Tavan Vantilatörleri

Sıcak havalarda serinlemek için konforlu bir seçenek sunan tavan vantilatörleri, ayarlanabilir özellikte ve farklı modellerde üretiliyor. Elektrik bağlantısıyla faaliyet gösteren vantilatörler, farklı hız seçenekleri ile çalıştırılabilen ve doğal hava akımı oluşturarak ortamı serinleten, elektrikli cihazlar olma özelliği taşıyor. Dekoratif ve fonksiyonel bir cihaz olan tavan vantilatörleri, farklı markaların ürettiği çeşitli modellerde satışa sunuluyor. 

Tavan Vantilatörleri 

Serinlemesini istediğiniz ortamın büyüklüğüne bağlı olarak tavan vantilatörleri, küçük ya da büyük kapasiteye sahip kanat seçenekleri ile tercih edilebiliyor. Ürünleri, 2'li 4'lü ya da 6 kanatlı olarak tercih edebilirsiniz. Kanatların hava sirkülasyonu üzerindeki etkisi biliniyor. Ancak, motor gücü de dinamik hava akışını sağlamada büyük önem taşıyor. Güçlü motora sahip tavan vantilatörleri, kanatların sistematik yapısına bağlı olarak, etkili bir iklimlendirme sağlıyor. Klimaların dışarıdan aldığı havayı soğutarak ortama vermesiyle oluşturulan kuru ve soğuk havanın yerine, tavan vantilatörleri ile sağlanan homojen ve doğal bir serinlik elde ediliyor. Ürünleri, farklı kademelerde çalıştırmaya imkan veren ayarlama seçenekleri, istediğiniz serinliğe ulaşmaya pratik biçimde yardım sağlıyor. 

Sağ ve sola dönüş yapabilen kanatlar, yüksek güç ayarında çalışırken saat istikametinin ters yönüne döndürüldüğünde soğuk hava sirkülasyonu oluşturuyor. Saat yönüne ve düşük kademede çalıştırdığınızda, hafif ve sakin bir serinliğin ortamda doğal olarak hareket etmesi sağlanıyor. Klimaya oranla daha homojen bir serinlik elde etmenizi sağlayan tavan vantilatörleri, uzun süreli olarak çalıştırıldığında bile rahatsızlık vermeyen bir hava akışı hissettiriyor. Küçük metrekareye sahip oda ölçülerinde, az kanatlı ve düşük motor hacmine sahip bir ürün tercih etmek verimli sonuç elde etmenize katkı sağlıyor. Odanın derinlik ve genişliği, tercih edeceğiniz tavan vantilatörünün gereğinden fazla enerji tüketmesinin de önüne geçmiş oluyor. Büyük mekanlar, otel, hastane ve lobi gibi alanlarda, güçlü bir hava akımı üretmek için, geniş kanatlı büyük modeller arasından bir tercih yapılması, etkili bir sonuç sağlamaya yardımcı oluyor. 

Tavan vantilatörleri, ortamları serinletme işlevinin dışında, aynı zamanda aydınlatma görevi de yürütüyor. Tavana asılan vantilatörün orta kısmında bulunan aydınlatma duyları, ürünün modeline göre ampul ya da floresan takmaya uygun biçimde tasarlanıyor. Avize görevi de üstlenen tavan vantilatörü modelleri, sessiz çalışma sistemleri ile her ortamda kullanılabilir özellik taşıyor. Klima bakterilerine karşı alerjik yapıya sahip hassas bünyeler için, tavan vantilatörleri ayrıca faydalı bir seçenek oluşturuyor. Yapısı itibariyle dışarıdan herhangi bir havayı alıp soğuk havaya dönüştürmek zorunda olmayışı, tavan vantilatörlerini yalnızca elektrik ve hava ile hizmet veren bir ürün haline getiriyor.

Evinizin ya da iş yerinizin dekoratif tasarımı için de görsel katkı sağlayan tavan vantilatörleri, ahşap, cam, metal ya da plastik malzemelerle üretiliyor. Modeline göre farklılık gösteren ürün materyalleri, tavan vantilatörlerinin fiyatları üzerinde de etkili oluyor. Vantilatörü kullanacağınız ortamın renklerine göre tercih edebileceğiniz farklı çeşitleri bulunuyor. Siyah, kahverengi, beyaz gibi renklerin yanı sıra özel tasarımlara sahip cam materyallerden üretilmiş modeller de geniş ürün gamında yer alıyor. Evinizin ya da iş yerinizin genel dekorasyon özelliklerine göre, klasik ya da modern formda bir tavan vantilatörü tercihi yaparak mekanın geniş ve ferah görünümüne katkı sağlayabilirsiniz. Tavanın ortasına monte edilen tavan vantilatörleri, merkezi aydınlatma sağlayarak hem ışıklandırma hem de serinletme işlemini başarılı biçimde gerçekleştiriyor. Bazı tavan vantilatörü modellerinin, yazın serin hava üretmenin yanı sıra mevsimsel soğuk havalarda sıcak hava üretme işlevi de bulunuyor. Bu özelliği sayesinde, yılın her ayında mekanların iklimlendirmesi kolay ve ekonomik yoldan çözülmüş oluyor. 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tavan Vantilatörleri

159 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 159 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?