Tefal Kıyma Makinesi

Tefal kıyma makinesi etlerin küçük parçalara ayrılarak kıyma haline getiren bir üründür. Sosis, sucuk, salam ve birçok gıdanın üretiminde en sık kullanılan makineler arasında yerini alır. Fast food ürünleri yaparken de yaygın bir kullanım özelliği sunar. Kıyma makinelerinde istenilen et çeşidini en ufak boyutlarda doğramak, öğütmek veya harmanlamak için kullanılmaktadır. Kıyma makinesinin içindeki bıçaklar keskin ve her tür eti rahatlıkla kesmektedir. Doğranacak gıda, makinenin üzerinde bulunan hazneye konur. Oradan malzeme yatay bir vidalı mekanizmaya gider. Vidalı dönen mekanizma ise manuel olarak veya bir elektrik motoruyla kontrol edilir. 

Vida dönüşünden sonra makineden sabit bir plaka vasıtasıyla çıkar. Öğütülmüş yiyeceğin boyutu, plakadaki deliklerin yapısına bağlı olarak boyutlandırılır. Gıda endüstrisinde yaygın olarak kullanılan kıyma makinesi, profesyonel öğütücü olarak işlev görür. Ortaya koyduğu performans ile istenilen çalışma hızını karşılar. Tefal hv8 kıyma makinesi ise en çok kullanılan ürün çeşidi arasında gelir. 2200 watt güçte çalışma özelliği sunmakla beraber dakikada 4,5 kilo et çıkışı mevcuttur. Tercihe göre 4 farklı öğütücü mevcut olup her biri farklı büyüklükte kesim yapar. 

Güvenli bir kullanım özelliği bulunan makine ile her türlü etin çekimi yapılabilir. Izgara, dilimleme, parmesan ve küp kesim işlemi ile her tür boyut ürün elde edilebilir. İsteğe göre etin farklı boyutlarda kesilmesini sağlar. Birçok parçalayıcı başlık yapısı ile her zaman işlevselliğini korur. Çok yönlü çalışma imkanı sunan makine aynı zamanda tasarruflu çalışma gücü sunar. Dakikada çekmiş olduğu et miktarı ile yüksek verimliliğe sahiptir. Geniş taşıma yeri sayesinde kolay tutuş sergilenerek istenilen yere götürülebilir. Ters pozisyona sahip olan makine en sert etleri bile zaman kaybı yaratmadan çekebilir.

Tefal Kıyma Makinesi Nasıl Çalışır?

Tefal kıyma makinesi 2200 w gücünde çalışarak motor kapasitesini ortaya koyar. Uzun ömürlü kullanım imkanı ve dayanıklı materyal yapısı ile tercih edilir. Rahat taşıma imkanı sunan tutamak özelliği ile rahatça kavranabilir. Birçok kesim aksesuarı kesim gövdesinde saklanabilir. Bu sayede yer kaplamaz ve herhangi bir kazaya sebebiyet vermez. Çelik ızgarası 62 mm çapında üretilmiştir. İnce, orta ve kaba kesim özelliği sunan çelik ızgara yapısı ile kompakt tasarımda hazırlanmıştır. Salata veya birçok yemeğin hazırlanmasına yardım eden kesim parçaları, farklı boyuttadır. En yapısı 23,5 cm olan makine, 36,3 derinliğe sahiptir. Maksimum ağırlık yapısı 5, 174 kg olan ürün, taşıma sırasında kolaylık sunar. 

Paslanmayan bir özelliğe sahip olan çelik ızgara aparatları, keskin yapısı ile kolay doğrama yapar. Tefal marka kıyma makineleri güçlü bir motor yapısına da sahiptir. Etin öğütülmesi esnasında güvenliğinizi en üst düzeye çıkarabilir. Ayı zamanda sadece birkaç hareketle ince veya iri kıyma elde edilebilir. Yüksek performansta çalışan makinenin motor gücü dakikada en az iki kilo etin öğütülmesine yardımcı olur. Ayrıca doğrayıcı ile et tozunun yanı sıra birçok farklı aroma elde etmek de mümkündür. Uzun ömürlü olmaları ve dirençli yapıları sayesinde kolay kullanım imkanı sunar. 

Tefal Kıyma Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Kıyma makinesi, elektrikle çalışırken aynı zamanda enerji tasarrufu da yapacak şekilde üretilmiştir. Bu sayede ekonomik kullanıma imkan tanır. Tefal hv8 pro kıyma makinesi 5 in 1 modeli ise geniş kapasiteye sahiptir. Ağırlık yapısı ortalama 5130 gram olan ürünün gövde malzemesi plastiktir. Ayrıca sosis yapma aparatı ile de kolaylık sağlar. İçli köfte yapma aparatı ile farklı lezzetleri tatmanıza yardım eder. Bıçak yapısı ise paslanmaz içeriğe sahiptir. Güvenli kullanımı destekleyen emniyet kilidi ile olası kazalara karşı koruma sağlar. Izgara ayna adedi ise 2 çeşittir. Kıyma diski 2 adet olmakla beraber dakikada 4,5 kilo et çekim özeliğine sahiptir. 2200 watt elektrik gücü ile çalışır. Ters çalışma özelliği de bulunan ürün, ev tipi bir üründür. Ergonomik yapısı ile rahat taşıma imkanı sunar. Aynı zamanda her yerde kolay saklanabilir yapısı ile beğeni alır. Hem güçlü hem de dayanıklı bir yapı sergiler. İçeriğinde bulunan özel aksesuarları ile kolay çalışma imkanı sunar. 4 farklı aksesuar çeşidi ile 2 farklı kıyma boyutu için başlık tipi mevcuttur. 

Üründe yer alan motor bloğu arasındaki metal bağlantı sayesinde uzun süre kullanılabilir. Maksimum dakika da 4,5 kilogram et çeker. Tepsi materyali ise transparan san olarak belirlenmiştir. Izgaranın inceliği ise 3 farklı boyuttadır. Kablo depolama özelliği sayesinde yer kaplamaz. Bulaşık makinesinde her aparatı yıkanabilir. Izgara çapı ise 62mm’dir. 2200 watt güç ile motor performansı üstün yapısını ortaya koyar. Bisküvi ve sosis aksesuarı da mevcuttur. Hızlı ve profesyonel bir yapıya sahip olan makine her zaman multi fonksiyonel yapıyı korur. Ev yapımı birçok yiyeceğin hazırlanmasını sağlar. Yan kısımlarında bulunan ayar düğmesi ile kolay kademe atlayabilir. 

Tefal Kıyma Makinesinde Çalışma Fonksiyonları Nelerdir?

Kıyma makinesi, çalışma fonksiyonları ile geniş kapasiteye sahiptir. Farklı hız ayarı yanında birçok bıçak seçeneği de mevcuttur. Makine çeşitleri arasında birçok farklı model bulunur. Ürünü kullanırken üretim haznesine yeterli miktarda et yerleştirilir. Kısa sürede düğmeye basmak çalışması için yeterlidir. Aynı zamanda olası hasarlara karşı korunmasını sağlar. Kıyma makinelerinin geniş kulpları ve kordonları ideal uzunluğa sahiptir. Taşırken zorlanmadan her yere götürülebilir. Etin öğütülme süresi oldukça kısa sürmektedir. Bu sayede zaman almadan beklentiyi karşılar. Her başlık yapısının paslanmaz yapıda olması sebebi ile uzun yıllar kullanılabilir. 

Cihazın istenildiği zaman kolayca taşınmasını ve saklanması mümkün olmaktadır. Tefal kıyma makinesi 2200w çelik haznesi, bozulmaya karşı önleyici bir sisteme sahiptir. Kıyma makinesi modelleri mutfakların en önemli elektrikli ev aletleri arasındadır. Birçok renk özelliği yanında makinenin fonksiyonel kullanımı ön plandadır. Siyah veya gri renk seçeneklerine sahip olan modeller, her mutfak dekorasyonuna hitap eder. Sunduğu pratiklik sayesinde kısa sürede köfte veya birçok yiyeceğin iç harcı rahatlıkla hazırlanabilir. Sebze karışımlarına da imkan tanıyan öğütücü aparatı sayesinde istenilen boyutta çekim yapar. Etler hazneye konulduktan sonra kullanılacak olan ittirme aparatı da bulunur. 

Et öğütmenin yanı sıra hangi amaçlar için ve nasıl kullanılabileceği oldukça kolaydır. Bir kıyma makinesinde birçok yiyeceğin hazırlanışı mümkündür. Ürünün ana amacı ise eti özel tarifler için verimli ve uygun bir şekilde daha küçük partiküllere ayırmaktır. İsteğe göre et taze halde alındıktan sonra sulu ve baharatlarla yapılan bir karışım sonrası makineden geçirip yemeklere konulabilir. Birçok yemeğin ana harcını hazırlarken makine kullanmak her zaman daha verimli bir yöntemdir. Yiyecekleri hazırlarken pratiklik katarak daha kısa sürede hazırlanmasına yardım edebilir. 

Tefal Kıyma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kıyma makinesinin içerisinde mevcut olan çalışma sistemi ise oldukça basittir. Dış yüzeyi plastik, iç materyali ise çelik haznelidir. Paslanmaz yapısı ile dayanıklılığını korur. Öğütücü kısmı, ön panel, aynalar ve dış gövdeden oluşur. Et parçalarını çelik hazneye koyduktan sonra manuel olarak çevirme kolunu hafifçe döndürmeye başlanmalıdır. Daha sonra da delikli dış yuvadan kıyma olarak istenilen et çekilir. Fakat istenilen et boyutu farklı olabilir. Bu sebeple talep edilen kıyma türüne göre başlık tipi kullanılmalıdır. Bazı modellerde ise makine elektrik ile çalışır. Bu süreçte elektrik enerjisi sayesinde iç haznesindeki bıçaklar dönüş hızına göre kesim işlemi yapar. Maksimum performans sunan kıyma makinesi, beklentiye uygun çalışma performansı ortaya koyar. 

İçeriğindeki ayna çap miktarına göre değişim gösterebilir. Her kıyma makinesinde aynaların çap miktarı değişim gösterir. Etler için farklı kalınlık ve keskinlikte olan bıçakların yanında sebze meyve kesimi için bu öğütücü başlık değişebilir. Örneğin; makarna kesim bıçaklarının yanı sıra et gibi kalın ve daha sert gıdaları kesimi için ayrı aparatları vardır. Tefal kıyma makinesi 9 in 1 modeli ise yüksek performans sunan diğer seçenekler arasında yer alır. 2200 watt enerji harcaması yaparak tasarruflu çalışma modu sergiler. 

Paslanmaz çelik ve plastik malzeme kullanımı sağlanmıştır. Dakikada 4,5 kilogram et çekimi yaparak maksimum hız ile yüksek performans sunar. 9 farklı aksesuara sahip olup her biri ile farklı boyutlarda kesim özelliği sunar. Özel hazırlanmış olan sosis aparatı ile istenilen miktarda ve kıvamda sosis hazırlanabilir. Çekim esnasında kaymayan alt taban yapısı ile kolay kullanımı destekler. İşlem kapasitesi oldukça geniş tutulmuştur. Kullanıma bağlı olarak istenilen işlevselliği sunan Tefal kıyma makinesi fiyattı ise ekonomik fiyatlar ile satışa sunulur. 

Telaf Kıyma Makinesi Fiyatları Nelerdir?

Tefal ürünleri arasında en yaygın kullanıma sahip olan kıyma makinesi sebze ve meyveleri kolaylıkla ezer ve istenilen boyutlara ulaştırır. Tercih edilen modeller arasında Tefal kıyma makinesi 2000 w birçok farklı gıdanın parçalara bölünmesini sağlar. Ev tipi ürün aynı zamanda diğer modeller gibi paslanmaz çelikten üretilmiştir. Hız kademesi 1 olmakla beraber disk sayısı 3’tür. Emniyet kilidi sayesinde güvenle kullanılabilir malzeme yapısı bulunur. Ters çalışma şekline sahip olan ürün, birçok malzemenin karışmasında da etkilidir. Köfte harcı hazırlarken de en yaygın şekilde kullanılan makine, kesim kalitesi ile istenilen performansı gösterir. 

İki farklı ızgara detayı ile et boyutunu ona göre ayarlama imkanı sunar. Geniş sap dizaynı ile kolay taşınabilir yapıdadır. İdeal kordon uzunluğu sayesinde mutfakta kolaylıkla kurulumu yapılabilir. Kordon veya aksesuarlarını kolaylıkla saklama alanı bulunur. Güçlü motoru sayesinde uzun süre kullanılabilir. İstenilen kıyma miktarı için kısa sürede etlerin çekimini destekler. 3 farklı çelik ızgarası 62 mm çapındadır. Doğrayıcı aparatı ise 9 farklı bıçak seçeneğinden oluşur. Ağırlık yapısı yaklaşık olarak 5,174 kilogramdan oluşur. İçli köfte aparatı ile de çeşit özelliği sunar.

Metal bağlantı aparatı ile uzun süreli kullanım imkanına sahiptir. Birçok modeli ve çeşidi olan Tefal kıyma makinesi fiyatları ile her bütçeye uygundur.Makul bir fiyat aralığına sahip olan geniş kapsamlı kıyma makinesi ergonomik tasarım özelliği gösterir. Her yere kolaylıkla taşınabilir yapıdadır. Bu sayede hızlı ve pratik yapısı ile mutfak aletleri arasında çok tercih edilir. Dış yüzeyleri farklı renk tasarımlarına da sahiptir. Tercihe göre ebat yapısı da her modelde değişim göstermektedir. 

Tefal Kıyma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İç haznesi, motor gücü ve başlık seçeneği en çok dikkat edilmesi gereken özellikler arasındadır. 

Tefal Kıyma Makinesi Dakikada Kaç Kg Kıyma Çeker?

Her bir modelde değişim gösterse de ortalama dakikada 4,5 kg kapasiteye sahiptir. 

Tefal Kıyma Makinesinde Harcanan Enerji Düzeyi Nedir?

Kıyma makinelerinde motor gücü ve enerji düzeyi 2200 watt olarak belirlenmiştir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tefal Kıyma Makinesi

10 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
DSACategoryId/2147483637/22001/22018/tefal