Titanyum Tava

Titanyum Tavalar

Lezzetli yemeklerin sırrı kuşkusuz ki yemeği taze, özenle seçilmiş malzemeler ve doğru ekipmanlar kullanarak pişirmektir. Bu ekipmanların en başında da yemek yaparken sıkça kullanılan tavalar gelir. Özellikle de titanyum tavalar hızlı, sorunsuz, sağlıklı ve lezzetli yemekler hazırlamak için en ideal ürünlerden biridir.

Titanyum Tava Fiyatları

Titanyum tavalar rahat ve kolay kullanımı, her türlü darbeye dayanıklı özel üretim teknolojisiyle mutfakların en çok tercih edilen pişirme grupları arasında yer alır. Sınırlı sayıda markanın ürettiği titanyum tavalar arasında en güvenilir markalardan biri Tefal'dir. Mutfak ürünlerinde popüler olan titanyum modeller, farklı iç hacimlerdeki tava çeşitleriyle farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Taban ölçüleri 20-21-22-24-25-26-28-30-32 cm arasında değişen titanyum tavalar her türlü kullanım amacına göre farklı modellerde üretilmiştir.

Titanyum kızartma tavaları özel yüzeyi sayesinde kızartmaların yanmasını ve tavaya yapışmasını önler. Titanyum krep tavası, kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi omlet ve krepler için geniş iç hacmiyle kullanım kolaylığı sağlar. Yağı çok az koysanız dahi, malzemenin tavaya yapışmasını önler. Et, tavuk ya da balık gibi et gruplarını sağlıklı bir şekilde pişirmeyi sağlayan, sağlık dostu titanyum ızgara tavalar yanmayan ve yapışmayan yüzeyiyle lezzetli ızgaralar yapılmasını sağlar. Yumurta ya da menemen yapmak için titanyum sahanlar, kavurma, sote, buğulama için gerekli olan derin iç hacimli wok tavalar da mutfağınızda mutlaka olması geren diğer ürünlerden bazılarıdır. Titanyum tava fiyatları, ürünün özelliklerine ve boyutuna göre 25-50 TL ile 100-250 TL fiyat aralıklarında değişim gösterir.

Titanyum Tava Zararlı Mı?

Tava ya da tencere alırken önem verilen ve dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi, alınacak ürünün yüzeyinin sağlığa zararlı olup olmadığıdır. Çelik, teflon, granit, titanyum gibi farklı zemin seçeneklerine sahip olan tava ve tencereleri seçerken sağlığa olan yarar ve zararları iyice araştırılmalıdır.

Titanyum tava ile ilgili yapılan araştırmalar sonucunda doğru teknolojiler kullanıldığında titanyum tavanın hiçbir zararı olmadığı ortaya çıkmıştır. Örneğin mutfaklarınızda kalitesi sayesinde öne çıkan markalar, bağımsız kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen aşama ve testlerden geçerek, sağlığa zararlı maddeler içermediğini kanıtlamıştır.

Bağımsız SGS laboratuvarında yapılan, kaplamanın dayanıklılık ve yapışmazlık performansını ölçen test raporu sonucuna göre Tefal Titanium Excellence kaplama yüzeyi PFOA, kurşun, kadmiyum içermez. Sağlığa ve çevreye duyarlıdır.

Titanyum Tava Avantajları

Titanyum tava, teflon ve çelik tavalara göre çok daha sağlam ve dayanıklı bir yüzeye sahiptir. En hafif ve en sert madde özelliğini taşıyan titanyum, kolay çizilmeyen ve deforme olmayan yapısı, enerji ve zaman tasarrufu sağlayan pişirme hızı, yapışma ve yanmayı engelleyen özel yüzeyi ile öne çıkar. Yemeğin tadını ve lezzetini kaybetmeden en iyi şekilde pişmesini sağlayan özelliği ile yemek yapmayı sevenler için en ideal pişirme yöntemini sunar.

Titanyum yüzeyin sağladığı avantaj ile az yağlı veya az sulu yemekler yüzeye yapışmadan kolayca pişer. Hazırlanan yemekler tadı, vitamini ve mineralleri kaybolmadan sağlıklı bir şekilde pişer. Isı tüm yüzeye hızlı ve eşit bir şekilde yayılır.

Ürünlerin bakımı ve temizliği kolaydır. Tavalar, en ağır darbelere dahi dayanıklı olduğu için, düşme sonrasında hasar görmez. Yaratıldığı özel teknolojisi, en yüksek ateşte kaldığı durumlarda bile yanmayı, yemeğin dibinin tutmasını önler. Bu sayede yemeğin altını açık unutmak en büyük problemlerden biri olmaktan çıkar. Artık "Ocağın altını kapattım mı acaba?" gibi düşünceleri hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Titanyum tava ile sağlıklı bir şekilde pişirdiğiniz yemeği sevdiklerinize gönül rahatlığıyla yedirebilir, yemek pişirmenin keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Titanyum Tava Fiyatları

334 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 334 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/22203/60006192