Salon, Makas ve Ekipmanları

Salon, makas ve ekipmanları, profesyonel bakım yapılan kuaför ve güzellik merkezlerinde kullanılır. Pratik ve hijyenik bakım sağlamak amacıyla tasarlanan modeller; saç kesimi, boya, cilt bakımı gibi işlemlerde tercih edilir. Kadın kuaförleri ve erkek berberleri, müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik farklı ürünler seçebilir. Uzun ömürlü tasarımları sayesinde bu ürünleri, birkaç kullanımdan sonra değiştirmek zorunda kalmazsınız. Makas, ayna gibi ekipmanların yanında elektronik cihazlar da yer alır. Salon işletmecilerinin çok sık kullandığı bu ürünleri, profesyonel bakım arzu eden kişiler de temin ederek evinde kullanabilir. İşletmelerde kullanılan doğru ekipmanlar ile personelin rahatı, müşterinin memnuniyeti artırılır. Ürünler farklı markaları ve modelleri sayesinde salonların prestij unsurları haline gelebilir. 

Güzellik Salonlarının Gözdesi Salon Makas ve Ekipmanları 

 • Kuaför salonu, güzellik merkezi veya berberlerde en sık kullanılan ekipmanlar arasında makas çeşitleri bulunur. Standart kesim sağlayan keskin makasların yanında ara ara saçları kesmeye yardımcı olan ara makaslar, verevli kesim sağlayan modeller ve usturalar yer alır. 
 • Saç kesim ürünleri arasında tıraş makineleri de bulunur. Hem şekillendirme hem de kısaltma için kullanılan ürünler, farklı başlıkları sayesinde istediğiniz saç modeline ulaşmanızı sağlar.
 • Saç bakımının önemli bir parçasını oluşturan şekillendiriciler, profesyonel fön cihazları, saç kurutma makineleri de salon ürünlerinden bazılarıdır. Büyük perma istasyonlarını, elektronik bakım ekipmanları arasında bulabilirsiniz. 
 • Yalnız saç bakımı değil; cilt bakımı için gerekli araçlar da salon malzemeleri başlığı altında bulunabilir. Burun kıllarını kesmek için kullanılan makaslar, kaş usturaları, cımbızlar, ağda makineleri, manikür setleri, tırnak pensi, manikür kapları cilt bakımı için gerekli araçlardır.
 • Kuaförlerde hijyeni sağlamak için kullanılan sterilizasyon makineleri, kuaför ürünleri içinde dikkat çeker. Kişisel bakımda kullanılan makas, cımbız, ustura, törpü gibi malzemelerin kullanım sonrası sterilize edilmesi ve temizlenerek yeni müşteri için hazırlanması gerekir. Bunun için özel tasarlanan sterilizasyon cihazları her kuaförde yer almalıdır. 
 • Saç boyama esnasında kullanıcılara rahatlık sağlayacak bakım sehpaları, manikür esnasında kullanılan tabureler, aparatlar da salon malzemelerine dahildir.
 • Tek kullanımlık önlükler, eldivenler, ağda spatulası, kesim başlığı ve havlular sayesinde işlemlerinizi maksimum rahatlıkta gerçekleştirebilirsiniz. 

Neden Salon, Makas Ekipmanları Tercih Etmelisiniz? 

Salon ekipmanları, profesyonellerin kullanımına uygun olarak tasarlanır ve yüksek kalitede olması gerekir. Uzun süre kullanılacak ürünler dayanıklılık vadeder.İşletmelerdeki ekipmanlar, en hızlı sürede işlemlerin tamamlanması için özel tasarımlara sahiptir. Örneğin salonlardaki saç kurutma makineleri, genellikle ev tipi ürünlerden daha güçlüdür. Böylelikle daha kısa sürede etkili saç şekillendirme yapılabilir.

Evinizde profesyonel yardımcılarla bakımı zenginleştirmek veya salonlarınızda kullanışlı araçlarla işlerinizi kolaylaştırmak için salon ekipmanlarını alabilirsiniz. Salonlarda kullanılan ekipmanlar, işletmenin kalitesinin bir göstergesidir. Her şefin nasıl mutfakta kendi bıçak seti varsa her kuaförün de salonunda kendi makas seti olmalıdır.

Bakım Ürünleri Seçimi ve Kullanımı

 • Salon ekipmanları arasından seçim yaparken kullanılan materyale, temizlik ve bakım önerilerine dikkat etmelisiniz. 
 • Müşterilerinizin taleplerini karşılayarak, konfor artıracak ürünleri tercih ederek salonunuzdaki memnuniyeti artırabilirsiniz.
 • Ekipmanları seçerken tekli ürünlerin yanında setlerden de faydalanabilirsiniz. İhtiyacınız varsa tarak ve makas setlerini bir arada alabilirsiniz. 
 • Ürünlerin bazılarında kullanımı kolaylaştırmak ve tutuşu sağlamlaştırmak için tutamaç alanlarında dokular veya özel kaplamalar bulunabilir. İhtiyacınıza göre, bu özelliklere sahip ürünlere yönebilirsiniz. 
 • Ürünleri alırken ve kullanırken hijyen önceliğiniz olmalıdır. Ustura, makas, tarak gibi saça ve cilde temas eden ürünleri özel kutularında saklamalı ve düzenli olarak sterilize ederek kullanmalısınız. 

Siz de dilediğiniz salon makas ve ekipmanları ürünlerini hemen sipariş verebilir; evinizde, iş yerinizde bakımı profesyonel yardımcılarla daha kolay hale getirebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Salon, Makas ve Ekipmanları

1799 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 1799 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/80111004/80111008