Vücut için sayısız faydası bulunan acı biberin, ülkemizde ve birçok dünya mutfağında en yaygın kullanım şekli olan acı sos formu, birçok farklı marka tarafından üretiliyor. Yemekleri son derece leziz bir hale getiren acı sos çeşitlerinin, sağlık üzerinde de çok önemli faydaları bulunuyor. Metabolizmayı hızlandıran, vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren acı biber, diyetisyenler tarafından kilo verme süreçlerinde, önemli bir enstrüman olarak kabul ediliyor. 

Acı Sos Nerede Kullanılır?

Ülkemizde en çok Doğu ve Güneydoğu Anadolu mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında bulunan acı biber ve acı soslar, genel olarak damak tadımızın en oturmuş lezzetlerinden birini oluşturuyor. Et yemekleri ağırlıklı mutfaklarda çok daha yoğun biçimde kullanılan acı sos çeşitleri, kızartmalar ve makarna çeşitleri gibi birçok farklı yemek türünde de başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. Mangal ve barbekü partilerinin de vazgeçilmez lezzetlerini oluşturan acı sos çeşitleri, Türk ve dünya mutfaklarının farklı kültürlerini simgeleyen zengin içeriklerle yaratılıyor. Çeşitli baharat ve bitki türleri ile zenginleştirilen acı sos modelleri, dahil olduğu coğrafyanın damak lezzetini yansıtıyor. Meksika mutfağının vazgeçilmez acı sos çeşitleri, kendi yetiştiği toprakların özelliklerini taşıyan Meksika biberi ve baharatlarından aldığı lezzetlerle, bambaşka bir kıvama ve tat özelliğine sahip. Kırmızı biberle hazırlanmış acı biber soslarının yanı sıra yeşil acı biber ve farklı özgün biber çeşitleri ile de birbirinden farklı acı sos tasarımları yapılıyor. 

Acı Sos Kaç Kalori?

Zayıflama üzerinde oldukça önemli etkisi bulunan acı biberin oldukça düşük bir kalori miktarına sahip oluşu, onu önemli bir diyet unsuru haline getiriyor. Diyet listelerine destek nitelikli olarak kullanılan acı biber, sos haline getirildiğinde biraz daha farklı bir kalori miktarına kavuşuyor. Örneğin; sodyum, potasyum, karbonhidrat, vitamin ve mineraller tarafından zengin bir içeriğe sahip olan 100 gr acı sosta, yaklaşık 11 kalori/ Kcal kalori bulunuyor. Önemli besin ögelerini de içeren acı sos çeşitlerinin, içeriğinde bulunan yağ ve karbonhidrat gibi kalori üzerinde etkisi bulunan etkenler tarafından zengin oluşuna göre, porsiyon/kalori miktarında değişimler görülebiliyor. Yemekleri lezzetlendirmek için kullanılan acı sos, uygun miktarlarda tüketildiği taktirde, hem metabolizmanızı hızlandırıcı hem de hastalıklara karşı güçlü bir antioksidan görevi üstleniyor. 

Acı Sos Nasıl Saklanır?

Cam kavanoz ya da cam şişelerde satışa sunulan acı sos çeşitleri, içeriğinde bulunan koruyucu maddelerden aldığı destekle uzun süre tazeliği bozulmadan saklanabiliyor. Kapağı açılmadan oda sıcaklığında uzun süre muhafaza edebileceğiniz acı sos çeşitlerini, kullanmaya başladıktan sonra buzdolabında saklamakta yarar bulunuyor. Salça ve diğer konserve ürünlerinde olduğu gibi kapağı açıldıktan sonra hava ile temas eden ürün içeriği, bir süre sonra küflenmeye yüz tutuyor. Bunu önlemek ve sağlıklı bir kullanım sağlamak için kapağını açarak kullanmaya başladığınız acı sos ambalajlarını buzdolabında saklamanız, uzun süre keyifle kullanmanız açısından büyük yarar sağlıyor.

Mutfak şefleri ve yeni lezzetler denemeye meraklı kullanıcılar için, dünyanın dört bir yanından derlenmiş zengin acı sos çeşitleri, birbirinden farklı ambalaj ve fiyat çeşitliliği ile satışa sunuluyor. Günlük kullanım için masaüstü gramajlarla üretilmiş acı sos çeşitlerinin yanı sıra yoğun kullanım gerektiren endüstriyel mutfaklar için büyük boy ambalajlarda ürün tasarımları da bulunuyor. Yepyeni lezzetler keşfetmek için tariflerinizde acı sos denemeleri yapmak bambaşka lezzetler ortaya çıkarmanızda size profesyonel bir katkı sunuyor. Sağlık ve lezzet için acı sos çeşitlerinden yararlanmak büyük faydalar sağlıyor. Kendiniz ve misafirlerinize harika sunumlar hazırlayabileceğiniz acı sos çeşitleri, sarımsaklı ve organik çeşitleriyle de benzersiz lezzetler yaratmanıza imkan sağlıyor. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Acı Sos

223 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Hellmanns Acı Sos
  2. Calve Acı Sos
  3. Kemal Kükrer Acı Sos
  4. Seres Foods Acı Sos
  5. Seres Gourmet Acı Sos
  6. Tabasco Acı Sos
  7. Colorado Acı Sos
  8. HEINZ Acı Sos
  9. Suree Acı Sos
  10. Knorr Acı Sos
  11. Pantai Acı Sos
  12. Burcu Acı Sos
  13. AMOY Acı Sos
  14. Bulliard's Acı Sos
  15. Hanımeli Acı Sos
  16. Chefline Acı Sos
  17. GRANDE blue Acı Sos
  18. Louisiana Supreme Acı Sos
  19. Sauchef Acı Sos
  20. Tukaş Acı Sos
 4. Miktar A-Z
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483619/28001469/80365051/80365054
Başa dön