Saç Peruk & Kaynakları

Saçların daha gür, uzun ve sağlıklı görünmesi için protez saçlar doğal saçlarınıza ek olarak kullanışlı alternatiflerdir. Kadın ve erkekler için özel tasarlanan saçlar, sezonun modası farklı kesimlerde tasarlanır. Kimi protez saçlar saçı tamamen örten peruk şeklinde tasarlanırken bazıları, ara ara eklenen kaynaklardan oluşur. Saçları işlemden geçirmeden ya da yeni bir tarz denemeden önce hoş görünüm elde etmek ve ön görüye sahip olmak için kullanılan peruk ve kaynaklar ilham verir. Ayrıca seyrelen saçlar için de pratik bir çözüm sunar.

Farklı Tarzda Peruk Çeşitleri

Doğal saçlarınızı tamamen örterek farklı bir görünüm kazandıran peruklar, protez saç çeşitleri arasında sayılır. Kıvırcık, düz, kısa veya uzun farklı peruk modelleri vardır. Ayrıca peruklar, sarıdan pembeye maviden siyaha kadar geniş bir renk skalasına sahiptir. Peruk çeşitleri arasında ısıya dayanıklı olanlar ve şekillendirmeye uygun özellikli olanlar sayesinde istediğiniz modelleri kolayca kullanabilirsiniz. Peruk denildiğinde sadece sentetik saçlar düşünülse de doğal peruklar da satılmaktadır. Diğer peruk çeşitleri ise tokalı, yapıştırmalı, röfle, tek renk ve ombre olanlardır.

Kaynaklar ve Çıt Çıt Saçlar 

Boncuk veya halkalı kaynaklar, saçlara ara ara eklenerek gür görünüme yardımcı olur. Saç kaynakları, birkaç ay boyunca saçta kalabilir. Profesyoneller tarafından uygulanması önerilen ürünler, gramajlarına göre çeşitlenir. Kaynak saçların da renk seçenekleri, doğal veya sentetik içerikli alternatifleri bulunur. Ayrıca kaynak saçların uçlarına boncuklar, ara renkler eklenerek saça canlılık kazandırılabilir. 

Çıt çıt saçlar, diğer protez saç alternatifleri arasındadır. Takıp çıkarması son derece pratik olan ürünler, doğal saçlara tutunarak saç görünümü gürleştirir. Bunun yanı sıra takma kakülleri, at kuyruklarını da bu saçlar arasında bulabilirsiniz. Saçın belli bölgelerine ek yapmayı sağlayan protezlerin arasında renkli saç tüyleri de yer alır. Farklı yoğunluktaki ek saçlar, her zevke ve ihtiyaca hitap eden seçenekler sunar. Takma, protez saç denildiğinde akla sadece kadınlar gelmemelidir. Erkekler, genellikle saçların üst ve ön kısmını kaplayan ve yapıştırılan protezleri tercih eder. Düzenli bakım gerektiren protez saçların bazıları, boyaya da uygundur. 

Saç Peruk & Kaynakları Bakımı 

Saçların sentetik, doğal, boyalı, dalgalı veya düz olmasına göre bakım yöntemleri değişir. Günümüzde protez ve peruk saçlar, genellikle yıkanabilir ve şekillendirilebilir özellik taşır. Kullandığınız şampuanla yıkayabilir, taradıktan sonra kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Protez saçlara fön çekmekte zorluk çekiyorsanız peruk mankenlerinden yardım alabilir veya bir kuaför yardımıyla saçlarınızı bakımlı görünüme kavuşturabilirsiniz. Protez saçları düzenli olarak taramak ve şekillendirmek önem taşır; böylece karışması önlenir. Kaynak gibi saç malzemelerinin sökülmesi için ise uzman yardımına gerek duyulur. Kullanılan özel spreyler ve kremler sayesinde saç, kolaylıkla doğal saçlardan ayrılabilir. 

Peruk ve Kaynak Saçları Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

  • Perukların başınıza tam uyduğundan emin olmalısınız. Özel yapıştırıcılar ve tokalardan destek alabilirsiniz.
  • Saçlarınız çok seyrekse diplerden kaynakların görünmesi sorun oluşturabilir ve çok ince telli saçlar, kaynakları taşımakta zorlanabilir. Bu noktada kuaförünüze danışarak uygun ürünü tercih edebilirsiniz.
  • Saç protezlerini seçerken kullandığınız saç rengi ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Protez saçlar ne kadar doğal olursa olsun, rengi saçlarınızla uyumlu değilse yapay bir görünüm oluşturabilir. 
  • Saç protezlerini kullanırken saç kesiminizi de değiştirmeniz gerekebilir. Doğal bir görünüm için protez saçı ve kendi saçınızı ufak rötuşlarla kuaförünüze düzelttirebilirsiniz.
  • Aldığınız saçların işlem görüp görmediğine dikkat etmelisiniz. İşlem gören saçın yıpranma ihtimali daha fazladır. 
  • Saçların gramajları, yoğunluğu ifade eder. İstediğiniz yoğunluğa göre saçları seçebilirsiniz. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Saç Peruk & Kaynakları

6767 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 6767 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/80111004/80111007