Teflon Tava

Teflon Tavalar

Teflon tavalar, dayanıklı yapıları, kolay temizlenebilir olması ve ısıyı eşit dağıtma özelliği sayesinde mutfaklarda en çok tercih edilen pişirme gereçleri arasında yer alıyor. Mutfakların vazgeçilmezlerinden biri olan teflon tavalar, çeşitli modelleri ile farklı mutfaklara hitap ederken, şık tasarımlarıyla da öne çıkıyor.

Teflon Tava Fiyatları

Mutfakta konforlu ve pratik bir pişirme deneyimi arayanların en sık tercih ettiği gereçlerden biri olan teflon tava, hem pişirme, hem de temizlik açısından kolaylık sağlar. Teflon tava modelleri homojen ısı teknolojisi, yapışmaz yüzeyi ve kaliteli dış kaplamaları ile yemek hazırlama sürecini keyfe dönüştürürken, lezzetli yemekler yapmanıza yardımcı olur.

Teflon tavalar, farklı pişirme ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitli tasarım ve özelliklerde sizlerin beğenisine sunuluyor. Teflon tava fiyatları, ürünlerin özelliklerine göre değişmekle birlikte, ihtiyacınız olan teflon tava çeşitleri hepsiburada.com’un uygun fiyat avantajlarıyla sizlerle buluşuyor. Mutfakta yardımcınız olacak teflon tava modellerine pek çok farklı marka seçenekleriyle ulaşabileceğiniz hepsiburada.com’da, Tefal, Papilla, Cem gibi ünlü markaların teflon tava özelliklerini ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Teflon Tava Nasıl Temizlenir?

Teflon tava yapışmaz yüzeyleri ve kaplaması sayesinde kolayca temizlenebilir bir yapıya sahip olsa da, sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım açısından temizliğinin doğru yapılması büyük önem taşır. Peki, teflon tava nasıl temizlenir, temizlerken hangi noktalara dikkat etmek gerekir?

Teflon tavaların pek çoğu bulaşık makinesinde yıkanabilir özellikte üretilse de, ürünlerin dış yüzeyinin aşınma durumu söz konusu olabilir. Bu açıdan teflon tavaların temizliğini elde yapmak daha sağlıklıdır. İç yüzeyinde bulunan teflon kısmın çizilmemesi açısından teflon tava temizliğinde bulaşık teli ya da metal ovma telleri kullanılmamalıdır. Tava üzerinde yemek artıkları varsa tahta bir spatula ile nazikçe bu kalıntılar yok edildikten sonra temizliğe geçilmelidir.

Sentetik yağ çözücüler teflon kaplamasına zarar vererek sağlık açısından tehdit oluşturur. Bu açıdan teflon tavaları temizlerken bu ürünleri kullanmamak gerekir. Bunun yanında temizleme işleminden önce tavanın soğuması beklenmelidir. Bu doğrultuda teflon tavaların temizliği sıcak su, çizilmeye neden olmayacak yumuşak bir bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanı ile yapılmalı, ardından ürünler bol su ile durulanmalıdır. Sonrasında tavanın temiz bir bez ile kurulanması sayesinde, içerisinde su lekelerinin oluşması da önlenmiş olur.

Teflon Tava Avantajları

Teflon tava modelleri, iç ve dış kaplama tasarımları ile pek çok avantajı beraberinde getirir. Yüksek ısı ve çizilmelere karşı dayanıklı iç yüzeyi sayesinde uzun süre kullanım imkânı sunan teflon tavalar, ergonomik ve ısıyı yalıtan kulp tasarımları ile pişirme sırasında kolay ve güvenli bir şekilde tutma sağlar. Isıyı eşit dağıtan ve sabitleyen teknolojileri ve kalın taban tasarımları sayesinde, pişirme süresini kısaltarak enerji tasarrufuna olanak tanıyan teflon tava modelleri; bunun yanı sıra eşit pişirme sağlayarak lezzetli yemekler yapmanıza yardımcı olur.

Teflon tavalarda bulunan kaplama malzemesi son derece kararlı bir kimyasal yapıya sahip olduğundan ısı ile açığa çıkmaz. Bu açıdan pişirme işlemini sağlıklı bir şekilde yapmayı sağlar. Yanmaz ve yapışmaz özellikte iç ve dış yüzeyleri ile temizliği kolay olan teflon tavalar, mutfakta harcanan zamandan da tasarruf etmeye olanak tanır.

Teflon tava avantajları arasında öne çıkan bir diğer özellik, bu tavaların farklı özelliklerde sunulması ve mutfakta dilediğiniz lezzetleri pişirmenize olanak tanımasıdır. Yapışmaz özelliğiyle krep, omlet gibi kahvaltı sofranızı şenlendirecek tarifleri kolayca yapabilirsiniz. Homojen ısı teknolojisi ile et ve sebzeler, lezzetini kaybetmeden ve zahmetsizce pişirebilir, aileniz ve misafirlerinizle keyifli sofraların tadını çıkarabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Teflon Tava Fiyatları

952 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Tava Ebatı
Toplam 42 / 952 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?