Hotel, Restoran & Cafe İhtiyaçları

Yeni kurulacak hotel, restoran ya da kafe gibi işletmelerin müşteri odaklı ihtiyaçlarının tamamlanabilmesi için oldukça uzun bir ürün listesi oluşturuluyor. Girişimciler, faaliyete geçirecekleri işletmelerini ön plana çıkarabilmek için öznel önlemler alıyor. Öte yandan halihazırda hizmet veren işletmelerde de ihtiyaçlar, düzenli olarak karşılanmaya çalışılıyor. Hotel, restoran & cafe ihtiyaçları birbirinden farklı olsa da bazı ortak noktalardan söz edilebiliyor. Konaklama yerlerinin ihtiyaçları yaşam alanı ve banyo gibi sınıflandırılırken restoran ve kafelerin ihtiyaçları ise mutfak, tuvalet, masa gibi ayrı kategorilere ayrılabiliyor.

Müşteri memnuniyetinin sağlanmasının dışında spesifik bir marka kimliği ya da dili oluşturabilmek için de bu ihtiyaçlar, özen bekliyor. Her ürünün markaya katacağı bir değer bulunuyor ve işletme sahiplerinin de bu değerlere gereken önemi vermesi bekleniyor. 

Konaklama Yerlerinin İhtiyaçları

Müşteriler, bir hotel ya da pansiyondan pek çok hizmet bekliyor. Mini bar, kasa ve havlu gibi ürünler olmazsa olmaz olarak kabul edilirken banyo bölümünün ihtiyaçları da küçük boyutlu şampuanlardan saç kurutma makinelerine, raflardan sıvı sabunluk gibi spesifik ihtiyaçlara kadar uzayabiliyor. Sıvı sabun ya da katı sabun kullanımı gibi tercihler işletme sahibine bırakılırken hijyen ürünlerinin eksikliği, hiçbir müşterinin dikkatinden kaçmıyor. 

Hotellerin oda içerisinde sunacakları hizmetlerde belirli bir sürekliliğe gitmesi öneriliyor. Örneğin banyoda sunulan şampuan ve duş jelinin her daim aynı marka olması bekleniyor. Böylesi ufak önlemler, marka kimliğinin oluşumu için önem arz ediyor. Bunun dışında ürünlerin kalitesi, tasarımı ve işlevselliği de dikkat edilmesi gereken diğer unsurlar arasında sayılıyor. Saç kurutma makinesinin katlanabilir olması her daim artı puan sağlarken kişisel bakım ürünlerinin çeşitliliği de müşterilerin yüzlerini güldürüyor. 

Hotel müşterileri, konaklama biriminden ayrılırken özel eşyalarının korunmasını talep ediyor. Bu güvenlik ise otel tipi kasalar aracılığı ile sağlanıyor. Oda içerisindeki dolaplara yerleştirilen küçük kasalar kolaylıkla şifreleniyor ve müşteriler, korunmasını istedikleri eşyalarını bu kasalara koyuyor. Ayrıca mini bar ve mini bar içine koyulacaklar da her konaklama yerinin demirbaşları olarak değerlendiriliyor. Ayrıca oda içerisinde giyilecek terliklerin tek kullanımlık olması da hem hijyen açısından hem de müşteriye saygı bakımından avantaj sağlıyor.

Restoran ve Kafelerin İhtiyaçları

Restoran ve kafelerin de tıpkı hoteller gibi bazı ihtiyaçları oluyor. Bu ihtiyaçların eksiksiz olması, müşteri memnuniyetinin maksimum seviyede tutulmasına yardımcı oluyor. Örneğin; her masada bir peçetelik ve atmosfere göre baharatlık ya da kürdan gibi bazı gereçlerin bulundurulması tavsiye ediliyor. Öte yandan restoran ve kafelerin tuvaletlerinde de sıvı sabunluğun ve kâğıt havluluğun mutlaka olması gerekiyor. Hatta işletmenin hedef kitlesine bağlı olmak şartıyla sıvı sabunluk gibi parçaların dokunmatik olması, işletmenin kalitesini de ortaya koyuyor.

Restoran ve kafelerin bir diğer ihtiyaç kalemi de mutfak bölümleri ile ilişkilendiriliyor. Aşçıların kullanacağı mutfak ürünlerinden garson ve komilerin kullanacağı gereçlere kadar uzun bir liste de mutfak için ortaya çıkıyor. Karşılanacak her ihtiyaç, işletme sahibine kâr ve saygınlık olarak geri dönüyor. Bu bölüm için yemek pişirme ürünlerinin yanında servis ekipmanları, garson ve komilerin kıyafetleri ve önlük gibi detayların tamamı, verilecek ilk tavsiyelerden oluyor.

Yeme-içme sektörü içerisinde olan tüm işletmeler, marka kimliğinin bütünselliği için benzer ürünleri kullanma durumunda kalıyor. Dekorasyon bileşenlerinin hem masa ve sandalyelerin bulunduğu yerde hem de mutfak ve tuvalet alanlarında belirli bir uyum içerisinde olması öneriliyor. Ürünlerin renkleri dahi bu aşamada belirleyici olabiliyor. Kalite ve işlevselliğin yanında tasarım, böylece değerlendirmeye alınacak kriterlerden bir diğerini oluşturuyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hotel, Restoran & Cafe İhtiyaçları

91 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Hotel, Restoran & Cafe İhtiyaçları
Hotel, Restoran & Cafe İhtiyaçları
Otel Tipi Saç Kurutma Makineleri
Otel Tipi Saç Kurutma Makineleri
Otel Tipi Kişisel Bakım Ürünleri
Otel Tipi Kişisel Bakım Ürünleri
Otel Banyo Aksesuarları & Ekipmanlar
Otel Banyo Aksesuarları & Ekipmanlar
Yük Taşıma Araçları
Yük Taşıma Araçları
Otel Aydınlatma Ürünleri
Otel Aydınlatma Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 50 / 91 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?