Yüzün tamamını kaplayan sakal bırakmak belirli dönemlerde erkekler arasında yaygınlaşsa da bölgesel sakal veya bıyık bırakmak ya da yüzün tamamını tıraş etmek, toplumsal olarak daha fazla kabul görüyor. Tıraş sürecini kendi imkânlarıyla yönetmek ve tıraşı, konforlu şekilde gerçekleştirmek isteyen erkekler, traş fırçası ürünleri arasından gereksinimlerine uygun olanları edinebiliyor. Kullanım şekli ve görevine göre kendi içinde ayrılan ürünler, üretildiği materyale bağlı olarak da büyük çeşitlilik gösteriyor. Bu noktada; sakal kesim sürecinde başvurulan sakal fırçaları, tıraş köpüğünün fırçaya yedirilmesini sağlayan tıraş kaseleri, saç kesimi sonrasında boyun ve ensede biriken kılların temizlenmesini mümkün kılan temizleme fırçaları, tıraş fırçası ürünleri kapsamında bulunuyor.

Her Beklentiye Uygun Çözümler

  • Sakallarınız sertse ve tıraş sürecinde sakallarınızı kısa sürede yumuşatmayı hedefliyorsanız, farklı materyallerden imal edilen tıraş fırçalarını tercih edebilir, sakalınızın daha kolay kesilmesine yardımcı olabilirsiniz.
  • Tıraş fırçalarını kullanırken cildinize uygun yapıdaki tıraş sabunlarından yararlanabilir, fırçaları sakallarınıza temas ettirmeden önce fırça kıllarını bu yolla yumuşatabilirsiniz.
  • Bıyıklarınızı dilediğiniz gibi şekillendirmeyi arzu ediyor, bu doğrultuda ürünler arıyorsanız, farklı markalar tarafından geliştirilen bıyık fırçası modellerine yönelebilir, bıyıklarınıza istediğiniz görünümü kazandırabilirsiniz.
  • Profesyonel olarak erkek kuaförlüğü yapıyorsanız, müşterilerinizin sakal ve cilt profilleri doğrultusunda Pure, Silvertip gibi sınıflardaki ürünleri alışveriş listelerinize ekleyebilir, müşterilerinizin beklentileri doğrultusunda masaj etkili ürünleri de seçebilirsiniz.
  • Saç tıraşı sonrasında müşterilerinizin ense ve boyunlarındaki kılları zahmetsizce temizlemeyi istiyorsanız, görünümü ve fırça yapısı bakımından değişiklik arz eden ürünleri tercih edebilirsiniz.

Birbirinden Etkili Tıraş Fırçaları

Günlük tıraş olan, bıyık ve sakallarının uzamasına izin vermeyen erkekler için tıraş süreci, köpük ve jellerle kolayca gerçekleştirilebilse de bıyık ve sakal uzunluğu artmaya başladığında, böylesi ürünler, her erkek için uygun olmayabiliyor. Özellikle kirli sakal aşamasını geçip biraz daha uzamaya başlayan sakalların sertliği, tıraş bıçağı kullanımını güçleştirebiliyor. Bu durumun önüne geçmek ise tıraş fırçaları ve bu fırçaların etkin şekilde değerlendirilebilmesine yardım eden aksesuarlarla mümkün oluyor.

Cilt yapısına göre seçilen tıraş sabunu, sabunla oluşturulan köpüğün fırçaya nüfuz etmesini ve fırça kıllarının yumuşamasını sağlayan tıraş kasesi ve tabii, kişisel tercih doğrultusunda alınacak tıraş fırçası, kesim öncesinde sakalların yumuşatılmasında önemli rol oynuyor.

Bu aşamada tıraş sürecinin seyrini belirleyen en önemli unsurlardan biri, şüphesiz tıraş fırçası oluyor. Zira at yelesi, domuz kılı, porsuk kılı ve sentetik kıllarla imal edilen fırçalar; şekli, düğüm çapı ve kıl boyu gibi değişkenler doğrultusunda çeşitlilik gösteriyor. Kıl boyu uzun olan fırçalar, daha fazla köpük yapılabilmesine olanak tanırken aynı zamanda yüze masaj uygulanması noktasında başarılı sonuçlar veriyor. Yüzün belirli kısımlarında sakal bırakılacaksa, kısa kıllı ve küçük düğümlü fırçalar tercih edilebiliyor.

Tavsiye edilen yapıdaki tıraş sabunlarıyla kullanımının ardından gerektiği şekilde bakımı yapılarak uzun yıllar boyunca formunu koruyan tıraş fırçalarının fiyatları; kılın türü, boyutu, sap malzemesi gibi unsurlara bağlı değişiyor. Pure ve Best şeklinde isimlendirilen ürünler, daha erişilebilir fiyat aralıklarında yer alırken Super ve Silvertip sınıfındaki tıraş fırçaları ise yüksek fiyatlar üzerinden alıcı bulabiliyor.

Profesyonellere Uygun Çözümler

Erkeklerin tıraş sürecini zahmetsiz ve konforlu kılan aksesuarlara imza atan markalar, hem bireysel kullanıma uygun olan hem de kuaför salonlarında çalışan profesyonellerin işini kolaylaştıran çözümler sunuyor. Uzun süre kullanılabilecek biçimde tasarlanan ve yüksek kaliteli malzemelerle imal edilen ürünler, işlevlerine ve sahip oldukları ekstralara göre farklılık arz ediyor.

Saç kesimini tamamladıktan sonra ense bölgesinde hangi oranda saç kaldığını ve ense tıraşının belirgin şekilde görülebilmesini hedefleyen kuaförler, ense ve boyun temizleme fırçalarından yardım alıyor. Kıl yapısı ve genişliğine göre çeşitlilik sergileyen temizleme fırçaları, ciltte biriken saç ve kılların temizlenmesini mümkün hâle getiriyor. Bu sayede hem kuaför hem de saç tıraşını yaptığı müşterisi, ense bölümündeki saç yapısını görebiliyor. İlgili ürünler aynı zamanda elbiselerdeki tüylerin arındırılması sürecinde de değerlendirilebiliyor.

Sakal ve bıyık bakımlarını aksatmadan yapan beylerin vazgeçilmezlerinden biri de bıyık fırçaları ve tarakları oluyor. Bıyık ve sakalların şekillendirilmesinin yanı sıra düzenli görünmesine de katkıda bulunan ürünler, genellikle uygun fiyatlarda seyrediyor.

Şayet siz de kişisel bakımınıza özen gösteriyor, bıyık ve sakallarınızın kesimi veya düzenlenmesinde işlevsel araçlar arıyorsanız, tıraş fırçası ürünleri arasından dilediğinizi seçebilir, kolayca satın alabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Traş Fırçası Ürünleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 262 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012116/60003492