Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Qualis
Qualis Ipl Z9 Lazer Epilasyon Aleti - 900.000 Atım

Qualis Ipl Z9 Lazer Epilasyon Aleti - 900.000 Atım

Qualis
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001547/2147483633/80216049/60003905
Qualis Ipl Z9 Lazer Epilasyon Aleti - 900.000 Atım

IPL LAZER EPİLASYON SİSTEMİ EVDE KULLANIM İÇİN KULLANIM KILAVUZU

Kullanmadanönce dikkatle okuyunuz. 

1. GÜVENLİK İPUÇLARI UYARI: Cihazı kullanmadan önce güvenlik uyarılarını dikkatlice okuyun ve cihazı kullanırken bu uyarılara uyun. Aşağıdaki uyarıların dikkate alınmaması yaralanmalara veya maddi hasarlara neden olabilir.

 • Bu cihaz, fiziksel, algısal veya akli becerileri kısıtlı kişiler tarafından, ancak sorumlu kişi tarafından uygun bir gözetim altındayken veya cihazın kullanımı ayrıntılı olarak anlatıldıktan sonra kullanılmaya uygundur.

• Cihazı gebelik ve emzirme döneminde kullanmayın. 

• Çocukların cihazla oynamamasına dikkat edin. 

• Cildiniz üzerinde aşırı kızarıklık,kabarcık oluşumu veya yanık gözlemlediğinizde cihazı kullanmaya derhal sonverin! 

• Başlıktan çıkan ışığa kesinlikle doğrudan bakmayın.

DİKKAT: Cihazı ve adaptörü sudan uzak tutun! Bu bir elektrikli cihazdır. Cihazı suya koymayın ve suya ya da başka sıvıların içine düşürmeyin. Bu ağır bir elektrik çarpmasına neden olabilir! 

• Cihazı banyo yaparken kullanmayın. • Cihazı nemli veya ıslakken kullanmayın. • Cihaz suya düşmüşse, cihazı elinize almayın. • Cihaz suya düşmüşse, adaptörü derhal çıkarın. • Adaptörü ve cihazı ıslak ellerle kesinlikle tutmayın! 

UYARI: Aşağıdaki hastalıklardan birine sahipseniz cihazı kesinlikle kullanmayın: 

• Cilt kanseri iseniz veya idiyseniz ya da cildinizde uygulama yapacağınız yerlerde potansiyel melanomlar mevcut idiyse. • Parlak ışığa duyarlı epilepsiniz varsa. • Keloid oluşumu ve kötü yara iyileşmesi dahil olmak üzere kolajen bozukluğunuz varsa. • Uygulama yapacağınız bölgede herpes veya sedef hastalığı varsa; doktora danışıp önleyici tedavi almış olmanız hariç. • Işığa duyarlıysanız veya porfiria,polimorfik fotodermatoz, solar ürtiker, lupus, vs. gibi başka ışık hassasiyetleriniz varsa. • Örneğin diyabet gibi metabolizma hastalıklarınız varsa. • Kan pıhtılaşması probleminiz varsa.

UYARI: Aşağıdaki ilaçlardan birini alıyorsanız cihazı kesinlikle kullanmayın: • Steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar(örn. aspirin, ibuprofen, parasetamol), tetrasiklin, fenotiyazin, tiaziddiüretikler, sülfonilüre, sülfonamit, floroürasil, lökosit üretici,grizofulvin, alfa hidroksiasitler (AHA), beta hidroksiasitler (BHA), Retin-A®,Accutane® ve/veya topikal retinoidler dahil olmak üzere, cildi ışığa hassaslaştıran ilaçlar alıyorsanız. • Kısa süre öncesine kadar/hali hazırda azelaik asit kullandıysanız/kullanıyorsanız.• Son 3 ay içerisinde steroid kürü yaptıysanız. • Son 6–8 hafta içerisinde cildinize peeling veya başka bir düzleştirme işlemi yaptırdıysanız. • Son 3 ay içerisinde ışın terapisi veya kemoterapi yaptırdıysanız. Cihazı aşağıdaki bölgelerde kesinlikle kullanmayın: • Burun-kulak bölgesindeki mukoza üzerinde. • Örneğin kalp pili, enkontinans cihazı,ensülin pompası, vs. gibi etkin bir implantın üzerinde veya yanında. • Gözlerde ciddi hasarlara neden olabileceğinden elmacık kemiği seviyesi üzerindeki yüz bölgesinde, göz, kaş vekirpiklerin etrafında. • Göğüs uçlarında ve çevresinde, dış dudakların içinde, vajinada, anüste, burun ve kulaklarda. • Erkeklerde cihazı kesinlikle testis torbasında ve yüzde kullanmayın. • Piercing veya küpe ve takı gibi diğer metal cisimler üzerinde. • Uygulanacak bölgedeki dövme veya kalıcı makyaj üzerinde. • Büyük çiller, doğum lekeleri, benler,kabarcıklar veya siğiller gibi koyu kahverengi veya siyah lekeler üzerinde. • Egzama, psöriyazis, lezyonlar, açık yaralar veya akut enfeksiyonlar üzerinde. Cihazı kullanmadan önce, ilgili bölgenin iyileşmesini bekleyin. • Tümör riski bulunan hasarlı ya da çatlak cilt veya bölgelerde. • Daha sonra tüylenmesini isteyebileceğiniz vücut bölgelerinde. Bu listenin eksiksiz olması beklenmemelidir. reçeteli ilaçlar kullanıyorsanız, bir hastalık nedeniyle düzenli olarak kontrol ediliyorsanız ve/veya cihazın kullanımınız için güvenli olup olmadığından emin değilseniz, cihazı kullanmadan önce doktorunuza veya dermatologunuza danışın. Menstürasyon, hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanmayın. 

UYGULAMADAN ÖNCE VE SONRA GÜNEŞLENMEYLE İLGİLİ UYARILAR: 

Uygulamadan önce güneşlenme:

1.Güneşlendikten sonra cihazı kullanmadan önce en az 2 hafta bekleyin.

 2.Uygulamaya başlamadan önce güneş yanığı olup olmadığını kontrol edin. Güneş yanığı iyileşmemişse cihazı kullanmak için güneş yanığının tamamen iyileşmesini bekleyin. 

3.Şimdi, uygun enerji yoğunluğunu tespit etmek için bronzlaşmış cilt üzerinde cilt hassasiyet testini uygulayın.

Uygulamadan sonra güneşlenme :

1.Uygulamadan sonra güneşlenmeden önce en az 48 saat bekleyin. Ciltteki kızarıklık geçmemişse güneşe çıkmayın! 

2.Uygulamadan sonraki ilk iki hafta uygulama yapılan cildi giysilerle güneşten koruyun veya güneş kremi (en az SPF 30) kullanın. Yapay ışıkla bronzlaşma:“Uygulamadan önce güneşlenme” ve “Uygulamadan sonra güneşlenme” talimatları suni ışıkla bronzlaşma ve solaryum için de geçerlidir. Saunaya/yüzme havuzuna gitmeden önce ve gittikten sonra cihazı kullanmadan önce 24 saat ara verin, aksi halde klor nedeniyle ciltte tahriş olabilir. 

2. UYGULAMAAŞAMALARI

2.1.UYGULAMA HAZIRLIĞI: Uygulamaya başlamadan önce aşağıdaki hususları tamamlamalısınız

1.Tüy ve cilt rengi tablosu yardımıyla hangi yoğunluk kademesinin sizin için uygun olduğunu tespit edin. Tablodaki bir “x” işareti cihazın sizin için uygun olmadığı anlamına gelir.

2.Her uygulamadan önce vücudunuzda uygulama yapmak istediğiniz yerleri tıraşedin. Tıraş bıçağı yerine tüy dökücü krem kullanmayın.

3. Vücudunuzda uygulama yapılacak yerlerin tıraş edilmiş, kuru ve temiz (her türlü pudra,krem, makyaj veya deodorant kalıntısından arındırılmış) olduğundan emin olun. UYARI: Cihazı kullanmadan kısa süre öncesinde cildi alkol veya aseton gibi yanıcı sıvılarla temizlemeyin.

4. Başlığı havsız kuru bir bezle temizleyin.

5. Uygulamadan 2 saat önce, cilt hassasiyet testi uygulayın. Cilt hassasiyet testinin yapılması :

5.1.Cihaz fişini cihaza takın ve adaptörü prize takın. Ekranda HR yanıp sönmeye başlar.

5.2. açma/kapama tuşuna 3 saniye basın. Ekranda HR sabitlenir. 

Not : Yüze yapılacak uygulamalarda cilt hassasiyet testi örn. kulak altı veya boynun yan kısmı gibi tüysüz bir bölgede uygulanmalıdır.

5.3. Başlığı üst kolun iç bölgesinde küçük bir yere yerleştirin ve 1. kademede atış tuşuna basın. Lazer başlığının tamamen cilt üzerine temas etmesine dikkat edin. Sadece lazer başlığı tamamen cilde temas ettiğinde atış başlatılabilir. 

5.4. Başlığı başka bir uygulama yerine yerleştirin. AÇMA/KAPAMA/Enerji seçme tuşuna yeniden basarak yoğunluk kademesini artırın ve başlatma tuşuyla bir atış daha yapın. Yoğunluğu cilt tonunuz için izin verilen/önerilen maksimum yoğunluktan daha yüksek bir yoğunluğa ayarlamayın (bkz. kullanma talimatının arkasındaki tüy ve cilt rengi tablosu). Not Enerji kademesini yalnızca önceki kademe sizi rahatsız etmiyorsa yükseltin. Enerji kademesi 1 sizi rahatsız ediyorsa, enerji kademesini yükseltmeyin. 

5.5.Işık çaktıktan sonra rahatsız edici bir his duyarsanız yoğunluğu azaltın.

5.6.Cilt hassasiyet testini sonlandırın. 2 saat bekleyin ve uygulama yapılan cilt yüzeyini kontrol edin. Eğer uygulama yapılan cilt yüzeyi normal görünüyorsa(herhangi bir tepki veya hafif kızarıklık yoksa), test edilen cilt kısımlarında, cilt hassasiyet testinde ayarlanmış olan yoğunlukla uygulama yapabilirsiniz. 

 Not Uygulama yapılan cilt yüzeyi tepki verirse (örn. kızarıklık veya şişlik) belirtiler tamamen yok oluncaya kadar bekleyin. Daha düşük bir yoğunluk kademesiyle yeniden bir cilt hassasiyet testi yapın. Uygulama yapılan cilt yüzeyi yeniden tepki verirse bir doktora başvurun.2.2.UYGULAMA:2.2.1.Cihaz fişini cihaza takın ve adaptörü prize takın. Ekranda HR yanıp sönmeye başlar.2.2.2.Açma/kapama tuşuna 3 saniye basın. Ekranda HR sabitlenir.2.2.3.Yoğunluk düzeyi ve ten rengi kontrast tablosundan uygun seviyeyi seçip cihazın kademesini ayarlayın. 8 farklı güç ayarı mevcuttur. Seviye 1 minimumu, seviye 8 maksimum güç yoğunluğudur. Açma/kapama düğmesine her bir tıklamayla uygun güç seviyesini ayarlayabilirsiniz. Başlığı cilt üzerine yerleştirin ve atış tuşuna basın. Lazer başlığının tamamen cilt üzerine temas etmesine dikkat edin. Sadece lazer başlığı tamamen cilde temas ettiğinde atış başlatılabilir. 2.2.4.Yoğunluğu cilt tonunuz için izin verilen/önerilen maksimum yoğunluktan daha yüksek bir yoğunluğa ayarlamayın 2.2.5.HR her atıştan sonra bir kez yanıp söner. Cihaz birkaç saniye içinde yenide natış yapmaya hazır hale gelir.

NOT:Atış yaptığınız alana aynı seansta ikinci bir atış yapmamalı ve tüm yüzeyi atlamadan sırayla uygulama yapmalısınız.NOT:Eniyi sonuç için düzenli epilasyon seansları önerilir. 

YÜZDEKİ UYGULAMALAR İÇİN ÖZEL AÇIKLAMALAR 

UYARI : Cihazı erkeklerin yüzlerinde kullanmayın.Cihazı, gözlerde ciddi hasarlara neden olabileceğinden elmacık kemiğinin üzerindeki yüz bölgesinde veya göz, kaş ve kirpikler etrafında kullanmayın.Cihazı burun-kulak alanındaki mukozalar üzerinde kullanmayın. Yüz cildi çok hassastır ve özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Olumsuz sonuçlardan kaçınmak için bu kullanım kılavuzundaki tüm uyarı ve güvenlik talimatlarını dikkate alın. Yüz uygulamalarına geçmeden önce vücudunuza uygulama yapmanızı ve cihazı tanımanızı öneririz. Cihazla örneğin üst dudak, yanak, üst çene, çene ve boyun gibi elmacık kemiği altında kalan tüm yüz bölgelerine uygulama yapılabilir. 

1. Uygulamadan önce mutlaka bölgesel cilt hassasiyet testi yapın. Cilt hassasiyet testi, uygun enerji kademesinin belirlenmesi için kulak altı veya boynun yan kısmı gibitüysüz bir bölgede uygulanmalıdır.

2. Uygulama yapılacak alanı beyaz bir göz kalemi ile işaretleyin. İşareti darbe gönderimi için yol gösterici çizgi olarak kullanın. Bu şekilde uygulama yapılan alanların örtüşmesi veya istenmeyen yüz bölgelerine uygulama yapılması engellenir. 

3. Cihazı uygulama alanına doğru bir şekilde yerleştirmek için ayna kullanın. 

4. Daha hassas olduklarından, burun delikleri ve dudaklara uygulama yapmaktan kaçının.

5. Yüz uygulaması sonrası• Aloe Vera gibi rahatlatıcı bir losyon sürün. • Uygulama yapılan cildi tahriş edeceğinden,minimum 24 saat boyunca peeling, beyazlatıcı krem veya benzeri ürünleri kullanmayın. • Uygulamadan sonraki 48 saat boyunca güneşe doğrudan 15 dakikadan fazla maruz kalmamaya dikkat edin. Uygulama yapılmış olan cilt bu süre içerisinde yine de güneş ışığına maruz kalırsa, mutlaka en az 30 faktörlü güneş koruyucu kullanılmalıdır. • Uygulama yapılan alanlardaki tüyleri ağda veya yolma yöntemiyle almaktan kaçının. Kalıcı tüy alma sonuçları alınmasının bütün tüy gelişim döngüsü kadar sürebileceğini unutmayın.

2.3.UYGULAMA SIKLIĞI:

*İlk 6 haftaya kadar 2 haftada 1 uygulama yapın. *6. Hafta ile 10.Hafta arasında her 4 haftada 1 uygulama yapın. *10. Haftadan sonra2-3 ayda 1 uygulama yapın. *Uzun süreli sonuçlar elde edene kadar belirli aralıklarla ve ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz. Kendi kişisel uygulama planınızı oluşturabilir ve bununla daiyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

2.4. UYGULAMA SONRASI:

2.4.1.Cihazla uygulama yaptıktan sonra açma/kapama/güç yoğunluğu seçme tuşunu 3 saniye basılı tutun. 2.4.2. Adaptörü prizden çekin. 2.4.3.Temizlik için solvent veya başka agresif temizlik maddeleri veya aşındırıcı maddeler kullanmayın çünkü bunlar yüzeye zarar verir. Cihazı veya bir parçasını aslas uya batırmayın! 

1. Temizliğe başlamadan önce cihazın adaptörünü prizden çekin.

2. Cihazın gövdesini kuru, temiz bir temizlik beziyle temizleyin. 

3. Lazer başlığını hafifçe nemlendirilmiş havsız bir bezle yumuşakça temizleyin.NOT:Cihazın hava girişini ve soğuma çıkışını tıkamayın.

3.SORUNLARIN GİDERİLMESİ 

HR’nin yanıp sönmediği durumlarda:

*Atış başlığının cildinize tam temas ettiğinden emin olun. *Hâlâ yanıp sönme olmuyorsa birkaç saniye cildinize temas ediyor vaziyette bekleyin. *Bu işlem başarısız olursa cihazı yeniden başlatın. 

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön