Electrolux Çamaşır Makinesi Fiyatları

Çamaşır makineleri evlerdeki en önemli beyaz eşyalar arasındadır. Temizliğe düşkün biri iseniz çamaşır yıkama işlemini sizin için kolay ve pratik hale getiren çamaşır makineleri farklı markaların adı altında piyasada bulunmaktadır. Renkli ya da beyaz ya da siyah çamaşırlarınız hangi renkte olursa olsun, rengi bozulmadan yıkamak için her eve bir çamaşır makinesi şart olmaktadır. Yeni evli çiftlerin de olmazsa olmaz çeyiz eşyalarından birisi olan çamaşır makinelerinin günümüzde tüm ihtiyaçları kolayca karşılayan birçok özelliği mevcuttur. 

Çamaşır makinelerinin ilk ve en öne çıkan özelliklerinden birisi hacimleridir. Çamaşır makinesi hacimleri 5 kilodan 10 kiloya kadar uzanmaktadır. Bu oran endüstriyel çamaşır makinelerinde daha yüksektir. Kullanıcılar arasında en çok tercih edilen ev tipi bir çamaşır makinesi yaklaşık olarak küçük bir çalışma masası boyutunda 60 x 55 x 84 cm ölçülerine sahip ve iç hacim olarak da yaklaşık 10 kilo çamaşırı tek seferde yıkamanıza olanak sağlayan modellerdir. İhtiyacınız ve tercihinize göre daha büyük ya da daha küçük hacme sahip çamaşır makinelerini tercih edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, 5 kişilik bir ailede haftalık olarak birikecek çamaşır miktarı ortalama olarak 8 ila 9 kilo arasında değişebilmektedir. Bu nedenle çoğu kullanıcı 9 kilo ya da 10 kilo kapasiteli çamaşır makinelerini tercih etmektedir. 

Bu boyutlardaki bir çamaşır makinesinin rahatsız edici derecede ses çıkaracağını düşünebilirsiniz. Ancak geliştirilen teknolojilerle elde edilmiş inverter motorlarla donatılmış çamaşır makineleri eski çamaşır makinelerine oranla daha sessiz ve daha yüksek performansta çalışır. Böylece çamaşırlarınız sessiz sakin yıkanırken sizde mışıl mışıl bir uyku çekebilirsiniz. Çamaşır makinelerindeki inverter motorlar sayesinde gece yarısı bile çamaşır yıkama avantajına sahipsiniz. İnverter motora sahip bir çamaşır makinesinin yaptığı ses ortalama olarak 40 ile 55 dB arasında değişmektedir. Bu ses seviyesi evinizin dışında yağan bir yağmur sesine eşit sayılabilir. İki insanın birbiri ile konuşurken çıkardığı ses seviyesi 60-65 desibel iken çamaşır makinenizin ne kadar sessiz çalıştığını siz düşünün.

Çamaşır makinelerinde aranan en önemli özelliklerden birisi de şüphesiz ki çamaşırlarınızı sertleştirmemesidir. Sertleşen çamaşırların zamanla dokusunda ve yapısında bozulmalar olur ve giydiğinizde cildinizde rahatsız edecek bir his bırakır. Bu sorunun önüne geçmek için çamaşır makineleri çamaşırlarınızı sertleştirmeyen, aksine çamaşırlarınızı yumuşacık olarak giymenize olanak tanıyan bir mod ile dizayn edilmiştir. Bu mod ekstra durulama özelliğidir. Çamaşır makineleri ekstra durulama özellikleri ile çamaşırlarınızı deterjan kalıntılarından iyice arındırır. Ekstra durulama özelliği sayesinde deterjan kalıntılarından tamamen kurtulursunuz ve böylece çamaşırlarınız daima yumuşak kalır. 

Çamaşır makinelerinde olmazsa olmaz bir diğere özellik de çocuk kilididir. Tahmin edersiniz ki çocuklar son derece akıllı ve meraklıdır. Çamaşır makinesi gibi pek çok fonksiyona sahip makineler de bu muzip minikler için keşfedilmeyi bekleyen bir oyuncakmış gibi görünebilir. Çamaşır makineleri bu gibi durumlar göz önüne alınarak çocuk kilidi sistemi ile istenmeyen durumların da önüne geçiyor. Çamaşır makinesinde bulunan çocuk kilidi makinenizi çalıştırma tuşuna bastığınız andan itibaren aktif hale gelir ve siz makineyi durdurana kadar kilit açılır hale gelmez. Çamaşır makinesi çocuk kilidinin aktif olduğu durumlarda çocuğunuz makinenizin tuşlarına bassa dahi seçtiğiniz programda çalışmaya devam eder ve sizi uyarır nitelikte bir uyarıcı ses çıkarır. Çamaşır makinenizde bir çocuk kilidi varken çocuğunuz çamaşır makinesi ile oynadığında makine hem kendisini hem de çocuğunuzun güvenliğini sağlar. 

Çamaşır makinelerinde farklı kumaş türlerindeki eşyalarınızı gönül rahatlığı ile yıkayabilirsiniz çünkü çamaşır makineleri bu konuda çok sayıda farklı yıkama programlarına sahiptir. Pamuklu, polyester, saten gibi kumaşlar için Pamuklu, hassas sentetik gibi farklı su sıcaklığı sıkma devri ve zamanından oluşan farklı yıkama programları mevcuttur. Bazı çamaşır makineleri içerisine konan çamaşırların kumaş tipini algılayarak size uygun yıkama programını da önerebilir. Çamaşır makinelerinde doğru ve ölçülü şekilde deterjan kullanımız düşünülerek ölçekli deterjan kapları da bulunabilir. Çamaşır makineleri aynı zamanda su taşkınları önlemek için de bir teknolojiye sahip olan makinelerdir. Bu bakımdan çamaşır makinelerinde su taşması sorununun önüne geçmek için bir su taşma emniyet sensörü de bulunmaktadır. Bu program, özellikle ipek veya ipek/sentetik gibi hassas malzemelerden yapılmış giysiler için idealdir. Su taşma emniyet sensörü sayesinde makineniz içerisinde yeterli miktarda suyu alır böylece su miktarının kontrolsüz şekilde yükselmesinin önüne geçer.

Çamaşır Makinesi Fiyatları 

Evinizin baş yardımcısı electrolux çamaşır makinesi fiyatı ile de bütçenizi zorlamaz. Bütçenizi zorlamayacak electrolux çamaşır makinesi fiyatları muadil ürünlerin fiyatlarına göre hayli makul seviyelerdedir.

Çamaşır Makinesi Modelleri Nelerdir? 

Eşyalarınızın temizliği için en iyi modeli ararken farklı özelliklerde pek çok model çamaşır makinesi ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bazı çamaşır makineleri özelliklerine kıyasla birçok bütçeyi aşan miktarlarda satılabilmektedir. Electrolux markası bu konuda size hem kaliteli hem de bütçenizi aşmayan pek çok modelde ve içerisinde kullanışlı birçok özelliği bir arada bulunduran çamaşır makinesi sunmaktadır. Bütçenizi zorlamayacak electrolux çamaşır makinesi modelleri ile tek seferde çok miktarda çamaşırı gönül rahatlığı ile temizlerken kendinize zaman da yaratmış olursunuz. Çamaşır makinesi modelleri çamaşır yıkama kapasitesini belirten hacim ve farklı devir seviyeleri ile birbirinden ayırt edilebilir. 

Daha iyi bir sıkma işlemi için önemli bir unsur olan sıkma devir özelliği ile öne çıkan eletrolux çamaşır makinesi modelleri electrolux ew6f4923eb 9 kg 1200 devir çamaşır makinesi ve electrolux ew6f3146eb 10 kg 1400 devir çamaşır makinesidir. Daha fazla devir sayısına sahip electrolux ew7f249pst 9 kg 1400 devir çamaşır makinesi ve electrolux ew9f161bt 10 kg 1600 devir çamaşır makinesi modelleri kullanıcılarına tertemiz çamaşırlara kolaylıkla ulaşma fırsatı tanıyor.

Çamaşır makineleri günümüzde çoklu fonksiyon özellikleri ile de donatılmıştır. Öyle ki hem yıkama hem de kurutma işlemini bir arada yapabilmenize olanak tanıyan çamaşır makinesi modelleri de bulunmaktadır. Çamaşır makinelerinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiş kurutma makineleri de piyasada önemli ev araçları arasında yerini almıştır. Electrolux markası bu konuda da kullanıcılarına çeşitli modeller sunmaktadır. Kurutma özelliği de sunan electrolux ew8h359 st 9 kg yıkama kapasiteli kurutma makinesi modeli Electrolux’ün öne çıkan çamaşır makinelerindendir. Çamaşır yıkama konusunda iddialı Electrolux markası, çamaşır kurutma makinesinde de bu iddiasını sürdürüyor. Günlük giysilerinizden, nevresimlerinize hatta yorganlarınıza kadar pek çok eşyanızın kısa sürede en az kırışıkla kurutabileceğiniz Electrolux çamaşır kurutma makinesi çamaşır kurutma deneyiminde vazgeçilmeziniz olacaktır. 

Çamaşır Makinesi Nedir?

Eskileri düşününce çamaşır yıkama deneyimi şimdilerde tam bir eziyet olarak görülebilir çünkü önceden çamaşır yıkamak için herhangi bir ev aleti bulunmuyordu. Evinde çamaşır yıkamak isteyen biri çamaşırları suda bekletme, çamaşırları çitileme ve çamaşır sıkma işlemini el ile yapmak durumunda idi. Zamanla gelişen teknolojisi ile çamaşır makineleri çamaşırlarını elde yıkayan insanlar için çığır açan bir icat olmuştur. Bahsettiğimiz tüm işlemleri sizin için yapan bir ev eşyası artık çoğu evde olmazsa olmaz bir ev aleti haline gelmiştir. 

Çamaşır makinesi teknik olarak elektrikle çalışan otomatik bir sisteme sahip bir makinedir. Tek seferde yüksek miktarda çamaşır yıkama amacıyla tasarlanmış çamaşır makineleri boyut olarak genellikle 60 x 55 x 84 cm ölçülerindedir. Çamaşır makinelerinde deterjan ve yumuşatıcı koymanıza olanak sağlayan genellikle çamaşır makinesinin sol üst köşesinde yer alan bir deterjan bölmesi bulunur. Çamaşır makinesi deterjan bölmesinde deterjan ve yumuşatıcı koyma gözü ayrı bölümlere ayrılmıştır ve ne kadar deterjan ve yumuşatıcı koymanız gerektiği konusunda göstergelere sahiptir.

Çamaşır makinesinin üst ön yüzünde geride kalan kısımlar çamaşır programlarının listelendiği ve bu programlardan seçim yapmanızı sağlayan ayar tuşu bulunmaktadır, bu genellikle deterjan gözünün hemen yanında konumlandırılır. Program ayar tuşunun diğer yanında da seçtiğiniz çamaşır yıkama programının içeriğini size özet olarak sunan gösterge ekranı bulunmaktadır. Bu ekranda program özelliklerini su sıcaklığı, sıkma devri ve yıkama süresi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Sıcaklık, zaman ve sıkma ayarını arzunuza göre değiştirebilmeniz için çamaşır makinelerinde bulunan harici tuşları da kullanabilirsiniz. Çamaşır makinesinin ön yüzeyinde bulunan önemli parçalardan birisi de çamaşır makinesi kapağıdır. Basit yuvarlak bir yapı gibi görünse de bu kapak yüksek korumalı camdan yapılmıştır ve kapak çevresi su sızıntılarını tamamen sıfıra indiren silikon şerit ile sarılıdır. Makinenin içerisine attığınız tüm eşyayı içeriye hapseden bir kapaktır. Çamaşır makinesinin iç kısmında bulunan ekipmanlar ise rezistans, döner tambur gibi ekipmanlardır. 

Neden bir Çamaşır Makinesi Almalısınız?

Evdeki iş yükünüzü paylaşabileceğiniz bir yardımcınız olsa hayatınız daha kolay olmaz mıydı? İşte bu yüzden günlük işlerin büyük bir kısmını oluşturan çamaşır yıkama ve kurutma işlemini sizin için halledecek bir ev eşyasına sahip olmalısınız. Çamaşır makineleri tek seferde 9 ile 10 kilo arasında çamaşırı sizin için tek seferde yıkar, sıkar ve kurutmaya hazır hale getirir. Çamaşırlarınızı çamaşır makinesinde yıkarken makinenizin çamaşırlarınızda hiçbir leke bırakmayacağını de belirtmeden geçmemek gerekir. Üstelik tüm bunları yaparken çamaşırlarınıza ve eşyalarınıza zarar vermez. 

Çamaşırlarınızdaki lekelerden kısa sürede tamamen kurtulmak ve bunu birçok eşyanız için toplu şekilde halletmek için bir çamaşır makinesine sahip olmalısınız. Çamaşır makinelerinin sunduğu avantajlar size günlük hayatınızda kendinize daha fazla vakit ayırmanızı sağlar. Ayrıca çamaşır makinelerinde bulunan birden fazla program özelliği ile farklı dokudaki giyecekleri bozulmadan ve onlara uygun şekilde yıkama imkanına sahip olursunuz. Böylece giysilerinizin ömrü uzun olur ve sevdiğiniz eşyalarınıza kısa sürede veda etmek sorunda kalmazsınız. 

Çamaşır Makinelerinin Avantajları Nelerdir?

Çamaşır makineleri hacim olarak çok büyük makineler oluğu için size bir hayli masraflı imiş gibi gelebilir ancak durum hiç de düşündüğünüz gibi değildir. Alacağınız çamaşır makinesi ile evinizin elektrik ve su kaynaklarını da tasarruflu şekilde kullanmış olursunuz. Çamaşır makineleri boyutlarına oranla düşük miktarda enerji harcar. Bu durum hem su kullanımı hem de elektrik kullanımı için geçerlidir. A+++ enerji sınıfı ortalama 10 kilo hacimli bir çamaşır makinesi saatte 1000w enerji harcar. Öte yandan bu tip bir çamaşır makinesi ortalama 50 litre su harcamaktadır. Bu miktarlar rakamlara döküldüğünde cüzi miktarlardır. Özetle çamaşır makineleri çamaşırlarınızı özenle yıkar, bu işlemi yaparken size zaman kazandırır ve enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Saydığımız tüm bu nedenler bir çamaşır makinesine sahip olmak için en geçerli sebeplerdendir. Sizler de kısa zamanda az miktarda enerji tüketerek eşyalarınızın kalitesini bozmadan bir temizlik istiyorsanız hemen bir Electrolux çamaşır makinesi satın almalısınız. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Electrolux Çamaşır Makinesi Fiyatları

17 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Yıkama Kapasitesi
Toplam 17 / 17 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?