Mutfaklardaki en büyük yardımcılardan olan saklama kapları; farklı boy ve çeşitleri ile birçok ihtiyacınızı karşılar, gıdalarınızı türlerine göre muhafaza eder. Yiyeceklerinizi sıcak ve soğuk olarak saklama sürecinde büyük bir kolaylık sağlar. Besinleriniz saklama kapları içerisinde ilk günkü tazeliğini korur. Madame Coco Saklama Kapları, farklı renk ve modelleri ile her türlü ihtiyacınızı karşılayarak yiyeceklerinizi lezzetle sunar. Gıdalarınızın miktarına ve çeşidine uygun şekilde seçim yapabileceğiniz geniş bir alternatife sahiptir. 

Madame Coco Saklama Kapları Çeşitleri Nelerdir?

Madame Coco saklama kapları bakliyat, tahıl, kuru yemiş, baharat, peynir, salata, meyve ya da soslarınızı sağlıklı bir şekilde koruyan ürünlerdir. Farklı modellerde saklama kaplarını saklayacağınız gıdanın türüne göre satın almanız, ürünü tam olarak verimli bir şekilde kullanmanızı sağlar. Madame Coco saklama kapları çeşitleri arasında yatay olarak kare ve dikdörtgen, dikey olarak da kare ve yuvarlak modeller yer alır. Tercih edeceğiniz saklama kabının modeline dikkat etmeniz hem estetik bir görünüm sağlar hem de dolabınızda yer kaplamaması açısından önemlidir. 

Madame Coco Saklama Kapları Hangi Malzemelerden Üretilir?

Madame Coco saklama kapları genellikle plastik malzemeden üretilse de bazı modellerinin kap kısmı cam, kapakları plastik olarak tasarlanır. Sıcak besinlerinizi korumak için cam saklama kaplarını; soğuk meze, kuru yemiş ve salata gibi yiyecekleriniz için ise plastikten üretilmiş olan modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece içerisine koyduğunuz besinlerin değerleri korunur.

Saklama Kaplarının Sağladığı Avantajlar Nelerdir? 

  • Madame Coco saklama kapları rengarenk çeşitleri ile mutfağınıza hareket ve canlılık katar.
  • Saklama kapları sıcak ve soğuk fark etmeksizin tüm besinler için kullanılarak yiyeceklerinizin vitaminini muhafaza eder.
  • Buzdolabı ve mikrodalga fırınlarda kullanılabilen modelleri sayesinde ısıtma, soğutma ve servis etme işlemlerinde oldukça faydalıdır. 
  • Sızdırmazlık özelliği sayesinde sıvı gıdalarınızı da kolaylıkla saklayabilirsiniz. 
  • Kokunun dışarıya çıkmasını engellediği için bulunduğu yerin korkmasına ve farklı kokuların birbirine karışmasına engel olur. 
  • Vakumlu kapakları yiyeceğin havayla temas etmesini engellediği için uzun süre taze kalmasını sağlar. Bu nedenle süt ürünleri gibi tazeliğini hızlıca kaybeden besinler için idealdir. 

Saklama Kapları Nerelerde Kullanılır?

Saklama kapları özelliklerine göre farklı yerlerde kullanılır. Bu yüzden öncelikle, ihtiyacınızı belirlemeli ve sonrasında saklama kabının özelliğine göre seçiminizi yapmalısınız.

  • Saklama kapları sıcak ve soğuk besinlerin konulabildiği ürünler olduğu için çocuklarınızın beslenme çantası için ya da işe giderken yiyeceklerinizi taşımak için oldukça uygundur. 
  • Buzdolabında az kalan yemekleriniz için ideal bir saklama alanı sunar. 
  • Hafif oldukları ve kolaylıkla her yere sığabildikleri için yanınızda taşımak istediğiniz her ortam için kullanım açısından son derece pratiktir. 
  • Çiğ ya da pişmiş yumurtalarınızı saklamak ya da işe ve okula götürmek için yumurta kaplarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Madame Coco Saklama Kapları Nasıl Kullanılır?

Madame Coco'nun farklı ölçü ve formlarda üretilen saklama kapları pratiklik sağlayarak zamandan kazandırır. Ürünlerinizin besin değerlerini kaybetmeden sağlıklı bir biçimde kalması için doğru kullanım ve temizliği oldukça önemlidir. Kullanmadan önce saklama kabını gerekli malzemeler ile iyi bir şekilde temizlemeniz gerekir. Bulaşık makinesinde yıkanabilir şekilde üretilen saklama kapları, içerisindeki gıdalar boşaltıldıktan sonra aromalarının ve kokularının karışmaması için iyice temizlenmelidir. Saklama kaplarının üretildiği malzemeler içerisine konabilen gıdaların türünü belirler. Cam ve seramik saklama kapları sıcak gıdaları saklayabilmek için ideal iken, plastik ürünler ise soğuk besinler için daha uygundur. Siz de Madame Coco'nun farklı modellerde sunduğu saklama kapları arasından tercihinizi kolaylıkla yapabilir ve ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Madame Coco Saklama Kapları

27 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Satıcı
Toplam 27 / 27 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?