Profilo 1976 yılından bu güne ev aletleri üretiyor. Türkiye'nin köklü beyaz eşya markalarından biri olan Profilo Dayanıklı Ev Aletleri 1995 yılından bu yana BSH Ev aletleri Sanayi ve Tic. A.Ş. gurubu bünyesinde faaliyet gösteriyor. Profilo ürünleri arasında beyaz eşyalar, elektrikli süpürgeler, klimalar, küçük ev aletleri ve davlumbazlar ile aspiratörler bulunuyor.

Tüketiciye dayanıklılığı ve fonksiyonelliği bir arada sunmayı hedefleyen Profilo, ürettiği aspiratör modellerinde de basit ve kolay kullanımı üretim anlayışı ile bir araya getiriyor. Profilo aspiratör modellerinin üretiminde Türk halkının kullanım alışkanlıkları ön planda tutuluyor. Profilo aspiratörler, gaz haline gelmiş akışkanları emerek ortamdan uzaklaştırıyor. Böylece yemek yapma sürecinde ortaya çıkan koku, is, duman gibi istenmeyen maddeleri fanı ile gövdesinde tutuyor. Ardından emdiği bu yabancı maddeleri aspiratörün borusu ile tahliye ederek ortamı temizliyor.

Aspiratörler havadaki partikülleri filtrelediği için bu partiküller ve buharlaşan yağlar aspiratör filtresine ulaşıyor. Burada katılaşarak birikiyor. Biriken bu maddeler bir süre sonra filtrenin tıkanmasına yol açabiliyor. günde 1-2 saat çalışan bir aspiratör 8 haftada bir temizlenmezse tıkanıyor. Bu tıkanma nedeniyle aspiratör motoru zorlanıyor. Aspiratör tam performans gösteremediği için işlevini yerine getiremiyor. Profilo aspiratörlerin tüm modellerinde bu temizlik aşamasını kolaylaştıracak çelik filtreler yer alıyor. Profilo aspiratör filtreleri bulaşık makinesine yerleştirerek temizlenebiliyor. Bu aşamada filtrelerde herhangi bir deformasyon olmuyor. Böylece kullanıcının zaman tasarrufu yapması ve filtrenin bakımının kolayca tamamlanması sağlanıyor.

Profilo Aspiratör Fiyatları

Profilo aspiratör fiyatları aspiratörlerin ölçüleri, materyalleri ve sahip olduğu özelliklere göre farklılık gösteriyor. Farklı güç kademelerinde çalışabilen, gümüş metalik renkteki aspiratörler fiyat olarak orta üst segmentte yer alıyor. Güç kademesi seçenekleri ve özellikleri daha az aspiratörler fiyat olarak orta segmentte yer alıyor.

Profilo aspiratörlerinin hepsi standart olarak 60 cm boyutunda üretiliyor. Tüm aspiratör modelleri teleskopik sistem ile kullanıcılarla buluşturuluyor. Teleskopik sisteme sahip aspiratörler sürgülü aspiratör ismiyle de adlandırılıyor. Teleskopik sistemler, aspiratörlerin tamamen monte edildikleri dolaplara gömülmesini sağlıyor. Pişirme esnasında aspiratörün ön kısmı dışarı çekilerek çalıştırılıyor. Böylece kokuları ve dumanı çekiyor. Pişirme işlemi sona erdiğinde aspiratör tekrar mutfak modülündeki yerine yerleştiriliyor.

Profilo aspiratörlerin bazı modelleri çift filtre ile satışa sunuluyor. Pişirme esnasında öne çekildiğinde her iki filtre de aynı anda aspirasyon işlemi yapıyor. Böylece daha geniş bir alandan koku ve duman toplanıyor. Bazı aspiratör modellerinde ise ikinci filtrenin bulunduğu yerde cam bir siperlik yer alıyor. Cam siperlik öne doğru çekilerek aspiratör çalıştırılınca tek filtre üzerinden emme ve tahliye işlemi gerçekleştiriliyor. Siperlik ortaya çıkan duman ve kokunun ocak üstünden istenmeyen noktalara ulaşmasını engelleyerek siperlik görevi görüyor. Duman ve kokuyu filtreye yönlendiriyor.

Profilo Aspiratör Modelleri

Profilo farklı mutfak modüllerine ve stillerine uygun aspiratör modelleri satışa sunuyor. Profilo aspiratör modelleri arasında beyaz, gümüş metalik ve siyah renkler öne çıkıyor. Tüketici mutfağının tasarıma uygun olarak bu üç renkten birini seçebiliyor. Modellerin tümü tek motorla çalışıyor. Ürün üzerinde yer alan mekanik kumandalarda farklı güç kademeleri yer alıyor. Ürünler 3 ayrı güç kademesine kadar farklı seçeneklerle çalışıyor.

Profilo aspiratörlerin ses seviyeleri 62 dB ila 63 dB arasında değişiyor. Aspiratör çeşitlerinin hemen hepsi çalışırken 1 saatte ortalama 300 m³ hava çekebiliyor. Yıllık enerji tüketimi ortalama 116.4 kWh'ı bulabilen modellerin enerji sınıfları D ve E arasında değişiklik gösteriyor. Bazı aspiratör modelleri entegre edilmiş 2 ampul ile aydınlatma imkanı sunarken bazı modellerde 4 ayrı ampul bulunabiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Profilo Aspiratör

DSACategoryId/2147483637/235604/22002/profilo