Otel Banyo Aksesuarları & Ekipmanlar

Yenilenme ve kişisel bakım alanları olan banyolar, işlevi sebebiyle otel müşterilerinin her zaman temiz ve kullanıma hazır bulması gereken mekânlar olarak karşımıza çıkıyor. Konuklarına konforlu, estetik ve hijyenik alanlar sunmaya özen gösteren otel sahipleri ve onların dekorasyon alanında birlikte çalıştıkları uzmanlar, otel banyo aksesuarları & ekipmanlar konusunda oldukça dikkatli davranıyor. Bu titiz seçim sürecinde göz önünde bulundurulması gereken temel unsurlar arasında seçilen ürünlerin birbiriyle ve odanın geri kalanının tasarımıyla uyumlu olması, derinlemesine hijyen sağlayabilecek türden temizliği mümkün kılan tasarım özelliklerine sahip olması ve kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlaması gibi maddeler yer alıyor.

Otel Banyo Aksesuarları & Ekipmanlarının Özellikleri

  • Aksesuarların üretim materyalleri plastik, paslanmaz çelik, pirinç ve krom kaplamalı pirinçtir. 
  • Pek çok banyo ekipmanında foteselli veya manuel kullanım özelliği vardır. 
  • Banyo dekorasyonu ile uyumlu tasarım ve renkler mevcuttur. 
  • Kâğıt materyallerin boyutuna uygun dispenserler ve makineler bulunur. 
  • Tükenebilir ihtiyaç malzemelerinde çoklu paket seçeneği vardır. 

Temel, Sabit Banyo Ekipmanları Tercihinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Banyo ve lavabo bataryaları, mekânın kullanım işlevi sebebiyle banyo dekorasyonunun başlıca unsurları arasında yer alıyor. Bataryalar paslanmaz çelik, krom, pirinç veya krom kaplamalı pirinç gibi materyallerden üretiliyor. Bu işlevsel parçaların seçiminde dekorasyon faktörü de önem taşıyor. Havluluklar, askılar ve rafların renk ve modelleriyle uyumlu bir görüntü yakalayabilecek bataryaları seçmek banyolara daha estetik bir görünüm kazandırabiliyor. Fotoselli, çevirmeli ve aç-kapa tipi bataryalar farklı renk ve modellerle karşımıza çıkıyor. Tasarrufu ön planda tutanlar için sessiz ve köpüklü su akışı ile su kullanımını aza indiren perlatöre sahip ürünler de bulunuyor.

Duş alma işlemi sırasında bedensel engelli müşteriler için güvenliği sağlayan banyo aksesuarları hayati önem taşıyor. Bedensel engelli tutunma barı ve mafsallı tutunma barı tarzındaki aksesuar konuklarınızın daha kolay kişisel bakım işlemlerini halledebilmelerini sağlıyor. Mafsallı ürünler hareketli yapıları sayesinde mekânın farklı noktalarından kullanılabiliyorken, sabit barlar en çok ihtiyaç duyulan alanlara monte edilerek kullanılıyor. Konuklarınızın kişisel bakım ürünlerini ve onlar için hazırladığınız mini kişisel bakım ürünlerini yerleştirebileceğiniz raflar da farklı boyut ve modellerde satışa sunuluyor. Dar alanlar için üçgen duvar köşelerine monte edilebilir tasarımlar dikkat çekiyor.

Tükenebilir Banyo Ürünlerinin Seçimi

Tuvalet kâğıdı, kâğıt havlu, tek kullanımlık terlikler ve daha pek çok ürün otellerin alışveriş listelerinde düzenli olarak yer alıyor. Kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı seçiminde bunları yerleştireceğiniz tuvalet kâğıtlığı, kâğıt havlu dispenseri gibi muhafaza edici aletlerin ebatlarıyla uyumlu ürünlere yönelmek gerekiyor. Sonradan yaşanacak uyuşmazlık sorunlarının önüne geçmek için ürün bilgilerini inceleyerek rulo veya kâğıt ölçüleriyle konteyner ölçülerini karşılaştırabilirsiniz. Kâğıt ürünlerde doğru yerleştirme aparatı veya makinesi kullanımı kâğıt israfını önlemeyi de mümkün kılıyor. Kolaylıkla tıkanabilen tuvalet gideri sistemine sahip otellerde ince yapraklı tuvalet kâğıdı tercih etmek tıkanma ve taşmaların önüne geçebiliyor.

Tek kullanımlık terlikler özellikle banyo sonrası veya kişisel bakım esnasında sıklıkla kullanılan eşyalar arasında yer alıyor. Genelde toplu paketler hâlinde satışa sunulan terliklerin ölçüleri çoğunlukla hem erkek hem de kadın konukların kullanımına uygun olacak boyutlarda üretiliyor. Ürünlerin tasarımında otel dekorasyonlarıyla çelişmeyecek sade renkler ve tek kullanımlık oluşundan kaynaklı kısa süreli kullanıma uygun materyaller ön plana çıkıyor.

Doldurulabilir Banyo Ekipmanlarının Özellikleri

Fotoselli ve manuel kullanım özelliklerine sahip sıvı sabunluklar, tuvalet kâğıdı/ kâğıt havlu dispenseri veya makinesi, klozet kapak örtüsü kâğıtlığı ve benzeri ürünlerden oluşan doldurulabilir banyo ekipmanlarında kullanım pratikliği ve tasarruflu kullanımı mümkün kılan tasarımı birlikte bulabilmek mümkün. Fotoselli modeller ufak bir el hareketiyle ayarlanmış olan miktarda malzemenin dışarı verilmesini sağlıyor. Manuel modeller ise pek çok farklı tasarım özelliğiyle dikkat çekiyor. Bazı manuel tuvalet kâğıdı veya kâğıt havlu ürünlerinde kilitlenebilir hazne ve ihtiyaç duyulan miktarda kâğıt salımını mümkün kılan küçük bir delik bulunuyor. Pek çok modelde ise yenileme ve kullanımı kolaylaştıran geniş ağızlı tasarımlar ön plana çıkıyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Otel Banyo Aksesuarları & Ekipmanlar

21 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 21 / 21 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?