Katkı Maddeleri

Fırıncılıktan kasaplığa, pastacılıktan eczacılığa, ambalajlamadan temizlik malzemeleri üreticiliğine kadar birçok farklı sektörde katkı maddesi çeşitlerinden çok yönlü olarak yararlanılıyor. İşlev ve içerik olarak birbirinden farklı yüzlerce ürün grubundan meydana gelen katkı maddeleri, mayalama, fermente etme, aroma katma, kıvam artırma, lezzet yoğunlaştırma, protein desteği sağlama, nemlendirme, gıda renklendirme ve bayatlamayı geciktirme gibi etkiler sağlıyor. Gıdaların ideal kıvamlarını bulması, standart bir lezzete kavuşması, kolay şekilde bozulmaması ve uzun ömürlü hale gelmesi, katkı maddeleri sayesinde mümkün oluyor.

Kıvam Belirlemeye Yardımcı Katkı Maddeleri

Katkı maddeleri arasında probiyotik özellikli yoğurt, boza, kefir, kımız, kombiotik yoğurt, babybiotik yoğurt ve malt içeceği gibi gıdaların mayalanması için çeşitli maya besini çözümleri bulunuyor.

Nem tutma özellikli maddeler arasında yer alan bitkisel gliserin, sorbitol, minicare pentiol ve sorbitol; gıda, kozmetik ve eczacılık sektöründe üretilen ürünlerin nemi muhafaza edebilmesi için kullanılıyor.

Sosis, salam ve sucuk gibi fermente edilerek üretilen et ürünlerine yönelik katkı maddeleri, fermantasyon sürecini hızlandırıp ürünlerin lezzet ve renklerini bulmalarına yardım ediyor.

Sabunlar, mumlar, kokulu taşlar, deterjanlar ve kozmetik ürünler, çeşitli meyve ve bitkilerden elde edilmiş konsantre özler ve esanslar kullanılmak suretiyle hoş ve kalıcı kokulara sahip oluyor.

Suda ya da alkolde çözülebilen gıda sektörüne yönelik aroma verici maddelerden, katı ve sıvı gıdaların tat ve kokularının belirlenmesi sırasında etkin biçimde faydalanılıyor.

Çin tuzu, selüloz, guar gam ve keçiboynuzu gamı gibi kıvam artırıcı maddeler, katı ve sıvı formdaki birçok gıdanın istenen yoğunluk seviyesine ulaşmasını ve sabit form elde etmesini sağlıyor.

Gıda Sektörü İçin Net Çözümler Sunan Ürünler

Formülünde şeker bulunmaması gereken katı ve sıvı gıdalarda isomalt ürünler kullanılarak istenen oranda tatlandırma yapılabiliyor.

Metatartarik asit içeren ürün çeşitleri, pekmez gibi tortu sorunu meydana gelen gıdalar için uzun süreli çözüm sunuyor.

Maltodekstrin özellikli katkı maddeleri, bebek maması ve hasta gıdalarında aromaların ürünün tamamına yayılmasını ve yumuşaklık hissi sağlanmasını mümkün kılıyor.

Likit haldeki katkı maddeleri arasında yer alan sıvı soya lesitinler, süt ürünleri, çikolata, margarin ve kek üretiminde emülgatör olarak kullanılıyor.

Monosodyum glutamat maddeler, tat ve aroma yoğunluğu sağlarken trikalsiyum fosfat katkı maddeleri ise gıdaların hazırlanış aşamasında topaklanma oluşumunun önüne geçiyor.

Katkı Maddeleri Sayesinde Kolaylaşan Üretim

Bayatlamayı geciktiren, yumurta kullanımını minimum seviyeye indiren ve maliyet düşüren katkı maddeleri, özellikle pastacılık sektöründe yoğun şekilde tercih ediliyor.

Yumurta akını kıvamlı duruma getiren, karışımı sabitleştiren ve kabartma tozu işlevi de gören krem formdaki tartar katkı maddeleri, lokum, sufle, kremşanti, beze ve pasta çeşitlerinin üretimini fazlasıyla kolaylaştırıyor.

Jelatin türündeki, bağlayıcı, yapıştırıcı ve koruyucu özellikli katkı maddeleri, dahil edildikleri karışımların köpürmesini, kıvamlarının artmasını ve kremsi forma kavuşmasını sağlarken emülgatör ve stabilizatör görevi de üstleniyor.

Potasyum metabisülfit özelliğe sahip ürünlerden antioksidan ve kimyasal sterilizatör, sodyum metabisülfit özellikli ürünlerden ise gıda koruyucu olarak yararlanılıyor.

Zengin Ürün ve Miktar Seçenekleri

Yumurta akı tozu, bezelye proteini ve soya proteini gibi katkılar, protein takviyesi yapmak amacıyla kullanılıyor.

Lateks türündeki katkı maddeleri, kutulama ve ambalajlama işlemleri sırasında birbirine yapıştırılmak istenen iki yüzeye de uygulanarak kullanılan bir yapıştırıcı görevi görüyor.

Kozmetik sektöründe sık şekilde kullanılan mono propilen gikol özellikli ürünler, mikrop öldürücü etkileriyle öne çıkıyor.

Yerli ve yabancı markalar tarafından üretilmiş olan katkı maddeleri, tüketicilere 5 gr ile 60 kg arasında değişen ambalaj seçenekleriyle sunuluyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Katkı Maddeleri

3693 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 44 / 3693 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?