Granit Tava

Granit tavalar

Modern ve şık mutfakların bir numaralı öğesi olan granit tavalar, lezzetli yemeklerin de habercisi oluyor. Şık çizgileri ile mutfaklara dekoratif bir görünüm kazandıran bu tavalar, diğer tencere ve tava malzemelerine göre daha dayanıklı olmasıyla da dikkat çekiyor. Sevdikleriniz için yemek pişirirken kaliteli bir tencere ve tava malzemesi kullanarak sağlığınıza da katkıda bulunabilirsiniz.

Granit Tavalar Ve Fiyatları

Yemek pişirmek bazen oldukça zahmetli bir iştir. Ancak elinizin altında amacına uygun pişirme aletleri varsa, yemek pişirmek daha zahmetsiz olabilir. Her yemek için, o yemeğe uygun olarak tasarlanmış pişirme aletleri bulunur. Yeni nesil mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alan granit tavaların da, farklı pişirme tekniklerine göre tasarlanan birçok farklı modeli var. Schafer, Korkmaz ve Karaca gibi ünlü markaların farklı stillerde ve renklerde ürettiği bu ürünlerle yemek pişirmeyi eğlenceli ve zahmetsiz hale dönüştürebilirsiniz.

Normal tencerelere göre üç kat daha fazla dayanıklı olduğu bilinen granit tavaları isterseniz takım olarak, isterseniz de ihtiyacınız olan pişirme tekniğine uygun, tekli şekilde alabilir ve kullanabilirsiniz. Koyu füme rengiyle dayanıklılığı ve şıklığı çağrıştıran modeller ise en çok tercih edilenler arasındadır.

Farklı modelleri ve renkleri bulunan tavaların fiyatları da markalara göre değişir. 15 TL’den başlayan ve 150 TL’ye kadar uzanan bir fiyat aralığına sahip olan tavaların fiyatı yemek pişirme işlevlerine göre farklılaşır.

Granit Tava Sağlıklı Mı?

Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın temel yolu sağlıklı beslenmekten geçer. Vücudun ihtiyacı olan protein, vitamin, sağlıklı yağlar ve mineralleri sadece besin yoluyla alabilirsiniz. Yiyecekleri pişirirken besin değerlerini kaybetmemeleri de oldukça önemlidir. Granit tavalar yüzde 100 granitten yapıldıkları ve doğal bir pişirme yöntemi sundukları için, yiyeceklerin daha sağlıklı bir ortamda pişmelerini sağlar. Ayrıca ısıyı eşit dağıtan tabanı sayesinde, sebze ve etleri besin değerlerini kaybetmeden pişirir.

Teflon tavalara göre üç kat daha fazla dayanıklı olan ve çelik tavalara göre çok daha kolay temizlenebilen granit tavalarla daha sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. Ayrıca bu ürünler alerjik hiçbir madde içermediği için, ailenizin tüm üyelerine rahatlıkla yemek yapabilirsiniz.

Granit Tava Kullanım Önerileri

Farklı yemeklere özel modelleriyle dikkat çeken granit tavaları pişireceğiniz yemeğe uygun olarak seçebilirsiniz. Tavuk ve kırmızı etleri ızgara tavalarda pişirmelisiniz. Balıklarınızı ise özel balık tavalarında hazırlayabilirsiniz. Ayrıca derin tavalarda kızartmalarınızı yapabilirsiniz. Kahvaltıların vazgeçilmezi olan krep ve pancake gibi yiyecekleri ise krep tavalarında pişirebilirsiniz. Kahvaltıların bir diğer en önemli lezzeti olan omletleri de özel sahanlarda yapabilirsiniz.

Granit tavalar yağsız pişirme özellikleriyle de dikkat çeker. Yanmayan ve yapışmayan bir tabana sahip olduğu için, bu tavalarda tüm yiyeceklerinizi yağsız olarak pişirebilirsiniz. Yediklerinize dikkat ediyorsanız, bu ürünlerde pişirdiğiniz sağlıklı yemekler, formunuzu korumanıza da yardımcı olur.

Eski çağlardaki taş üzerinde pişirme tekniği granit tavalarla günümüze ulaşmıştır. Artık yemeklerinizi özgürce pişirebilir, tavalarınızı korkmadan bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Ayrıca yemeklerinizi, soğumasından endişe etmeden tavanızda saklayabilirsiniz. Çünkü granit tavalar özel kaplamaları sayesinde yemeğinizin uzun süre sıcak kalmasını sağlar.

Teflon tavaların metal kaşık kullanımıyla ortaya çıkan çizilme sorunu granit tavalarla birlikte tarihe karışır. Artık tahta kaşık kullanmadan, sadece metal pişirme aletleri kullanarak yemeğinizi pişirebilirsiniz. Hazırladığınız yemekleri keyifle yedikten sonra bulaşık yıkama derdiniz de olmaz. Yapışmayan ve yağ tutmayan tabana sahip olduğu için bu tavaları gönül rahatlığıyla bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

Bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun granit tavayla mutfağınıza modernliği ve şıklığı getirebilir, lezzetli yemeklerinizle sevdikleriniz için keyifli sofralara imza atabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Granit Tavalar

2803 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 2803 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?