Çelik Tavalar

Yemek hazırlama ürünlerinin kalitesi, yemek pişirmeyi rutin bir iş olarak görmek yerine sevdikleriyle farklı lezzetleri paylaşmaktan zevk alanlar için çok önemlidir. Mutfakta vakit geçirmeyi sevenler, servis ürünlerinden aksesuarların güzelliğine olduğu kadar yemek hazırlama ürünlerinin de yemek pişirmeye kolaylık getirmesini ister. Çelik tavalar, sağlıklı, dayanıklı ve şık görünümleriyle yemek hazırlamada en büyük yardımcı, lezzetli yemeğin de adeta reçetesidir. Korkmaz, Schafer ya da Karaca gibi farklı markaların çelik tava ürünleriyle yemek hazırlıklarınızı keyifli hale getirebilirsiniz.

Çelik Tavalar Ve Fiyatları

Mutfakta işinizi kolaylaştıran ve zamandan tasarruf etmenizi sağlayan çelik tavalar, genişlikleri ve modelleri açısından fiyat farklılığı gösterir.

Farklı markalara ait çelik tava ürünlerinin bazılarında daha yumuşak çizgiler hakimken bazılarında daha köşeli formlar dikkat çeker. Çelik tava seçiminde görselliği, diğer yemek hazırlama ürünlerinizle uyum sağlamaları için kullanabilirsiniz. Ürün tercihinde görselliğin yanında ihtiyaca göre de seçim yapmak büyük önem taşır. Kullanım yerine göre tavalarda farklı boyutları seçmek mümkündür. 20 cm’den 28 cm çap genişliğine uzanan ürünleri bulabilirsiniz. Hazırlanacak yemeğin türüne göre tek sağlı ya da iki saplı ürünleri seçebilir, yemek hazırlığını daha pratik hale getirebilirsiniz. Yine yemeğin cinsine göre tavalarda derinlik farkını da göz ardı etmemek, zamandan tasarruf ve yemeğin de daha lezzetli pişmesini sağlar.

Evinizdeki ihtiyacınıza, pişirmek istediğiniz yemeğe ve misafirinizin sayısına göre farklı modellerden seçim yapabilirsiniz. Geniş fiyat yelpazesinde bütçenize en uygun ürünü tercih edebilirsiniz. İhtiyacınıza ve beğeninize göre farklı markalardan ve fiyat seçeneklerinden size en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Çelik Tava Nasıl Temizlenir?

Gündelik hayatta mutfak işlerini kolaylaştıran ve zamandan tasarruf edilmesini sağlayan ürünlerin bakımı ve temizliği de büyük önem taşır. İyi temizlik, ürünün ömrünü uzatırken yemeklerinizin lezzetinin de kaybolmamasını sağlar.

Ürünün yıkanması sırasında tel kullanmamak önemlidir. Bunun yerine en sağlıklısı, ovalama ve silme sırasında yünlü ya da pamuklu temizlik ürünlerini kullanmaktır. Mutfaktaki alternatiflerine göre, dayanıklılığı kanıtlanmış olan çelik tavaların temizliğinde, piyasada rahatça bulunabilen çelik parlatıcıları da tercih edebilirsiniz. Gündelik temizlikteyse bulaşık deterjanı ve suyla temizliğinizi kolayca ve hızlıca tamamlayabilirsiniz. Ürünü elma kabuklarıyla yıkamak, bir başka temizlik yöntemidir. İçine su doldurduğunuz tavanıza elma kabuklarını atıp kaynatın ve kaynatma işleminden sonra ürünü bol suyla yıkayın. Daha uzun periyotlarda kullanmak üzere temizliğinizde sirke veya karbonatı da kullanabilirsiniz. İnatçı lekeler ve ürünün parlaklığını artırmak için kullanabileceğiniz sirke veya karbonatı bir süre içinde bekleterek sonrasında bulaşık deterjanı ve süngerle ovalayıp bol miktarda suyla durulayabilirsiniz.

Çelik Tava Sağlıklı Mı?

Nemli bırakıldıklarında paslanma özelliği gösteren, bunu engellemek için ise çeliğe nikel eklenerek paslanmaz özelliği kazandırılan ürünler, bugün hala mutfaklarda sıkça tercih edilir. Çelik tavalar kolay yıpranmayan, dayanıklı, şık görünümlü ve ekonomik ürünlerdir. Pişirme sırasında besinlere herhangi bir toksik madde geçirmeyen ürünler, dayanıklılığı nedeniyle fiziksel bir zarar görmediği için de, yemeklere hiçbir kimyasal sızdırmaz. Aşınmaya ve oksidasyona karşı son derece dayanıklı olan bu ürünler, yemek saklamak için de ideal bir ortam oluşturur. Öyle ki kızartmadan balığa bütün yemekler lezzetini kaybetmeden içinde bozulmadan saklanabilir.

Çelik tavalar özellikle et ve sebze soteleri, fileto balıklar ve kızartma gibi besinler için ideal bir seçimdir. Yüksek ısıya dayanıklı olmaları ocakta başlayan pişirme sürecine fırında da devam edilmesine olanak tanır. Temizliğinin oldukça kolay olması da, bu ürünlerin tercihinde önemli bir detay olarak görülür. Yanlış kullanımda ya da zamanla yapılarında herhangi bir bozulma yaşanmayan modeller, yemek hazırlama sürecini daha keyifli hale getirirken, besinlerin lezzetine de lezzet katar.

Eğer farklı bir tavaya ihtiyacınız varsa, teflon tava ve seramik tavaları da tercih edebilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Çelik Tava Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 589 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/22203/60000267