Geçmişten günümüze kadar erkekler her dönemde saç ve sakallarını tıraş etmişlerdir. Geçmişte bu iş için kullanılan makaslar, ustura ve tıraş bıçaklarının ardından teknolojinin gelişmesi ile pilli ve elektrikli olarak üretilen tıraş makineleri günümüzde tüm bu aletlerin yerini alır. Fakat teknolojinin sürekli olarak gelişmesi sebebiyle tıraş makineleri pek çok farklı özelliğine göre daha geniş bir ürün yelpazesine ulaşmış ve ona göre müşterilere sunulmaya başlar. Burada en önemli unsur ise kullanıcının kendi için en uygun olan tıraş makinesini seçmesidir. Bu seçim sürecinde ise en önemli faktörler cilt tipi, maddi durum ve makineyi kullanacağınız alandır. Bu sektörde ise yıllardan beri tıraş makinesi üretimi yapan ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan en önemli markalardan birisi Philips markasıdır.Philips birçok farklı model de tıraş makinesi üretir. Her yeni yılda çıkarılan birbirinden üstün teknolojiye sahip Philips tıraş makinesi modelleri ile kullanıcıların tercihi olan marka, uzun yıllar süren kullanım sunan bıçakları ve dayanıklı yapısı ile adından söz ettirir.

Kullanıcıların aradığı modeli bulma konusunda yapması gereken ilk şey tıraş makinesinden beklentisi ve hangi alanda kullanacağı olmalıdır. Kullanıcıların bir kısmı folyolu modelleri tercih ederken kalan kısmı ise döner başlıklı modelleri tercih eder. Philips tıraş makinesi modellerinin paket içeriğinde birçok farklı başlık bulunsa da her birinin öne çıkan özelliği farklıdır. Dolayısıyla folyolu tıraş makinesi modelleri, boyun ve yanak gibi daha düz alanlarda kullanıldığı zaman en iyi verimi sağlarken döner başlıklı tıraş makinesi modelleri ise yüz hatları ve ulaşılması daha zor bölgeler için daha fazla verim sağlar.

Philips Tıraş Makinesi Modelleri

Philips tıraş makinesi modelleri, kullanım şekli, kullanılacak bölge ve kullanıcı türüne göre pek çok farklılığa sahiptir. Philips ise her yeni yılda ürün model ve çeşitlerini kullanıcıların istekleri ve talepleri doğrultusunda yenileyip günceller. Bu modeller arasında en çok göze çarpan ise Philips’in 9000 serisidir. Kullanıcıların tıraş bıçak hareketlerini daha hızlı ya da daha yavaş olarak ayarlayabildiği üç kademeli tıraş hızı ayarı bu modelin en önemli özelliğidir. Kutu içeriğinde yer alan başlıklar ise daha rahat ve ekstra yakın kesim sağlayarak etkileyici bir tıraş deneyimi sunar. Philips’in öne çıkan bir başka modeli ise 5000 serisidir. Bu seri esnek bir yapıya sahiptir. Ayrıca üç bıçaklı olan başlığı ile yüzünüzde harika bir konfor sağlayarak diğer tıraş makinelerinin ulaşamadığı zor noktalara ulaşır. Tam şarj edildiğinde ise diğer tüm şarjlı modeller içerisinde şarjı en uzun süre giden modeldir. Ayrıca hem kuru hem de ıslak olarak kullanılabilir. Tıraş makinesi modelleri içerisinde öne çıkan bir diğer seri ise 3000 serisidir. Sadece ıslak tıraşa ihtiyaç duymayan, sadece kuru kesim için tercih edilebilecek ve düşük maliyete sahip bir makine arayanlar için oldukça iyi ve sağlam bir alternatiftir. Ayrıca Philips’in üç başlıklı hizalama özelliğini sunan model yüksek fiyatlı diğer seçenekler arasında oldukça rahat bir tıraş deneyimi sunar.

Philips tıraş makinesi modelleri içinde yer alan ve hassas ciltler için üretilen 7000 serisi ise özel olarak tasarlanan yapısı ve bıçakları ile hem kuru hem de ıslak tıraşlarda kullanılabilir. Bu model, ciltte oluşabilecek kızarıklıkları ve çarpmaları önleyen özel korumalıkları ile cildiniz üzerinde pürüzsüz bir şekilde hareket ederek tahrişi en aza indirir. Tıraş makinesi üzerinde yer alan bıçaklar beş yönde hareket eder ve ıslak zeminlerde üstün bir performans sergiler. Ayrıca sökülüp takılabilir yapısı sayesinde kolayca yıkanabilir. Philips’in hem sakal hem de saç tıraşı için özel olarak tasarlanan 8900 serisi tıraş makinesi, hem ıslak tıraşta hem de kuru tıraşta rahatça kullanım imkanı sunar. Bu model, son derece rahat bir kullanım sunarken tıraş keyfinizi de mükemmele taşır. Ayrıca pek çok farklı ayarlanabilir özelliği ve çeşitli sökülüp takılabilen tıraş başlıkları ile kullanıcıların beğenisini toplar. Bu seri, Philips’in en üst düzey modellerinin başında gelir ve güçlü motor yapısı sayesinde tıpkı jiletle kesilmiş hissi verir. Ayrıca paket içerisinde yer alan saç ve sakal şekillendirici başlıkların çıkarılıp takılması oldukça kolaydır.

Tüm bunların yanı sıra Philips pek çok farklı tıraş makinesi modeli ile paket içeriğinde yer alan farklı özelliklere sahip ekipmanları kullanıcıların hizmetine sunar. Tıraş makinesi setlerinin içerisinde bulunan birçok farklı başlık çeşidi sayesinde istenilen bölge için en iyi tıraş deneyimini sunar. Bu başlıklar içerisinde ise hem saçı hem sakalı hem de vücudun diğer bölgelerinde yer alan tüyleri kesmek için pek çok çeşit başlık bulunur.

Philips Tıraş Makinesi Fiyatları

Tıraş makinelerinin fiyatını etkileyen pek çok faktör bulunur. Bu faktörler arasında ise marka, başlık sayısı, bıçak ömrü, motor gücü ve pil kapasitesi gibi pek çok faktör yer alır. Philips markasına ait tıraş makineleri ise kullanıcıların tercih edebileceği en kaliteli makineler olarak geliştirilir. Philips ürünleri genel olarak fiyat ve kalite olarak kıyaslandığında satın alan kullanıcıların taleplerini fazlasıyla karşılamakta ve memnun edicidir. Markanın ürünleri de kendi içerisinde özelliklerine ve paket içeriğine göre fiyat farklılığı gösterir. Bu sebeple saç, sakal ya da vücut tıraş makineleri farklı fiyat aralığında yer alır. Bunlara ek olarak bazı ürün modelleri ise şarjlı ya da elektrikli olarak üretilir. Fiyatlar üzerinde yer alan etkilerden bir tanesi de üretilen modelin bazılarının klasik folyolu ya da bazılarının üç bıçaklı olarak üretilmesidir. Bazı modellerde ise saç ve sakal kesimi aynı makine ile sağlanırken aynı zaman da ıslak ve kuru tıraş imkanı sağlayan çoklu fonksiyon özellikleri yer alır. Bu modellerin de fiyatları tekli özelliğe sahip makinelere göre daha yüksektir.

Philips Tıraş Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Philips tıraş makinesi ailesinde yer alan elektrikli tıraş makinesi modelleri, bakım rutinleriniz de oldukça büyük farklar sağlayabilir. Elektrikli makineler ile mükemmel bir tıraş elde edebilir ya da sakallarınızı düzeltebilir ya da vücut tüylerini kolayca alabilirsiniz. Seçeceğiniz modele ve modelin içerdiği işlevlere bağlı olarak, Philips’in tıraş makineleri mükemmel görünüme erişmenize yardımcı olmanın yanı sıra aynı zaman da kişisel bakımlarınız için uzun vadeli bir yatırım yapmanıza olanak sağlar. Kullanıcılar kendileri için tıraş makinesi seçmeden önce bazı konuları dikkatle incelemeli ve aklınıza takılan konulardaki sorularınıza cevap bulmalısınız. Her şeyden önce eğer bir tıraş makinesi almak istiyorsanız makinede aradığınız özellikler ve teknik detayları netleştirmeniz oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse, sürekli seyahat eden biriyseniz sizin için en önemli şey tıraş makinesinin pil ömrünün uzun süreli olmasıdır. Bunun için tercih etmeniz gereken modeller ise kablosuz tıraş makinesi modelleridir. Yine aynı şekilde kuru şekilde tıraş olmak yerine ıslak tıraşı tercih ediyorsanız sizin için en uygun model ise suya dayanıklı olan tıraş makinesi modelleridir. Eğer tıraş makinenizden beklentiniz multi fonksiyonel olması ise tıraş makineniz size set halinde ve içerisinde pek çok başlık ile ulaşır.

İster saç ve sakal kesme makinesi ya da sadece sakal kesmek için tıraş makine alın, seçeceğiniz modelin temizliğini en iyi şekilde yapmak ve hijyeninin sağlamanız gerekir. Ayrıca bu sebepten ötürü alacağınız makine kaç başlığa sahip olursa olsun her başlık için ayrıca temizlik yapmamanız gerektiğini unutmayın. Farklı sakal türleri ya da yüz tipine sahipseniz farklı tıraş makinesi modellerini tercih edebilirsiniz.

Philips Tıraş Makinesi Kullanımı

Philips tıraş makineleri, sahip olduğu pek çok farklı model sayesinde kullanıcılarına mükemmel tıraş deneyimleri sunar. Bu tıraş makinesi modellerinin her birisi modeline ya da sahip olduğu başlık tipine göre farklı kullanım seçeneklerine sahiptir. Saç kesme başlıklarının kullanımı ile sakal kesme başlıklarının kullanımı teoride aynı gibi görünse de tıraş yapılacak bölge de yer alan kıllar ve cilt yapısının farklılık göstermesinden ötürü tıraş şeklini etkiler. Folyolu modeller daha çok düz yüzeylerde etkili bir tıraş deneyimi sunar. Ayrıca sahip olduğu kademeler sayesinde hız ayarı yapılarak bölgede yer alan saç ya da sakalın istenilen uzunlukta kesilmesini sağlar. Üç bıçaklı modeller ise daha çok sakal çıkan bölgelerde kullanıma uygundur. Ayrıca bu modeller daha yuvarlak hareket imkanına sahip olduğundan erişilmesi zor olan bölgelerde yer alan sakalların kesilmesini kolaylaştırır. Bu modeller de sakalların kısalık ya da uzunluk ayarlama özelliği yerine hız ayarı yer alır.

Philips tıraş makinelerinde modeller genel olarak ıslak ve kuru kesim olacak şekilde ayrılır. Ayrıca duruma göre şarjlı modelleri ile banyo ya da farklı ortamlarda seyahat ederken kullanım imkanı da sağlar. Islak ve kuru saç kesimi arasında çok bir fark olmasa da eğer tıraş makinenizi banyo da kullanacaksanız kullanım öncesinde şarj etmeniz önemli bir güvenlik önlemidir. Saç kesme makineleri ise tıraş makinelerine göre çok daha güçlü motorlara ve daha keskin jiletlere sahiptir. Bunun sebebi ise tıraş edilecek olan bölgede yer alan kılların daha yoğun olması ve uzun olmasıdır. Saçların bulunduğu bölge tıraş edileceği zaman folyolu modellerin tercih edilmesi bu bölge için saha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü daha düz hareketler ile daha doğru şekilde kesim olanağı sağlar.

Philips Tıraş Makinesi Bakımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Philips ürünlerinin üretiminde piyasada yer alan en kaliteli malzemeler tercih edilmektedir. Üretilen tıraş makinelerini tercih eden kullanıcılar ise dolaylı olarak uzun vadeli bir yatırım yapmış olur. Firma ürünlerinin bulunduğu kutuya kullanım kılavuzu, bakım kiti ve ürün bakımı ile alakalı kitapçı koyar. Philips tıraş makinelerinin bakım kiti, ürününüz bakımının yapabilmeniz için gereken tüm materyalleri içerir. Ayrıca tıraş makinesi ürünlerinin üzerinde gelen ve alabileceğiniz yedek bıçakların da ömrü oldukça uzundur. Bu ürünleri doğru bakım uygulayarak daha uzun süre kullanım sağlayabilirsiniz. Ürünler her ne kadar kaliteli olsa da düzgün şekilde temizlenmediği zaman ve gerektiği şekilde yağlanmadığında zaman içerisinde paslanır ve performansta düşüşe neden olur. Bunun yanı sıra düzenli olarak temizlenmeyen tıraş makineleri, kullanıcılar için bir hijyen problemi de doğurur. Satın alacağınız Philips tıraş makinesi ürünleri sizlerin kolayca bakım yapabileceği ve temizleyebileceği şekilde tasarlanmıştır. Kutu içeriğinde yer alan bakım kitleri genel olarak çeşitli temizlik fırçaları ve makine yağlarından oluşur. Her farklı model makine farklı fırça yapılarına ihtiyaç duyar. Çünkü her makine modelinin bıçak tasarımı ve temizlenmesi gereken alanları farklıdır. Bu şekilde uygun fırça ile temizliği yapıldıktan sonra düzgün bir şekilde yağlanması gerekir. Bu şekilde makine üzerinde yer alan bıçakların paslanmasının önüne geçerek ilk günkü gibi korunmasını sağlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Philips Tıraş Makinesi

92 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Ek Başlık
Toplam 24 / 92 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012116/26012156/philips