Madame Coco kek kalıpları her ihtiyaca yönelik özellikleriyle öne çıkmaktadır. Madame Coco kek kalıpları, keklerinizi görsel olarak tamamlarken aynı zamanda pişirme kolaylığı sağlar. Silikon, cam ve seramik kek kalıbı çeşitleriyle sevdiklerinize birbirinden lezzetli kekler pişirebilir, isterseniz bu şık tasarımlı kalıpları servis için kullanabilirsiniz.  

Madame Coco Seramik Kek Kalıplarının Özellikleri Nelerdir? 

Madame Coco seramik kek kalıpları el yapımıdır. Özel tasarıma sahip olan el yapımı kek kalıpları fırının yanı sıra mikrodalga fırın ve dondurucuda kullanım için de uygundur. Seramik kek kalıpları 260 dereceye kadar güvenle kullanılabilir. Fırından çıktıktan sonra oda sıcaklığına gelmeden buzdolabı ya da derin dondurucuya koyulmaması gerekir. 

Madame Coco Silikon Kek Kalıpları Sağlığa Zararlı mıdır? 

Madame Coco silikon kek kalıplarının ana malzemesini oluşturan silikon, camın ana maddesi olan silis kumunun yüksek ısıda eritilmesiyle oluşur. Tamamen doğal olan silis maddesi yüksek ısıda eritildiğinde bile kanserojen madde içermez ve kanserojen maddeye dönüşmez. Bir başka deyişle cam ve silikon aynı ham maddeden üretilmektedir. Bu açıdan bakıldığında silikon kalıplar cam kalıplar kadar sağlıklıdır.  Ayrıca Madame Coco silikon kek kalıpları, Sağlık Bakanlığının onayından geçmiş ve TSE tarafından kontrolleri yapılmıştır. 

Madame Coco Silikon Kek Kalıplarının Avantajları Nelerdir? 

Madame Coco silikon kek kalıpları çok esnek bir yapıya sahip olduğu için kekten kolayca ayrılır ve kekin yapısını bozmaz. Kullanım talimatlarına uyulduğu takdirde kalitesini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilir. Doğal silikondan yapıldığı için yiyeceklerde herhangi bir koku ve tat bırakmaz. 

Madame Coco Silikon Kek Kalıpları Nasıl Kullanılır? 

İlk kullanımdan önce mutlaka ılık su ile yıkanmalıdır. Silikon kek kalıbınızı, yapışmazlık özelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanabilmek için her kullanım sonrası 10 dakika kaynar suda bekletmeniz gerekir. Bu işlem silikonun gözeneklerini açar, emilen yağın dışarı atılmasını sağlar. Sonrasında bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanı ile ılık suda yıkanır. Kalıbın içinde bıçak, spatula gibi delici ve kesici aletler kullanılmamalıdır. Silikon kap; ateş, ocak, soba gibi doğrudan ateş kaynağına konulmamalıdır. 

Kek Kalıbı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

Kek kalıbı seçerken evvela ihtiyacı belirlemek lazımdır. Küçük mutfaklara envai çeşit kek kalıbını sığdırmak oldukça zor olacaktır. Teflon ve seramik en kullanışlı olan kek kalıplarıdır. Kek haricinde fırın yemeği ya da tart gibi yiyeceklerin pişirilmesinde de kullanılabilir. Silikon kek kalıplarının temizliği çok kolaydır ve görsel olarak tatmin edici kekler pişirmenizi sağlar. Cam kapların ise temizliği zor olsa da çok yumuşak ve kabaran kekler elde etmenizi sağlar. Bu noktada ihtiyacınızı ve önceliğinizi belirledikten sonra seramik, cam, teflon ya da silikon kek kalıplarından istediğinizi seçebilirsiniz. 

Madame Coco Kek Kalıpları Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı? 

Madame Coco seramik kek kalıplarının bulaşık makinesinde yıkanması tavsiye edilmemektedir. Ilık su ve bulaşık deterjanı ile elde yıkanması, inatçı kirler varsa 10 dakika kadar sıcak ve sabunlu suda bekletilmesi ve aşındırıcı olmayan deterjanların kullanılması önerilmektedir. Silikon kek kalıplarının da bulaşık makinesinde yıkanması önerilmemektedir. Kek çıkarıldıktan sonra 15 dakika kadar sıcak suyun içinde bekletilmesi ardından bulaşık süngeriyle yıkanılması kâfi gelmektedir. Cam kek kalıpları ise gönül rahatlığı ile makinede yıkanabilir. 

Madame Coco Kek Kalıpları Hangi Yağ İle Yağlanmalıdır? 

Madame Coco silikon kek kalıplarını yağlamaya gerek yoktur. Silikonun özel yapısı sayesinde kek kalıba yapışmadan kolayca çıkar. Seramik, teflon ve cam kek kalıplarını ise katı yağ ile yağlamak gerekir. Zira sıvıyağ kekin kalıba yapışmasını tam olarak engellemez. Ayrıca kekinizin çökmesine ya da az kabarmasına da sebep olabilir. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Madame Coco Kek Kalıbı

1 ürün var
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
  • Marka Madame Coco
DSACategoryId/2147483637/22500/232420/80349335/madamecoco
Başa dön