Bebek Diş Fırçası

Bebek Diş Fırçası Fiyatları  

Bebeklerin sağlığı her şeyden önce gelir. Bu sebeple bebeklerin sağlığını korumaya yönelik adımlar atılır. Bebeklerin hızlı büyümeleri ile ihtiyaçları da yenilenir. Bunlardan ilki ve hayatı boyunca devam edecek olan ağız ve diş sağlığı bakımı ve alışkanlıklarıdır. Yetişkinler gibi bebekler için de bebek diş fırçası ve macunu hassasiyet gerektiren bir konudur.

Ağız sağlığı hem yetişkinler ve hem de bebekler için çok önemlidir. Çünkü bebeklerin kemik ve dişleri anne karnında iken oluşmaya başlar. Annenin yediği besinlerden kalsiyum ihtiyaçlarını alırlar. 6. ayından itibaren süt dişleri çıkmaya başlayan bebeklerin erken dönemlerinde ağız bakımını yapmanız gerekir. Aksi takdirde süt dişlerinde başlayan çürüklerin önüne geçmeniz oldukça zor olacaktır. 

Farklı markaların birbirinden kaliteli ürünlerini bir arada bulabileceğiniz bebek diş fırçası, bebek diş fırçası kabı gibi daha birçok ürünün tamamını detaylı bir şekilde inceleyerek satın almalısınız. Her bütçeye uygun olarak üretilen markaların birbirinden renkli, desenli, farklı tasarımlarını seçme imkanına sahipsiniz. Çeşitli markaların ürettiği bebek diş fırçaları veya bebek diş ürünlerinin tüm özelliklerine ait bilgileri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bebeklerin ağız ve damak yapısının ne kadar hassas olduğunu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle üretilen tüm ürünlerin özellikleri hakkında bilgilerden faydalanabilirsiniz. Tüm ağız ve diş bakım ürünlerini yaşına uygun olanları yakından detaylı bir şekilde inceleme olanağına sahipsiniz. Kaliteli ve hesaplı ürünleri, kampanyaları, indirimleri görerek en uygun fiyata alabilirsiniz.

Farklı markaların bebek diş fırçası 0-3 yaş ve 1 yaş bebek diş fırçası da dâhil olmak üzere tüm ağız bakım ürünlerinin tamamını çeşitli mecralardan bulabilirsiniz. Fırçaların kıl yapıları, esnek fırça sapı ile hekimin tavsiyesi ile kaliteli çeşitleri ve oldukça hesaplı olan bebek diş fırçası fiyatları ile alışveriş yapabilirsiniz.

Bebek Diş Fırçası Ne Zaman Kullanılır?

Bebeğinizin ilk dişlerini çıkmaya başlaması ile beliren salya akmaları ve damak kaşıntıları için özel olarak üretilen bebek diş kaşıma fırçası tedarik edebilirsiniz. İlk diş çıkmaları ile birlikte büyük kolaylıklar da sağlayan pedodonti uzmanları tarafından dönemsel sorunlara hızla çözüm üretilmektedir. Bebeğinizin ilk diş sürümleri için bebek diş fırçası parmak üretimlerini belki de ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Ancak hayatı size kolaylaştırmak adına bununla birlikte bebeğiniz için birçok ürün ortaya çıkmıştır. Çünkü alınan gıdaların ne yazık ki organik olma durumları kuşku ile karşılanıyor. Bu nedenle besinlerin ağızda uzun süre beklemesi ve diş bakımlarının yapılmaması ciddi sorunlara sebebiyet vermektedir. Bebeğinizin ağız bakımlarını bebeklik dönemlerinde sizlerin yapmasını sağlayan ürünler içinde ihtiyaçlarınızı karşılayanlar elbette olacaktır. Bebeklerinizin ağız bakımları için bebek diş fırçası ne zaman kullanır sorusu ile birlikte bebek diş fırçası tavsiye için mutlaka çocuk diş hekimi ile görüşmelisiniz.

Bebeklerin Diş Fırçalamaları Ne Zaman Yapılmaya Başlanmalı? 

Bebeklerin diş fırçalanmalarına ilk dişleri çıkmaya başladıktan sonra başlanmalıdır. Damaklarında görünen ilk beyazlıklar bebek diş fırçası parmak şekli ile üretilen modellerden kullanarak ağız ve damak temizliğini rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer isterseniz küçük bir gazlı bezle ya da minik bir tülbent ile de temizliğini yapabilirsiniz. Ama pratik olmak adına bebeğiniz için bebek diş fırçası kabı ile dilediğiniz her yere taşıyarak diş temizliğini bebek diş fırçası ve bebek diş fırçası parmak ile kolayca yapmış olursunuz. Ayrıca bu ürünleri kullanmak hem sizi hem de bebeğiniz için daha hijyenik olacaktır. Bu ürünü bebeğinizin ek gıdaya geçtiği andan itibaren sürekli kullanacağınıza emin olabilirsiniz. Bebeğinizi bu işi kendi yapmak isteyene kadar bakımı size ait olacağı için size en kolay yöntemi seçmelisiniz.

Bebeğinizin kendi dişlerini fırçalamaya başlamak istediğinde ona özel bebek diş fırçası alarak ona kullanımı konusunda yardımcı olabilirsiniz. Bu davranış onu mutlu edecektir. Çünkü artık bazı şeyleri kendisi yapmak istemesi onun için büyük bir gelişimdir. Siz yalnızca diş fırçasını ağzına sokması ve ısırmasını izleyerek izin vermeniz gerekir. Aksi takdirde kendini keşfedemeyebilir. 

Bebek Diş Fırçaları Özellikleri Nasıl Olmalı? 

Bebek diş fırçaları bebekler için özel olarak üretilen maddelerden üretilmiş olmalıdır. Bebek için diş fırçası özellikleri; 

 • Silikon başlığına sahip olanlar yeni çıkmaya başlayan dişler için oldukça idealdir. Damağa masaj yaparak bebeğinizin rahatlamasını sağlar. Parmak diş fırçaları da bu konuda size yardımcı olacaktır. 
 • Diş kaşıyıcıların faydasını göremeyenler için oldukça ideal olan parmak diş fırçaları sizin imdadınıza yetişecektir. Kullananlar oldukça memnun olduklarını belirtmişlerdir. 
 • Bebek diş fırçası 0-3 yaş için en uygun olanlar ise yumuşak fırça kıllarına sahip olanlardır. Fırça kılları özellikle yuvarlatılarak üretilenler diş etlerine asla zarar vermez.
 • Diş fırçalarının fırça saplarının da medikal plastiklerden üretilmiş olanlardan seçilmelidir. Bakteri üremesini önleyen materyal olmasına özen gösterilmelidir. Geniş saplı olanlar kolay tutuşu sayesinde kaymaz saplar avantaj sağlar.
 • 1 yaş bebek diş fırçası, bebekleri diş fırçalamaya alıştırmaya yönelik ilk araçlar arasındadır. Silikon malzemeden üretilenleri kaynatarak hijyenini sağlayabilirsiniz.
 • 3 aylık ve üzeri tüm bebekler için üretilen diş fırçası bebek ürünlerinde fırça saplarında farklı şekillerde olup bebeklerin eline oturacak biçimde ergonomik olarak tasarlanır.
 • 1 yaş bebek diş fırçalama için oldukça yumuşak olarak tasarlanan silikon kıllar, bebekler ve çocuklar için en ideal olanıdır.
 • Bebek diş fırçalarında güvenlik halkası oluşturulmuştur. Bunlar fırçanın boğaza kadar gitmesini engel olan aparattır. Ve çok yumuşak olması nedeniyle bebeğinizin cildine asla zarar vermeyecektir.

Bebek Diş Fırçası Hangi Sıklıkla Değiştirilmeli? 

Bebek diş fırçası dikkat edilen tüm özelliklere sahip olarak satın almış ve kullanmaya başlamışsınızdır. Ancak hijyenine dikkat ettiğiniz ve bebeğinizin de sık sık ağzında olan diş fırçası ne sıklıkla değiştirilmelidir? Bu konuda herhangi bir bilginiz yoksa öncelikle diş hekimine danışmalısınız. Size önerdiği zaman aralığı her 3 ayda bir değişmesi gerektiğidir. Fakat bu durum yetişkinler için geçerli olan bir durumdur. Bebeklerin ağız sağlığı çok daha hassas ve kullanımı daha farklıdır. Bebeğiniz diş fırçasını kemirecek, yere atacak, kafasına sürecek ve daha birçok yerde gezinecektir.

Diş fırçaları bakteri üretimini çok hızlı yapan ağız bakım ürünüdür. Bebeğinizin kullanımı, sizin de dikkatle incelemeniz sonucunda daha sık değiştirmeniz gerekir. Siz de yeni alınan diş fırçası ile bebeğinizin kullandığı diş fırçası kıllarındaki farkı göreceksiniz. Kullanılan diş fırçasının kıllarının çok açıldığını göreceksiniz. Eğer böyle bir durum mevcut ise değiştirmenizi öneriyoruz.

Bebek ve Çocuk Ağız Bakım Ürünleri 

Bebeklerin ilk aylarda ağızlarında oluşan pamukçuk ve erken yaşlarda alınan tedbirler ile diş eti rahatsızlıklarını önlenmesi gerekir. Bu bağlamda ağız bakım ürünlerinin erken dönemlerde kullanılması uygun olacaktır. İleride oluşacak ağız problemlerinin önüne geçilmesi gerekir. Bebeğinizin ilk ağız bakımları sizin tarafınızdan yapılmalı, ancak ileriki yaşlarında kendi ağız bakımını alışkanlık haline getirerek hijyenik bir ortam oluşturulması gerekir.

Bebeğinizin diş çıkarmaya başladığı aylarından itibaren bebek diş kaşıma fırçası kullanımı onun için bir oyun olacaktır. Ağız bakımı ona zor değil eğlenceli gelecektir. Bu nedenle sizin atacağınız ilk adım çok önemlidir.

Çocuk Diş Fırçası ile Eğlenceli Bakım 

Bebeğinizin ek gıdaya başlaması ile birlikte diş fırçalamaya başlaması onun büyümesi ile zorlaşabilir. Birçok çocuk diş fırçalama konusunda isteksiz ve gelişi güzel bir fırçalama yapmaktadır. Ancak sizler ebeveyn olarak onların bu olumsuz düşüncelerini ortadan kaldırarak diş fırçalamalarını eğlenceli hale getiren diş fırçası ürünlerini temin edebilirsiniz. Çizgi kahramanların veya renkli ve sevimli çizgilerin tasarlandığı özel fırçalara onların rahatsızlıklarını ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır.

Bebek diş fırçası 0-3 yaş arası tasarlanan ürünler özel olarak hazırlanmaktadır. Kimi markaların yumuşak, orta ve orta sert, sert gibi seçenekleri ile damağa ve diş etine uygun özel tasarımları bulunmaktadır. Profesyonel markaların birçoğu bebeğinizin ya da çocuğunuzun ağız sağlığını dikkate alarak eğlenceli ürünler tasarlamaktadır. Onlar için özel olarak tasarlandığı için zararlı materyaller içermemesine özen gösterilmektedir. 

Ağız bakımlarının ilk adımını sizinle atan bebekler, diş bakımının nasıl doğru bir şekilde yapılması gerektiğini sizinle öğrenecektir. Ebeveyn olarak onlarla birlikte siz de dişlerinizi fırçalamalısınız. Diş fırçaları seçimlerini onlara bırakırsanız onların diş fırçalamalarını daha eğlenceli yapmasına olanak sağlayabilirsiniz. Kaliteli ve onların ağız yapılarına uygun olup olmadığı konusunda dikkat ettiğiniz sürece onların seçim yapmalarını sağlayabilirsiniz. Onların sizi gözlemleyerek ağız bakımının önemini ve diş fırçası ürünlerinin dikkat gerektiren bir unsur olduğunu öğrenmiş olacaklar.

Bebekler ve Çocuklar İçin Diş Fırçası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli? 

Diş fırçası seçimi de en az diş fırçalama kadar önemlidir. Bebek diş fırçası ve çocuk diş fırçası yetişkinlere göre daha farklı üretilir. Fırça kıllarında kullanılan malzemeden diş fırçası sapına kadar özel malzemeler kullanılır. Bebeklerin damak yapıları çocuklara oranla biraz daha yumuşak ve hassastır. Bu nedenle bebek diş kaşıma fırçası ile başlayan ilk ağız bakım serüvenleri yetişkinliklerine kadar devam edecektir. Hassas bir yapıya sahip olan bebeklerin damak yapılarına uygun olan fırçalar ya da bakım ürünleri seçilmelidir. Bebeğin veya çocuğun ağız büyüklüğüne göre yapılan bu seçimler özellikle yumuşak kılların olmasına dikkat etmelisiniz. Fırçanın kendisi ve sapı kaliteli ve bakteri üretimini önleyen bir yapıda üretilenleri tercih etmelisiniz. Üretim aşamasında plastiklerin insan sağlığına zararı olmamalıdır. Ayrıca her kullanımdan sonra yüksek ısıda yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Fazla boya ya da katkı maddesinin bulunmamasına özen göstermelisiniz. 

Aylık dönemlerdeki bebeklere diş fırçası seçerken; 

 • Bebek diş fırçası parmak bebeklerin 6-12 aylık dönemlerinde kullanabileceğiniz ürünleri tercih edebilirsiniz.
 • Ek gıdaya başlaması ile birlikte doğal ürünler olmalıdır. Yapım aşamalarında hiçbir kimyasal madde içermemelidir.
 • İçeriği %100 silikon olmalıdır.
 • Hem diş fırçalama hem de diş kaşıma aracı olarak kullanabilirsiniz. 
 • Annenin parmağına takarak kullanılan ürün oldukça pratik olması bebeği rahatlatan bir ürün olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Diş kaşıma özelliği de olduğu için ayrıca diş kaşıma aparatı almanıza gerek kalmayacaktır.

Bebek diş fırçası 0-3 yaş arası; 

 • 0-3 yaş arası olan bebekler için kullanılan ürünleri tercih etmelisiniz. 
 • Oldukça yumuşak fırça kılları özel olarak yuvarlatılmış olanları seçmelisiniz. Bu sayede bebeğinizin damak ve diş etlerine zarar vermemiş olursunuz.
 • Yine diğer ürünler gibi burada seçeceğiniz ürününde medikal plastiklerden üretilmiş olanları tercih etmelisiniz.
 • Fırçanın hem kılları hem de sapı bakteri oluşumuna engelleyen malzemeden üretilmiş olmalıdır.
 • Fırça sapının geniş olmasına dikkat etmelisiniz. Fırça koruyucu aparatı bulunması ayrıca önemlidir. Çünkü fırçanın boğaza kadar gitmesini engellemiş olursunuz. Bu aparatın çok yumuşak olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin cildini tahriş etmeyen yumuşaklığa sahip olmalıdır.

Bebeklere Diş Fırçalama Alışkanlıkları Erken Yaşta Nasıl Kazandırılır? 

Bebeğiniz için özel olarak üretilen diş fırçaları onların diş çıkarma dönemlerinde de rahatlamasını sağlamaktadır. Diş fırçalamayı diş kaşıma aparatı ile değil de parmak diş fırçası ile yapmaya başlamanız onun ağız bakımı ile daha erken tanışmasını sağlamış olursunuz. Bebeğinizin kendi fırçalama isteği oluştuğunda ona izin vererek artık bunu bir görev, bir alışkanlık hali olması gerektiğini öğrenmiş olacaktır. Dilerseniz bunu oyun haline de dönüştürebilirsiniz. 1 yaş bebek fırçalama ile eline verdiğiniz fırçanın tutuşu, kavraması ve zamanla doğru fırçalamayı öğrenerek önemini anlayacaktır. Kendi yaptığı bu eylemle dişlerinin kaşınması onun hoşuna gidecek ve daha çok yapmak isteyecektir. Eğer diş fırçalamayı reddediyorsa ısrarcı olmayın, sizin dişlerinizi fırçaladığınızı gördükçe zamanla kendisi isteyecektir.

0-3 Yaş Arası Bebeklerde Diş Bakımı 

Bebeğinizin diş bakımları için bazı temel unsurlar bulunur. Bunlar; 

 • Yeni doğan bebekler için onların diş etlerine nemli bir bezle hafif ve nazik bir şekilde temizlenmesi gerekir. Böylece bakterin önlemiş olursunuz. Bu dönemde diş macunu kullanmamalısınız.
 • Bebeğinizi diş fırçalamaya alıştırmak için alıştırma bardağı kullanabilirsiniz.
 • Bebeklerin de diş çürümelerine maruz kaldığı görülmüştür. Bu nedenle erken yaşlarda çocuk diş hekimi kontrolü altında olmanız çok iyi bir fikir olabilir. 

0-3 Yaş Arası Çocukların Diş Bakımları Nasıl Olmalı? 

Bebeklerin ve çocukların dişlerinin sağlıklı bir gelişimi olması için temiz tutulması büyük önem taşıyor. Bu yaşlarda dişlerinin bakımları ve gerekirse dişlerinin fırçalanması sağlanmalıdır. Mümkün olduğunca günde iki kez temizlenmelidir. Diş fırçalamayı daha da kolay yapılabilmesi için; 

 • Zamanı geldiğinde diş macunu kullanımı yapılabilir. 
 • Ebeveynlerin fırçalamaları kaydı ile 3 yaş itibari çocukların dilerseniz şarj edilebilir diş fırçaları kullanılabilir.
 • Yumuşak fırça kılları kullanımları olmalı, çocuğunuzun 7 yaşına kadar onun dişlerini siz fırçalayabilirsiniz. 
 • Şarjlı diş fırçası kullanımı için çocuğunuza eğitim vermelisiniz.
 • Manuel olan bir diş fırçasının nasıl kullanması gerektiği konusunda hem diş hekiminden hem de sizlerden iyi bir eğitim almalıdır. Bilinçli bir şekilde dişlerini fırçalamayı öğrenmesi gerekir.
 • Eğer diş macunu kullanılırsa florürlü bir diş macunu olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Eğlenceli, kahraman karakterlerinin olduğu diş fırçalarını kullanmak diş fırçalamayı eğlenceli hale getirecektir.

Bebeğinizin Sağlıklı Dişler İçin Kullanıcı Yorumları 

Bebeğinizin sağlıklı ve güçlü dişleri olması sizin bakımınızla olacaktır. Bebeklerin süt dişi mine tabakası oldukça incedir. Bu da diş çürümelerine karşı çok daha kolaydır. Diş çürükleri oluşumundan başlayarak küçücük yaşta tedavi edilmesine neden olacaktır. Dişlerin sağlıklı kalması için düzenli bir bakım gerekir. Yaşın büyümesi ile birlikte biberonlu süt kullanım alışkanlıklarının bırakılması gerekir. Gece yatarken meyve suyu tüketiminin olmamasına özen gösterilmelidir. Bu nedenle bebeğinizin ya da çocuğunuzun beslenme alışkanlıklarını tamamen değiştirmesi size bağlıdır. Şekerli besinlerin tüketimi sonucu kesinlikle diş bakımının yapılması gerekir.

Tüm bebeklerin ve çocukların dişleri, hassas diş fırçalarının kullanılarak ebeveynler tarafından yapılmalıdır. Ağız ve diş bakımlarında kullanılan güvenli üretilen diş fırçalarının kullanmaları gerekir.

Bebeğimin Diş Etlerini Fırçalamalı Mıyım? 

Bebeğinizin dişlerinin çıkması ile birlikte önce sağlıklı olması ve bakterilerden uzaklaşmasına yardımcı olmanız gerekir. Bunun için çocuk diş hekimleri ile birlikte ağız sağlığını desteklenmesi gerekir. Özellikle beslenme sonrası bebeklerin diş etleri temizlenmelidir. Bu temizlemeyi bir fırça kullanımı yerine nemli bir bezle, yumuşak bir kauçuk ya da bir silikon bebek diş fırçası parmak ürünlerini kullanarak yapabilirsiniz. Tüm bunlar bebeklerin sevdiği yöntemlerdir. 

Bebeğin diş çıkarma belirtileri nelerdir?

İlk olarak süt dişi çıkar. Bu süt dişi çıkarken bebeklerde huysuzluk, salya akıntısı, ateş, uykusuzluk ve diş etlerinde kızarıklık ile kabarma meydana gelir.

Diş çıkaran bebeğinizi nasıl rahatlatabilirsiniz?

Bebek diş kaşıma fırçası veya diş eti kaşıyıcılar kullanabilirsiniz. Bunlarla diş etlerine masaj yapabilirsiniz.

İlk diş fırçasını ne zaman almalısınız?

Bebeğinizin süt dişi çıktıktan sonra bebek diş fırçası parmak kullanabilirsiniz. Oldukça yumuşak olan

fırça kılları bebeğinizin hassas olan diş etine masaj yaparak rahatlatabilirsiniz. 2 yaş itibari ile de kendi

ağız bakamını yapmaya başlayabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Diş Fırçası Fiyatları

991 ürün listeleniyor
Lebeigo
Rocs
Oral-B
Chicco
Tobein Love
Mas Lord
Flipper
Banat
Difaş
Sensodyne
Zsykd
Carnivalland
Shidanli
HH
Nuk
Babyton
Jiufa
Wantai
Colgate
Jack N' Jill
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 44 / 991 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?