Gıda ürünleri arasında şarküteri ürünleri de yer alıyor. Şarküteri denince akla; sucuk, salam, kıyma, pastırma, jambon, sosis, hindi füme gibi ürünler geliyor. Şarküteri kategorisi kahvaltıların vazgeçilmez ürünlerini barındırıyor. Şahin şarküteri ürünleri de bu bağlamda dikkat çekiyor. Şahin markasının şarküteri ürünleri kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Özel yöntemler ve hijyenik koşullar ile üretilen şarküteri ürünleri arasında birçok farklı çeşit yer alıyor. Her zaman zevkine hitap edebilecek gıda seçenekleri mevcut oluyor. Açık ya da kapalı paketler ile kullanıcıya sunulan şarküteri ürünleri günlük tüketebileceğiniz aç bitir paketleri ile de kullanıcıya sunuluyor. Şarküteri ürünleri günün her öğününde tüketilebilir. Genellikle pişirilerek yenilen şarküteri ürünleri farklı yemeklerin içine de katılabilir. Lezzet ve aroma bakımından farklılık yaratarak sofralarınızı taçlandırabilir. Şarküteri ürünleri genellikle et ve et ürünlerinden oluşuyor. Küçük büyük herkesin damak zevkine uygun ürünler özellikle de pazar kahvaltılarının vazgeçilmezi haline geliyor. Şarküteri ürünlerinde acılı ve acısız baharat seçenekleri de yer alıyor. Doğal ve organik olan bu et ve et ürünleri; tavuk, dana, hindi etinden üretiliyor.

Şahin Şarküteri Ürün Çeşitleri

Şahin şarküteri ürün çeşitleri arasında birçok et ve et ürünü yer alıyor. Bu ürünler; sucuk, sosis, salam, jambon, pastırma, hindi füme olarak listelenebilir. Şarküteri ürünleri sabah kahvaltılarında ya da günün diğer öğünlerinde rahatlıkla tüketilebilir. Mangalda, yemeklerin içinde, sandviç ya da tost yaparken kullanılabilir. Kullanıcılar kendi damak zevklerine göre şarküteri ürünü tercihinde bulunabilir. Sıklıkla tüketilen bu ürünlerin besin değerleri, kalorileri, lezzet ve aromaları birbirinden farklı olabilir. Aynı zamanda kullanım alanı ve tüketim biçimi de farklılık gösterebilir. Şarküteri ürün çeşitleri uzun vadeli kullanımlar için de uygun. Bozulmaya karşı dirençli olan bu gıdaların tüketimi de oldukça kolay oluyor. En sık tercih edilen Şahin şarküteri ürünleri şu şekilde listelenebilir:

 • Şahin Şarküteri Ürünü Pastırma

Şahin şarküteri ürünleri arasında pastırmalar da yer alıyor. Et ve et ürünleri arasında bulunan pastırmalar en değerli şarküteri ürünleri olarak da biliniyor. Pastırmalar, büyükbaş hayvanlardan elde edilen etin bol tuz ve baharat ile karıştırılması ile elde ediliyor. Pastırmanın bir diğer önemli bileşeni ise çemen ve sarımsak oluyor. Pastırmalar manda ve sığır etinden elde ediliyor. Bu büyükbaş hayvanların etinin pastırma için daha ideal olduğu söyleniyor. Şahin markasının pastırmaları tuzlama ve kurutma işlemlerinden geçerek elde ediliyor. Pastırmalar her öğün tüketilebilir. Ayrıca tek başına tüketilebileceği gibi; yumurtalı pastırma, pastırmalı kuru fasulye, pastırmalı nohut gibi yemekler de elde edilebilir. Şarküteri pastırma seçenekleri ise farklılık gösterebilir. Örneğin kuşgömü adı verilen pastırmalar genellikle az yağlı, sinirsiz ve yumuşak formda üretiliyor. Pembemsi renkte olan pastırmalar ise şekerpare pastırma olarak biliniyor. Bu da aynı şekilde sinirsiz ve yumuşak bir yapıda oluyor. Az yağlı pastırmaların yanı sıra yağ oranı yüksek olan tütünlük pastırmalar da kullanıcılar tarafından beğeniliyor. Çemen sevmeyen kullanıcılar için çemensiz ve sarımsaksız Şahin pastırma seçenekleri de bulunuyor. Kullanıcılar kendi damak zevklerine göre pastırma tercihinde bulunabilir. Pastırmalar besin değeri bakımından da oldukça zengin bir yapıya sahip. Özellikle de protein bakımından zengin bir yapısı bulunuyor. Manda ve sığır etinden elde edilen pastırmalar kullanıcının demir ve kalsiyum ihtiyacını da karşılıyor. Pastırmanın bilinenden fazla faydası bulunuyor. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasında da rol oynuyor. 

 • Şahin Şarküteri Ürünü Kıyma

Şahin markasının şarküteri ürün listesi oldukça geniş. Bu ürünler arasında hemen hemen her yemekte kullanılan kıymalar da bulunuyor. Kıyma geleneksel Türk mutfağının önemli besinlerinden oluyor. Kıymalar hemen hemen her yemekte tercih ediliyor. Özellikle de dana ya da koyun etinden kıyma elde ediliyor. Kıymalar farklı boyutlarda, az yağlı, orta yağlı, çok yağlı ya da yağsız şekilde olabiliyor. Söz konusu kıymalar protein bakımından oldukça zengin ürünler arasında yer alıyor. Kullanıcıların demir, potasyum ve kalsiyum ihtiyacının karşılanmasına da yardımcı oluyor. Birçok yemeğe lezzet ve aroma katan kıymalar farklı alanlar kullanılabiliyor. Pratik hazırlanan yemeklerde bile kıyma tercih edilebiliyor. Köfte, fasulye, bezelye, hamburger, börek, dolma, poğaça, kebap, pide, çorba, makarna, nohut gibi yemeklerde kıyma sıkça kullanılıyor. Protein ihtiyacını karşılayan kıymalar farklı yağ oranları ile kullanıcıya sunuluyor. 

 • Şahin Şarküteri Ürünleri Sucuk

Şahin sucuk ürünleri markanın en sık tercih edilen şarküteri ürünleri arasında yer alıyor. Şahin parmak sucuk, fermente kangal sucuk, fermente parmak sucuk, fermente variant sucuk, çemen sarımsak kokusuz sucuk, sarımsaksız çemensiz sucuk, acılı kangal sucuk, acısız kangal sucuk, dilim sucuk, az tuzlu sucuk gibi seçenekler bulunuyor. Sucuk ürünleri ile dikkat çeken ve adından söz ettiren marka özel yöntemler ile ürünlerini elde ediyor. Şahin sucuk seçenekleri kullanışlı ve kaliteli bir form ile elde ediliyor. Katkı maddesi, koruyucu ya da renklendirici içermiyor. Özellikle de kahvaltı sofralarının ve mangalların vazgeçilmezi haline geliyor. Organik ve hijyenik olarak üretilen Şahin sucuklar çiftliklerde beslenen büyükbaş hayvanlardan elde ediliyor. Şahin sucuk; dana eti, dana eti yağı, kırmızı biber, sarımsak, çemen, tuz, kimyon, yenibahar, asit düzenleyici gibi malzemelerden üretiliyor. 0 ile -4 derece aralığında buzdolabında muhafaza edilmesi öneriliyor. Pişirilerek tüketilmesi önerilen Şahin sucuların 100 g/ml için besin değerleri ise şu şekilde listelenebilir:

 • 444 kcal enerji
 • 40 gram yağ
 • 5 gram karbonhidrat
 • 16 gram protein
 • 2.3 gram tuz

 

 • Şahin Şarküteri Ürünleri Salam

Et ve et ürünleri arasında bulunan ve markanın şarküteri ürünlerinden olan salamlar birçok kullanıcı tarafından beğeniliyor ve severek tüketiliyor. Salam protein bakımından oldukça zengin bir ürün olarak biliniyor. Salam diğer şarküteri ürünlerine göre pişirilmeden de tüketilebiliyor. Genellikle kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi oluyor. Peynir, domates, zeytin, salatalık gibi kahvaltılık ürünler ile sıkça tüketiliyor. Aynı zamanda sandviç, tost, kumru gibi fast food ürünlerde de salama rastlanıyor. Büyükbaş hayvanların etlerinden elde edilen salamlar çeşitli işlemler görerek sofralara geliyor. Salamların birçok farklı çeşidi bulunuyor. Kullanılan et çeşidine göre salamların lezzeti farklı olabiliyor. Dana salam ve hindi salam çeşitleri bunlardan biri oluyor. Ayrıca fıstıklı salam seçeneği de tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

 • Şahin Şarküteri Ürünleri Sosis

Şahin şarküteri ürünleri arasında sosisler de yer alıyor. Sosislerin zengin bir besin içeriği bulunuyor. Hayvanlardan elde edilen etin baharat bileşenleri ile birleşmesi sonucu sosisler elde ediliyor. Pişirilerek tüketilmesi öneriliyor. Sosis yapımında öncelikle elde edilen etler kıyma haline getiriliyor. Sonrasında gerekli baharatlar ile karıştırılıyor. Belli bir süre hazırlanan karışımın dinlenmesi gerekiyor. Daha sonra ince zar halindeki bağırsak kılıfların içi bekletilen et ile dolduruluyor. Son olarak ise paketleme işlemine geçiliyor. Raf ömrü uzun olan sosisler sıkça tercih edilen şarküteri ürünleri arasında yer alıyor. Özellikler kahvaltılarda daha çok tüketiliyor. Börek, poğaça, tost, kumru, sandviç, burger gibi farklı besinlerde de sosis tercih edilebilir. Bunlara ek olarak Şahin şarküteri ürünleri arasında bulunan sosislerin besin değeri ve kalorisinin yüksek olduğunu söylemek de mümkün. Ancak bu durum kullanılan etin türüne göre değişebiliyor. Dana sosis ile hindi sosis ya da kokteyl sosis çeşitlerinin besin değeri ve kalorisi farklı olabiliyor. Örneğin ortalama 100 gram dana sosisin besin değerleri; 18.2 gram protein, 332 kcal enerji, 28 gram yağ şeklindeyken 100 gram hindi sosisin besin değerleri; 10 gram protein, 165 kcal enerji ve 13 gram yağ şeklinde belirleniyor. Genel anlamda incelendiklerinde; yüksek oranda protein, yağ, demir, kalsiyum, çinko gibi elementleri barındırdığı gözlemleniyor. B12, B6, A vitaminleri bakımından da sosislerin zengin bir yapısı bulunuyor.

Şarküteri Ürünlerinin Faydaları Nelerdir?

Şarküteri ürünlerinin birçoğunu et ve et ürünleri oluşturuyor. Kullanıcılar tarafından da et ve et ürünleri tüketimi sağlık açısından oldukça önemli bir husus oluyor. Şarküteri ürünlerinin birçok faydası ve avantajı bulunuyor. Demir, kalsiyum, potasyum, çinko, protein, vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan şarküteri ürünlerinin faydaları ve avantajları şu şekilde listelenebilir: 

 • Şarküteri ürünleri B12 vitamini ve demir bakımından oldukça zengin bir yapıya sahip oluyor. Bu da kullanıcıya sağlık anlamında fayda sağlıyor.
 • Kullanıcıların özellikle de çocukların beden gelişimini olumlu yönde destekliyor.
 • Kemik ve eklem yapısının güçlenmesine fayda sağlıyor.
 • Kas yapısını da güçlendiriyor.
 • Ayrıca et ve et ürünlerinin kansızlık sorunu olan kullanıcılara iyi geldiği de söyleniyor.
 • Vücut ve cilt yapısı için yapıcı ve onarıcı etkisi bulunuyor.
 • Güç içinde kullanıcılara enerji veriyor. 

Şahin Şarküteri Ürünlerini Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Online alışverişlerde kullanıcılar herhangi bir ürün satın almadan önce detaylı bir özellik ve fiyat araştırması yapıyor. Bu bağlamda Şahin şarküteri ürünlerini satın alırken de dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunuyor. Şarküteri kategorisinde yer alan ürünleri satın almadan önce özellik karşılaştırması yapılmalı. Kullanıcı paket ve boyut seçeneklerinden kendine uygun olan gramaj seçeneğini belirlemeli. Büyük bir çoğunluğu et ve et ürünlerinden oluşan şarküteri ürünlerini satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli özellik ve noktalar şu şekilde listelenebilir:

 • Öncelikle Şahin şarküteri ürünü satın almak isteyen kullanıcı damak zevkine ve şarküteri ürünlerinin özellikleri göre tercihte bulunmalı.
 • Kıyma, sucuk, sosis, salam, pastırma, kavurma, füme gibi ürün seçeneklerinden hangisini tüketmek istiyorsa onu satın almalı.
 • Gramaj ve fiyat ilişkisini inceleyerek kendi için en uygun ürünü tercih etmeli. Böylece bütçeden tasarruf edilebilir.
 • Satın alınacak ürünün son tüketim tarihi ile kullanıcının tüketim miktarı aynı oranda ilerlemeli.
 • Kahvaltılarda tüketmek üzere; sosis, sucuk ve salam şarküteri ürünleri tercih edilebilir.
 • Mangalda ya da ızgara için ise; sucuk, kıyma, kavurma gibi ürünler satın alınabilir.
 • Aynı zamanda alacağınız ürünün; tuzlu, az tuzlu, tuzsuz, yağlı, az yağlı, yağsız, acısız, acılı, sarımsaklı, sarımsaksız, çemenli ya da çemensiz olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Kendi damak zevkinize göre ürün tercihinde bulunmalısınız.
 • Besin değeri ve kalori bakımından da ürünlerin değerlerini satın almadan önce incelemelisiniz.
 • Kullanıcı yorum ve değerlendirmelerini de detaylı bir şekilde inceleyerek hangi üründen memnun kalınmış lezzetleri nasıl ya da nasıl tüketiliyor gibi detaylara ulaşabilirsiniz.
 • Ürünlerin içerik bilgisini de o ürünü satın almadan önce incelemelisiniz. Alerjen madde olup olmadığına göre ürün tercihinde bulunabilirsiniz.
 • Sucuk satın almak istediğinizde mangallık ya da kahvaltılık sucuk seçeneklerinden hangisine ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz.
 • Sosis ya da salam tercih ederken de kalori ve yağ bakımından oranları daha düşük olan ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Şahin Şarküteri Ürün Yorumları

Online alışverişlerde bir ürün satın almadan önce kullanıcı yorumlarına bakmak ve değerlendirmeleri incelemek önemli oluyor. Özellikle de süpermarket ürünleri için kullanıcı yorumlarına bakılması öneriliyor. Şahin şarküteri ürünleri için ön araştırma yapmak gıda alanda önemli oluyor. Farklı gramajlar ve paketler halinde satılan ürünler kullanıcılara sunuluyor. Şahin şarküteri ürün tavsiyelerine ve yorumlarına bakmak kullanıcılar için bir ön değerlendirme oluyor. Farklı yapı, ambalaj ve gramaj yapılarına sahip olan bu ürünleri satın almadan önce detaylı araştırma yapmak daha doğru sonuçlar doğurabiliyor. Örneğin Şahin şarküteri ürün yorumları incelendiğinde: miktar, tat, nasıl muhafaza edilebilir, acı mı tatlı mı gibi birçok soruya cevap alınabiliyor. Daha önce Şahin şarküteri ürün satın alan kullanıcılar memnun kaldı mı öğrenebilirsiniz. Ürünler arasında kararsız kaldıysanız da yorumlar size yol gösterici olabilir. Aynı şekilde sizde diğer kullanıcılara yardımcı olmak adına satın aldığınız ürünlere yorum ve değerlendirme bırakabilirsiniz.

Şahin Şarküteri Ürün Fiyatları

Süpermarket ürünleri arasında Şahin şarküteri ürünleri de yer alıyor. Bu tür ürünlerin alışverişleri için online alışveriş siteleri aracılığı ile kapsamlı bir fiyat araştırması yapabilirsiniz. Satın almak istediğiniz Şahin şarküteri ürün fiyatlarına pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Filtreleme özelliğini kullanarak bütçenize uygun olan Şahin şarküteri ürün çeşitlerini görüntüleyebilirsiniz. Ürünler arasında fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak aradığınız ürüne kolayca ulaşabilirsiniz. İncelemekte olduğunuz ürünlerin çeşitlerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Şahin şarküteri ürünlerinin gramajına bakabilir ve bütçenize uygun olup olmadıklarına karar verebilirsiniz. Ürünün gramajı, markası ve yapısı fiyata etki eden faktörler arasında yer alıyor. Şahin şarküteri ürünleri için özellik filtrelemesi yaptıktan sonra bütçenize uygun bir fiyat aralığı girebilirsiniz. Sonrasında listelenen ürünleri artan ya da azalan fiyat şeklinde sıralayabilirsiniz. Böylece fiyat skalasını daha düzenli bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Şahin Şarküteri Ürün İndirim ve Kampanyaları

Şahin şarküteri ürünlerinin satın alımlarında bütçenizden tasarruf etmek isterseniz ürün için uygulanan indirim ve kampanyaları değerlendirebilirsiniz. Organik ürünler arasında yer alan Şahin şarküteri ürünleri için fiyat ve özellik araştırması yaparken “Süper Fiyat, Süper Teklif” kısmına bakabilirsiniz. Aradığınız ürün bu bölümde yer alıyorsa teklifi değerlendirerek bütçenizi koruyabilirsiniz. Hepsiburada ile kampanyalara göz atarak ürünün kampanyada olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ürün kampanyaya girdiyse cazip fiyatı değerlendirerek olduğundan daha uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. İncelediğiniz Şahin şarküteri ürünleri için herhangi bir indirim veya kampanya yoksa satın almak isterseniz ürünü beğenebilir, indirim alarmı kurabilir veya listenize ekleyebilirsiniz. Listeye eklenen ürün için fiyatında değişiklik olup olmadığına bakabilirsiniz. İndirim alarmı kurduğunuz ürünler için ürünün fiyatında bir azalış olduğunda haberdar olabilirsiniz.

Şahin Markası Hakkında Kısaca Bilgi

Kayseri merkezli Şahin markası, Fazlıoğlu Et ve Et Ürünleri Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. bünyesinde kullanıcılara hizmet veriyor. Şahin markası ürettiği pastırma ve sucuk çeşitleri ile biliniyor. Bunun dışında süt ve süt ürünleri kapsamında da birçok ürünü ürün yelpazesinde bulunduruyor. Şahin markasının kavurma, salam, sosis, mantı, şarküteri gibi ürün çeşitleri de mevcut. Sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan şarküteri ürünleri ile de kullanıcılar tarafından beğeniliyor. Şahin markası gıda altyapısı ile kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. Özel olarak geliştirdiği ürünler doğal ve lezzetli oluyor. Ürün kalitesinden ödün vermeden hijyenik şartlar altında ürünlerini geliştiriyor. Gelişmiş teknoloji ile birlikte fabrikalarında çalışmalarına devam ediyor. Türkiye pazarında yerini alan marka ürün çeşitliliği ile de ön plana çıkmayı başarıyor. Şahin marka ürünleri Hepsiburada ile keşfedebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Şahin Şarküteri Ürünleri

107 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Toplam 24 / 107 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/60005577/sahin