Tavalar

Tava birçok yemeğin pişirilmesinde kullanılan pratik bir mutfak gerecidir. Yatay zemine sahip biçimi ve tek bir sap yardımıyla kolayca kullanılabilen yapısı dolayısıyla yemek pişirmekten hoşlananların sıklıkla kullandığı bir araçtır. Tencereden sonra pişirmeye yardımcı ve en önemli mutfak malzemelerinden biridir. Tavanın yapısı ve özellikleri birden çok yemek türünü pişirmeye imkan verecek şekilde tasarlanır. Tavaların materyal ve fonksiyonel farklılıkları müşterilerin ihtiyaçlarına göre geliştirilir ve çeşitlendirilir. Bu gereçleri satın alarak pek çok yemeği pişirebilir veya birçok gıdayı kızartabilirsiniz. Tavalar pişirme esnasında yüksek sıcaklıklarla temas eder. Yiyecekleri kızartmak ya da onları ısıtabilmek için tavalar kullanılır. Bu esnada açığa çıkan ısı enerjisi tavanın sahip olduğu materyalleri bir iletken olarak kullanır. Bu iletken maddeler

sayesinde tavadaki yiyeceğin ısınması ve kızarması sağlanır. Ancak bu durumda ısıya maruz kalan tavanın dokusu yiyeceğin tadını da etkiler. O yüzden tavanın üretildiği ham maddenin sağlığa zarar vermeyen bir nitelikte olması gerekir. Sağlıklı mutfak gereçleri keyifli pişirme saatleri geçirmenize ve ailenizle ya da sevdiklerinizle birlikte lezzetli yemekler aracılığıyla sofralarda buluşmanıza olanak tanır. Onlarla birçok yemeği özenle hazırlayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olarak üretilen tava çeşitlerini inceleyerek kullanımınıza uygun bir tercihte bulunabilirsiniz. Kızartma ya da sote türü yemekleri yemeyi seviyorsanız ve bunları haftada birkaç gün pişirmekten hoşlanıyorsanız döküm tava seçeneğini kullanarak lezzetli yiyecekler pişirebilirsiniz. Sotelemek istediğiniz sebzeleri ve diğer malzemeleri özenle karıştırıp pişirebileceğiniz bu tava çeşitleriyle birlikte leziz et yemekleri de hazırlayabilirsiniz. Pratik kullanımı dolayısıyla yiyeceklerin uygun bir süre zarfında pişmesine olanak tanıyan kullanışlı ürünleri satın alarak yemek saatlerinizi güzelleştirebilirsiniz. Ürünler arasından pişirme sıkılığınıza ve pişirdiğiniz yemek türüne bağlı olarak bir seçim yapabilirsiniz.

Pişirmede Lezzeti Arayanların Tercih Ettiği Tava Çeşitleri

Tavalar, kişilerin pişirme ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanır. Bunlar gerek dünya lezzetlerinden gerekse yöresel veya geleneksel lezzetlerin pişirme biçimlerinden esinlenilerek oluşturulur. Trafiği fazla olan bir restoran mutfağı, bir yemekhane ya da lokantanın mutfağında genellikle bu pratik tavalar kullanılır. Onların kullanımının kolay olması ve pişirme kalitesinin uygun bir ölçüde olmasının sağladığı avantaj ile aşçılar ya da ev hanımları birbirinden güzel tarifler ortaya koyar. Sadece standart restoran yemeklerinin hazırlanmasında değil pek çok ev yemeğinin hazırlanmasında da büyük rol oynayan tavaların önemi buradan gelir. Çünkü yiyeceklerin lezzeti yalnızca aşçıdan ya da yemeğin içerisindeki sebzelerden veya etlerden gelmez. Kullanılan pişirme gereçleri de burada önemlidir. Tavaların üretildiği materyallerin ısı iletkenliği ve yiyeceklere olan etkisi burada ortaya çıkar. Özenle üretilen tavalarda hazırlanan sote yiyecekler ile özensiz ürünlerle pişirilen yemekler arasında lezzet farklılıkları vardır. Bu nedenle satın aldığınız yiyeceklerin kalitesine olduğu kadar pişirme gereçlerinizin de kalitesine önem vererek sunulan ürünler arasından pratik bir seçim yapabilirsiniz. Tava çeşitleri arasından kullanımınıza uygun pratik ürünleri belirleyerek bir tercihte bulunabilirsiniz. Ürünleri seçerken temizleme kolaylığına yönelik tercihler yaparak zamandan kazanabileceğiniz araçları belirleyebilirsiniz. Krep, börek veya hamsi pişirmek için uygun bir ürüne gereksinim duyuyorsanız krep tavalarını inceleyebilirsiniz. Bazı krep tavaları hem börek hem de hamsi pişirmek için kullanılır. Ancak diğer krep tavaları yalnızca krep pişirmeye yöneliktir. Dolayısıyla önceliklerinizi belirleyerek ürünleri satın alabilirsiniz. Bazı tavalar dökme tava biçimindedir. Bunlar grill de denilen ve daha çok et pişirmek için kullanılan ızgaralı tavalardır. Bunların bazıları dikdörtgen bazıları da daire şeklindedir. Bazı tavalarsa hem fırına yiyecek koymaya hem de kızartma yapmaya uygun biçimde tasarlanır. Pişirme stilinize bağlı olarak ürünleri gözden geçirebilirsiniz. Bazı tava çeşitleri standart sahanlık tavalardır. Bunlar kahvaltılık yiyecekleri hazırlamak, yemeklerini ısıtmak için kullanılır. Bazı tavalar wok tava denilen pratik ve çok amaçlı tavalardır. Bunlar Asya kökenli olup birçok geleneksel lezzetin pişirilmesine olanak tanır. Bu tavaları kullanarak buğulama, kızartma, kavurma, sote gibi pek çok yöntemle yemek pişirebilirsiniz.

Profesyonellerin Tercihi Izgara Tavalar

Tava modelleri içerisinde çok kullanılan çeşitlerden biri ızgara yapılan türleridir. Çünkü genellikle restoranlarda veya kafelerde bu tür tavaların hayat kurtaran bir niteliği vardır. Pek çok gıdanın özenle hazırlanmasına yardımcı olan bu profesyonel pişirme tavasını satın alarak onunla güzel yemekler çıkarabilirsiniz. Bu tavaların renkleri genellikle siyahtır ve yatay zemininde ızgaralar bulunur. Balık, et veya tavuk eti gibi yemekleri bu tavada pişirebilir ve onları sevdiklerinize sunabilirsiniz. Özellikle etleri profesyonel bir biçimde pişirmek istediğinizde destek alacağınız bu tava çeşidini kullanarak yemeklerinizi servis edebilirsiniz. Bu tavalar ısındığı zaman üzerinden dumanlar çıkmaya başlar. Tavaları ateşin üzerine koyduktan sonra 6 veya 7 dakika kadar beklemeniz yeterli olur. Ardından dumanların çıkmaya başladığınız fark ettiğinizde yiyeceklerinizi koyarak pişirmeye başlayabilirsiniz. Bu tavayı fırın tepsileri gibi yağlamanız gerekmez. Yalnızca tavanın içerisine koyacağınız gıdayı yağlayarak pişirmeye başlayabilirsiniz. Tavanın üzerindeki ızgara kısımlar ince bir görünüme sahip olduğundan kolayca temizlenir. Kolay temizlenen özelliği sayesinde tavanızı artıklardan rahatça arındırmanıza ve onu yerine kaldırmanıza olanak tanır. Izgara tavaların büyük bir kısmı dökme kaplamaya sahiptir. Dökme kaplamanın olduğu tavaların tabanları nispeten kalındır. Bu durum aynı zamanda tavaların ağırlığını ve büyüklüğünü de etkiler. Bu nedenle mutfak gereçleri söz konusu olduğunda materyallerin büyüklüğüne ve raflarınızın genişliğine göre seçimler yaparak yerden kazanabilirsiniz. Izgara görüntüsüyle beğeni toplayan ızgara tavalar iştah açıcı bir niteliğe sahiptir. Onların şekli ve üzerinde duran pişmiş etin görüntüsü kişilerin damak tadına hitap eder ve keyifli bir yemek saati geçirmelerine yardımcı olur. Bu tava seti çeşitlerini kullanarak misafirlerinize güzel sunumlar yapabilir ve etlerinizi iyi kalitede pişirerek onların mühürlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu tavaları sofraya getirerek onlarla birlikte sofra sunumunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Pratik Sahanlık Tavalar

Tava öneri ve tavsiyelerinde sıkça tercih edilen modellerden biri sahanlık tavalardır. Bu tavalar kahvaltılık yiyeceklerin hazırlanmasına olanak tanıyan türde standart tava çeşitlerindendir. Kahvaltı tavalarının birbirinden farklı ebatlarına sahip modeller üretilir. Ayrıca bu ürünlerin büyükten küçüğe tava setleri de bulunur. Kahvaltılarınızı zenginleştirmek ve sevdiklerinize sunumlar yapmak için bu tava çeşitlerini deneyebilirsiniz. Tavalar arasında yaygın olarak kullanılan bu ürünü alarak birbirinden güzel yumurta, sosis ya da sucuk gibi şarküteri ürünleri pişirebilirsiniz. Ürünlerin büyük çoğunluğu yapışmaz tava özelliklerine sahiptir. Onları kullandıktan sonra kolayca temizleyebilir ve yerine kaldırabilirsiniz. Ayrıca bu tavaları yemekleri ısıtmak için de kullanabilirsiniz. Yemekleri ısıtmak için kullanacağınız tavanın ölçülerini önceden belirleyerek bir tercihte bulunabilirsiniz. Bazı ürünler siyah renkte bazı ürünler ise gri renkte üretilir. Seçenekler içerisine granit ve alüminyum olanlar da vardır. Bunların her biri birbirinden farklı pratik özelliklere sahiptir. Ürünleri inceleyerek kullanımınıza ve ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Tava ölçüleri içerisinden gereksiniminize uygun olan ebatları belirleyerek ürünleri satın alabilirsiniz. Zengin kahvaltı sofralarınızı bu tavalarla güzelleştirebilirsiniz. Bu tavaları dilerseniz bir ev hediyesi olarak değerlendirebilir dilerseniz de çeyizinize koyabilirsiniz. Bir hediye veya gelecekte kullanabileceğiniz güzel bir gereç olarak değerlendirebileceğiniz bu ürünleri kullanarak yiyecek pişirebilir ya da farklı lezzetlerde soslar hazırlayabilirsiniz. Bazı ürünler tekli seçenekler halinde sunulur. Fakat bazı çeşitler birden fazla tava seçeneğiyle birlikte sunulur. Set halinde olanlar genellikle çeyizlik modellerdir veya eskiyen tava setlerinizi yenilemek için kullanabileceğiniz modellerdir. Tekli seçeneklerse birden fazla tavaya sahip mutfaklar için idealdir. Çünkü bu ürünler takım halinde kullanıldıklarında birden fazla tavanın işlevini üstlenir. Ancak zaten birçok tavaya sahipseniz eskiyen modellerden birinin yerine bu seçenekleri alarak tavanızı yenileyebilirsiniz.

Çift Taraflı Double Grill Tava Modelleri

Çift taraflı tava seçenekleri bir tost makinesi gibi iki katmanın bulunduğu ve arasında yemeklerin pişirildiği türden pratik tavalardır. Bunlar grill tava olarak da adlandırılan ve üzerinde ızgara çizgilerine sahip olan ürünlerdir. Bunlar genellikle granittir ancak diğer seçenekleri de vardır. Bu ürünler içerisine yemekler özenle yerleştirilir ve fazla koku salınımı olmaksızın yemek pişirilir. İki tarafı da eşit miktarda ısındığında yemekler pişmeye başlar. Yiyeceklerin tuzunu, pişme seviyesini ayarlayarak iki katmanın sıcaklığında yiyeceklerinizi pişmeye bırakabilirsiniz. Bunlar az yağ kullanarak pişirmeye imkan tanıyacak şekilde tasarlanır. Onları kullanarak birçok yemek tarifini deneyebilir yeni lezzetler tadabilirsiniz. Bu tavaları kullanırken, fırın tepsisi gibi tavanın iç yüzeylerini yağlamanıza gerek yoktur. Yalnızca yiyecekleri yağlayarak tavanın içerisine yerleştirebilirsiniz. Bu tavada tavuk, hindi veya diğer kırmızı et ürünlerini gönül rahatlığıyla hazırlayabilirsiniz. Etinizi ya da et ile birlikte pişirmek istediğiniz malzemeleri yağlayarak tavaya koyabilir ve ağzını kapatarak yemeklerin kıvama geleceği süreyi beklemeye başlayabilirsiniz. Yemekleriniz istediğiniz kıvama geldiğinde tavanızı sofraya taşıyabilir ve sunumlarınızı onun eşliğinde yapabilirsiniz. Bu ürünler arasında iki tarafı birbirinden ayrılarak iki farklı tava şeklinde kullanılabilen çeşitler de mevcuttur. Birbirinden pratik tava çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınıza uygun bir tercihte bulunabilirsiniz. Çift taraflı tavanın sunduğu pişirme konforundan yararlanarak sevdiklerinize değişik lezzette yemekler hazırlayabilirsiniz. Sevdiğiniz yemekleri bu tava türüyle hazırlayarak pratik bir ürün deneyimine sahip olabilirsiniz. Çift grill tavanın pişirme özellikleri diğer tavalardan farklı olarak çift taraflı olmasıdır. Bu tavalardan birini yiyeceklerin zemini olarak ayarlayabilir diğer kısmını da üzerine kapatabilirsiniz. Böylece yiyeceklerin kıvama gelmesi için uygun bir miktar bekledikten sonra yemeğinizi gönül rahatlığıyla servis edebilirsiniz. Grill tava çeşitlerini inceleyerek bir tercihte bulunabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Krep Tavaları

Yapışmaz tava çeşitleri içerisinden en sık kullanılan türlerden biri krep tavalarıdır. Bu tavalar oldukça yatay ve hatta düz denilebilecek bir iç yüzeye sahiptir. Bu tavaların amacı içine konulan krep malzemelerinin tavaya yapışmadan çıkarılmasıdır. Kahvaltıların vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan krep tavalarını kullanarak muzlu, sade veya çikolatalı krepler hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu krepleri ailenize, sevdiklerinize ya da misafirlerinize sunarak kahvaltı saatlerini güzelleştirebilirsiniz. Ayrıca krep tavasının üzerinde bulunan küçük haznelere krep malzemelerini de doldurarak minik, şirin ve küçük krepler hazırlayabilirsiniz. Hazırladğınız minik krepleri çocuklarınıza servis ederek kahvaltı saatlerini alışkanlık haline getirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Krep tavaları yalnızca kahvaltılık krepler hazırlamak için kullanılmaz. Bunlar aynı zamanda yumurta pişirmek ve omlet yapmak için de kullanılır. Omleti ya da diğer yumurtalı yiyecekleri bu tavada pişirerek servis edebilirsiniz. Servis etmeyi kolaylaştıran düz yüzeyi ile bu tavalar sayesinde pratik bir ürün deneyimine sahip olabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda tava markaları içerisinde kendine bir yer edinen krep tavasını kullanarak yumurta türü yiyecekler hazırlayanların sayısı, ürünün pratikliği dolayısıyla gün geçtikçe artar. Bu kullanışlı ürünleri deneyerek siz de kahvaltınızı çeşitlendirebilirsiniz. Bu tavalarda yumurta ve krebin yanı sıra hamsi türünde yemekler de pişirilir. Krep tavasına sığacak ölçüde olan hamsilerinizi tavaya dizerek onları rahatça kızartabilirsiniz. Yüzeyi düz ve geniş olan krep tavalarını diğer balık çeşitlerini pişirmek için de kullanabilirsiniz. Hazırladığınız yiyecekleri uygun bir süre kızarttıktan sonra tavanız ile birlikte pratik bir şekilde servis edebilirsiniz. Krebin yanında pek çok gıdayı pişirmeye imkan tanıyan tavaları değerlendirerek ihtiyacınıza uygun büyüklükte bir tava seçimi yapabilirsiniz. Tava fiyatları hakkında bilgi edinmek için ürünleri inceleyebilir ve kullanımınıza uygun bir tava satın alabilirsiniz.

Uygun Fiyat Avantajlarına Sahip Tava Seçenekleri

Tavaların fiyatları ürünlerin sahip olduğu özellikler ile paraleldir. Bu ürünler farklı fonksiyonlara sahip olduğundan fiyatları da değişkenlik gösterir. Örneğin bazı ürünler çift taraflı tava biçimindedir. Bunların fiyatları diğer klasik tava çeşitlerinin fiyatlarından farklıdır. Ayrıca bazı ürünler yalnızca grill ızgara tavalar halindedir. Bunlar da tıpkı çift taraflı tavalar gibi pratik bir pişirme imkanı tanır. Ancak tek taraflı olarak üretilen ızgara tavalar daha çok fırında pişirme biçimini andırır. Onları kullanarak et veya sebze yemeklerinizi hazırlayabilir ve bu tavaları kullanarak onları servis edebilirsiniz. Sahanlık standart tavaları satın alarak kahvaltı saatlerinizde onlarla yiyecekler pişirebilirsiniz. Kahvaltı saatlerinizi yemeklerle zenginleştirmek için krep tavalarını tercih edebilirsiniz. Krep tavalarının üzerindeki çukurlara krepleri koyarak pişirebilirsiniz. Ayrıca bu tavalar ile hamsi, börek ve yumurta gibi gıdaları da pişirebilirsiniz. Wok tava tarzında fakat ebat olarak daha küçük modellere ihtiyacınız varsa seramik tava çeşitlerini kullanabilirsiniz. Bunlar küçük boyutlarda olmalarına rağmen az miktarda yemek pişirmek için idealdir. Wok tavaları özelliğine sahip seramik çeşitleri alarak pratik bir ürün tercihinde bulunabilirsiniz. Ürün seçenekleri arasında yer alan bakır tava çeşitlerini kullanarak akşam yemeklerini güzelleştirebilir ve birbirinden farklı lezzetlerde yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Bakır modellerde birden fazla sayıda tava seçeneği bulunur. Bunlar birbirinden farklı boyutlarda set halindedir. Set halinde sunulan çeşitleri inceleyerek kullanımınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Bazı tavalar, içerisinde özel soslar hazırlanabilen küçük ve kulplu sos tavalarıdır. Bunlar nispeten derin ve sos için uygun bir yapıya sahiptir. Onlarla lezzetli soslar hazırlayabilir ve sosları yiyeceklerin üzerine dökerek servis edebilirsiniz. Tavaların boyutlarını, fonksiyonlarını göz önünde bulundurarak bir tercihte bulunabilirsiniz. Tava indirim fırsatlarından yararlanarak ürünleri satın almak için Hepsiburada’ya göz atabilirsiniz.

Tava Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elektrikli tava gibi çeşitleri seçerken tavaların kolay temizlenebilir olması önem arz eder. İhtiyacınıza uygun ürünler içerisinden temizliğini rahatça yapabileceğiniz modelleri tercih ederek kullanışlı bir tavaya sahip olabilirsiniz. Ayrıca yapışmayan özellikteki tavaları alarak pişirdiğiniz yemeklerin kalıntılarını pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ürünlerin özelliklerini dikkatle inceleyerek birbirinden farklı ve ekonomik ürünler satın alabilirsiniz.

Pratik Tava Çeşitleri Nelerdir?

Tüm tava çeşitleri birbirinden farklı pratik özelliklere sahiptir. Ancak bunların ebatları ve fonksiyonları farklıdır. Çelik tava gibi diğer kullanışlı seçeneklerin de yer kaplamayan ve uygun miktarda yiyeceği içine alabilen bir boyutta olması gerekir. Burada önemli olan nokta tavaların fonksiyonlarıdır. Eğer kızartma türü yemeklerden hoşlanıyorsanız kızarma tavalarını satın alarak yemeklerinizi pişirebilirsiniz.

Tava Temizliği Nasıl Olmalıdır?

En sağlıklı tava seçeneği, yalnızca tavaların hammaddesi ile ilişkilendirilmez. Bunlar tavaların iyice temizlenen ve artıklardan arındırılan durumlarıyla da ilgilidir. Eğer tavanızda yanan bir yağ kalıntısı varsa, sirke ya da karbonat aracılığıyla tavanızı kolayca temizleyebilirsiniz. Ardından ürünü bolca su ile durulayarak yıkayabilirsiniz. Böylece bu mutfak gerecinizi oluşması muhtemel bakterilerden uzak tutabilirsiniz.

Cam Tavalar Nasıl Kullanılır?

Cam tava çeşitleri diğer tavalardan farklı bir kullanım biçimine sahiptir. Bu tavalar son yıllarda sıkça kullanılan mutfak gereçleridir. Onları kullanarak ailenize ve sevdiklerinize lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. Cam tavalarla yemek hazırlamak için ateşi düşük ısıda tutarak yemeklerinizi pişirebilirsiniz. Ayrıca çizilmeleri önlemek için bu materyalleri tellerle ovmadan yumuşak bezlerle iyice silerek temizleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tava Fiyatları

8141 ürün listeleniyor
Beyaz Eşya / Mutfak
Beyaz Eşya / Mutfak
Mutfak Gereçleri
Mutfak Gereçleri
Pişirme
Pişirme
Tavalar
Tavalar
Titanyum Tava
Titanyum Tava
Granit Tava
Granit Tava
Teflon Tava
Teflon Tava
Döküm Tava
Döküm Tava
Seramik Tava
Seramik Tava
Çelik Tava
Çelik Tava
Emaye Tava
Emaye Tava
Porselen Tava
Porselen Tava
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 32 / 8141 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?