Voonka

Voonka vitamin takviyeleri, vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminlerin ve minerallerin alınmasını pratik bir hale getiriyor. Beslenme yetersiz olduğu dönemlerde vücudun güçten düşmemesi için takviye gıdalar almak büyük önem taşıyor. 

Yeterli Miktarda Vitamin Almaya Dikkat Edin

İnsan vücudunun sağlıklı kalabilmesi için vitaminler büyük önem taşısa da vücut ihtiyaç duyduğu vitaminleri kendisi üretemiyor. Örneğin vücudun fonksiyonel işlevlerini yerine getirebilmesi için A vitamini büyük önem taşıyor. Bu durumda düzenli şekilde A vitamini almak gerekiyor. Bağışıklık sisteminin güçlü kalabilmesi içinse her gün yeteri miktarda C vitamini almak gerekiyor. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda yeterli beslenmenin önemi bir kere daha ortaya çıkıyor.

Ancak vücudun ihtiyaç duyduğu oranda vitamin ve mineral alabilmek çoğu zaman mümkün olmuyor. Zira bu türlü bir beslenme, her öğünün özenle hazırlanması anlamına geliyor. Günlük hayatın yoğunluğu içerisinde çoğu zaman yediklerinize yeterli özeni gösteremediğiniz için, yeterli oranda vitamin ve mineral alabilmek için mutlaka gıda taksiyelerine başvurmak gerekiyor. Aksi takdirde vücut direnci düşüyor ve yaşamsal fonksiyonlarda zaman için bozulmalar meydana geliyor. İlerleyen vadede hastalıklara da davetiye çıkaran bu tür durumların yaşanmaması için günlük olarak kullanabileceğiniz besin takviyeleri tercih etmeniz öneriliyor. 

Bedeninize Gerekli Özeni Gösterin

Voonka besin takviyeleri ihtiyaç duyduğunuz vitaminlere ve minerallere ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Vitaminleri tek başlarına satın alabileceğiniz gibi çeşitli karışımlardan oluşan ürünler de bulunuyor. Eğer D vitamini eksikliği yaşıyorsanız, D vitamini kapsülleri bu problemi ortadan kaldırmaya yarıyor. Ancak yetersiz beslenmeye bağlı olarak güçten düşmemek adına besin takviyesi kullanmak istiyorsanız, karışımları tercih etmeniz daha doğru sonuçlar veriyor. 

Kemiklerin yapısına katılan kalsiyum, bağışıklığın güçlü kalmasına önemli bir gören üstlenen D vitamini, vücuttaki su dengesini sağlayan potasyum ve daha birçok minerali ve vitamini bünyesinde barındıran karışımlar kendinizi kısa süre içinde çok daha dinç hissetmenizi de sağlıyor. Kapsül paketleri aylık ya da iki aylık olacak şekilde kapsül içeriyor. Çoklu olarak da sipariş edilebilen ürünler, uzun süre kullanım avantajı da sağlıyor. 

Kullanım Biçimini Kendiniz Belirleyin

Kapsülleri yutmakta zorlanan kişilerse, suda çözünen Voonka besin takviyelerini tercih ediyor. İhtiyaçlarınıza ve kullanım tercihlerinize göre alternatif ürünler sunan Voonka, balık yağı ve kolajen gibi farklı ürünler de sunuyor. Hafızayı güçlendiren, kalp sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunan ve yaşlanma belirtilerini azaltan balık yağını ihmal etmemek uzmanlar tarafından da sık sık hatırlatılıyor. 

Bağ dokusunu güçlendiren ve vücudun bütünlüğünü korumaya yarayan kolajen tabletleri aynı zamanda hücre yenilenmesini de tetikliyor. Daha genç bir görünüm elde etmek için de güzellik sektöründe sıkça başvurulan kolajen, kapsül olarak kolaylıkla tüketilebiliyor. 

Yetişkinler için kullanımı uygun olan ürünlerin yanı sıra çocuklar için özel olarak geliştirilen multivitaminler de bulunuyor. Ambalajlarında çeşitli çizgi film karakterleri bulunan bu ürünler çocukların çok hoşuna gidiyor.

Soru 1: Suda çözünen vitaminler mi yoksa kapsül vitaminler mi daha etkili?

Cevap 1: Vitaminlerin etkilerini belirleyen unsur kaçar mg olduklarına bağlı olarak değişiyor. Kapsül ya da suda çözünmeleri kapsüllerin etkisi üzerinde herhangi bir farklılık yaratmıyor.

Soru 2: Çocuğum kapsülleri yutmakta zorlanabilir. Suda çözünenlerin de tatlarını sevmiyor. Ne yapmalıyım?

Cevap 2: Çiğnenebilir olarak üretilen çocuk ürünleri, onlar için kolay tüketilebilir bir seçenek olduğu gibi güvenli bir kullanım da sunuyor. Çocuklar için özel olarak üretilmeyen hiçbir ürünün onlara verilmemesi gerekiyor. 

Soru 3: Multivitaminler kilo aldırır mı?

Cevap 3: Voonka ürünleri metabolizmayı hızlandırıcı bir etki gösteriyor. Bunun yanı sıra kilo aldırmak gibi bir yan etkileri de bulunmuyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...