Ağız bakım markası denildiğinde akla ilk gelen isimlerden bir tanesi olan ve yakın geçmişe kadar yalnızca diş fırçası, elektrikli diş fırçası ve ağız çalkalama suyu gibi ürünleri ile ön plana çıkan Oral-B, özel olarak geliştirdiği diş macunuyla da başarısını gösteriyor. Ağız bakımının, bütüncül bir yaklaşım ile ele alınması gerektiğinin bir işareti olarak kabul edilebilecek vizyon, Oral-B'yi de bu bütüncül yaklaşımın anahtarı konumuna getiriyor. Söz konusu marka köklü geçmişi ve başarılı sonuçlar veren ürünleri ile biliniyor. Bu ilerleyiş kendisini Oral-B diş macunlarında da hissettiriyor.

Oral-B Markası Hakkında

Oral-B, 1950 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kuruluyor, Procter & Gamble şirketinin çatısı altında faaliyet gösteriyor ve Türkiye'de de uzun yıllardır rafları süslüyor. Kuruluş hikayesi adeta daha önce hiç görülmemiş, patentli bir ürüne kadar uzanıyor. Periodontoloji uzmanı Dr. Robert Hutson, kendi ismini verdiği diş fırçası ile ağız bakımında yeni bir çağ açıyor. Hutson diş fırçası birkaç yıl içerisinde bir dizi değişiklik daha geçiriyor ve ortaya çok sayıda kılları bulunan ve bu kılların tamamı bir hayli ince olan, düz uçlu bir diş fırçası çıkıyor. Hutson diş fırçasının diş etlerine de bakım uygulaması, onun farkını özetliyor. Kısa bir süre sonra Dr. Hutson, bu ürünün adını Oral-B olarak değiştiriyor. 

Dr. Hutson'un kendi mesleğine geri dönmesi sonucu Oral-B, faaliyetlerini Gillette bünyesi altında sürdürmeye başlıyor. Marka ile özdeşleşmiş olan elektrikli diş fırçası modelleri bu dönemde piyasaya sürülüyor, Oral-B'nin kalitesi Braun markasının uzmanlığı ile birleşiyor ve halen de bu ürünler, dünyanın dört bir yanında beğeni ile kullanılmaya devam ediyor.

Oral-B Diş Macunu Çeşitleri

Oral-B'nin ağız bakım alanındaki bu başarısının son örneği ise diş macunları oluyor. Markanın sunduğu üç farklı diş macunu çeşidi bulunuyor ve bu üç çeşidin de her biri, ayrı özellikleri ile ön plana çıkıyor. Orijinal Oral-B macunu diş etlerini ve diş minesini canlandırıyor, hassas dişler için ideal kabul ediliyor, pürüzsüz dokusu ile ilgi uyandırıyor ve nane ferahlığını da beraberinde getiriyor. Hassas Beyazlık ismi ile sergilenen diş macunu çeşidinde ise yine orijinalde olduğu gibi diş etleri ve diş minesinin bakımı üzerine yoğunlaşılıyor. Hassasiyet gösteren dişler için de uygun olan bu diş macunları ferah nane tadı ile komple bakım sağlarken spesifik özellikleriyle de biliniyor. Hassas Beyazlık, renk değişimi gözlemlenen dişlerde etkisini gösterirken kalıntı ve tartar oluşumlarını da tamamen engelliyor. Oral-B Ekstra Ferah diş macunu çeşidi de tıpkı diğer tüm Oral-B ürünlerinde olduğu gibi diş etlerine, diş minelerine etki gösterirken uzun süren bir ferahlık sağlıyor. Ekstra ferah nane tadı, uzun süre ağzınızdan hiç gitmiyor.

Active Repair Teknolojisi

Oral-B diş macunlarında active repair adı verilen bir teknoloji kullanılıyor ve bu teknoloji, beyaz ve sağlıklı gülüşlerin arkasındaki ana sebeplerden bir tanesi oluyor. Active Repair Teknolojisi diş minesini remineralize ediyor. Bu, diş çevresini kaplayan ve dişi dış etkenlerden koruyan bir tabaka anlamına geliyor. Böylece, diş etrafındaki tabaka ile asit erozyonlarının önlenmesi amaçlanıyor. Active Repair Teknolojisi'nin bir diğer özelliği de dişe ve diş etlerine zarar verecek plakların nötralize edilmesi olarak belirtiliyor. 

Çocuklar İçin Özel Diş Macunları

Oral-B yalnızca yetişkinler için diş macunu üretmiyor, çocukları da düşünüyor. Yeni doğmuş bebekler için bile özel ürünler geliştiren marka, bu florürlü ürünlerinde şeker kullanmıyor. İlk dişler için uygun kabul edilen bu diş macunlarının ambalajını çizgi film karakterleri süslüyor, yumuşacık tadı ise minikleri rahatsız etmiyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oral-B Diş Macunu

89 ürün listeleniyor
Colgate
Sensodyne
Eyüp Sabri Tuncer
Marvis
Signal
Rocs
SPLAT
Parodontax
İpana
Oral-B
Sanino
Dentasave
Dk Dent
Farmasi
Dermokil
Amway
Epinafol Sensitive
Meridol
Corega
Agarta
Sepette Kampanyalı Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 36 / 89 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?