Son zamanlarda oldukça popüler olan ve şık görünümüyle hemen herkesin beğenisini kazanan seramik tavalar, piyasada hızla yaygınlaşmaya başladı. Modern tasarımı, yapışmaz özellikte yüzeye sahip oluşu, farklı renk seçenekleri ve tamamen doğal ham maddeden üretiliyor olması gibi sunduğu avantajlardan dolayı, bu tavalar mutfakların vazgeçilmezleri arasına girmeye hazırlanıyor. Seramik ürünler, mutfak ürünlerinde son zamanların trendi ve en sağlıklı seçim olarak karşımıza çıkıyor. Bu ürünlerin temizliğinin oldukça zahmetsiz oluşu, yüksek ısıya ve çizilmelere karşı dayanıklılığı gibi fark yaratan diğer özellikleri de kullanıcıları cezbeden etkenlerin başında geliyor.

Seramik Tava Fiyatları

Tüm mutfak ürünlerinde olduğu gibi, seramik tavaların da fiyatlarını kullanım alanları, şekilleri, kalitesi ve renk seçenekleri gibi bazı özellikler belirliyor. Ufak bir krep tavasıyla ızgara tavası arasında fiyat farkı olabileceği gibi, ürünlerin kulplarının malzemesi dahi, ödeyeceğiniz tutarı etkileyebiliyor.

Diğer kaplamalardan yapılan tavalara göre, biraz daha pahalı sayılabilecek seramik kaplamaların, uzun vadede daha sağlam ve sağlıklı bir çözüm olacağı göz önüne alındığında, fiyatlar daha makul gelecektir. Bunun yanı sıra kullanımı git gide arttığından piyasada çok sayıda taklit ve yan sanayi ürünlere de rastlanabilir. Sözde seramik kaplamalı ürünler, ucuz diye tercih edildiği takdirde, hem kısa ömürlü olabilir hem de gıdalarla temas eden kimyasal maddelerin içeriği tahmin edilemeyeceği için sağlığı da olumsuz yönde etkileyebilir.

Papilla, Cem, Tefal gibi pek çok tanınmış markada hem makul fiyatlı hem de orijinal olan seramik ürünleri bulabilirsiniz. Ayrıca mutfağınızdaki ihtiyacınıza göre, tek bir ürün alabileceğiniz gibi, ürünleri set halinde alarak da, daha kârlı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Seramik Tava İlk Kullanım

Dayanıklı ve kullanışlı ürününüzü satın aldıktan sonra, uzun ömürlü olması için dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta bulunur. Tava, kullanılmaya başlanmadan önce, iyice yıkayıp kurulanmalıdır. İlk kullanımdan önce, bulaşık makinesi yerine elde yıkama tercih edilmelidir. Bulaşık makinesinde kullanılan tuz, ürün yüzeyine yapışabilir.

Ürün yıkanıp kuruduktan sonra ise, seramik yüzeyin her yeri yağlanıp bir müddet beklenmeli ve ardından yağlı yüzey yumuşak bir bez yardımıyla silinmelidir. Ürünün yumuşak bir bezle silinmesi oldukça önemlidir. Çünkü klasik bulaşık süngerinin sert yüzeyi gibi zedeleyici malzemeler, tavanızın çizilmesine yol açabilir. Bu da estetik görünümünü olumsuz etkileyebilir. Ancak tavanızın yüzeyi çizilmiş olsa bile, sağlığa zararlı bir madde içermediğinden kullanımına devam edilebilir.

Seramik Tava Nasıl Kullanılır?

Çok beğenerek satın aldığınız seramik tavanızı mutfağınızda sık sık kullanabilirsiniz. Birçok kolaylık sağlayan, temiz ve parlak görünümlü yüzeyi ile sofralarınızda şıklık yaratabileceğiniz bu ürünü, orta ateşte kullanarak en verimli sonuçları alabilirsiniz. Seramik yapısı, ısıyı eşit miktarda dağıtacağı için, yemeklerinizi ideal seviyede ve çok çabuk pişirebilirsiniz. Tavanızı yüksek ateşte kullanmak, uzun vadede dış malzemesinin zarar görmesine de neden olabilir. Ayrıca yemeklerinizi karıştırmak için, plastik ve ahşap malzemeler kullanmaya özen gösteriniz. Krep ya da omlet yapımında kullanmak için, ince ve küçük tavalar kullanılabileceği gibi, et ve sebze türevleri pişirmek için derin modeller daha uygun olacaktır.

Seramik tavanızı kullanırken az bir miktar sıvı yağ damlatarak, yüzeye yapışmayan lezzetler elde edebilirsiniz. Böylece hem yağınızdan tasarruf edebilir hem de sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. Yapışmaz seramik kaplama, buharda pişirme için de uygundur. Pişirdikten sonra artan yemekleri, tavanızla birlikte buzdolabında güvenle muhafaza edebilirsiniz. Kapağını kapattıktan sonra, tavanız artık saklama kabı işlevi görecektir. Daha sonra dilediğinizde tavanızla birlikte, yemeğinizi mikrodalgada veya ocakta tekrar ısıtabilirsiniz. Ayrıca ürün, fırında kullanım için de uygundur.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Seramik Tava Fiyatları

358 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tefal
  2. Korkmaz
  3. Schafer
  4. Kütahya Porselen
  5. Emsan
  6. Papilla
  7. WMF
  8. Taç
  9. Neva
  10. Cem
  11. Arzum
  12. Altınbaşak
  13. T-Design
  14. Cheftopf
  15. Falez
  16. Globy
  17. Mehtap
  18. Ballarini
  19. Doğa Çömlekçilik
  20. Tvs
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. İç Yüzey Kaplaması A-Z
 6. Ürün Rengi A-Z
 7. Türü
 8. Tava Ebatı A-Z
 9. Tava Sayısı
 10. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/22203/60000271
Başa dön