Diş bakımı ve ağız sağlığı, küçük yaşlardan itibaren günlük ve düzenli olarak diş fırçalama alışkanlığının geliştirilmiş olmasını gerektirir. Diş temizliği ve ağız bakımının tam anlamıyla gerçekleşmesinde doğru diş fırçalama yöntemleri kullanılması kadar doğru diş fırçası kullanılması da önemlidir. Manuel diş fırçaları, öğünlerden sonra dişlerde ve ağız içinde biriken yemek artıklarını dişlere ve diş etlerine zarar vermeden temizlemede yetersiz kaldığından ağzın her noktasına ulaşabilen şarjlı diş fırçalarını kullanmak önemlidir. Elektrikli diş fırçası ve pilli diş fırçası olarak da bilinen şarj edilebilir diş fırçası çeşitleri, farklı diş yapılarına ve diş sorunlarına yönelik olarak fırça başlığı, fırça tutma ünitesi, seyahat tipi ve tezgâh üzeri depolama gibi seçeneklerle sunulur.

Şarjlı Diş Fırçasının Faydaları Nelerdir?

Şarjlı diş fırçası, diş yüzeyinde üç boyutlu temizlik yapar ve kişiselleştirilmiş bir diş temizlik deneyimi sunar. Ağız ve diş sağlığına önem veren kişilerin tercih ettiği şarjlı diş fırçası, kolay hafif ve pratik kullanım sağlar. Diş plaklarını temizleme konusunda manuel fırçalara kıyasla daha etkili olan şarjlı diş fırçası, farklı fırçalama modlarına sahip oluşu sayesinde birden çok ayarda, sertlikte, hızda diş fırçalamaya olanak tanır. Diş hekimlerinin en çok tavsiye ettiği ürünlerin başında gelen şarjlı diş fırçası, uyguladığı basınç ile dişleri gerektiği kadar derinlemesine temizleyerek manuel fırçaların yapamadığı tüm gereklilikleri sağlamış olur. Diş eti sağlığının korunması açısından en etkili yöntem olarak kabul edilen şarjlı diş fırçası, diş aşınmalarını da ortadan kaldırır. Uzun fırça ömrü, üç aşamalı modu, kablosuz şarj sistemi, elmas şeklindeki fırça başlığı ile kullanıcılara ulaşan şarjlı diş fırçaları, USB ile şarj edilebilir çantası sayesinde seyahat sırasında da kullanılabilir.

Şarjlı Diş Fırçası Nasıl Kullanılır?

Şarjlı diş fırçası kullanımı, ürünün marka ve modeline göre değişiklik gösterir. Kullanım konusunda en doğru yöntem, şarjlı diş fırçasının kullanma kılavuzuna başvurmak olur. Diş fırçanızı kullanmadan önce şarjının dolu olduğundan emin olun. Şarj edilebilir özellikteki diş fırçanızın özelliklerine göre bir fırçalama modu seçin ve diş macununu fırça başlığına sürün. Ardından diş fırçanızı 45 derecelik açıyla tutun ve fırçayı çalıştırın. Diş fırçası başlıkları, dişin büyüklüğüne göre bir seferde bir dişi fırçalar. Diş fırçanızı her dişin ön yüzeyinde, arka yüzeyinde ve çiğneme yüzeyinde fiziksel güç uygulamaksızın gezdirin. Dişlerinizin her birinin temizlenmesi için iki dakika fırçalamanız yeterli olur.

Şarjlı Diş Fırçası Nasıl Temizlenir?

Şarjlı diş fırçası uzun süreli kullanım ve en iyi performans için düzenli olarak temizlenmelidir. Diş fırçanıza fazla basınç uygulamak, diş fırçası kıllarının temizlik sırasında hızlı yıpranmasına ve daha az etkili olmasına neden olacağından şarjlı diş fırçasının gereğinden fazla kullanılmaması önem taşır. Fırçanın kapaklı olarak saklanması nem oluşmasından kaynaklanan bakteri sorununa neden olur. Şarjlı diş fırçanızı her kullanımdan sonra suyun altına tutun ve dik olarak gövdesine sabitleyerek kurumasını sağlayın. Şarjlı diş fırçasının başlığını temizlemek için diş fırçası temizleyici ürünlerden yardım alabilirsiniz.

Şarjlı Diş Fırçası Fiyatları

Manuel fırçalara rakip olarak üretilen şarjlı diş fırçası modelleri, manuel diş fırçalarına oranla yüksek fiyatlara sahiptir. Bununla birlikte manuel diş fırçalarının kısa süreli değişiminin gerekli olduğu göz önünde bulundurulduğunda şarjlı diş fırçası modelleri tercih etmek daha avantajlıdır. Ağız ve diş sağlığınızı güven altına almak için şarjlı diş fırçası tercih edebilir, farklı bir diş fırçalama deneyimi yaşayabilirsiniz. Oral-B, Waterpik, Jetpik, Paro, Prukudent, Xioami markalarının farklı özellikteki şarjlı diş fırçası çeşitlerini, Türkiye’nin en büyük online alışveriş sitesi Hepsiburada’dan satın alabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Şarjlı Diş Fırçası Fiyatları

430 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Oral-B Dış Fırçaları
  2. Xiaomi Dış Fırçaları
  3. Philips Dış Fırçaları
  4. Buyfun Dış Fırçaları
  5. Waterpik Dış Fırçaları
  6. Yukka Dış Fırçaları
  7. Aquasonic Dış Fırçaları
  8. Lanbeibei Dış Fırçaları
  9. Fairywill Dış Fırçaları
  10. Foreo Dış Fırçaları
  11. Seago Dış Fırçaları
  12. Infly Dış Fırçaları
  13. Oclean Dış Fırçaları
  14. Voom Sonic Dış Fırçaları
  15. Zerhunt Dış Fırçaları
  16. Colgate Dış Fırçaları
  17. Hokeki Dış Fırçaları
  18. Loneset Dış Fırçaları
  19. Persmax Dış Fırçaları
  20. SW Future Dış Fırçaları
 2. Türü
  1. Şarjlı
  2. Yedek Başlık
  3. Pilli
  4. Manuel
  5. Diş Fırçası Kabı
 3. Fırça Kılı Sertliği
  1. Yumuşak
  2. Orta
  3. Ekstra Yumuşak
  4. Diş Fırçası Kabı
  5. Sert
 4. Fiyat Aralığı
  -
 5. Değerlendirme Puanı
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
 • Türü Şarjlı
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012110/26012117/26012117
Başa dön