Sebze, et ve tavuk gibi gıdaları daha kolay hazmedilir hale getirmek için yapılan işlem; pişirme olarak tanımlanıyor. Her ne kadar pişirme işlemi kısaca "yemek yapmak" olarak tanımlansa da, aslında "yüksek ısı" gıdalar üzerinde önemli etkiler yaratıyor. Bazı gıdalar düşük ısıda ve kısa sürede pişerken bazıları için yüksek ısı ve uzun zaman gerekebiliyor. Ocak üzerinde pişirme yöntemleri; nemli ısı adı verilen kaynatarak pişirme ve kuru ısı adı verilen yağ ile veya yağsız kızartma yöntemleri olarak ikiye ayrılıyor.

Isının doğru biçimde pişirilen gıdalara ulaşması ise pişirme işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli faktör oluyor. Eğer ocağın ısısı doğru biçimde tencere veya tavaya ulaşmıyorsa hem pişirme süresi uzuyor, hem de kullandığınız ocağın türüne göre yüksek oranda gaz veya enerji kaybı yaşanıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte değişen ocaklar her ikisi de taşınabilir olmak üzere set üstü ve ankastre olarak, çalışma prensiplerine göre gazlı ve elektrikli olarak yine 2 gruba ayrılıyor.

Bunlardan gazlı ocaklar; doğal gaz veya mutfak tüpü ısı kaynakları ile çalışırken, elektrikli ocaklar ise şebeke güç kaynağı ile çalışıyor. Gazlı ocaklarda ısının bir kısmı kabın altından dışarı taşarken, elektrikli ocaklarda bu ısı kaybı minimum seviyede yaşanıyor. Bu ocaklar arasında üçüncü nesil ocak olarak tanımlanan indüksiyonlu ocaklar ise en gelişmiş teknolojiye sahip ocaklar oluyor. Bu teknolojide ısı tamamen üzerine konan kaba veriliyor, dolayısıyla ocak ısınmıyor ve pişirme grubu içerisinde en yüksek enerji verimliliği sağlanıyor. Ancak bu tip ocaklarda sıradan kaplar yerine sadece indüksiyon özelliğine sahip kaplar kullanılabiliyor. Isı verimliliği gazlı ocaklar %40, radyan ocaklarda %71 olarak ölçülürken indüksiyonlu ocaklarda bu rakam %84 e kadar yükseliyor.

Bosch Ocak Modelleri

1886 yılında Almanya'nın Stuttgart şehrinde Robert Bosch tarafından elektrikli ev aletleri üretmek amacıyla kurulan Bosch elektrikli ev aletleri, diğer ürünlerinde olduğu gibi pişirme grubu ürünlerinde de bugün yüksek teknoloji ile üretim yapıyor. Ürünlerini sürekli geliştirmek için Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veren Bosch, her türlü ısı kullanımına göre ürettiği Bosch ocak modelleri ile tüketicilerin beğenisini kazanıyor. Gazlı, radyan, indüksiyonlu modellerin yanı sıra kendi ocağınızı ihtiyacınıza göre kendinizin oluşturabileceği domino ocak modelleri de üreten Bosch, tüm modellerde minimum ısı kaybı ile ve minimum sürede yemek pişirmeyi garanti ediyor.

Set üstü solo ve ankastre olarak üretilen Bosch gazlı ocak modellerinde gri ve beyaz solo ocak renkleri olurken ankastre ocaklarda mutfağınızın dekorasyonuna göre siyah renk de bulunuyor. Solo ocaklar tek boy 60 cm. olurken, ankastre ocaklar 60 cm., 70 cm. ve 90 cm. boyutlarında satışa sunuluyor. Cam ocaklar ise sadece ankastre grubunda bulunuyor. Bunun dışında solo ocaklarda 4 gazlı veya 3 gazlı 1 elektrikli göz bulunurken, ankastre ocaklarda 3 adet gazlı göze ek olarak 3.3 kW. a kadar güçlü ısı veren 1 adet wok gözü de ekleniyor. 90 cm.lik Bosch ocakta ise 2 adet wok gözü, 1 adet ekonomik pişirme gözü ve 3 adet normal göz bulunuyor.

60 cm. ve 90 cm. olarak satın alabileceğiniz Bosch indüksiyon ocaklar, sadece siyah renk olarak satışa sunuluyor. Isı kaybını minimum seviyeye indiren bu ocaklarda hayatı kolaylaştırmak için yüksek teknoloji kullanılıyor. Radyan ocaklarda ise gaz ile çalışan ve dökme demir ocak ızgarası sayesinde ısıyı uzun süre tencereye veren 60 cm.lik modelin yanı sıra seramik cam yüzeyli 60 cm. ve 70 cm. lik modellerde bulunabiliyor.

Elektrikli ve gazlı olarak satışa sunulan domino ocaklar ise tek tek satın alınabiliyor. Bu ocaklar arasında en dikkat çeken ise lava taşlı domino ızgara oluyor.

Bosch Ocak Fiyatları

Her bütçeye göre bulabileceğiniz Bosch ocak fiyatları öncelikle ürünün enerji verimliliğine göre değişiyor. Buna göre indüksiyon ocaklar en pahalı modeller oluyor. Gazlı ocaklarda fiyat; ürünün cam seramik veya çelik olmasına, ızgarasının ve ocak gözlerinin özelliklerine göre değişirken, elektrikli ocaklarda fiyat boyuta göre farklılık gösteriyor.

Bosch Ocak Fiyatları

12 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch
  2. Ventino
  3. Eminçelik
  4. Ferre
  5. Simfer
  6. Franke
  7. Siemens
  8. Kumtel
  9. Naturel
  10. Vestel
  11. Arçelik
  12. Mekappa
  13. Luxell
  14. ICF
  15. Çetintaş
  16. Beko
  17. Termikel
  18. İtimat
  19. Profilo
  20. Hoover
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Satıcı
 • Marka Bosch
DSACategoryId/2147483637/235604/22026
BAŞA DÖN