ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Allbio Apimega
Allbi̇o Api̇mega Apimega 5'li̇ Karişim Bal Polen Perga Propoli̇s Ari Sütü

Allbi̇o Api̇mega Apimega 5'li̇ Karişim Bal Polen Perga Propoli̇s Ari Sütü

Allbio Apimega ING Turuncu Ekstra ile 150 TL ve üzeri alışverişlerinde seçili kategorilerde 25 TL indirim
%3 indirim 195,00 TL 189,15 TL
( / adet)
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
DSACategoryId/60001546/2147483635/354020/80058000/80058006

Allbi̇o Api̇mega Apimega 5'li̇ Karişim Bal Polen Perga Propoli̇s Ari Sütü

Apimega yüksek kalileti arı ürünlerinin çok özel bir karışımıdır.
İçeriği:
Ham bal ( %86 )
Polen ( %5 )
Perga (arı ekmeği) ( %5 )
Propolis ( %3 )
Arı sütü ( %1 )
ApiMega da kullandığımız bal, ısıtılmamış, hiç bir özelliğini kaybetmemiş, hiç bir katkı ve yapay koruyucu, renklendirici içermeyen ham baldır. Balın kristalleşmesi sahte olduğunu göstermez. Gerçek ballar da soğuk havada kristalleşir. Fakat ballar kristalleşmesin diye ( halk arasında şekerlenme denir) belirli miktarda ısıtılır. Bu ısıtılma işlemi sırasında balın içerdiği faydalı enzimler bir miktar azalabilir ve hmf miktarı artabilir. O yüzden biz ApiMega ürünümüzde ısıtılmamış ham bal kullanmayı tercih ettik.

Bal cinsi olarak fenolik maddeler ve antioksian etkisinin yüksek olmasından dolayı Muğla ilimizdeki el değmemiş kızılçam ormanlarına yerleştirilmiş arı kovanlarından sağım yapılan gerçek çam balını kullanmayı tercih ettik.

Yapılan araştırmalarda gerçek çam balındaki fenolik madde ve antioksidan içeriği, karışık çiçek balları, yayla balı, ayçiçeği, narenciye ve pamuk ballarına göre daha yüksek çıkmaktadır. Çam balında glikoz ve fruktoz miktarı daha düşüktür. 1 yemek kaşığı dolusu çam balı yaklaşık 65 kaloridir.

Çam balında kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, demir, bakır, çinko mineralleri de bulunmaktadır.

 

Polen

ApiMega ürünümüzde kullandığımız polen, çeşitli çiçeklerin ve ağaçların bulunduğu ortamlardaki arı kovanlarından toplanmış ve uygun sıcaklıkta kurutulmuş polenlerin karışımından elde edilen polendir. Arılar ne kadar farklı çiçekten polen toplarsa, polenin içeriği o kadar zengin olur.

Polende 22 çeşit aminoasit, fenolik bileşikler ve vitaminler vardır. Polen, A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12, C, D, E, H, P VE PP vitaminleri içerir.

Polen, Demir, bakır, kalsiyum, sodyum, magnezyum, silisyum, alüminyum, nikel, titanyum, çinko elementlerini barındırır.

 

Perga ( Arı ekmeği )

Arı ekmeğinin dünyaca bilinen adı pergadır. Son yıllarda yapılan araştırmalarla faydaları iyice ortaya çıkmaya başlamıştır.

Arılar çiçekleri dolaşıp polenin bol olduğu ilkbahar döneminde polen toplayıp kovana döndüğünde, daha sonra tüketmek üzere bazı petek gözlerine polen ve kendi enzimleriyle yoğurduğu balı basar. Bir nevi turşu tarzında, mayalanmış, faydalı bakterilerle dolu bir besin depolamış olur. Bu besinle daha sonra yavru arıları da besler, bazen kendi de beslenir.

Pergaları toplamak için özel olarak geliştirilmiş şırıngaya benzer metal aletle bu pergalar toplanır. -10-18 derecelerde saklanır. Daha sonra öğütülerek ApiMega ürünümüzün içerisine koyulur. Perga bu şekilde bal ile kaplanmış olur ve hava ile teması kesilir. Dolayısıyla bal ve propolis perganın daha uzun süre korunmasını sağlamış olur.

Perga içerik olarak polendeki tüm vitamin mineral ve aminoasitleri içerir. Selenyum da içerir. Polenin haricinde arının enzimleriyle yoğrulmuş, mayalanmış bal da içerdiği için polenden daha farklı etkileri olduğu da düşünülmektedir.

 

Propolis

Arılar, mikroplardan, mantarlardan, virüslerden, bakterilerden krounmak için bazı ağaçları dolaşarak reçinelerini toplarlar ve kendi sıvılarıyla karıştırıp kovanlarına ve petek gözlerine bal doldurmadan önce bu mumsu maddeyi sıvarlar, kaplarlar. Bu maddeye propolis denir. Propolisin kelime anlamı eski yunancada pro (koruyucu) ve polis (şehir) anlamına gelen kelimelerin birleşiminden gelir.

Arı kovanlarının bulunduğu bölgede yetişen ağaçların çeşidine göre propolisin içeriği de değişebilmektedir. İçerik olarak en kıymetli propolislerden birisi de karakavak ağacının reçinesinden elde edilen propolistir. Propolis temin edilen kovanların şehir merkezlerinden, boya fabrikalarından, sanayi sitelerinden ve özellikle asfalt yoldan uzak olması gerekir. Arılar boya parçalarını, erimiş asfalt ziftlerini ağaçların reçinesi gibi algılayıp kovana getirip aynı propolis gibi kovandaki delikleri kapamaya çalışmaktadırlar. Bazı propolislerde bu tip kimyasal maddelere rastlanabilmektedir. ApiMega ürümüzde, yıllardır güvenilir bir şekilde satışa sunulan, müşterileri tarafından beğenilen, Allbio markalı propolis kullanılmıştır.

 

Arı Sütü

Arı sütü, işçi arıların kraliçe arıyı beslemek için ürettikleri beyazımsı bir sıvıdır. Kraliçe arı sadece arı sütüyle beslenir. Yavru arılara da işçi arılar tarafından arı sütü verilir fakat kraliçe arıya verilen arı sütü çok daha besleyici, çok daha farklı bir arı sütüdür. Bu süte Royal Jelly denir. Ana arı bu sütle beslenerek her gün yüzlerce yumurta bırakır. Bir işçi arının ömrü 45 gün kadar iken, ana arının ömrünün 7-8 yıl olması da belki de arı sütü ile beslenmesinden kaynaklanıyor olabilir. O yüzden yüzlerce yıldır arı sütüne özel bir ilgi duyulmuştur.

Arı sütü, protein, yağlar, şeker, A, C, D, E ve B grubu vitaminleri içerir. Ayrıca aminoasitler, çinko, manganez, selenyum, magnezyum gibi mineraller, enzimler ve hormonlar içerir. Saf arı sütünü hep buzdolabında saklamak gerekir. Fakat arı sütünün bal ve propolis içeren ApiMega nın içerisinde havayla temas etmeden bulunması arı sütüne doğal koruyucu etki yapmaktadır. Ürünümüzde kaliteli, taze, 10-HDA oranı 1.8 olan arı sütü kullanılmaktadır.

Hda oranı arı sütünün kalitesini tam olarak belirtmez. Arı kovanlarının bulunduğu ülkelere, bitki florasına, mevsimine göre hda oranı değişir. Aynı şehirde, hatta yan yana duran kovanlardan alınan arı sütlerindeki hda oranı bile değişiklik gösterebilir.

 

ApiMega Kullanım Şekli :

 

Apimeganın aç karnına ya da öğün aralarında yenmesi tavsiye edilir. Üzerine su içilebilir.

Kullanmadan önce kaşıkla karıştırılmalıdır.

Yetişkinler günde 1-2 yemek kaşığı tüketebilir.

2-5 yaş arası çocuklar günde 2 çay kaşığı tüketebilirler.

6-14 yaş arası çocuklar günde 2 tatlı kaşığı tüketebilirler.

Kullanılan kaşığın tahta olması şart değildir. Hatta tahta kaşıklarda vernik ve cila olabildiğinden tahta kaşık kullanılmaması daha iyi olur. Paslanmaz metal kaşıkla gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Sanılanın aksine paslanmaz metal kaşıklar daha sağlıklıdır. Metal kaşık bal ile ters bir etkileşime girmez.

 

Uyarılar:

1 yaşından küçükler, bal ve arı ürünlerine alerjisi olanlar kullanmamalıdır.

Hamileler ve emzirenler, her hangi bir sağlık sorunu için ilaç tedavisi görenler doktora danışarak kullanabilirler.
Bu ürün ilaç değildir. Hastalıkların tedavisi ve önlenmesi için kullanılamaz.
Saklama Koşulları:
Ürünü buzdolabında saklamanıza gerek yoktur. Güneş görmeyen oda sıcaklığında (22 derece) saklanması yeterlidir. 4 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir.
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000KJL4C
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön