Yeni evlenen çiftlerin, çeyiz listelerinde, çeyiz tencereleri ilk sıralardadır. Mutfakların demirbaşı tencereler, çeyiz alışverişlerinin de olmazsa olmazları arasında yer alır. Çeyiziniz için alabileceğiniz onlarca farklı malzemeden üretilmiş, farklı renk, ölçü ve işlevlere sahip tek tencere modelleri ve tencere seti çeşitleri arasında, mutfağınız için en doğru seçimi yaparak yemeklerinizi uzun yıllar çeyiz tencerelerinizde pişirebilirsiniz. 

Çeyizlik tencereler arasında; çelik, granit ve teflon gibi farklı malzemelerden üretilmiş tencere çeşitlerini bir arada bulabilirsiniz. Çelik tencereler, yapıları itibariyle oldukça dayanıklıdır ve mutfaklarda uzun yıllar bozulmadan kullanılabilir. Ayrıca çelik tencere, yemek pişirmek için de sağlıklı bir seçenektir. Çelik tencereleri yemek yapmanın yanı sıra pişirdiğiniz yiyecekleri saklamak için de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çelik malzemeden üretilmiş tencerelerin temizliği de oldukça kolaydır. Çok sert bir darbe almadıkça ya da bir metal ile kazıma, ovma gibi bir işlem uygulamadıkça tencerede bozulma, deforme gibi sorunlar olmaz. Bu özellikleri sebebiyle çelik tencereler, çeyiziniz için alabileceğiniz tencere çeşitlerinin başında gelir. 

Çeyizlik Tencere Modelleri

Çelik tencereler, yemek pişirmek için uygun ve dayanıklı olsa da yemek pişirirken daha hızlı ve pratik olmak için teflon, granit, seramik gibi malzemelerle kaplı tencerelere de her mutfakta ihtiyaç duyulur. Teflon tencere ve tavalar; daha az yağla ya da hiç yağ olmadan yemeklerin yapışmadan pişmesine imkan verir. Pilav, karnıyarık gibi Türk mutfağının vazgeçilmez yemeklerini teflon tencereler ile oldukça güzel pişirebilirsiniz. Teflon tavalar ise özellikle omlet ve krep yaparken olmazsa olmazlardandır. Granit ve seramik tencereler yemek pişirirken teflon tencerelerde olduğu gibi yemeğinizin az yağ ile pişmesine rağmen yapışmamasını sağlar. Hem granit hem de seramik çeyizlik tencereler yemek pişirirken kullanabileceğiniz sağlıklı alternatifler arasında yer alır. Granit tencereler, daha az ısı ile yemek pişirmenizi sağlar. Bu tip tencerelerin tabanları, ısının tencerenin tüm yüzeyine eşit şekilde yayılmasını sağlar; böylelikle daha lezzetli yemekler pişirmeye imkan verir. Granit, teflon seramiğin yanı sıra cam, bakır, döküm ve toprak tencereler de mutfağınızda lezzetli yemekler yaparken kullanabileceğiniz çeyizlik tencere çeşitleri arasındadır. 

Düdüklü tencereler de çeyiz tencerelerinizin arasında bulunması gereken tencere modelleri arasında yer alır. Düdüklü tencereler; yüksek basınç yardımıyla, yemeklerin besin değerlerini kaybetmeden daha kısa sürede ve daha lezzetli pişmesine olanak tanır. Bu yönüyle klasik tencerelerin tümünden farklı olan düdüklü tencere çeşitleri arasında, 3,5 litreden 12 litreye kadar değişen farklı hacimlere sahip modelleri bulabilirsiniz. Düdüklü tencerelerin pişirme programları da farklılık gösterir. Düdüklü tencerelerin, değişiklik gösteren pişirme programlarını incelerek çeyiziniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz. Düdüklü tencerelerin yanı sıra özel amaçlı tencere modelleri ile mutfağınızda pratik bir şekilde güzel yemekler yapabilirsiniz. Makarna tenceresi, kızartma tenceresi, karnıyarık tenceresi, sos tenceresi gibi tencere çeşitleri de mutfağınızda size hız kazandıracak seçenekler arasındadır.  

Çeyiz tencereleri alırken, tencereleri farklı markalardan tercih edebileceğiniz gibi aynı markadan büyükten küçüğe farklı ebatlarda olan tencere setlerini tercih edebilirsiniz. 4 parça, 7 parça, 12 parça ve 18 parça olarak hazırlanan tencere setlerinin çok parçalı  seçeneklerinde; düdüklü tencere, cezve seti, çaydanlık ve tava ilavesi ile birlikte mutfağınızda ihtiyaç duyacağınız her ebatta tencere bulunur. Eksiksiz bir çeyizlik tencere alışverişi için çok parçalı çelik tencere setlerinin yanında tek ya da set olarak teflon, granit, cam, seramik gibi farklı malzemelerden üretilmiş, işlevsel olarak kullanabileceğiniz tencere modellerini tercih edebilir, farklı markaların tencere çeşitlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çeyiz Tencereleri

70 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tefal
  2. Korkmaz
  3. Fissler
  4. Schafer
  5. Kütahya Porselen
  6. Emsan
  7. Karaca
  8. Papilla
  9. Hisar
  10. Tantitoni
  11. WMF
  12. Güral Porselen
  13. Berf
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/80167008/80168033
BAŞA DÖN