Opalescence Diş Macunu

Amerikalı bir diş hekimi tarafından geliştirilen Opalescence diş macunu, güçlü formülü ile diş lekelerini gidermeye yardımcı olur. Düzenli kullanımda dişteki yerleşik lekelerin giderilmesine yardımcı olurken içerdiği yoğun potasyum ile diş minesinin güçlenmesine katkı sağlar. Dünya genelinde kullanıcılarının diş macunu markası tercihleri arasında ön sıralarda yer alan Opalescence markası, farklı formüllere sahip çok sayıda diş macunu çeşidine sahiptir. Bu macunlar aroma ve işlev açısından farklı kullanıcılara hitap eder. Dolayısıyla Opalescence diş macunu satın almadan önce ambalaj üzerinde yer alan içindekiler kısmının dikkatlice okunmasında fayda vardır. Bununla birlikte farklı kullanım alışkanlıklarına uygun ambalaj seçenekleri ile benzerlerinden ayrılan Opalescence diş macunları, diş macununun ziyan olmasın önleyen yumuşak ambalajları ile üründen maksimum fayda sağlama olanağı tanır.

Opalescence Diş Macunu Özellikleri

Diş beyazlatıcı macun olarak kullanıcıların beğenisine sunulan Opalescence diş macunu, gluten içermemesi ve vegan olmasıyla benzerlerinden ayrılır. Formülü sayesinde oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Opalescence diş macunları, ürün türü bazında farklı içeriklere sahiptir. Klasik Opalescence diş macunu içindekiler su, gliserin, sorbitol, ksilitol, silika, karbomer, sodyum benzoat, sodyum lauril sülfat, poloksamer 407, sodyum hidroksit, florür, ksantan sakızı, sukraloz olarak sıralanır. Bununla birlikte söz konusu macunun farklı ihtiyaçlara göre geliştirilmiş olan çeşitlerinde farklı içerikler de bulunur. Ayrıca Opalescence diş macunu, 3 farklı tür egzotik nane kullanılarak tatlandırılmıştır, ferah bir nefes elde etme avantajı sağlarken kötü nefes kokusunun çözümüne de destek olur. Öte yandan sarımsak, soğan gibi kokulu yiyeceklerden sonra kullanıldığında nefesinizin tazelenmesine katkı sağlar.

Vegan olmasıyla öne çıkan Opalescence diş macunu özellikleri arasında en dikkat çeken detaylardan biri de triclosan içermemesidir. Diş beyazlatma etkisine sahip diş macunları arasında triclosan içermeyen nadir ürünlerden biri olan Opalescence diş macunu, diş etlerinin zarar görmesine neden olmaz. Bunların yanı sıra %5 oranında potasyum içerdiği için diş minesinin güçlenmesine katkı sağlar ve dolaylı yoldan diş çürüklerinin oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bununla birlikte hassas dişler için uygun olan çeşitleri ile sıcak ve soğuk etkisiyle meydana gelen diş sızlamalarının giderilmesinde etkin rol oynar. Opalescence diş macunu kullanıcı yorumları da tüm bu olumlu etkileri destekler niteliktedir. Ambalajları ile de fark yaratan söz konusu diş macunları konforlu bir kullanım süreci sağlar. Yumuşak plastik malzemeden üretilen tüplerde kullanıcıların beğenisine sunulan Opalescence diş macunları, otadan sıkıldığı için kullanımı zorlaşan diş macunu sorununu tamamen ortadan kaldırır.

Opalescence Diş Macunu Çeşitleri

Farklı etkilere sahip çeşitleri bulunan Opalescence diş macunları arasında en sık tercih edilen, klasik formüle sahip, beyazlatıcı diş macunu olarak tanımlanan üründür. Sodyum florid içerdiği için diş lekelerinin giderilmesine yardımcı olan Opalescence diş macunu, günlük ağız ve diş temizliğinde kullanıma uygundur. Bununla birlikte düzenli kullanımda lekeler nedeniyle sararan dişlerin 2 tona kadar açılmasına katkı sağlar. Öte yandan bu etki, doğal diş renk tonunun herkeste farklı olabilmesi nedeniyle kullanıcıdan kullanıcıya değişebilir. Öne çıkan diğer Opalescence diş macunu ise hassas dişler için üretilendir. Hassas dişlerin temizliğinde kullanıma uygun olan Opalescence diş macunu içeriği ile klasik Opalescence macunundan farklıdır. Hassas dişler için üretilen macun, daha az RDA içerir. Bu içerik dentin ve mine katmanının güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca, Opalescence diş macunları çürük riskinin minimize edilmesi için şeker yerine ksilitol ile tatlandırılır.

Ambalaj seçenekleri ile dikkat çeken Opalescence diş macunları, farklı miktarlarda satın alınabilir. Standart ve büyük boy olarak 100 ml ile 133 ml olarak ambalajlanan Opalescence diş macunları arasında 20 ml’lik seyahat boyu seçeneği de bulunur. Böylece kullanıcı sayısına ve alışkanlıklarına göre uygun olan macun boyunu seçmek mümkündür. Genellikle tek bir macun olarak satışa sunulan söz konusu ürünlerin set versiyonları da vardır. Bunlardan ilki diş fırçası hediyeli olan Opalescence diş macunu setleridir. Diğeri ise iki veya üç adet aynı boyuttaki Opalescence diş macununa sahip olma ayrıcalığı sağlayan paketlerdir. Fiyat avantajı da bulunan söz konusu setler, Opalescence diş macunlarını düzenli kullananlar ve kalabalık aileler için büyük kolaylık sağlar.

Opalescence Diş Macunu Kullanım Önerileri

Günde iki veya üç kez kullanılması önerilen Opalescence diş macunu hem elektrikli hem de klasik diş fırçası modelleri ile uygulanabilir. “Opalescence diş macunu nasıl kullanılır?” sorusunun yanıtı ise şu şekilde yanıtlanabilir:

  • Sabah ve öğlen yemeklerden sonra, akşam ise yatarken kullanılması önerilen Opalescence diş macunu, diş yapısına ve diş etlerine uygun kıllara sahip bir fırça ile uygulanmalıdır. Bu noktada yumuşak, orta veya sert kıllı fırçalar tercih edilebilir.
  • Opalescence diş macunu kullanımı sırasında diş fırçası ile her bir dişe dairesel hareketler ile macunun tam olarak temas etmesi sağlanır. Ardımdan aşağı-yukarı hareketle diş aralarının da temizlenmesi sağlanır.
  • Diş macunun etkili olması için fırçalama sürecinin minimum 2 dakika olması gerekir. Ayrıca lekelerin daha hızlı ortadan kaybolması için sert hareketlerle fırçalama yapmak hem diş minesi hem de diş etleri açısından sakıncalıdır.
  • Diş fırçasının yanı sıra diş ipi kullanımı da etkin bir temizlik için gerekli olduğundan ağız bakım rutinine eklenmesi tavsiye edilir.
  • Uygulama sonrasında macun tükürülür ve ağız az miktar su ile çalkalanır. Ardından uygun ağız bakım suyu ile gargara yapılarak bakım süresi tamamlanır.
  • Opalescence diş macunu kullananlar tarafından belirtilen önemli bir nokta da macunun kullanıldığı süre boyunca kahve ve çay gibi dişlerin lekelenmesinde etkin rol oynayan olan içeceklerin daha az tüketilmesidir.

Opalescence Diş Macunu Fiyatları

Formül ve lezzet açısından farklı çeşitleri ile dikkat çeken Opalescence diş macunları, özel içeriklerine kıyasla ulaşılabilir fiyata diş bakım ürünleri arasındadır. Diş beyazlatıcı etkisiyle öne çıkan Opalescence diş macunu ürünlerinde fiyatlar içerik ve gramaja göre belirlenir. Dolayısıyla 20 ml’lik seyahat boyu Opalescence diş macunu ile 133 ml standart boy Opalescence diş macunu fiyatları birbirinden oldukça farklıdır. Bununla birlikte hassas dişler için özel olarak geliştirilen Opalescence diş macunu ve klasik Opalescence diş macunu fiyat açısından birbirinden farklıdır. Öte yandan birden fazla Opalescence diş macunu ürününden meydana gelen setlerde parça sayısına göre fiyatlandırma yapılır. Ancak kampanya dönemlerinde diş macunu hediyeli Diş macunu hediyeli olan Opalescence diş macunu seti gibi hediyeli ürünler bulmak veya indirimli fiyatlarla alışveriş yapmak mümkündür. Siz de “Opalescence diş macunu nerede satılır?” sorusunun yanıtını bulabileceğiniz online satış seçeneklerini inceleyerek dilediğiniz Opalescence diş macunu türü için sipariş oluşturabilirsiniz.

Opalescence diş macunu hangi ülkenin?

1990 yılından bu yana Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösteren Ultradent firması tarafından üretilen Opalescence diş macunları, dünya genelinde pek çok kullanıcı tarafından tercih edilir.

Opalescence diş macunu diş beyazlatır mı?

Diş minesindeki lekeleri gidermek için özel olarak formüle edilen Opalescence diş macunları, Dental Townie Choice Awards 2014'te diş hekimlerinin oyları sonucunda “En İyi Beyazlatıcı Diş Macunu Ödülü”ne layık görülmüştür.

Opalescence diş macunu çocuklara uygun mu?

Formülünde florür bulunan Opalescence diş macunları, 6 yaş ve üzeri çocukların kullanımına uygundur. Henüz 6 yaşını doldurmamış çocukların kullanmaları ise tavsiye edilmez.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Opalescence Diş Macunu

48 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 48 / 48 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?