Emaye Tava

Emaye tavalar pişirme işleminde kullanılan en pratik mutfak malzemesidir. En çok tercih edilenler arasında bulunan tavalar, doğal madenlerin karışımından elde edilen, saydam bir malzeme olan emay ile kaplanır. Kullanım alışkanlığı çok eskilerden bugüne kadar gelmiştir. Pişirme tekniklerine göre farklı seçeneklerle üretilirler. Dayanıklı ve sağlam olan tavalar, uzun ömürlü kullanım imkanı sunması açısından da tercih edilirler.

Emaye Tavalar

Emaye tava modelleri kızartma, közleme ve kavurma yaparken, kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde üretilmiştir. Isıyı uzun süre muhafaza etmeleri ve eşit şekilde dağıtmaları, yemeklerinizin lezzetli olmasını sağlar. Özellikle et yemeklerinde mühürleme işlemi oldukça önemlidir. Mühürlenen etin suyu içinde kalacağından, etin daha lezzetli ve sağlıklı olmasını sağlar. Bu nedenle et pişirirken, kesinlikle emaye tava kullanmak gerekir.

Yemek pişirirken, yemeğin lezzeti kadar sağlıklı olması da önemlidir. Tavaların özel yüzeyi sayesinde, çok az yağ kullanarak leziz yemekler hazırlayabilirsiniz. Közleme tavaları ile ızgara lezzetinde sebzeler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca ürünlerin mikrop tutmama özelliği, kolay temizlenmesi ve uzun süre dayanıklı olması, diğer tercih edilme nedenleri arasında yer alır.

Atadan, Mehtap ve BluZen gibi seçkin markaların, pişirme yöntemlerine göre ürettikleri birbirinden güzel tavalarla, yemeklerinize lezzet katabilir ve yemek yapmayı keyifli bir hale getirebilirsiniz. Ürünlerin kare, oval ve sahan şeklinde seçenekleri, kullanım amaçlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Farklı ebat çeşitleri sayesinde, yapacağınız yemek miktarına göre farklı boylarını kullanabilirsiniz. Farklı model ve ebatlarda tavaları bir araya getirerek kendi takımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Emaye Tavalar Sağlıklı Mı?

Emaye tavalar sağlıklı kullanım şartlarına son derece uygundur. Sağlıklı pişirme yöntemi açısından da önerilen tavaların, mikrop tutmama özelliği ve kolay temizlenmesi diğer avantajlı taraflarıdır. Ayrıca doğal malzemelerin bileşiminden elde edilen emay, ekolojik denge açısından da tercih edilir. Ürünlerin kolay yıpranmaması, sağlıklı kullanım şartları açısından da önemlidir.

Metalin üzerini kaplayan emay, oldukça koruyucu ve hijyenik bir malzemedir. Tavaların yüzeyini çizmeyecek malzemelerden üretilmiş tahta veya silikon gereçleri kullanmak, hem sağlık hem uzun ömürlü kullanım için önemlidir.

Emay, sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı bir malzeme olduğu için, pişirilen yemeklere tat ve koku bulaştırmaz. Bu durum da sağlıklı olduğunun en belirgin göstergesidir. Kalitesinden ödün vermeyen, bilinen markaların ürünlerini kullanmak ayrıca fayda sağlayacaktır.

Emaye Tavalar Nasıl Temizlenir?

Emaye tavalarınızı mutfakta sürekli kullandığınız temizleyicilerle kolayca temizleyebilirsiniz. Yemek pişirme işlemi bittikten sonra, üzerine biraz sıcak su döküp bekletmek, üzerinde yemek yağlarının kalmasını engelleyecek ve kolay temizlenmesini sağlayacaktır. Aksi taktirde tavaların üzerinde kalan kalıntıları çıkarmak için kullanılacak malzemeler tavaya zarar verebilir. Emaye kaplamaya zarar vermemek için, kesinlikle metal ve teller kullanılmamalıdır. Ürünlerin yumuşak mutfak süngerleri ile temizlenmesi gerekir.

Doğal temizleme yöntemlerini tercih edenler ise, karbonat ve zeytin yağından hazırlayacakları karışımı kullanabilirler. Hazırlanan karışımı yumuşak bir süngere döküp, yumuşak bir şekilde ovalamak ve yapılan bu işlemden sonra, bir süre bekletmek işe yaracaktır. Tavalarınızı temizlerken kesinlikle sıcak soğuk şok etkisi yapmamalısınız. Bu durum yemek kalıntılarını sertleştireceği için, ürünleri temizlenmesini zorlaştıracaktır. Temizlenmiş tavalarınızı kurulamak ve çok hafif yağlayarak kaldırmak ömrünü uzatabilir.

Dibi tutmuş ya da yanmış tavaların temizliği ayrıca titizlik gerektirir. Sirke ile suyu karıştırıp tavaya koyup biraz kaynatmak, bu durumlar için kurtarıcı bir yöntemdir. Tüm bu temizleme yöntemleri, birer seçenektir. Ürünleri bulaşık makinelerinde de güvenle yıkayabilirsiniz. Tavaları uzun süre ve sağlıklı bir şekilde muhafaza edebilmek için, doğru temizleme yöntemleri ve doğru malzemeler kullanmak gerekir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Emaye Tavalar

282 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 282 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/22203/60006073