Diş ipi kullanımı, tam kapsamlı bir ağız ve diş bakımı yapabilmek için olmazsa olmaz işlemlerden biridir. Diş ipinin fonksiyonel kullanım ve verimlilik açısından diş fırçası ve macunundan sonra üçüncü sırada geldiği Türk Periodontoloji Derneği tarafından da teyit edilmiştir. Ancak diş ipini doğru biçimde kullanarak ağzınızda bir hasara yol açmamak ve size en uygun diş ipini seçmek de ağız sağlığınız büyük önem taşır. Oral-B Diş İpi Fiyatları ve çeşitlerini inceleyerek siz de ağız sağlığınız için en doğru diş ipini seçebilirsiniz.

Diş İpi Kullanımı Neden Önemlidir?

Dişlerinizi rutin ve etkili bir biçimde fırçalasanız dahi diş fırçası kıllarının erişemeyeceği ya da tam olarak etki gösteremeyeceği bazı noktalar bulunur. Ağızda biriken yemek artıklarının oluşturduğu tartar ve plak kalıntıları diş eti çizgisinin altında kaldığında, zaman içinde periodontolojik hastalıkların oluşumuna sebep olur. Bu nedenle diş eti hastalıklarını önlemede diş ipi kullanımının büyük bir rolü vardır.

Diş fırçalarının yetersiz kalabileceği bir diğer nokta ise dişlerin arasıdır. Özellikle birbirine yakın ve sık dizilimli diş yapısına sahip olan kişilerde arayüz çürüğü problemi ile sık karşılaşılır. Arayüz çürükleri iki dişin arasında biriken artıklar sebebi ile zaman içinde oluşur ve temas ettiği iki dişin birden çürümesine sebep olur. Böyle bir sorunu önceden önleyebilmek adına diş ipi kullanımı rutin bir şekilde yapılmalıdır.

Diş İpi Çeşitleri Nelerdir?

Diş ipi çeşitleri çoğunlukla paket içerisindeki metre uzunluğuna göre değişkenlik gösterir. Oral-B diş ipi çeşitleri arasında 25 ve 50 metrelik ürünleri tek başına veya set halinde bulabilirsiniz. Mumlu yapısı ile dişlere ve diş etlerine hasar vermemek üzere tasarlanmış olan Oral-B diş ipi modelleri arasında naneli seçenekler de bulunur. Özellikle ağız kokusu şikayeti olanlar, naneli diş ipi tercih ederek daha ferah bir deneyim sağlayabilirler.

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Yaklaşık 40-50 santimetre uzunluğunda diş ipini makaradan koparın ve büyük bir kısmını orta parmaklarınızın çevresine dolayın. Ağzınızda kullanmak için 5 santimetrelik bir açıklık bırakmanız yeterlidir. Diş ipini parmaklarınızla gererek dişlerinizin arasında yavaşça hareket ettirin. Bu noktada diş ipinin diş eti çizgisini geçtiğinden ve dişinizin tüm yüzeylerine temas ettiğinden emin olmalısınız. Sert hareketler yapmanız halinde diş etinizde tahriş ve hasara yol açabilir ya da doku ezilmesine neden olabilirsiniz. Ayrıca bir dişten diğerine geçerken mutlaka diş ipinin temiz kısımlarını kullanmalısınız.

Oral-B Diş İpi Çeşitlerinin Özellikleri Nelerdir?

  • Diş fırçasının ulaşamadığı yerlerdeki tüm kalıntıları çıkararak tam bir bakım sağlar.
  • Hassas ve mumlu yapısı ile nazik kullanımlarda diş etinizi zedelenmelerden korur.
  • Dayanıklı yapısı ile parçalanmalara karşı dayanıklıdır. Dişleriniz arasında hareket ettirirken kolayca dağılmaz ya da kopmaz. Özel lif yapısı, dişler arasında rahatça kaymasını sağlar.
  • Polimer kaplamalı ürünler hassas dişler için ekstra temizlik sağlar. Ferahlık ve serinlik hissi yaratır.
  • Diş eti çekilmelerine sebep olmaz.
  • Her gün kullanıma uygundur.

Oral-B Diş İpi Nasıl Seçilir?

Oral-B tarafından geliştirilen diş ipleri, diş yapılarına ve hassasiyetlerine göre çeşitlendirilir. Çürük oluşumuna daha yatkın ve problemli diş yapıları için uzman bakım sağlayan ürünlerin yanı sıra hassas diş etlerine özel geliştirilmiş ekstra mumlu yapıda seçenekler de bulunur. Köprü, diş teli veya implant gibi özel ortodontik aparatlar kullanıyorsanız bu aparatların temizliği için özel olarak tasarlanmış diş iplerini tercih edebilirsiniz. Diş yapınız ve ağız bakımı rutininize en uygun şekilde seçim yapmak için Oral-B diş ipi çeşitleri üzerindeki ürün açıklamalarını inceleyebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oral-B Diş İpi Fiyatları

114 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Kuponlu Ürünler
Toplam 48 / 114 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?