Çelik Tava

Çelik Tava

Sağlıklı yaşamın ilk koşulu sağlıklı beslenme ise sağlıklı beslenmenin de yolu doğru besinleri tüketmekten geçer. Yemek yemek yöntemiyle tüketilen besinlerin büyük bir bölümü pişirilmek suretiyle bünyeye alınır. Bu besinlerin nasıl ve hangi araç gereçlerle pişirildiği de tükettiğimiz besinin kendisi kadar önemlidir. Bilimin ve teknolojinin yaptığı araştırmalar sonucunda bakır ve alüminyum içerikli pişirme kaplarının doğru kullanılmadığında insan sağlığına çok büyük zararlar vereceği kanıtlanmıştır. Elbette bu ürünler ekonomik anlamda uygun görünebilir ancak insan sağlığı ve hayati risk göz önüne alındığında tercihler gözden geçirilmelidir. Tercih edebileceğiniz toprak ve cam pişirme kapları da var elbette ancak bu kapların da kullanım alanlarının sınırlı olduğunu düşünürsek çelik kaplarla tanışma vakti geldi demektir. Evlerde, lokanta ve restoranlarda, yemekhanelerde güvenle kullanabileceğiniz çelik pişirme gereçlerinden biri olan çelik tava hem işinizi kolaylaştıracak hem de sağlığınızı tehdit etmediğinden emin olarak kullanacaksınız.

Çelik Tava Çeşitleri

Çelik tava, kullanımı çok pratik ve işlevsel olan bir üründür. İçeriğinde zararlı madde bulundurmayan ve sağlığınızı tehdit etmeyen çelik tavalar farklı boyutlarda üretilmiştir. Çelik tavalarla istediğiniz her yemeği, boyutunu doğru tercih ederek yapabilirsiniz. Boyutlarının dışında farklı fonksiyon özellikleriyle üretilen sote tavaları, yumurta sahanları, wok tavalar ve daha birçok çeşidini pişirme alışkanlıklarınız doğrultusunda seçip kullanabilirsiniz. 

Birçok marka tarafından paslanmaz çelik ile farklı boyutlarda üretimi yapılan çelik tava çeşitleri ile istediğiniz her şeyi sağlıklı bir şekilde pişirip tüketebilirsiniz. 14 cm çelik tava, çelik sahan olarak omlet pişirmede rahatlıkla kullanılabilir. 6 parça set şeklinde alabileceğiniz bu modelleri kahvaltı salonlarında, kafe ve restoranlarda hatta evinizde konuklarınızı ağırlarken kullanabilirsiniz. Şık tasarımlara sahip olan bu minik boyutlu ve sevimli çelik sahanlarla sofralarınız da daha estetik olacaktır. Ev için kullanımlarda 3’lü çelik tava seti tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Çelik tavalar 14 cm, 16 cm, 18 cm, 20 cm, 22 cm, 24 cm çapında ve bu değerlerin her biri farklı derinliklerde olacak şekilde üretilmiştir. 14 cm ve derin bir tavayı süt kaynatmak için kullanabilirsiniz. Aynı şekilde 24 cm derinliği az olan bir çelik tavayla da balığı ya da eti lezzetli bir şekilde pişirebilirsiniz. Çelik tavaları kapaklı ya da kapaksız olarak tercih edebilirsiniz. Kapaklı modeller arasında cam ya da yine tavanızın ölçülerinde çelik kapaklar kullanılabilir. Çelik tavaların kulplu ya da saplı olması da yine sizin için seçenek olarak sunulur. Sapların ya da kulpların da farklı seçenekleri vardır. Çelik tavanızı kendi yapısına uygun çelik sap veya kulpla tercih edebileceğiniz gibi yanmaz materyallerle yapılmış sap veya kulpları da tercih edebilirsiniz.

Eriyik çelik, tava şeklinde tek parça dökülerek döküm çelik tava elde edilmiş olur. Ağırlığı ve ısıya dayanıklı yapısıyla tüm et ve balık ürünlerini lezzetli bir şekilde pişirebilirsiniz. Izgara tadından hoşlananların tercihleri arasında mutlaka olması gereken bir üründür.

Çelik Wok Tava

Tabanı dar olup kenarlara doğru genişleyen ve derin bir görünüme sahip olan çelik wok tava çoğunlukla uzak doğu ve özellikle Çin mutfağında sıklıkla kullanılmaktadır. Aslında uzun süredir Türk mutfağında da kullanılıyor olsa da kullanım değeri yeni yeni ortaya çıkmaya başlamıştır. Küçük tabanlı yapısı, az yağ kullanımına uygundur. Yüksek ateşte pişirme yapabileceğiniz wok tavalar, derinliği çok olduğu için yemeklerinizi karıştırırken etrafa sıçramasına da neden olmayacaktır. Yapısından kaynaklı sıvılar çok çabuk buharlaşır ve ısı her tarafa eşit bir şekilde ulaşır. Tavanın içindeki tüm besinler bu sayede eşit bir şekilde pişecektir. Çelik tava seti almayı tercih ettiğinizde içerisinde çelik wok tava olan bir set sizin için çok daha kullanışlı olacaktır. Çelik wok tavalarla sebze çeşitleri, et ürünleri, makarna ve aklınıza gelebilecek her besini lezzetli bir şekilde pişirmeniz mümkün olacaktır.

Çelik Tava Setleri

Çelik tavalar paslanmaz ve kimyasal madde içermediği için sağlık açısından güvenle kullanacağınız ürünlerdir. Çok çeşitli boyutlara sahip olan çelik tavaların geniş ve tombik olan modelleriyle pilav, türlü gibi yemeklerinizi pişirebilirsiniz. Çelik tava 28 cm karnıyarık pişirmek için size yeterli olacaktır. Çelik tavaları teker teker alabileceğiniz gibi 2’li, 3’lü, 6’lı setler halinde de alarak da çok amaçlı kullanım yapabilirsiniz. Belirlediğiniz ihtiyaç doğrultusunda tek parça halinde farklı modelleri alarak da kendi çelik tava setinizi oluşturabilirsiniz.

Yüksek ısıya dayanıklı çelik tava setleri içerik bakımından farklılık gösterir. 6 parça alacağınız çelik tava setinin içerisinde 16 cm, 18 cm ve 20 cm çelik tava ve yine her birinin kendi boyutuna uygun kapakları da olacaktır. Çelik tavaları her ocak tipinde kullanabileceğiniz gibi yiyecekleriniz soğuduğunda, buzdolabında da rahatlıkla saklayabilirsiniz. Bazı materyaller sıcağa ya da soğuğa maruz kaldıklarında bünyelerindeki kimyasallar ortaya çıkmaktadır, çelik tavalarda böyle bir risk olmadığından güvenle her ısı da kullanabilirsiniz.

Çelik Tava Fiyatları

Çelik tava ihtiyacı duyup almak niyetiyle online araştırma yapmaya başladığınız da emin olun kafanız çok karışacak. 14 cm’lik küçük modelinden 28 cm’lik modeline kadar her boyutun onlarca farklı derinliklerde ve farklı tasarımlarda olduğunu göreceksiniz. İşte bu kafa karışıklığını ortadan kaldırmanın yolu mutfağınızı gözden geçirmekten geçer. Öncelikle sağlığınızı tehdit eden ürünlerden kurtularak yerine geçecek çelik tava ürünlerini belirlemeniz, tercih yaparken işinizi kolaylaştıracaktır. İhtiyaç olarak belirlediğiniz seçeneklerden, farklı modellerle karşınıza çıkacak olan çelik tava fiyatları açısından ve kullanım olarak sizi üzmeyecektir. Elbette araştırma sırasında fiyat farklılıkları dikkatinizi çekecek. Bu farkların üründeki tasarım farkı, boyutu, derinliği, kulplu ya da saplı oluşu gibi durumlardan kaynaklandığının bilinmesi gerekir. Çelik tavaların kapaklı olarak ya da set olarak tercih edilmesi de fiyat açısından değişkenlik gösterecektir. Hepsinden önemlisi çelik tava üretiminde kullanılan çeliğin alaşımı hem kalitesini hem de sağlığa uygunluğunu belirleyeceği için fiyatlarına da etki edecektir.

Bütün kriterler gözden geçirilerek tercih edeceğiniz çelik tavaları ister tek parça olarak isterseniz çelik tava seti olarak alabilirsiniz. Onca model ve seçeneğin arasından mutlaka her ailenin bütçesine uygun bir çelik tava bulunabilir. Online sipariş verebileceğiniz çelik tavanız ya da çelik tava setiniz kapınıza kadar sağlam ve garantili bir şekilde gelecektir. Bu ürünler zaman zaman indirimli olarak satışa sunulmaktadır. İndirim günlerini takip ederek çelik tavalarınızı uygun fiyatlarla alabilme olanağınız bulmaktadır.

En Kullanışlı Çelik Tava Hangisidir?

Çelik tavaların büyüklük ve derinliklerine göre işlevleri de farklılık gösterir. Çelik tava ile sos da yapabilirsiniz, süt de kaynatabilirsiniz, et, balık da pişirebilirsiniz ve hatta karnıyarık ve pilav da pişirebilirsiniz. Sonuçta hangi amaçla kullanacaksanız, sizin için en kullanışlı çelik tava o tava olacaktır. Kapaklı, kapaksız, kulplu ya da saplı ihtiyaç doğru belirlenerek tercih edilirse, tercih edilen kullanışlı olacaktır.

Çelik Wok Tava Nasıl Kullanılır?

Çelik wok tavalar yüksek ateşte, az yağ ile ve sebzelerin ya da etin sürekli karıştırılarak pişirilmesini sağlar.

Çelik Tava Setleri Kaç Parçadan Oluşur?

2’li, 3’lü setler olduğu gibi kapakları ile birlikte 12 parçadan oluşan setler de vardır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çelik Tava

803 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Tava Ebatı
Toplam 38 / 803 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?