Notebooklar ya da halk arasında bilinen adıyla laptoplar, taşınabilir türde olan kişisel bilgisayarlardır. Genellikle ekran ve klavye olmak üzere katlanabilir olan iki parçadan oluşur. Dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarların mouse, kasa, klavye gibi parçalarını tek bir alette toplar. Bu kişisel cihazların dışarıdan adaptörle şarj edilebilen pilleri bulunur. Laptop modellerinin farklı değerlerde sistem ve ekran belleği özellikleri vardır. Bu değerlerden biri olan RAM değeri, bilgisayarın işlemleri okuma ve yazma hızını belirler. RAM sisteme ait bir geçici bellektir. RAM değeri yükseldikçe cihazınız aynı anda daha fazla işlemi, daha hızlı ve doğru şekilde yapabilir kapasiteye gelir. Bilgisayarların RAM değerleri 4 GB, 8 GB, 16 GB ve daha yüksek değerler de bulunur. 16GB laptop RAM modelleri, bilgisayar ile video düzenleme yapan, yüksek kodlamayla ilgilenen ya da online oyunsever kullanıcıların tercihlerinin başında gelir. Aynı zamanda farklı markaların kendi üretimleri olan farklı RAM tipleri de bulunur. Her bir RAM çeşidinin hızı birbirinden farklıdır. Cihazların RAM hızları 1600, 2400 veya 3200 MHz gibi değerler alır. RAM hızı, cihazın veriyi aktarma ve işleme hızına etki eder. MHz değeri arttıkça cihazın veriyi işleme hızı da doğru orantılı olarak artar. Cihazların bellek kapasitelerini arttırmak için aynı zamanda SSD kartlar da kullanılır. Bu kartlar farklı depolama boyutları ile cihazınızın kapasitesine ek olarak sizlere depolama alanları sunar. Bu SSD kartlarının içerisine dosya ve uygulamalarınızı, pratik ve güvenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Farklı SSD kart boyutlarından bazıları 216, 512 GB ve 1TB‘dır.

16 GB Laptop & Notebook Modellerinin Özellikleri

16 GB RAM laptop modelleri, kişisel bilgisayarı ile bellekte çok alan tutan işlemler gerçekleştiren kullanıcılar için ideal olabilir. Örneğin 16 GB laptop ürününüz ile birkaç saatlik bir video kaydını donma, yavaşlama veya kopma yaşamadan, kolay ve hızlı bir şekilde düzenleyebilir, kopyalayabilir hatta yayınlayabilirsiniz. Aynı zamanda online oyunlara düşkün kullanıcılar tarafından da bu modeller sıklıkla tercih edilir. Yüksek RAM hızı sayesinde kullanıcı oyun esnasında anlık olarak oyundan dönütleri alır ve kendi reaksiyonları da aynı hızla oyun platformuna iletilir. 16 GB RAM bilgisayar laptop modellerinin, markalar arasında birbirinden farklı işlemci türleri vardır. İşlemciler, bilgisayar içerisindeki sistemlerin doğru şekilde çalışmasını ve veri akışını kontrol eden sistemlerdir. Aynı zamanda bilgisayar içerisinde veri işlenmesini de kontrol eden aygıtlardır. Şu an satışta olan markaların neredeyse tamamının kendine ait bir işlemci sistemi vardır. Bu işlemci sistemlerine örnek i7 16GB RAM laptop olarak sık önerilir.

16 GB Gamer Laptop & Notebook Modelleri

16 GB laptop ve notebook modelleri, farklı RAM türlerine ve hızlarına sahiptir. Ram çeşitleri arasında sıklıkla tercih edilen model 16GB laptop RAM DDR4 modelleridir. RAM çeşitleri arasında DDR4 ‘Dördüncü Nesil Çift Veri Hızı’ anlamına gelir. Bu yeni nesil modellerin bir alt modeli ise 16 GB laptop RAM DDR3 modelidir. Standart DDR4 RAM modelleri 2400 MHz‘de çalışır. Megahertz birimi, RAM belleklerin çalışma hızını ifade eder. Örneğin 16 GB 3200 MHz RAM laptop ile yapılan işlemler, yüksek hızla donma ve kopma yaşamadan ilerler. Bilgisayar belleğinde büyük bir yer kaplayan program ve oyunlar kesintisiz olarak çalışır. 16GB RAM gaming laptop modelleri ise online oyun severlerin sıklıkla tercih ettiği bir model grubudur. Bu ürün grubu sayesinde, oynadığınız oyunu gerçek eş zamanlı şekilde takip edebilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcılar farklı uygulamalar üzerinden canlı yayın da açar. Hem oyunu hem de canlı yayını kesintiye uğramadan kullanır. Böylelikle oyun keyifleri hiçbir koşulda bölünmez. Kullanıcılar cihazlarının hafızalarını genişletmek için sıklıkla SSD kartlarını da tercih eder. Bu kartlar sayesinde harici bir bellek kullanarak görüntü, ses ve uygulama gibi farklı dosya çeşitlerinizi bir arada depolama şansınız olur. SSD kartların 216 G, 512 G ve 1TB gibi farklı depolama seviyeleri bulunur. SSD kartlar sayesinde bilgisayarınızın hafızasını doldurmadan ihtiyaç duyduğunuz depolama alanına sahip olabilirsiniz. SSD kartlara da online alışveriş imkanı ile göz atabilirsiniz. Aynı zamanda SSD kartlar, bilgisayarınızın diğer elemanları ile de uyumlu bir şekilde çalışır.

16 GB Laptop & Notebook Modellerinde RAM Çeşitleri

16 GB ekran kartlı laptop modellerinde farklı RAM çeşitleri yer alır. RAM aygıtı cihazda yer alan bütün parçaların birbiri ile uyumlu şekilde çalışmasını sağlar. Aynı zamanda birimler arası veri akışının hızlı olmasını sağlayan parçadır. Geçmişten bugüne birçok RAM modeli tasarlansa da halen en sık 16 GB DDR4 laptop RAM modelleri yoğun talep görür. DDR4 RAM sistemleri içerisinde ‘ Dördüncü Nesil Çift Veri Hızı’ anlamına gelir. Aynı zamanda markaların kendilerine ait farklı işlemci tipleri de bulunur. Örneğin i5 16 GB laptop modeli bunlardan biridir. Bu laptop modeli i5 işlemci sistemi ile günlük işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. Böylelikle gün içindeki işlemlerinizi kesintiye uğramadan ve yavaşlamadan yapabilirsiniz. Veri işleme kapasitesi daha yüksek işler için ise genellikle i7 işlemci sistemi tavsiye edilir. Video ve ses gibi cihazda büyük yer kaplayan dosyaları düzenlemek ve işlemek için uygun bir modeldir. Aynı zamanda online oyunları gerçek eş zamanlı olarak oynamak ve oyun sırasında kesintiye uğramamak için de uygun bir sistemdir. Bu işlemci tipi ile oyun sırasında farklı uygulamalar aracılığıyla canlı yayınlar da açabilirsiniz. Bu farklı işlemci tipleri, cihazın diğer birimleri ile de uyumlu bir şekilde çalışır. Örneğin cihaza ait ekran kartı ile cihazınızın veri işleme hızını arttırır.

16 GB Laptop & Notebook Modellerinde Farklı SSD Çeşitleri

SSD kartlar, cihazlarınıza dışarıdan bellek sağlayarak kişisel dosyalarınızı ve uygulamalarınızı saklayabileceğiniz parçalardır. Bu hafıza kartları taşınabilir olmaları sayesinde kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu kartlarda görüntü, ses ve uygulama gibi birçok dosya tipini güvenli bir şekilde toplayabilirsiniz. Bu hafıza kartlarının farklı boyutları vardır. Örneğin 256 GB, 512 GB ve 1 TB olan modeller bulunur. Bu boyutlardan ihtiyacınıza göre en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Örneğin laptop 16 GB RAM 512 SSD kart ile bilgisayarınızın hafızasını yükseltebilirsiniz. Bu kart sayesinde bilgisayar hafızanızda depolanan bütün verileri taşınabilir bir diske aktarma imkanınız olur. Aynı zamanda daha yüksek depolama alanı isteyen kullanıcılar için 16 GB RAM 256 SSD laptop modelleri de mevcuttur. İş alanı bilgisayardan veri işlemek olan veya video depolama ve düzenleme işlemleri gibi büyük depolama alanı tutan iş sahipleri için uygun bir hafıza kartı modelidir. Bu modelin daha yüksek versiyonu ise 16 GB RAM 1 TB laptop modelleridir.

16 GB Laptop & Notebook Modellerinin Kullanım Alanları

16GB DDR3 laptop RAM modelleri, bilgisayar üzerinden yüksek miktarda veri akışı sağlayan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Örneğin online oyunlar oynayan ve bu esnada canlı yayın açan kullanıcılar için uygun özelliktedir. Bu kullanıcılar için yayın akışının kesintiye uğramaması ve gerçek eş zamanlı olarak ilerlemesi önem taşır. Söz konusu laptop modelleri ile bu özelliklerin tamamına erişme şansınız olur. Bir diğer örnek ise laptop üzerinden video ve ses gibi geniş yer kaplayan dosyaları kolay bir şekilde işleme şansıdır. Bu tür video ve ses dosyalarını farklı uygulamalar aracılığıyla düzenleme imkanınız olur. Video ve ses dosyalarınızı kesebilir, kopyalayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu aşamalar esnasında kullanıcılar sistem üzerinde donma, bağlantı kopması ve benzeri hataları yaşamaz. Bu laptop modellerini aynı zamanda günlük işlem ve düzenlemeler için de tercih edebilirsiniz. Yüksek hızlı sistemi sayesinde günlük işlemlerinizi bir problem olmadan yapabilme şansınız olur.

16 GB Laptop & Notebook Modellerinin Fiyatları

16GB RAM laptop fiyatları ürünün farklı modellerine ve içerisinde yer alan parçalarına göre değişebilir. Cihazın üretim aşamalarının ve parçalarının maliyetleri hesaplanarak bir satış fiyatı belirlenir. Örneğin içerisine yerleştirilen ekran kartları, işlemci ve bellek parçaları ürüne ait satış fiyatının belirlenmesinde etkili olur. Cihaza ne kadar kapasitesi yüksek ve kaliteli parçalar yerleştirilir ise satış fiyatı da o kadar artar. Bu satış fiyatı belirlenirken kullanıcının talep ve yorumları da göz önünde bulundurulur. Örneğin 16 GB DDR4 3200 MHz RAM laptop modeli RAM hızı daha düşük olan bir başka modele göre daha maliyetli olabilir. Bu nedenle ürünler arasında belirgin bir fiyat farkı oluşur. 16 GB RAM laptop en ucuz ve kaliteli şekilde üretilip kullanıcıya sunulmaya çalışılır. 16 GB laptop model ve fiyatlarını online alışveriş imkanı ile karşılaştırabilirsiniz. 16 GB laptop RAM fiyatlarını inceleyerek seçtiğiniz modeli Hepsiburada üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

16 GB Laptopların & Notebookların Temel Özellikleri Nelerdir?

DDR4 16 GB laptop RAM modellerinin en temel özelliği, yüksek işlemci kapasitesi sayesinde birimler arası veri akışını kolaylıkla sağlaması, düzenlemesi ve hızlandırmasıdır. Bu sayede cihaz üzerinde yapmış olduğunuz bütün işlemler kesintiye uğramadan ve kopma yaşanmadan işlenir. Kullanıcıların kolay bir şekilde işlemlerini tamamlamasına yardımcı olur. Aynı zamanda verilerinizi güvenle ve pratik bir şekilde korumanız mümkün olabilir.

16 GB Laptopların & Notebookların RAM Hızları Nelerdir?

16 GB RAM laptop modellerinin farklı RAM hızları vardır. Bunlar arasında kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen 16GB laptop RAM 3200MHz modelidir. Aynı zamanda 2400 ve 1600 gibi MHz hızlarına sahip RAM modelleri de bulunur. RAM hızları cihazınızın veriyi işleme, depolama ve aktarma hızını ifade eder. Hızınız yükseldikçe bu işlemleri yapma kapasiteniz de doğru orantılı olarak artar.

16 GB Laptopların & Notebookların SSD Çeşitleri Nelerdir?

SSD kartlar, bilgisayar harici olarak takılan ve depolama alanı oluşturan kartlardır. Bu kartların farklı depolama özelliğine sahip modelleri bulunur. Örneğin 16 GB 512 SSD laptop modelleri bunlardan biridir. Bu hafıza kartı sayesinde dosya ve uygulamaları bilgisayarınızda yer kaplamadan saklama şansınız olur. Yüksek depolama alanı ihtiyacı olan kullanıcılar ise 16 GB 1 TB laptop modellerini tercih edebilir.

16 GB Laptopların & Notebookların Fiyatları Nelerdir?

16 GB laptop fiyatları ürünün özelliklerine ve içerisinde yer alan parçalara göre belirlenir. Bütün üretim aşamalarının ve parçalarının maliyetleri toplanır ve genel satış fiyatı belirlenir. Örneğin 1 TB 16 GB laptop modellerinin maliyeti diğer modellere daha yüksek olur. Söz konusu modellerin hafıza kapasitesi, diğer modellerden daha fazladır. Bu durum da ürüne ait genel satış fiyatına yansıyabilir.

Duvar KağıtlarıProjeksiyon CihazıYazıcıKulaklıkMasaüstü BilgisayarLaptop ÇantaBluetooth HoparlörAkıllı BileklikModemOyun Bilgisayarı3D YazıcıOyuncu KoltuğuAnakartMonitörEkran KartıMouseKlavyeUydu AlıcısıBuzdolabıHesap MakinesiYabancı DizilerCumhuriyet AltınıÇeyrek AltınElektrikli BisikletKramponPlaystation 5Kırtasiye ÜrünleriTakvimKoltuk TakımıAnimasyon FilmleriSaatHaritaPusulaKronometreDavetiyeSözlükYatak Odası TakımlarıBisikletGalatasaray FormalarıKurutma Makinesi22 Ayar BilezikKöpek ÜrünleriYatak Odası TakımlarıKedi EşyalarıFırınScooterVantilatörÇalışma MasasıAyakkabıAltın BileklikZeytinyağıPazar ArabasıErkek Spor AyakkabıTesettür ElbiselerKamp SandalyesiTesettür AbiyeAltın KolyeTam AltınBanyo DolaplarıTost MakinesiProtein TozuDireksiyon SetiTıraş MakinesiJakuziAnkastre SetFiltre Kahve MakineleriGardropOkul ÇantasıMutfak MaşasıMotosikletFutbol TopuMutfak DolabıDerin DondurucuMotosikletDuşakabinAvizeMutfak MasasıKitaplıkAyakkabılıkKomedi FilmleriUzaktan Kumandalı ArabaBuhar MakinesiHediyeDuşakabinBasketbol AyakkabılarıBasketbol AyakkabısıSandalyeSırt ÇantalarıBlenderTesettür GiyimDuvar SaatleriNargileHalıSandalyeTopuklu AyakkabıSu Arıtma CihazlarıSırt ÇantasıSaç Kurutma MakinesiAltın KüpeLambaderBeşiktaş FormasıYabancı FilmKedi MamasıBalıkDikey SüpürgeMikrodalga FırınPufMasaj AletiJartiyerÇadırHalı Yıkama MakinasıNavigasyonŞemsiyelikFeracePastaWaffle MakinesiTürkçe SözlüklerÇapa MakineleriŞifonyerMouse PadZigon SehpaOrta SehpaKoşu BandıGenç OdasıKadın Spor AyakkabıErkek CüzdanBattaniyeKaynak MakineleriGelinlikStor PerdelerSu SebiliPatenYatakAltın BilezikHalı Saha AyakkabısıTesettür TakımBahçe MobilyasıHazır SistemKreatinTesbihBarkod OkuyucuÇocuk BisikletiErkek TişörtDoğum Günü HediyesiHazır SistemlerErkek Kol SaatiYemek MasasıDüdüklü TencereMama SandalyesiBilgisayar MasasıErkek ParfümüDiş BeyazlatıcıTek Kişilik BazalarKolajenMakyaj MasasıKlozetKülçe AltınJeneratörNevresim TakımıÇocuk OdasıOyuncak ArabaPortmantoÇaydanlıkÇakmakMikrofonFiltre KahveOyuncu KulaklıklarıErkek GömlekUyku TulumuMasa LambasıPançoAküPiyanoMelodikaKamp MasasıYemek TakımlarıKolyeİngilizce SözlükOyuncak BebekGümüş KolyeElektro GitarŞarjlı SüpürgeKedi KumuAspiratörÇok Amaçlı DolapDuş BaşlığıTermosifonAltın YüzükFormaBilezikDikiş MakinesiMayoAlyansKulak Üstü KulaklıkKahvaltı TakımlarıAna KucağıÜtüYapay ÇiçekDambıl SetiDavlumbazBebek BeşiğiBasketbol TopuErkek Eşofman TakımıGözlükErkek PantolonT-ShirtErkek CeketAteş ÖlçerTabloŞekerAbajurYağmurlukBileklikFrench PressScooter MotorOcakAnahtarlıkYağmurlukAynaErkek BileklikSehpaGitarFon PerdeKalemliklerBıçakTavan VantilatörleriKomodinKemerPerdeGebelik TestiKlozet KapağıSehpaYatak ÖrtüsüLokma TakımıTürk KahvesiOyun HavalarıMutfak BataryasıKıyma MakinesiAtv MotorÇocuk FilmleriBuharlı TemizleyiciKompresörTeleskopŞişme YatakOfis KoltuklarıPiercingAbajurKuluçka MakinesiGenç Odası TakımlarıYüzükŞişme HavuzKöşe Koltuk TakımıMutfak RobotuATV MotorTV SehpasıIslak MendilTakım ÇantaGümüş BileklikKiler DolabıTereyağPlakalıkTrambolinTakım ÇantalarıPikapTuvalet KağıdıMakarna ÇeşitleriKöpek MamasıErkek KolyeTesettür MayoOfis MobilyalarıKehribar TesbihlerErkek TerlikDambılSosyal BilgilerÇim Biçme MakinesiDövmeŞofbenKemanYeşilçam FilmleriBankPeluş OyuncakKapıKimonoBüyük Beden AbiyeKutu OyunKaykaySemaverŞapkaSilikon TabancasıElektrikli MotosikletMatkapİnci KolyeProbiyotikOto TeypMeyve SıkacağıArmut KoltukEl FeneriErkek Güneş GözlüğüKek KalıbıKutu Oyunu
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

16 GB Laptop Fiyatları Notebook Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler