Saçların bakımlı ve sağlıklı olması için düzenli bakımının yapılması ve doğu ürünlerin kullanılması öneriliyor. En sık kullanılan saç bakım ürünleri arasında şampuanlar ve saç bakım kremleri sayılabiliyor. Türkiye ve dünya genelinde profesyonel ve bireysel kullanıma uygun üretim yapan şampuan markaları arasında son senelerin en popüler isimlerinden biri olan Urban Care yer alıyor. Urban Care saç bakım ürünleri olarak şampuanlar, saç bakım kremleri, saç serumları ve saç maskeleri üretiyor. Saç bakımında bütüncül bir süreç sunan Urban Care kendine özgü formüller kullanıyor. Saçlara zamanla zarar verecek maddeleri içeriğinde barındırmayan sayılı markalardan biri olan Urban Care, Selena Kozmetik tarafından kurulmuştur. Kısa süre içerisinde ülke genelinde uluslararası alanda kendini kanıtlayan Urban Care, içeriklerinde paraben, sülfat, silikon barındırmıyor. Her saç tipine uygun saç bakım ürünleri geliştiren Urban Care sağlıklı bir bakım süreci vadediyor. Urban Care şampuan ve diğer saç bakım ürünlerine Hepsiburada’nın kozmetik kişisel bakım kategorisinden ulaşarak kapsamlı bir ürün incelemesi yapabilirsiniz. Urban Care şampuan nasıl gibi sorulara yanıt bulmak üzere ürün detaylarını öğrenebilirsiniz. 

Urban Care Şampuan Çeşitleri

Kaliteli içeriklere sahip olan Urban Care şampuan çeşitleri kadınların kullanımı için özel olarak üretiliyor. İçeriklerinde saçlara ve saç derisine dost malzemeler kullanılır. Geniş bir ürün gamına sahip olan şampuan dışında saç bakım maskesi, serumu ve kremi de üretiyor. Set halinde tercih edilen Urban Care saç bakım ürünleri tüm saç temizlik ve bakım ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Farklı boyut ve ambalajlarda üretilen Urban Care saç bakım ürünleri ihtiyaca bağlı olarak tercih ediliyor. Saç tiplerine göre ürünler hazırlayan Urban Care; boyalı, kuru, sertleşmiş, cansız, matlaşmış, dökülen ve yağlı tüm saçları sorunlarından kurtarıyor. 

Her Saç Problemine Hitap Eden Urban Care Saç Bakım Ürünleri

Urban Care saç bakım ürünleri kadınların saç problemlerini hedef alarak tasarlanıyor. Her saç için farklı içerikler kullanan marka, genel olarak paraben, sülfat ve silikon kullanmıyor. Argan yağlı ve keratinli saç bakım seti, kolay kırılan saçlar için kırılma karşıtı ve besleyici bir bakım sunuyor. İnce telli ve zayıf saçlar için tasarlanan Urban Care saç bakım seti pembe greyfurt ve zencefil içeriği ile güçlendirici ve dolgunlaştırıcı bir etki vadediyor. Hindistan cevizi, aloe vera ve UV filtresi içeren Urban Care boyalı, röfleli ve yıpranmış saçlar için saç bakım seti saçları güneşe karşı koruyor. 

Urban Care aşırı yıpranmış cansız saçlar için yoğunlaştırılmış keratin içeriği ile yoğun onarıcı ve pürüzsüzleştirici bir etki sağlıyor. Hyaluronik asit ve bitkisel kolajen içeren Urban Care kuru ve zayıf saçlar için saç bakım seti ekstra dolgunlaştırıcı ve sağlıklı uzayan saçlar vadediyor. Urban Care dökülmeye eğilimli tüm saçlar için biotin ve keratin içeriğiyle dökülme karşıtı ve güçlendirici bir etki yaratıyor. Hibiscus ve shea yağı içeren Urban Care dalgalı ve kıvırcık saçlar için saç bakım seti bukleleri belirginleştirir ve elektriklenmeyi önler. Makademya yağı ve keratin içeren Urban Care işlem görmüş ve yıpranmış saçlar için saç bakım seti saçları nemlendirir ve besler. Sarı, gri ve rengi açılan kumral saçlar için saç bakım seti mor aktifler ve UV filtresi formülü ile turunculaşma karşıtı bir etki sunuyor. Çay ağacı yağı ve keratin barındıran Urban Care yağlı ve kepekli saçlar için saç bakım seti yoğun arındırıcı ve kepek karşıtı bir etki vadediyor. Urban Care dökülmeye eğilimli ve yavaş uzayan saçlar için saç bakım seti biotin ve keratin formülü ile saçları dökülmeye karşı koruyor ve güçlendiriyor. 

Saç Tipine Göre Şampuan Seçenekleri

Her insanın saç tipi ve saç derisi farklı özelliklere sahip oluyor. Bu nedenle her saç tipi için özel olarak şampuanlar üretiliyor. Saç derisini ve cildi besleyen şampuan çeşitleri aynı zamanda saçları ihtiyacı doğrultusunda onarabilir. Örneğin; kalın telli saçlar için genellikle gliserinli, pantenol ve shea yağı içeren şampuanlar önerilir iken, ince telli saçlar için içerisinde sodyum klorür ve polietilen yer almayan  şampuanlar tavsiye ediliyor. Farklı saç durumlarına sahip olan saçlar; yağlı, kuru, karma ve normal olarak çeşitlilik gösteriyor. Saç derisinde gözlenen yağ bezesinin fazla sebum üretmesi ile beraber ortaya yağlı saç tipi çıkıyor. İnsanlar genetik olarak yağlı saç tipine sahip olabiliyor ya da hormonal süreçlerden kaynaklı saç yağlanıyor.  Yağlı saçlar gereğinden fazla sebum üretimi için saçın güçsüz ve donuk görünmesine neden oluyor. Bu nedenle yağlı saçlara sahip olan kişilerin saçlarına gereğinden fazla dokunmaması, düzenli bakım yapması ve doğru şampuanı kullanması önem arz ediyor. Yağlı saçlarda kepeklenme ve cilt sorunları yaşanabiliyor. Bunu önlemek için tasarlanan şampuanlar, saçları fazla yağdan arındırarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor. Kuru saç tipi, yağ bezesinin yeterli miktarda sebum üretmemesinden kaynaklanıyor. Bu durum da saçların beslenmesini durdurarak susuz kalmasına ve hassas bir yapıya dönüşmesine yol açıyor. Bundan dolayı esnekliğini kaybeden kuru saçlar, havadaki tozla karşılaştığında ya da aşırı sıcağa maruz kaldığında kolayca kırılıyor. Kuru saçlara sahip olanlara sık sık işlem yapmaması ve kuru saçlar için özel olarak üretilen şampuanları kullanması öneriliyor. Doğrudan kuru saçlar için üretilen şampuanlar, saçlara kaybettiği yağı ve ışıltıyı geri kazandırıyor. 

Şampuan Özellikleri

Şampuanlar üretimlerine, içeriğine, gramajlarına ve ambalajlarına göre çeşitlilik gösteriyor. Her şampuan farklı özelliklere sahip olarak üretiliyor. Günümüzde kimyasal şampuanlardan daha çok bitkisel içerikli şampuanlar tercih ediliyor. Saç derisini onaran bitkisel şampuanlar, her saç tipine doğal etkiler bırakıyor. Saç derisinin pH değeri zaman içerisinde değişiklik gösterebiliyor. Bundan dolayı da şampuan seçiminde pH değeri önem arz ediyor. Parfümsüz şampuanlar parfüme alerjisi olan kişiler tarafından tercih edilebiliyor. Paraben içermeyen şampuanlar kimyasalların zararlı etkisine maruz kalmak istemeyenler tarafından değerlendirilebilir. Besleyici özelliklere sahip olan bitkisel şampuanlar arasında ısırganlı şampuan ön plana çıkıyor. Saç derisini onarma ile popülerlik kazanan ısırganlı şampuan, antioksidan özelliğiyle ferahlık sunarken aynı zamanda saç derisindeki kepeği ortadan kaldırıyor. E vitaminli şampuanlar, güçlü uzayan saçlar vadediyor. Dalgalı, kıvırcık ve düz saçlar için özel şampuanlar üretiliyor. Kıvırcık saçlar için üretilen şampuanlar, saçların buklelerini ve kıvrımlarını daha canlı hale getiriyor. Keratin içeren şampuanlar kuru ve yıpranmış saçlar için iyi bir tercih oluyor. Saçın nem kazanmasını sağlayan keratinli şampuanlar olası yıpranmaları önlüyor. A ve E vitamini yönünden zengin olan şampuanlar boyalı saçlar için uygun oluyor. Vitaminler sayesinde saça etki eden boya daha doğal ve canlı görünüyor. Boyanan saçların çok sık yıkanmaması öneriliyor. Çay ağacı içeriğine sahip olan şampuanlar yağlı saçları yağdan arındırır. 

Şampuan Satın Alırken ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Şampuan satın alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Gereğinden fazla köpüren şampuanlar cildi tahriş edebiliyor. Bu nedenle şampuanların parmak uçlarıyla masaj yaparak yavaşça uygulanması ve ardından iyi bir durulama yapılması öneriliyor. Paraben içeren şampuanlar cilt sağlığı açısından uygun bulunmuyor. Şampuanların içeriği saçı ve saç derisini kökten uca beslemek ve onarmak üzere oluşturuluyor. Yani şampuanların amacı saç yapısını bozmadan ihtiyacı olan bakımı vererek korumak oluyor. pH değeri 5.5 oranında olan şampuanların tercih edilmesi öneriliyor. Ambalajı çıkarılmış ya da kullanılmış olan şampuanların satın alınmaması önem arz ediyor. Şampuan seçiminde saç tipi ve durumu oldukça etkili. Kuru ve yıpranmış saçların nemlendirici ve onarıcı etkili bir şampuan tercih etmesi öneriliyor. Saçların 2 gün aralıklarla yıkanması, saç derisinin sağlığı açısından önem arz ediyor. Çünkü sık yıkanan saçlar gereğinden fazla yağa ve neme sahip oluyor. Şampuan kullanımında miktar da önemli. Tavsiye edilenin altında kullanılan şampuan saça eksik bakım yaparken, fazla kullanılan şampuan saçların dengesini bozuyor. Yeni şampuan denemeden önce mutlaka o şampuanla ilgili kullanıcı yorumlarının okunması öneriliyor. 

Hangi Şampuan Kullanılmalı?

Saç tipleri ve saçların ihtiyacı olan bakım ve onarım herkes içim farklılık gösteriyor. Örneğin; saçların yapısı gereğinden fazla yağlı ya da kuru olabiliyor. Bunun sebebi ise saç tellerinin genetik olarak ince ya da kalın telli olmasından, bakım süreçlerinden ve beslenme şekillerinden kaynaklanıyor. Saçların ihtiyacı olan nemi ve yağı dengelemek önem arz ediyor. Yağlı saçlara sahip olanların yağlanma önleyici ve besleyici şampuanlar kullanması, kuru ve işlem görmüş saçların ise nemlendirici ve koruyucu şampuanlar kullanması tavsiye ediliyor. Böylece saçlar doğal parlaklığına kavuşuyor. Saç dökülme sorunu yaşayanlar için dökülme karşıtı ve hacim veren pek çok şampuan bulunuyor. Kepek karşıtı formüle sahip olan şampuanlar ise kepeklenme sorunu yaşayan kullanıcılara hitap ediyor. Bu şampuanlar saç derisini besleyerek cildi onarıyor. Saçları işlem gören ve boyalı olan kişilerin nemlendirici etkili organik bakım şampuanları kullanması öneriliyor. Ayrıca boya koruyucu şampuanlar boyanın saçta daha uzun süre kalmasına yardımcı oluyor. Saçları dalgalı ve kıvırcık olan kişiler sıklıkla düzleştirme işlemi yapabiliyor. Bundan dolayı da saçın şeklinde zamanla değişimler yaşanabiliyor. Bu kişilerin saça doğal şeklini kazandıran ve parlaklık veren şampuanları tercih etmesi tavsiye ediliyor. 

Şampuan Ne Kadar Kullanılmalı?

Saçlar hava koşullarından ya da yoğun sıcak ve soğuğa maruz kalmaktan kaynaklı kirlenebilir ve yıpranabilir. Bu nedenle saçlar şampuanlarla yıkanarak güçlü ve parlak bir görünüme kavuşuyor. Saç tipi ve saç derisi herkeste farklılık gösteriyor. Bundan dolayı da herkes aynı şampuanı kullanmıyor. Şampuan kullanımı dışında kişilerin saç yıkama alışkanlıkları da birbirinden farklı oluyor. Örneğin; ince telli saçlar kalın telli saçlara kıyasla daha fazla yağlanıyor. Bu nedenle ince telli saçlara sahip olan kişiler daha fazla saç yıkaması yaparak daha fazla şampuan kullanabiliyor. Ancak saçların sık sık yıkanması uzmanlar tarafından önerilmiyor. Çünkü bu durum saç diplerindeki yağ üzerinde bir değişime neden oluyor. Bundan dolayı haftada 2 gün aralıkla saçların yıkanması ve gereğinden az ya da çok şampuan kullanılmaması öneriliyor. Ceviz büyüklüğü miktarında şampuan kullanımı yeterli oluyor. Ayrıca saçın bir kere şampuanlaması öneriliyor. Suyun çok sıcak ya da çok soğuk olmaması önem arz ediyor. Çünkü sıcak su saçları kuruturken, soğuk su iyi temizlemiyor. 

Urban Care Şampuan Fiyatları

Urban Care şampuan fiyatlarına Hepsiburada’nın saç bakım ürünleri kategorisinden ulaşabilirisniz. Detaylı bir özellik incelemesi yaparak saçınız için en uygun Urban Care saç bakım ürününü bulabilirsiniz. Hem saçınız hem de bütçeniz için uygun olan şampuanı satın almak için hemen sepetinize ekleyebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Urban Care Şampuan Ürünleri

368 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Miktar
Toplam 31 / 368 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?