ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Ojas Kitchen
Ojas Kitchen Sade Ghee (Sade Yağ) 225 gr - Laktozsuz Gdo' Suz Saf Yağ / Sadeyağ

Ojas Kitchen Sade Ghee (Sade Yağ) 225 gr - Laktozsuz Gdo' Suz Saf Yağ / Sadeyağ

Ojas Kitchen
95,00 TL
( / adet)
miktar
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001474/60003013

Ojas Kitchen Ghee Nedir?

 

Tereyağın en saf halidir; özellikle yemek pişirme için kullanabileceğiniz en sağlıklı ve ideal yağlardan birisidir. İnek sütünden üetilen tuzsuz fermente tereyağı geleneksel ayurvedik tarifle pişirilip, su ve sütten arındırılır ve hiçbir katkı maddesi eklenmeden üretilir. Katkısızdır. Analiz raporlu olarak belgelendiği üzere Laktoz, Kazein ve GDO içermez. Ghee'nin faydalarını aşağıda "Neden Ghee (Sade Yağ) ?" başlığı altında okuyabilirsiniz.

 

Neden Ojas Kitchen Ghee?

 

Evimizin özeninde üretilir. Gerçek fermente tereyağından, büyük makinalar yerine ev usulünde küçük partiler halinde geleneksel ayurvedik tarifle pişirilir ve ayrıştırma işlemi yapılır.

 

Gerçek fermente tereyağından üretilir. Doğru ve en lezzetli Ghee'ye ulaşmak için Türkiye'nin dört yanından 100'ün üzerinde tereyağını denedik. Sonuç olarak yemlerle değil doğal yöntemlerle beslenen ineklerin sütünden ve kremadan değil fermente edilerek üretilen tereyağına ulaştık. GDO analiz sonuçlarımızla da bunu belgeledik.

 

Gerçek Ghee, tereyağından yağı tamamen ayrıştırıldığı için kazein ve laktoz içermez. Analiz sonuçlarımız laktoz ve kazein içermediğimizi belgeliyor. Ojas Kitchen Ghee, Laktoz ve Kazein içermediği için, yemek pişirme sırasında diğer yağlar gibi hemen yanmaz, 250 derece yanma sıcaklığına sahiptir. Bu sebeple yemek pişirmek için en sağlıklı ve güvenli yağlardan birisidir.

 

Ojas Kitchen Ghee, yorumlarda da görebileceğiniz gibi çok lezzetlidir. Güvenli tereyağ kaynağımızı hiç değiştirmeyiz, katkı maddesi eklemeyiz. Böylece lezzetinden ve kalitesinden hep eminiz.

 

Ojas Kitchen Ghee Nasıl Tüketilir?

 

Tereyağ yerine, tereyağ kullandığınız tüm tariflerinizde; kahvaltıda, çorba, pilav, sebze ve et yemeklerinde, fırın yemeklerinde, kızartmalarda ve tatlılarda kullanabilirsiniz. Yorumlarda da okuyabileceğiniz gibi, çok lezzetlidir; tek başına tüketebileceğiniz gibi yemeklerinize de bu lezzeti kattığını farkedeceksiniz.

 

Nasıl Saklanır?

 

Serin, kuru ve güneş görmeyen yerde saklayınız. Islak ve nemli kaşıkla temas ettirilmemeli, kavanozun ağzı açık, hava ile temas halinde bırakılmamalıdır.

Gerçek Ghee, içinde süt ve su kalıntısı barındırmadığından buzdolabında saklanmak zorunda değildir. Ürünün doğası gereği ortam sıcaklığı arttığında sıvı hale gelebilir, bu normaldir, tercihe göre katı tüketilmek istenirse kapağı sıkıca kapatılarak buzdolabında muhafaza edilebilir.

Ürünün raf ömrü 1 yıldır (Ghee'nin normalde saklanma ömrü yoktur, doğru şartlarda saklanırsa çok uzun yıllar bozulmadan durabilir ancak Gıda Kodeksi gereği üründe raf ömrü ve SKT belirtilmiştir.)

 

Neden Ghee (Sade Yağ)?

 

Bağışıklık sistemini güçlendiren bir süper besindir; Antibakteriyel ve antivirütiktir.

 

Laktoz (süt şekeri) ve kazein (süt proteini) içermez. Özellike süt ve süt ürünleri sebebi ile sindirim problemleri, gaz, şişkinlik; hazımsızlık yaşayan, laktoz intöleransı olanlar için birebirdir.

 

Yüksek yanma derecesine sahiptir; 250 derecede yanar; yani yemeklerinizde pişirme işlemi sırasında kullandığınızda zeytinyağı yada tereyağı gibi yanmaz ve serbest radikallere dönüşmez; toksin oluşturmaz. Kızartmalarınızı güvenle yapabilirsiniz.

 

Sağlıklı Sindirim Sistemi için çok önemlidir; emilimi artırır. CLA içerir; kanser oluşumunu önler, kan basıncını düzenler, infilamasyonu hafifletir. Bütirat asit içerir; Bağırsak florasını zenginleştirir, kolondaki hücreler için enerji sağlar, bağırsak bariyer işlevini desteklemeye yardımcı olur ve iltihaplanmayı önler.

 

Orta zincirli yağ asitlerinden elde edilen enerjiyle, sistemdeki diğer yağların yakımı kolaylaşır ve kilo verilmesi sağlanır. Bedende enerjiyi yükseltir.

 

Süper besindir; hücre yenileyicidir, kemik ve beyin gelişimini destekler ve hafızayı güçlendirir, sinir sistemi sağlığını iyileştirmede çok etkilidir.

 

Vücut ısısında sıvılaşır, bedende akışkan ve besleyicidir; kalp damar sağlığı için tedavi edici ve destekleyicidir.

 

Kolay bozulmaz; saklama ömrü yoktur. Ayurvedik geleneklere uygun yapılmış ghee bekledikçe lezzetlenir.

 

Yağda çözünen A,D,E,K vitaminlerince zengindir, antioksidan kaynağıdır.

 

Hamilelik, emzirme, bebeklerde ek gıda dönemlerinde doku ve hücre gelişimi için önemlidir, doğurganlık tedavilerinde destekleyici olarak kullanılması önerilir; hormonal sistemlerin dengelenmesini sağlar.

 

İçindekiler:İnek Sütü Yağı.

Tuz ilavesi yoktur.

Alerjen madde içermez.

Helaldir

 

Üretici Firma:Ojas Kitchen

İşletme Kayıt No:TR-34-K-212632

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Doğrultusunda Türk Gıda Kodeksine Uygun Olarak Üretilmiştir.

Menşei: TÜRKİYE

Bir yaş altı çocuklar için uygundur Evet
İçindekiler Süt Yağı. Tuz ilavesi yoktur.
İlave şeker ve tatlandırıcı içerir Hayır
İşletme Kayıt No 34-K-212632
Menşe Türkiye
Muhafaza Şartları Serin, kuru ve güneş görmeyen yerde saklayınız. Islak ve nemli kaşıkla temas ettirilmemeli, kavanozun ağzı açık, hava ile temas halinde bırakılmamalıdır. Ürünün doğası gereği oda sıcaklığında sıvı hale gelebilir, tercihe göre katı kıvamlı tüketilmek istenirse kapağı sıkıca kapatılarak buzdolabında muhafaza edilebilir.
Protein (g) 0 gr
Süzme Ağırlık 225 gr
Şekerler (g) %RA %0
Şekerler (g) 0 gr
Tuz (g) 0 gr
Yüksek miktarda kafein içerir. Çocuklar, hamile ya da emziren kadınlar için tavsiye edilmez Hayır
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000SGLQT
Sırala
Varsayılan
Bu ürün ile ilgili 1 soru ve cevap var.
Soru
Ürün açıldıktan sonra ne kadar sürede tüketilmelidir?
Cevap
3 ay içinde tüketebilirsiniz.
OJAS KITCHEN satıcısı cevapladı
02 Ocak
1 gün içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön