Bosch Ocak

1886 yılından bu yana faaliyet gösteren Bosch, hayata geçirdiği beyaz eşyalar ve elektrikli ev aletleri ile öne çıkar. Kullanıcıların hayatını kolaylaştırma hedefi ile yeni nesil teknolojiler üretmeye devam eden başarılı marka, özellikle set üstü ve ankastre ocak modelleri ile dikkat çeker. Doğalgazlıdan elektrikliye indüksiyonludan LPG ile çalışana kadar pek çok seçenek sunan Bosch ocak modelleri, hemen her beklenti ve ihtiyaca yanıt verecek alternatifler sunar. Modelden modele farklılık gösteren özellikleri ile beğeni toplayan başarılı cihazlar, ısı dalgalanmaları olmaksızın yiyecekleri tam kıvamında ve tam zamanında pişirme avantajı sunar. Geleneksel ocak tasarımının yanı sıra fiziksel olarak ocak gözlerine sahip olmayan son teknoloji modeller de üreten Bosch, yemek pişirmeyi eğlenceli, zahmetsiz ve pratik bir hale getirmeyi amaçlar. Farklı ocak gözü sayılarına ve farklı çalışma prensiplerine sahip olarak kullanıcıların beğenisine sunulan Bosch ocaklar hem kullanım hem de temizleme kolaylığı ile fark yaratır. Başarılı marka, konforlu bir kullanım için teknolojiye paralel olarak güncellediği ocak modelleri ile uzun ömürlü kullanım ve yüksek performans vadederken aynı zamanda güvenli bir kullanım süreci de sağlar. Mutfağındaki pişirme grubunu yenileyenler, yeni evlenenler ve sıfırdan ev eşyaları alanlar tarafından yoğun ilgi gören ankastre ocak setleri, ocağın yanı sıra davlumbaz ve fırın da içerir. Bosch markalı ocak fiyatları tıpkı fırın ve davlumbaz fiyatları gibi modelden modele farklılık gösterse de genel olarak ulaşılabilir seviyelerdedir.

Bosch Ocak Çeşitleri

Dünya genelinde çok sayıda kullanıcıya ulaşan Bosch markası, farklı beklenti ve ihtiyaçlara yanıt veren ocak modelleri ile dikkat çeker. Bireysel kullanıcıya hitap eden ve ev kullanımına uygun ocakları ile övgü toplayan başarılı markanın çalışma prensibine, ocak gözü sayısına, üretim malzemesine ve kullanım şekline göre farklı ocak modelleri bulunur. Bunlar arasında klasik ocak tasarımı olarak da bilinen ve her zaman yoğun ilgi görenler set üstü olarak tasarlanan, emaye veya paslanmaz çelikten üretilen, doğalgazlı ve 4 gözlü modellerdir. Klasik modellerin yanı sıra Bosch markasının çalışma prensibine göre ocak çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Gazlı Ocak: Doğalgaz veya LPG ile çalışan bu ocak modelleri arasında hem doğalgaz hem de LPG ile çalışanlar vardır. En sık tercih edilen ocak modelleri arasında yer alan gazlı ocaklara yeni bir yorum getirerek kullanıcıların beğenisine sunan Bosch 4'lü, 5'li ocak modelleri ile dikkat çeker.
  • Elektrikli Ocak: Çalışmak için doğalgaz veya LPG yerine elektrik enerjisi kullanan ocak modelleridir. Enerji tasarruflu seçenekler sunan Bosch ocak elektrikli modeller, oldukça pratik bir kullanım şekline sahiptir. Hızlı ısınıp geç soğuması ile bilinir ve gazlı ocak kullanmayı tercih etmeyenlere ve doğalgaza erişimi olmayanlara hitap eder.
  • İndüksiyonlu Ocak: Elektrikli ocak modellerinin yeni nesil versiyonları gibi görünse de tamamen farklı bir çalışma prensibine sahip olan indüksiyonlu ocaklarda yüzeyinin hemen altında konumlandırılan elektromıknatıslar tarafından oluşturulan manyetik alan, uyumlu materyallerden üretilen tencere ve benzeri pişirme kaplarının enerji aktarımı ile ısınmasını sağlar. İndüksiyonlu ocakların en büyük özelliği ocak yüzeyinin ısınmamasıdır.
  • Havalandırmalı Ocak: Bir çeşit indüksiyonlu ocak modeli olan havalandırmalı ocak modellerinde, ocak yüzeyinin ortasında davlumbaz bulunur. Pişen yemeğin buharını ve kokusunu anında çeken bu sistem sayesinde klasik davlumbaz kullanımına gerek kalmaz.
  • Domino Ocak: Hem gazlı hem de elektrikli modelleri bulunan domino ocak modelleri, seramik yüzeye sahiptir. Kullanıcılara ocak yüzeyindeki herhangi bir alanı seçme özgürlüğü sağlayan bu modeller, 30 cm genişliğinde olup diğer ankastre ocak modellerine ek olarak kullanılabileceği gibi farklı özelliklere sahip domino ocaklar kullanarak benzersiz bir ocak oluşturmak da mümkündür.

Kullanıcılara çok fazla seçenek sunması ile bilinen Bosch ocaklar, yüzey malzemesine ve kullanım şekline göre de şu şekilde sıralanır:

  • Set Üstü Ocak: Tezgah veya seyyar mutfak dolabı üzerine konumlandırılarak kullanılan, doğalgaz, LPG gibi gazlar ile çalışan ocaklardır. Bosch markasının kullanıcılara emaye, cam ve paslanmaz çelik seçenekleri sunduğu bu ocak modelinin 4 ve 5 gözlü olan modelleri vardır. Set üstü ocak modellerini tercih eden kullanıcıların yaptığı Bosch set üstü ocak yorumları da markanın kalitesini destekler niteliktedir.
  • Ankastre Ocak: Ankastre cihazlar ile uyumlu tezgahlara sabitlenerek kullanılan bu ocak modelleri, ankastre dolapları sayesinde set üstü ocaklar gibi ayrı olarak da kullanılabilir. Bosch ocak ankastre modelleri ile set üstü ocak modelleri arasında çalışma prensibi, üretim malzemesi ve boyut açısından çok büyük farklılıklar bulunmaz
  • Cam Ocak: Klasik emaye, paslanmaz çelik ve inox ocak yüzeylerinin aksine temperli camdan üretilen bu ocaklar, şık görünümü ve kolay temizlenebilir olması ile dikkat çeker. Siyah ve beyaz gibi farklı renk seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan Bosch ocak cam modelleri arasında set üstü ve ankastre olanlar bulunur.
  • Seramik Ocak: İndüksiyonlu ocaklar olarak da bilinen seramik yüzeyli ocaklar, kolay temizleme ve ısınmama gibi avantajlara sahiptir.

Öte yandan başarılı markanın paslanmaz çelikten ve emayeden üretilen klasik veya  wok gözüne sahip olan ocak modelleri de bulunur. Klasik Bosch set üstü ocak modelleri arasında 4 göze sahip olanlar klasik ocak olarak bilinir. Bosch ocak 5 gözlü modeller ise wok tava kullanımı için elektrikli veya gazlı büyük bir göze sahiptir. Farklı tasarım seçenekleri sunan bu modellerde  wok gözü ocağın ortasında, sağında veya solunda konumlandırılabilir. Bu tür ocaklar arasında seçim yapılacağı zaman hem tezgah büyüklüğüne hem de davlumbaz/aspiratör büyüklüğüne ve konumuna dikkat edilmelidir.

Bosch Ocak Özellikleri

Kullanıcıların mutfakta geçirdiği zamanı azaltmak amacıyla geliştirdiği cihazlar sayesinde üstün Alman teknolojisi olarak adlandırılan mühendislik ürünleri mutfaklara da taşıyan Bosch markası, yeni nesil ocakları ile benzersiz avantajlar sunar. Şık, sade ve zarif görünümlere sahip olan Bosch ocak modelleri, kullanıcıların tamamen farklı olan kullanım alışkanlıkları, ihtiyaçları ve beklentilerine yanıt verecek birçok model seçeneği ile öne çıkar. Başarılı markanın ocakları, kolay temizlenebilir yüzey, güvenli kullanım sağlayan emniyet sistemleri, hızlı ateşleme, konforlu kontrol sağlayan ısı ayar kadranları, geniş ocak gözleri, tencerelerin sabit kalmasını sağlayan ızgaralar gibi standart özelliklerinin yanı sıra modelden modele değişen özel fonksiyonlara da sahiptir.

Modern teknolojiler barındırarak yemek pişirme aktivitesini ileri bir seviyeye taşıyan indüksiyonlu ocaklar ve elektrikli ocaklar, klasik ocak modellerine kıyasla farklı fonksiyonları ile öne çıkar. Elektrik enerjisi ile çalışan bu iki ocak modeli, Bosch markasının yoğun ilgi gören ocakları arasında yer almakta olup gaz ile çalışan ocakları tercih etmeyen kullanıcılara hitap eder. 60 cm ve 80 cm olmak üzere iki farklı boyut sunan Bosch elektrikli ocaklar arasında klasik 4 gözlü modeller ile çok yönlü kullanım sunan 5 gözlü modeller yer alır. Özellikle 5 adet pişirme gözüne sahip olan elektrikli ocaklar, tamamen dokunmatik olan kontrol paneli ile dikkat çeker. Ayrıca markanın elektrikli ve indüksiyonlu ocak modellerinde çocuk kilidi ve zaman ayarı fonksiyonu da bulunur.

Bosch Ocak Modelleri

Doğalgaz, ve LPG ile çalışan cam, paslanmaz çelik ve emaye gibi farklı yüzeylere sahip olan ocak modelleri ile dikkat çeken Bosch, özellikle  wok tava gözüne sahip 5’li ocakları ile yoğun ilgi görür. Ankastre cihazlar ile uyumlu tezgaha sahip olmayan kullanıcılar tarafından da tercih edilen ankastre ocaklar, zarif görünümleri, kolay kontrol sağlayan ısı ayar düğmeleri, mini ızgara tasarımları ve leke tutmayan cam yüzeyleri ile öne çıkar. Elektrikli ocak modellerinde ise dokunmatik kontrol panelli ocaklar yoğun ilgi görür. Kullanıcılara her bir modelde farklı bir yenilik sunan başarılı marka, geliştirdiği yeni nesil ocak modelleri ile bir ocaktan beklenenden çok daha fazlasını vadeder. Yüksek kullanıcı memnuniyetinin öne çıktığı Bosch ocak yorumları ve değerlendirmeler de markanın ocaklarının başarısını ispatlar niteliktedir.

Fonksiyonlarından ve çalışma prensiplerinden bağımsız olarak zarif görünümleri ile de göz dolduran Bosch ocak beyaz, gri, inox gibi renk seçenekleri sunar. Hemen her mutfak tasarımına uyum sağlayacak şekilde tasarlanan ve bulunduğu ortamın görünümüne katkıda bulunan Bosch ocak modelleri, darbe ve çizilmelere karşı dirençli olarak üretilir. Kullanım kılavuzunda yer alan önerilere dikkat edildiği takdirde uzun, güvenli ve masrafsız bir kullanım ömrü vadeden ocaklar, daha önce hiç yemek pişirmemiş kullanıcılar tarafından bile kolaylıkla kullanılabilecek kadar yalın bir kontrol mekanizmasına sahiptir. Son teknoloji pişirme gereçleri olarak öne çıkan elektrikli ve indüksiyonlu ocaklar da anlaşılır kontrol paneli ile herkese hitap eder. Söz konusu ocaklar ile klasik ocak modelleri arasında belirgin fiyat farklılıkları olsa da Bosch ocak kampanyası ve indirimler sayesinde ünlü markanın indüksiyonlu ve elektrikli ocakları ile tanışmak mümkündür.

Bosch İndüksiyonlu Ocak Kullanımı

60, 80 ve 90 cm olarak kullanıcıların beğenisine sunulan Bosch indüksiyonlu ocaklar, yeni nesil ocak modelleri olarak öne çıkar. Çalışma prensibi sayesinde en yüksek ısıda çalıştığında bile ocak yüzeyinde ısınma meydana gelmeyen bu ocaklar, sadece üzerindeki pişirme gerecini ısıtır. Bu özelliği sebebiyle özellikle evcil hayvan sahipleri tarafından yoğun ilgi gören indüksiyonlu modeller ayrıca leke tutmaması ile de dikkat çeker. Seramik yüzeye sahip olan ve dokunmatik ekran sayesinde kontrol edilen Bosch indüksiyonlu ocakların düz yüzeye sahip olmalarının yanı sıra davlumbaz entegreli olanları da bulunur. Havalandırmalı ocak modelleri olarak fark yaratan bu modeller, kullanıcılara modern teknolojilerden sonuna kadar faydalanma olanağı sunar.

Ocak yüzeyinin genişliğine ve ocak modeline göre değişen sayıda etki alanı bulunan Bosch indüksiyonlu ocak modellerinde, kullanıcı dilerse tüm ocak yüzeyini ısıtabileceği gibi ocağın herhangi bir yerini de ısıtabilir. Bu gibi ayarların tamamı dokunmatik panel üzerinden gerçekleştirilir ve yapılan tüm ayarlar ocağın ön kısmında yer alan ekrandan takip edilebilir. Ankastre olarak tasarlanan söz konusu ocak modelleri, elektrik enerjisi ile çalışır. Mobil uygulama üzerinden de kontrol edilebilen söz konusu ocaklar, ocak gözlerini birleştirme, hassas sıcaklık kontrolü, otomatik pişirme seviyesi ayarı gibi farklı seçenekler sunarak yemek pişirmeyi hem kolay hem de profesyonel hale getirir. Özellikle PerfectCook fonksiyonu ocak yüzeyinde yer alan özel bir sensör sayesinde yemeğin yanmasını, taşmasını veya fazla pişmesini önler. Bosch markasının indüksiyonlu ocak modellerinde yer alan ve kullanıcılara büyük bir avantaj sağlayan bir başka fonksiyon ise MoveMode olarak adlandırılan moddur. Bu mod aktif edildiğinde ocağın ön, arka ve orta kısımları farklı seviyelerde ısı sağlayarak farklı yiyecekler için optimum pişirme şartlarını oluşturur.

Avantajları ile Bosch Ocak Seti

Ocak modelleri ile kullanıcıların öncelikli tercihleri arasında yer alan Bosch, ankastre ocakları set olarak da kullanıcıların beğenisine sunar. Tamamı ankastre cihazlardan oluşan bu setlerde ocak, fırın ve davlumbaz yer alır. Ankastre cihazların montajının yapılabileceği özel tezgahlı mutfaklar için uygun olan bu ürünler, pişirme grubunu yenilemek isteyenlere ve tüm pişirme grubunu satın alması gerekenlere büyük bir kolaylık sağlar. Söz konusu ankastre sette yer alan Bosch ocak ölçüleri, davlumbaz ve fırın ile uyumlu olduğu için birbirleri ile uyumlu ölçülerde olan cihaz arama sorunu otomatik olarak ortadan kalkar. Ankastre setlerde yer alan cihazlar aynı koleksiyonun ürünü olduğu için renk ve tasarım açısından da aynı görüntüye sahiptir.

Ankastre Bosch ocak modelleri arasında klasik modellerden cam yüzeye sahip ocak modellerine kadar pek çok alternatif yer alır. Doğalgazlı olan ve klasik ocaklardakinin aksine çok sayıda ısı aralığı sunan Bosch 9 kademeli ocak modelleri, özellikle hassas ısı ayarı gerektiren yemeklerin daha kolay ve kıvamında pişirilmesini sağladığı için yoğun ilgi görür. Ankastre Bosch ocak seti olarak da bilinen söz konusu setler, cihazlara uygun fiyatlar ile sahip olma avantajı da sunar. Başka bir ifadeyle ankastre set içinde yer alan cihazların tekli fiyatları ile set fiyatları karşılaştırıldığında set fiyatlarının daha uygun olduğu görülür. Dolayısıyla ankastre setler bütçe dostu seçenekler sunar. Öte yandan Bosch markasının davlumbaz, fırın ve aspiratör fiyatları da modelden modele farklılık gösterse de uygun alternatifler sunduğu için kullanıcılara kendi ankastre setini oluşturma fırsatı da sunulur.

Bütçe Dostu Bosch Ocak Fiyatları

Modern üretim teknolojileri, ileri mühendislik ve tecrübe ile geliştirdiği yeni nesil ocak modelleri yoğun ilgi gören Bosch, sadece ocak konusunda bile çok fazla seçenek sunar. Set üstü ocaklardan indüksiyonlu ocaklara kadar farklı ihtiyaçlara yönelik zengin seçenekler sunan başarılı marka, klasik ocak olarak tanımlanan paslanmaz çelik modelleri dahi yeniden yorumlayarak çok daha fonksiyonel hale getirir. Bosch ocak çeşitleri, yemek pişirme aktivitesini eğlenceli, pratik, zahmetsiz ve profesyonel seviyeye ulaştıran tasarımları ile fark yaratırken hemen her bütçeye hitap eden fiyatları ile konforu ulaşılabilir kılar. Tıpkı zengin ürün yelpazesi gibi oldukça geniş bir aralığı kapsayan Bosch ocak fiyatları, ocakların fonksiyonlarına ve sağladığı avantajlara kıyasla uygun olarak kabul edilir.

Bosch ocak alırken nelere dikkat edilmeli?

Başarılı markanın ocakları ölçü, çalışma prensibi, yüzey malzemesi, ızgara tasarımı, kontrol şekli açısından farklı modellerden oluşur. Bu sebeple ilk olarak elektrikli, doğalgazlı ve indüksiyonlu modeller arasında karar vermek, daha sonra seramik, cam, emaye ve paslanmaz çelik yüzeylerden birini tercih etmek ve en son olarak da tezgah ile davlumbaza uygun ocak ölçüsünü belirlemek gerekir. Her kullanıcının yemek pişirme alışkanlıkları, ihtiyaçları ve beklentileri farklı olacağı için ocak modeline dilediği şekilde karar vermesi önerilirken ocak ölçüsünün ise mutlaka davlumbaz ve tezgah ile uyumlu olması önerilir.

Bosch indüksiyonlu ocak nasıl çalışır?

Elektrik enerjisi ile çalışan indüksiyonu ocak modelleri TFT dokunmatik ekrana sahiptir ve her bir seçim dijital ekran üzerinden görüntülenir. Bosch indüksiyonlu ocaklar modelden modele farklılık gösterse de oldukça sade bir kontrol paneline sahiptir. Bu sayede kullanıcı hangi ocak gözünü ne kadar ısıtmak istiyorsa sadece birkaç basit dokunuş ile gerçekleştirebilir, otomatik pişirme modlarından dilediğini seçebilir veya zaman ayarı yaparak ocağın kaç dakika hangi ısıda yanacağını belirleyebilir.

Bosch cam ocak modelleri güvenli mi?

Kullanıcılar arasında genelde temperli cama sahip ocakların zaman içinde patlayacağı yönünde yaygın bir inanış vardır. Bosch markasının cam ocakları üretim aşamalarında defalarca kontrol edildikten sonra kullanıcılara sunulur. Bu sebeple kullanım kılavuzundaki önerilere uyulduğu takdirde uzun yıllar boyunca güvenli kullanım vadeder.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bosch Ocak

93 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Yakıt Tipi
Toplam 36 / 93 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?