Yumurta, limon, baharat çeşitleri ve bitkisel yağ gibi malzemelerden belli oranlarda kullanılarak üretilen mayonez, yumuşak ve pürüzsüz kıvama sahip bir soğuk sos olarak mutfaklarda yerini alıyor. Dünyanın en çok tüketilen soğuk soslarından biri olan mayonez, hazır yiyeceklere lezzet katmak ve meze türleri hazırlamak için kullanılıyor. Leziz sos, başta patates kızartması, hamburger ve sandviç çeşitleri olmak üzere sosla tüketilen birçok hazır yiyeceğin yanında tercih görüyor. Çocuklardan yetişkinlere kadar son derece geniş bir yaş aralığına hitap eden ürün, iştah açıcı sos türleri arasında yer alıyor.

Mayonez Çeşitleriyle Lezzet Bulan Soslar ve Mezeler

 • Tüketiciler, damak tatlarına göre yerli ve yabancı markalar tarafından üretilmiş olan, farklı yoğunluk ve içerikteki zengin mayonez çeşitleri arasından seçim gerçekleştirebiliyor.
 • Mayonez çeşitleri, yemeklerin yanında soğuk sos olarak kullanılmakla beraber Rus salatası, İtalyan salatası, kırmızı lahana salatası ve kereviz salatası gibi çeşitli sos, meze ve salata tariflerinin yapımında da sık şekilde tercih edilen bir malzeme oluyor.
 • Markalar tarafından set olarak sunulan yemek sosları, tüketicilere mayonezle birlikte ketçap, hardal, acı sos ve barbekü sosu gibi diğer soslardan da alma olanağı sunuyor.
 • Arzu edildiği takdirde mayonez çeşitleri, ketçap ve hardal gibi diğer popüler soğuk sos çeşitleriyle birlikte hazır yiyeceklere dahil edilebiliyor.
 • Ebeveynler, yemek yeme konusunda kendilerine zorluk çıkartan çocukları, çok sevdikleri mayonez çeşitlerinden faydalanarak kolay ve hızlı bir biçimde yemek yemeye ikna edebiliyor.
 • Yemek hizmeti veren işletmelerin büyük bir bölümü, mayonezle birlikte tüketilebilen yemekler, mayonez içeren salata ve meze türleri ürettikleri için gerek mutfak kısmında gerek müşteriye servis sırasında çok yönlü kullanılabilen soğuk sosa ihtiyaç duyuyor.

Özel İçerikli Mayonez Alternatifleri

 • Mayonez çeşitleri arasında doğal beslenmeyi tercih eden tüketicilere yönelik olarak üretilmiş olan ve herhangi bir katkı maddesi ya da renklendirici içermeyen ürün seçenekleri de yer alıyor.
 • Yağ oranı ciddi şekilde azaltılmış mayonez alternatifleri, sağlık sebepleri yüzünden yağlı ürün tüketemeyen ve formuna dikkat eden kişilerin mayonez tüketebilmesine olanak sağlıyor.
 • Yumurta alerjisi olan ve vegan ürünlerle beslenmeyi tercih eden kişiler için özel olarak üretilmiş olan mayonez çeşitleri bulunuyor. Bu özel mayonez çeşitlerinin içeriğinde yumurta ya da herhangi bir hayvansal katkı maddesi yer almıyor.
 • Özel içerikli mayonezler arasında klasik lezzetlerin dışına çıkıp farklı lezzetler arayan tüketiciler için sarımsak ve acı biber gibi çeşniler kullanılarak ekstra lezzet katılmış ürün çeşitleri bulabilmek de mümkün oluyor.

Kullanım Tipine Göre Paket Seçenekleri

 • Mayonez çeşitleri, tüketicilere tek kullanımlık 9 gr ağırlığındaki paketlerden, ticari kuruluşlara yönelik tasarlanmış olan 8 kg ağırlığındaki kovalara kadar birçok farklı miktarda ambalaj seçeneğiyle sunuluyor.
 • Tek kullanım için üretilmiş mayonez paketleri, ağız kısımlarından açılmak suretiyle kullanıma hazır duruma geliyor. Cam kavanoz içerisinde sunulan mayonezlerin kullanımı için bıçak ya da kaşık gibi mutfak araçlarından faydalanmak gerekiyor.
 • Vakumlu şişelerde bulunan mayonezler, gövde bölümlerinden tutulup doğrudan yiyeceğe ya da karışıma sıkılarak kullanılabiliyor. Genel olarak yemek sektöründe faaliyet gösteren işletmeler tarafından tercih edilen kova içerisindeki mayonezler ise şişe veya kavanozlara aktarılarak servislerde kullanılıyor.
 • Kuru, serin ve ışık almayan ortamda muhafaza edilmesi önerilen mayonezlerin, açılıp tüketilmeye başlandıktan sonra bozulmadan kullanılmaya devam edilebilmeleri için buzdolabında saklanmaları gerekiyor.
 • Üretici marka, ürün miktarı ve ürün içeriği gibi detaylardan dolayı mayonez fiyatları değişkenlik gösteriyor. Tüketiciler, oldukça geniş bir fiyat aralığıyla kendilerine sunulan seçenekler arasından seçim yapabiliyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mayonez Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 140 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/80365051/60002197