En Ucuz ve Kaliteli Domates Salçası

Domates salçası, domateslerin kabuklarının soyulup küçük küçük doğranması ve sonrasında sebzenin suyu tamamen çekilinceye kadar uygun koşullarda bekletilmesiyle elde edilen bir yiyecektir. Bu işlem genelde kaynatılarak, güneşte bekletilerek veya fabrika ortamında hazırlanarak gerçekleştirilir. Domates salçaları geleneksel yöntemlerle yapıldığında ek bir koruyucu malzeme eklenmez. Bu sebepten uzun süre kullanabilmek için serin ve kuru bir yerde saklamak gerekir. İyi bir domates salçası içinde renklendirici, gıda katkı maddesi, koruyucu, asit düzenleyici ve glikoz şurubu gibi maddeler bulunmamalıdır. Katkı maddesiz hazırlanan salçalar insan sağlığını koruyan vitaminlere sahiptir. Faydaları ve yemeklerdeki lezzetiyle tercih edilen salça; evde, kafe ve restoran gibi işletmelerin mutfak bölümlerinde en çok kullanılan malzemeler arasında yer alır. Kullanım yerine göre 1, 10 kg domates salçası çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Sos, sulu yemek ve çorbalarda lezzet verici bir malzeme olarak kullanılan domates salçasını toptan alarak ekonomik bir seçim yapabilirsiniz. Domates salçası markaları ve özelliklerini inceleyebilirsiniz. Salçayı kullanım durumunuza bağlı olarak farklı paketli ürünler arasından satın alabilirsiniz.

Domates Salçası Nerelerde Kullanılır?

Domates salçası kahvaltılıktan yemeklere kadar farklı yiyeceklerle birlikte kullanılan bir malzemedir. Salça yapma sürecini zahmetli buluyorsanız hazır domates salçası ile de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Mutfakların vazgeçilmezi olan domates salçası soğandan sonra bir yemekte olması gereken en önemli malzemedir. Tencere yemeklerinde hem tat hem de kıvam vermesi için kullanılır. Ceviz, sarımsak ve baharatlarla çeşnilendirerek kahvaltılık sos hazırlayabilirsiniz. Ayrıca etleri marine ederken bir miktar domates salçasıyla daha lezzetli olmalarını sağlayabilirsiniz. Yeni yemek yapmaya başlayanların öğrenmek istediği soru domates salçası ne kadar kullanılırdır. Yemeğin özelliğine göre salça miktarını belirleyebilirsiniz. Sulu yemek ve çorbalarda bir yemek kaşığı ölçüsü idealdir. Farklı amaçlarla kullanılan domates salçası tavsiye edilirken, en doğal sebzelerden elde edilmiş olması ve katkı maddesi içermemesi konuları öne çıkar. Kalabalık bir aileniz varsa domates salçasını 4, 5, 10 kg’lık paketlerde satın alabilirsiniz. Büyük paketlerde satın alınan salçalar için merak edilen domates salçası bozulur mu sorusu olur. Bu soruyu şu şekilde yanıtlayabiliriz: Domates salçası ağzı kapalı olarak tutulursa uzun süre bozulmaz. Satın alırken kullanacağınız miktara göre seçim yapabilirsiniz. Çekirdek aileniz için küçük domates salçası paketleri daha uygun bir seçim olur.

Domates Salçası Nasıl Saklanır?

Domates salçası işletmelerde kullanıldığında daha çabuk tüketilir. Evlerde ise daha uzun ömürlü olarak kullanma şansınız olur. En çok merak edilen domates salçası nasıl saklanır sorusudur. Domates salçası saklamak için serin ve kuru bir yer tavsiye edilir. Bunun dışında 10 kg domates salçası aldığınızda bir defada kullanılamayacağı için mümkünse daha küçük kavanozlarda saklanması önerilir. Cam, metal ve plastik gibi farklı malzemelerden elde edilen saklama kaplarını kendi tercihlerinize göre belirleyebilirsiniz. Toptan alınan salçayı koyduğunuz kavanozların üzerine bir miktar sıvı yağ eklediğinizde salçanın küflenmesine engel olabilirsiniz. Merak edilen bir diğer konuda domates salçası buzlukta saklanır mı sorusudur. Domates salçası saklama yöntemi olarak buzluk kullanılabilir. Özellikle ev yapımı olan salçaları buzdolabı poşetlerine pay edip dondurucuda saklayabilirsiniz. Buzlukta tutulan salçayı birkaç ay içinde tüketmeye özen göstermeniz gerekir. Domates hem sağlıklı hem de lezzetli bir sebzedir. Her mevsim domates kullanabilmek için salça haline getirmek en uygun yöntemdir. Domates salçası uygun koşullarda saklanmazsa küflenir. Küflenen salçayı yemeklerde kullanmanız sağlığınız açısından uygun değildir.Taze halinden salçasına kadar farklı şekilleriyle de tat verici olarak kullanılır. Domates salçası bu sağlıklı sebzenin en uygun koşullarda tüketilmesi için tercih edilen bir saklama yöntemdir. Lezzetli ve güzel yemekler için domates salçasını her türlü yiyeceğe ekleyebilirsiniz. Aileniz ve sevdikleriniz için hazırladığınız sofralarda veya işletmenizin menüsündeki yemeklerde kullanmak için domates salçası sipariş verebilirsiniz.

Domates Salçası Kullanımı

Domates salçası faydaları olan sağlıklı bir yiyecektir. Yemeklerin olmazsa olmazı olan salça, çocukluk çağında ekmek üzerinde pratik bir atıştırmalık olarak tercih edilir. Kırmızı eti marine ederken et miktarına uygun olacak ölçüde salça eklendiğinde pişen et daha lezzetli olur. Mangal yapılırken hazırlanan tavuk sosuna da domates salçası ve baharatlarla tat verilir. Sebze yemeklerinde renkli görüntüsü sebebiyle de salça kullanılabilir. Çorbalarda hafif ekşimsi tadıyla öne çıkar. Domates salçası kullanımı sırasında yiyeceğin türüne veya damak tadınıza göre salça miktarını belirleyebilirsiniz. Ayrıca domates salçası az tuzlu, çok az tuzlu ve normal olarak farklı tatlarda üretilir. Sağlık durumunuza ve tercihlerinize göre bir seçim yapabilirsiniz. Güneşte kurutulmuş salça çeşitlerini veya fabrikasyon ürünleri inceleyebilirsiniz. Yöresel lezzetlerden oluşan farklı salçalarda bulunur. Yoğunluğu, aroması ve rengi içindeki malzemenin özelliklerine göre değişir. Güneşte kurutulduğunda bordoya yakın bir kırmızı renk alabilir. Duble konsantre olarak özel üretilen salçalarda daha yoğun bir görünüme sahiptir. Domates salçasını seçerken yemek biçiminize ve damak tadınıza göre belirleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle küçük domates salçalarını deneyip daha sonra büyük miktarda olanlardan toplu sipariş yapabilirsiniz. Böylece mutfak bütçenizi daha dengeli olarak kullanabilirsiniz. Domates salçası kilosu salçanın miktarına ve üretim şekline göre değişir. Domates salçası fiyatı, mutfaklarda en çok kullanılan kuru bakliyat fiyatları ve çeşitlerini bir arada inceleyerek kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Domates Salçası Fiyatı

Domates salçası yemek yapılan her yerde kullanılan bir malzemedir. Ev veya işletmelerde her zaman bulundurulması gereken bu malzeme farklı şekillerde paketlenir. Üretim biçimi ve miktarına göre 1 kg domates salçası fiyatı değişir. Salçanın yapılışı, güneşte kurutulması, içinde kullanılan malzeme kalitesi, tuz miktarı ve üretildiği yer gibi faktörler düşünülerek fiyat belirlenir. Mutfakların vazgeçilmezi olan bu malzemeyle farklı çeşit yiyecekler yapılabilir. Bunun için seçim yaparken tüketim miktarına ve kullanılacağı yere göre 10 kg domates salçası fiyatı daha uygun olabilir. Domates salçası lezzetinin yanında sağlınızı koruyan vitamin ve minerallere sahiptir. Günlük olarak tüketilen bir miktar salça vücudunuzun ihtiyaç duyduğu A, C, E vitaminlerine ve folik asit değerlerine sahiptir. Her yaştan kişinin beslenmesinde bulunması gereken değerli bir yiyecektir. Bu değerli malzemenin fiyatı organik ürün olmasına göre de değişmektedir. Organik ürünler genelde cam kavanoz içinde saklanır. Toptan satılan domates salçaları ise büyük plastik kavanozlarda satışa sunulur. Kullanımınıza göre bir seçim yapabilirsiniz. Domates salçası kilo fiyatı ürün özelliklerine göre değişir. Salça seçimi yaparken bütçenize uygun olanlar arasından bir tercih yapabilirsiniz. Yemeklerinize lezzet, kıvam ve güzel bir görsellik veren bu ürün alternatiflerini inceleyerek damak tadınıza uygun olanı bulabilirsiniz. Saklama koşullarını kullanma talimatında belirlenen şekilde yapmanız önemlidir. Bu sayede uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bu yiyeceği tek veya çoklu paketler halinde de satın alabilirsiniz. Evinizin ihtiyacı olan domates salçası, un fiyatları ve diğer ürün çeşitlerini aynı yerden inceleyerek sipariş verebilirsiniz. Yemek yapmanızı kolaylaştıran malzemeler sayesinde misafirleriniz için en güzel sofraları hazırlayabilirsiniz.

Domates salçası ne için kullanılır?

Domates salçası yemeklerde tat ve kıvam vermesi için kullanılır.

Domates salçası hangi yemeklerde tercih edilir?

Domates salçası sulu yemeklerde tercih edilen bir malzemedir.

Domates salçasını uzun süre kullanmak için ne yapılır?

Domates salçasını uzun süre kullanmak için uygun koşullar altında muhafaza etmeniz önemlidir. Ayrıca salçayı kavanozda ve üzerini örtecek kadar sıvıyağ koyarak saklayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Domates Salçası

627 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 627 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/80365057/28001481/80015001