En Ucuz ve Kaliteli Pikap

Yıllardır müzikseverlerin favorisi olan pikaplar üstün müzik kalitesi sunuyor. Pikaplar; plak ya da diğer adıyla LP yani Long Play çalmak için kullanılıyor. Kaset ve CD gibi formatlardan çok daha önce müzikseverlerin hayatına giren plaklar, tarihte ev ortamında müzik dinlemeyi mümkün kılan ilk format olmuştu. Seneler içinde teknolojik yeniliklerle bezenen pikaplar günümüzde üstün müzik kalitesi ile müzik gurularının, DJ'lerin evlerinde yerlerini koruyorlar.

Pikap Fiyatları

Pikap fiyatları; modellere, modellerin bulundurduğu özelliklere göre değişiyor. Genellikle yeni bir hobi olarak plak dinlemeye başlayanların tercih ettiği hoparlörlü modeller daha uygun fiyat seçenekleri sunabiliyor. Profesyoneller ise daha retro modelleri tercih ediyor, bu modeller genellikle 60'lı ve 70'li yıllarda üretilen ünlü pikap modellerinin yeniden tasarlanmış versiyonları oluyor. Pikap satın alırken ve kullanırken önem gösterilmesi gereken bir diğer nokta ise plağın iğnesi. Plağın iğnesi, pikaptan çıkan sesin kalitesini belirlediği için iğnenize iyi bakmanız, tozlanmamasına, zarar görmemesine dikkat etmeniz öneriliyor. Üstelik, plağın iğne kalitesi de pikabın fiyat etiketini direkt olarak etkiliyor. Retro model pikaplardan vazgeçemeyenler arasında en çok DJ'ler yer alıyor. İster amatör, ister profesyonel olsun, DJ'ler pikaptan müzik çalmayı başka hiçbir formata değişmiyor. Siz de aynı anda iki pikap kullanarak ve bir plaktan diğerine geçiş yaparak farklı müzikler yaratabilirsiniz.

Pikaplardan vazgeçemeyen başka bir grup ise müzik koleksiyonerleri. Plak çok eski bir format olduğu için her türden müziği plak formatında bulmanız mümkün. Klasik müziğin başyapıtlarından yabancı popa, Türk sanat müziğinden caza, her tür müziğin keyfine plaklar ile varabilirsiniz. Bir pikap edinerek siz de yeni bir hobiye atılabilir, sevdiğiniz plakları biriktirerek çocuklarınıza dahi bırakabileceğiniz değerli bir koleksiyon oluşturabilirsiniz. Plak koleksiyonerleri özellikle plakların ilk orijinal basımlarını ve taş plakları toplamayı tercih ediyorlar. Taş plakları diğer plaklardan daha ağır olmaları sayesinde kolayca ayırt edebilirsiniz. Long Play olarak adlandırılan 33'lük plaklar daha sık kullanılsa da, daha ufak olan 45'lik plaklar da birçok kişinin favorisi oluyor. Tüm bu plak çeşitlerini pikabınızda çalarak müzik keyfine doyabilirsiniz.

Pikap Modelleri

Birçok müzik meraklısının müzik dinlemek için pikap tercih etmesinin en önemli sebeplerinin başında, plaktan dinlenen müziğin ses kalitesinin yüksek olması geliyor. CD ve MP3 gibi formatlarda ise dijitalleştirilen ses, bazı kayıplar veriyor ve bir plaktan aynı müziği dinlediğinizde aldığınız ses kalitesine bu formatlarda ulaşamıyorsunuz. Oysa ki pikap, analog bir sistem olduğu için plaktan müzik dinlediğinizde çok daha kaliteli bir ses elde edebiliyorsunuz.

Plakların birçok çeşidi olduğu gibi pikapların da birçok çeşidi bulunuyor. Pikaptan müzik dinlemek için pikabı bağlayacağınız bir amfiye ve bu amfiye bağlayacağınız hoparlörlere ihtiyacınız oluyor. Bu pahalı bir sistem olabileceği gibi, daha uygun fiyatlı modeller tercih ederek daha hesaplı bir müzik sistemi de oluşturabilirsiniz. Bazı pikap çeşitleri bir müzik sistemine bu kadar yatırım yapmak istemeyenler için amfi, hoparlör ve pikabın bir arada bulunduğu alternatifler sunuyor. Böylece tek bir ürün satın alarak hemen plak keyfi sürmeye başlayabilirsiniz. Üstelik bu modellerin taşınabilir büyüklükte tasarlanmış çeşitleri de bulunuyor. Böylece pikabınızı ve en sevdiğiniz plaklarınızı yanınıza alarak dilediğiniz her yerde plaktan müzik dinleme keyfini yaşayabilirsiniz.

Birçok ürünün, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte geliştiği günümüzde pikapların da gelişmiş modelleri bulunuyor. Çağdaş pikaplar bluetooth ile kablosuz kullanım sağlayabiliyor, plaktaki müziği USB stick'lere ya da CD'ye kaydedebiliyor. Böyle yenilikçi modeller plak keyfine de yenilik getiriyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pikap Fiyatları

442 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 442 ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/17499/60007403