Kuru Bakliyat Fiyatları

Fasulye ve baklagiller ‘Fabaceae’ adı verilen bir bitki ailesinin meyveleri ve tohumlarıdır. Dünyada yaygın olarak tüketilen baklagiller, zengin bir lif ve B vitamini kaynağına sahip olmanızı sağlar. Ayrıca vejeteryanlar için de etin bir alternatifi olarak önemli bir protein kaynağı oluşturur. Kuru bakliyatlar, özellikle kolesterolünüzün ve kan şekerinizin seviyelerini düşürmek ve sağlıklı bağırsak bakterilerinizi arttırmak gibi bir dizi fayda oluşturur. Her biri birer sağlık deposu olmasıyla birlikte, kuru bakliyat fiyatları kolaylıkla satın alabileceğiniz bir skalaya sahiptir.

Kolesterol İle Mücadelenin Lideri; Nohut

Garbanzo fasulyesi olarak da bilinen nohut, büyük bir lif ve protein kaynağıdır. Nohut, kalp hastalığı için risk faktörlerini ve hatta kanser riskinizi azaltmaya yardımcı olur. Diğer yüksek karbonhidratlı gıdalarla karşılaştırıldığında kan şekerinizi azaltmada ve insülin duyarlılığınızı artırmada özellikle faydalıdır. Ayrıca, kalp hastalığı için risk faktörleri olan hem toplam kolesterolü hem de “kötü” düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) kolesterolü azaltır. Bağırsaklarınız ve içindeki yararlı bakteriler sağlığınızın birçok alanında önemli bir rol oynar, bu nedenle bağırsak dostu lif içeren yiyecekler yemek son derece faydalıdır. Bu anlamda nohut, bağırsak fonksiyonunuzu iyileştirmeye ve bağırsaklarınızdaki kötü bakteri sayısını azaltmaya yardımcı olur.

Kan Şekeri ve Kalp Sağlığınızın İlacı; Mercimek

Mercimek, harika bir vejetaryen protein kaynağıdır. Nohutlara benzer şekilde, diğer yiyeceklere kıyasla kan şekerini azaltmaya yardımcı olur. Mercimek, bağırsak fonksiyonunu iyileştirerek ve midenin sindirime yardımcı olabileceği ve kan şekerindeki ani artışları önleyebileceği hızı yavaşlatarak bağırsak sağlığınıza önemli ölçüde fayda sağlar. Son olarak, mercimek filizleri “kötü” LDL kolesterolü azaltarak ve “iyi” HDL kolesterolü artırarak kalp sağlığınıza yardımcı olur.

Lif ve Proteinin Adresi; Bezelye

Diğer birçok kuru bakliyat gibi, bezelye de büyük bir lif ve protein kaynağıdır. Takviye olarak kullanılabilen bezelye, bir dizi sağlık yararına sahiptir. Aşırı kilolu ve yüksek kolesterolü olan kişilerin bezelye unu tüketmesi, insülin direncini ve karın yağını önemli ölçüde azaltır. Bezelye unu ve bezelye lifi, bir yemekten sonra insülin ve kan şekerindeki artışı yavaşlatarak, kan trigliseritlerini azaltır ve dolgunluk hislerini artırır. Lif, bağırsaklarınızdaki sağlıklı bakterileri beslediğinden, bezelye lifi de bağırsak sağlığınıza katkıda bulunur. Özellikle yaşlılarda bağırsakların hareket hızını artırır. Ayrıca Lactobacilli ve Bifidobacteria gibi sağlıklı bakterilerin bağırsaklarınızda büyümesine yardımcı olur. Bu bakteriler bağırsak sağlığınızı geliştirmeye yardımcı olan kısa zincirli yağ asitleri üretir.

Amino Asit Deposu; Fasulye

Fasulye, vücudunuzu iyileştirmesi ve kemik, kas, saç, cilt ve kan gibi yeni dokular oluşturması için kullandığı protein yapı taşları olan amino asitleri içerir. Fasulye, proteinin yapı taşları olan amino asitler bakımından zengindir. 20 amino asit vardır ve bunlardan dokuzu büyük önem taşır. Hayvansal ürünler, soya ve kinoalar dokuz temel amino asidin tamamına sahiptir. Bununla birlikte, tüm fasulye türlerinden sadece soya fasulyesi dokuz amino asidin tümünü içerir.

Fasulye, bir tür antioksidan olan polifenoller açısından zengindir. Antioksidanlar, vücudunuzun metabolizma ve diğer süreçler sırasında ürettiği kimyasallara zarar veren unsurların etkileriyle savaşır. Bu şekilde, vücudunuzu hastalıklardan korumaya yardımcı olur.

Fasulye içerisindeki besin maddeleri kolesterolünüzü düşürür. Yüksek kolesterol, kalp hastalığı ve kalp krizi için bir risk faktörüdür. Kan şekeri seviyenizi stabilize etmeye yardımcı olur. Fasulye, kan şekerinin düşürülmesinde etkili olan lif bakımından yüksek değere sahiptir. Ayrıca, karaciğer yağlanmasına karşı da etkilidir.

Bakliyatların Sahip Olduğu Faydalı Vitamin ve Mineraller

  • Yeterli protein miktarını barındırır.
  • Özel lif kaynağıdır.
  • Folat (B9 vitamini) içerir.
  • Vücudunuzun ihtiyacı olan manganez katkısını sağlar.
  • Yeterli K vitamini desteği oluşturur.
  • B1 vitamini eksikliğinizi giderir.
  • Demir ve magnezyum ihtiyacınızı karşılar.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kuru Bakliyat Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 4316 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001470/28001582