En sık kullanılan ve daima en çok ihtiyaç duyulan mutfak gereçlerinden biri olan su bardağı, artık tasarım dünyasının konusu haline gelmiş birbirinden çok farklı model ve seçenekleri ile kategori üzerinden beğenilere sunuluyor. Su içmeyi keyif haline getiren, zaman zaman farklı meşrubatların içiminde ve sunumunda da kullanılan su bardakları, klasikten moderne şeffaftan renkliye değişen modellerde tasarlanıyor. Evlerdeki işlevleri kadar, dolaplardaki, vitrinlerdeki görünümleri de ilgi çekiyor.

Su Bardağı

Geleneksel olarak su bardaklarının yapımında en çok kullanılan temel malzeme, hep cam olagelmiştir. Kullanım sıklığı dolayısıyla, daima kolay temizlenir ve hijyenik olması gereken gereçlerden biri olarak su bardakları, camdan imal edildiğinde, en sağlıklı yapıya kavuşuyor. Camın şeffaflığı sayesinde, bardağın içi görünebiliyor ve suyu temiz, sağlıklı haliyle içmek mümkün oluyor. Ürünler, temel olarak su içiminde kullanılmak üzere mutfaklarda yer etmiş gereçler olmakla beraber, çeşitlenen, yeni tasarımlarla yenileri eklenen modeller, ürünlerin işlevlerini de artırıyor. Klasik cam görünümü, renklenen çeşitler ve farklı dokularla zenginleşiyor. Su bardakları, sofraların biçimlenmesinde, şık bir görünüme kavuşmasında da önemli bir rol oynuyor.

Su Bardağı Modelleri

Sofra düzenine ilişkin alışkanlıkların ve yaklaşımların çeşitlenmesi ile beraber, sofralarda yer alan gereçler de yeni estetik değerler kazanıyor. Bu bağlamda su bardakları da sağlıklı kullanım koşullarının yanı sıra, estetik görünümleri ile sofrada farklı bir görev yükleniyor. Şık yemek takımlarının, çatal bıçakların yanında, görünümü tamamlayan birer önemli unsur olarak yer tutuyor. Sofra tasarım trendlerinden de etkilenerek üretilen yeni su bardağı modellerinde artık büyük bir çeşitlenme görmek mümkün. Bilinen klasik düz ürünlerin yanı sıra, bazı modellerde gövdesi daha geniş, ağzı dar tasarımlar görülebiliyor. Diğer bazı tasarımlarda ise, ince ve uzun formlara yer veriliyor. Ayrıca dokulu çeşitler de mevcut. Camın düz bir doku ile değerlendirildiği kullanımın dışında, bazı türlerinde kesimli yüzeyler, desenli dokular kullanılıyor. Yine tasarımcıların yaratıcı çabalarını yansıtan bazı çeşitlerde de, renklerden yararlanılıyor. Yarı şeffaf görünümlü renkli modellerde, maviden yeşile, sarıdan turuncuya farklı renkler, şık ve iştah açıcı bir görünüm oluşturuyor. Kadeh biçimi taşıyan su bardağı biçimleri, sofralara ayrı bir hava katıyor. Özellikle misafir ağırlamak üzere hazırlanan sofralar, ayaklı su bardakları sayesinde özelliğine uygun, hoş ve zarif bir hava kazanıyor. Yemek masalarını zevkle donatan ürünler, yemek dışındaki zamanlarda da hayata renk katmaya devam ediyor. Örneğin kahve ikramları mutlaka yanında su ikramını da gerektirdiği için, ürünlere çok iş düşüyor. Kahve ikramının düzenine uyumlu bir seçimle, kahve fincanına yakışan bir su bardağı, tepsi üzerindeki kompozisyonu keyifle tamamlıyor.

Su Bardağı Fiyatları

Su bardaklarının bedelleri, tasarımlarının inceliği ve özelliği paralelinde değişiklikler gösteriyor. Kullanılan kaliteli ve kırılmaz cam malzeme, ürünlerin değerlerini artırıyor. Tasarımlardaki dokular, motifler, renk ve desenler, değeri etkileyen diğer bir unsur oluyor. Üstün cam kalitesi, kırılmaya karşı oldukça dayanıklı olduğu için, ürün kalitesi ve buna bağlı uzun kullanım ömrü, fiyat ile kullanım ve kalite dengesinde, tüketici lehine bir tablo doğuruyor. Gönül rahatlığı ile alınabilecek ürünler, mutfak raflarına, yemek masalarına, tepsilerdeki görüntülere zevk katıyor.

Evinizde, cam vitrinlerinizde, mutfak dolaplarınızda en kaliteli ve şık ürünlere yer vermek, hem sağlıklı hem zevkli ürünler kullanmak istiyorsanız, çeşit çeşit su bardakları içerisinden, göz zevkinize en uygun olanlarını rahatlıkla seçebilirsiniz. Yemeği ve bir şeyler içmeyi, yaşamın keyiflerinden biri haline getirebilirsiniz. Birbirinden güzel bardaklar, pırıl pırıl görünümleri ile sizi bekliyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Su Bardakları

Paşabahçe
Lav
Adamodart
EW's Kitchenware
Başak
Kcd
Aymin Kristal
Ancel
Decostyle
Roya Home
Kcd Cam Dekor Dizayn
Koleksiyon
Porland
Bohemia
Porio
Esbeycam
Perotti
Bormioli Rocco
Crystalex
Evoks
Toplam 24 / 3515 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667016/60003715/233299