Unilever markası olan Lipton’un geçmişi 1800’lü yıllara uzanıyor. Markanın isim babası Thomas Lipton, hem en kaliteli çayı üretmek hem de o ana kadar sadece üst tabakanın içeceği olan çayı dar gelirlilerin de alabilmesini sağlamak için çalışmıştır. Çayı dünyada ilk kez paketleyerek satma fikri Lipton’a aittir. Marka, “çay bahçelerinden demliklere” sloganı ile sektördeki lider rolünü sürdürüyor.

Lipton Türkiye, 1986 yılında ülkemizde çay üretiminin özel sektöre açılmasıyla birlikte faaliyete geçmiştir. Firma, Rize’nin Pazar ilçesinde ilk fabrikasını açmıştır. 1989’da poşet çayı, 1990’da da da demlik poşet çayı tüketicilerle buluşturmuştur.

Bugün, Lipton’un bitki ve meyve çaylarından, aromalı çaylara; early grey dökme çaydan, ilk hasat dökme çaya kadar geniş bir yelpazede ürün çeşitliliği bulunuyor. Marka ile özdeşleşen demlik poşetler, doğal ağaç liflerinden yapılmış filtre kağıdı ile çayın demlikte uzun süre acılaşmadan kalmasını sağlıyor. Böylelikle siz çay severlere, ilk bardaktan son bardağa kadar kokusu, rengi, tadı uzun süre değişmeyen bir lezzet sunabiliyor.

Lipton markası halihazırda Sürdürülebilir Çay Tarımı Projesi kapsamında, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 17.000’den fazla çay üreticisine doğru çay tarımı uygulaması eğitimleri veriyor. Ayrıca bölge halkına ekonomik, çevresel, sosyal çalışmalarla da destek oluyor.

Çay tutkunlarının vazgeçilmezi olan Lipton ürünlerine hepsiburada.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Beğeninize ve damak tadınıza uygun ürünleri dilerseniz kısa birkaç adımda kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Lipton

104 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Fırsat Ürünleri
  3. Ürün Puanı
  4. Satıcı A-Z
BAŞA DÖN