz kalırken ip ve ustura oldukça iyi iş görür. Pürüzsüz bir cilt için uygulanan acısız ve az acılı yöntemlerden hangisini tercih edeceğiniz size bağlıdır. Yanak için kullanılan usturayı kaş şekillendirmek için de kullanabilir, bıyıklarınızı tek tek cımbızla da alabilirsiniz. Epilasyon aletleri tek başına alınabileceği gibi set olarak da seçilebilir. İçerisinde kaliteli maddelerden üretilen makas ve cımbız olan setler bunların arasındadır. Cımbızdan oluşan fakat ağız yapıları değişken farklı türleri içeren ürünler de vardır. Makaslar da farklı formları ile eğimli ve düz olarak setlere sahiptir. Ustura ve ipli aletler gibi diğer yöntemleri kullanan ürünler de farklı set içerikleri ile kullanıcıya sunulur.

Profesyonel ve şahsi kullanım için takma kirpik yapıştırmada kullanılan aletler de vardır. Gözün badem ve iri gösterilmesi için kullanılan tek ve yekpare kirpikler ince ve sivri ağızlı cımbızlar kullanılarak yüzeye yerleştirilir. Kaş ve kirpik tarakları, tırnak makası ve aklınıza gelebilecek birçok epilasyon ürününü bulabileceğiniz avantajlı setler vardır.

Kaş Bıyık Alma Aletlerinin Fiyatları

Kadın ve erkeklerin vazgeçilmez ürünlerinden olan kaş ve bıyık alma aletleri geniş fiyat aralığı ile her bütçeye hitap eder. Genellikle uygun fiyatlı olan modellerin değeri kullanılan materyal, ürün cinsi ve set içeriği gibi farklı unsurlar göz önüne alınarak belirlenir. Makas ve cımbız gibi metal aletlerde kullanılan materyalin kalitesi ve miktarı fiyata etki eder. İpli yöntemlerde manuel ya da otomatik olarak çalışan mekanizma bulunması gibi farklı sebepler değerini etkiler. Usturaları tekli ya da birden fazla bulunan setler halinde temin ederek uzun süre boyunca kullanabilirsiniz.

Bütçenize göre seçim yaparken ürünlerin niteliğini, özelliklerini ve kıl alma alışkanlıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Örneğin alerjisi olan ve acıya dayanıksız biri iseniz kaş ustura seti sizin için ideal seçimdir. Acı eşiği yüksek ve ağdaya alerjisi olan biri iseniz ipli ve yaylı epilasyon aletlerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Cilt tipinin ve renginin seçimler üzerinde etkisi yoktur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kaş Bıyık Alma Aletleri

2302 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 46 / 2302 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?