Kişisel bakım rutinleri arasında yer alan ağız ve diş sağlığı, farklı noktalarda yaşamı etkiliyor. Güzel bir görünüm için ve ağız sağlığı için düzenli olarak dişlerin fırçalanması gerekiyor. Bu sektörde uzun yıllardır var olan Rocs markası, deneyimleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Formülünde özel enzimler kullanan Rocs, daha beyaz ve parlak dişler vadediyor. İlk kullanımdan itibaren etkisini göstermeye başlayan Rocs diş macunları beyaz ve ışıltılı gülüşün oluşmasına katkı sağlıyor. Rocs markası her yaş grubuna özel diş macunları tasarlıyor. Yüksek etki gösteren formüle sahip olan Rocs diş macunları diş minesini besleyerek daha canlı görünmesini sağlıyor. Diş minesini oluşturan yapı taşlarının gelişimini destekleyen Rocs diş macunları onarıcı etkisiyle daha sağlıklı bir görünüm sunuyor. Sağlığa zararlı içeriklerden arındırılan Rocs diş macunları doğal bitki özleri ve minerallerden oluşuyor. Geniş kitlelere hitap eden Rocs diş macunları meyve aromaları ve nanenin benzersiz birleşiminden oluşuyor. Diş eti rahatsızlıklarına karşı etkili bir koruma sağlayan Rocs balsam diş macunları, içerisinde yer alan mineraller ile bakteri plağının oluşmasını engelliyor. Kavak ağacı ekstresinin kullanıldığı diş macunları ağız içini koruyor. Ağızdaki asitlik oranını düzenleyen sodyum bikarbonat, iltihaplara bağlı şişkinlikleri azaltıyor. Çeşitli özelliklere sahip olan Rocs diş macunlarına Hepsiburada ile pratik bir şekilde ulaşım sağlayarak kendiniz ve aileniz için en uygun macunu seçebilirsiniz. 

Rocs Diş Macunu Çeşitleri

Rocs detaylı ağız ve diş bakımı için etkili ürünler satışa sunuyor. Kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutan Rocs diş macunları etkili formüller içeriyor. Özenle formüle edilen Rocs diş macunları; leke problemlerine, diş eti hastalıklarına ve çürük gibi farklı sorunlara karşı çözüm sunuyor. Yeni nesil teknoloji ile özel olarak geliştirilen Rocs diş macunları aktif bileşenlerin özelliklerini koruyan benzersiz yöntemlerle formüle ediliyor. Karbon, kömür, ahududu, nane, yasemin, ıhlamur ve misvak gibi alışılmışın dışında ham maddeler kullanan Rocs diş macunları hoş aromaları ile çocukların da ilgisini çekiyor. Diş fırçalama seanslarını hem çocuklar hem de yetişkinler için daha keyifli hale getiren Rocs diş macunu çeşitleri dişleri düzenli fırçalama konusunda motivasyon sağlıyor. 

  • Bebeklere Özel Geliştirilen Rocs Diş Macunu

Rocs diş macunları her yaş grubuna ve diş problemine özel üretiliyor. Bebek ve çocuk diş macunları ebeveynlerin tercihleri arasında yer alıyor. 3-7, 4-7, 6-12 ve 12-18 yaş grupları için birçok farklı seride  Rocs diş macunları bulunuyor. Bebeklerin kullanımı için özel olarak tasarlanan Rocs bebek diş macunları, diş ve diş eti gelişimi devam eden bebekler için hassas bir ağız bakımı sunuyor. Süt dişi minesinin narin yapısına uygun olarak tasarlanan Rocs bebek diş macunları, doğal formülleri sayesinde güvenli bir temizlik sağlıyor. Yüksek kaliteli diş temizliği için uygun olan Rocs 3 yaş diş macunu, %98.5 oranında doğal bileşenlerden oluşuyor. 0-3 yaş grubundaki bebeklerin ağız bakımlarını konforlu ve güvenli şekilde tamamlayan Rocs bebek diş macunu, florür içermiyor. Rocs bebek diş macunları kalsiyum bazlı mineral kompleksi sayesinde süt dişlerinin sağlıklı gelişimini destekliyor. Bebeklerin dişlerini çürüklere karşı koruyan Rocs bebek diş macunları diş etlerinin iltihaplanmasını da önlüyor. Koruyucu malzemeler içermeyen Rocs bebek diş macunları, hanımeli ve ıhlamur gibi içeriklerle bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde diş etlerinin güvenliğini sağlıyor. 

  • Çocuklar İçin Rocs Diş Macunu

Rocs çocuk diş macunları özellikle 3-7 yaş grubundaki çocukların diş fırçalama seanslarını keyifli hale getiriyor. Diş fırçalama rutinlerinin gelişmesine katkı sağlayan Rocs çocuk diş macunları; ahududu, çilek, meyve külahı ve balonlu sakız gibi çocukların ilgisini çeken aromalar içeriyor. Lezzetli aromaları ile dikkat çeken Rocs çocuk diş macunları, diş hekimlerinin yardımıyla geliştiriliyor. Çocukların dişlerini düzenli fırçalamaları konusunda motivasyon sağlayan Rocs çocuk diş macunları diş dokularına zarar vermeyen içeriklere sahip. Ksilitol bileşeni içeren Rocs çocuk diş macunları, diş ve diş etlerinin bakterilerine karşı koruma sağlıyor. Diş minesi üzerinde koruyucu tabaka oluşturan Rocs çocuk diş macunları, çürük oluşumunu önlüyor. Hızlı şekilde etki gösteren Rocs çocuk diş macunları diş fırçalama sırasında dişlerin fosfor ve kalsiyum kaybetmesini engelliyor. Yanlışlıkla yutulursa dahi güvenli olan Rocs çocuk diş macunları, her açıdan ayrıcalıklı bir ağız bakımı sunuyor. 

  • Yetişkinlere Uygun Rocs Diş Macunu

Rocs yetişkinler için diş macunları; dişleri parlatma, beyazlatma ve diş etlerini rahatlatma gibi birçok etki vadediyor. Kahve, çay ve tütün gibi ürünler dişlerde lekelenmeye yol açıyor. Bunlara özel geliştirilen Rocs yetişkinler için diş macunları ağızda ferah bir his bırakarak komple bakım sağlıyor. Dişleri renk değişikliğine karşı koruyan ve beyazlatıcı etki yaratan Rocs siyah ve yeşil diş macunları, maksimum tazelik hissi sunarak nefesi ferahlatıyor. Rocs beyazlatıcı diş macunları dişlerde oluşan sarı ve kahverengi lekeleri kolayca çıkarıyor. Hassas dişler için özel olarak geliştirilen Rocs diş macunları dişlere ve diş etlerine nazik bir bakım sağlıyor. İlk kullanımdan sonra dahi oldukça etkili sonuçlar çıkaran Rocs diş macunları mineral kompleksi sayesinde dişleri ışıltılı bir görünüme kavuşturuyor. 

Diş Macunu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Ağız ve diş bakımı sırasında kullanılan en önemli ürünlerin başında diş macunu geliyor. Bol miktarda kalsiyum ve flor bulunduran diş macunları dişlerin temizlenmesi aşamasında önem arz ediyor. İsminden de anlaşılacağı üzere macun kıvamında olan diş bakım ürünü, kullanım amacına göre farklı içeriklere sahip olabiliyor ve farklı aromalar içerebilir. Öncelikli olarak diş lekelerinin giderilmesi için kullanılan diş macunları aktif karbon ile dişleri beyazlatıyor. Aktif karbon diş macunları, diş yüzeyinde çok fazla çay ve kahve tüketmekten oluşan lekeleri giderme konusunda oldukça başarılı. Diş macunları sadece dişte yer alan lekelerin giderilmesi için değil, genel bir ağız temizliği için de kullanılıyor. Fırçalama işlemi ile sadece dişler temizlenmekle kalmıyor, diş etleri, dil ve iç yanaklarda temizleniyor. Diş plakları ve diş taşlarının oluşumunu engelleyen diş macunları aynı zamanda diş hassasiyetini de giderebilir. Hassasiyet, dişin alt katmanında yer alan dentin tabakasının ortaya çıkmasından kaynaklanıyor. Diş hassasiyetine sahip olan kişilerde sıcağa ve soğuğa karşı ekstra bir hassasiyet gözleniyor. Bu durum zamanla katlanılamaz bir hal alarak insanları rahatsız ediyor. Hassasiyet karşıtı diş macunları, dentin tabakasında meydana gelen açılmaların kapanmasında etkili bir rol oynuyor. Böylece hassasiyet ortadan kaldırılıyor. Ağız bakımı için bir tercihten çok zorunluluk olan diş macunları, sağlıklı dişler için öneriliyor. 

Diş Macunu Seçenekleri

Diş macunları hem yaşa hem de kullanım amacına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Modern toplumun vazgeçilmez parçalarından biri olan diş macunları, genellikle 4 farklı şekilde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bunlardan biri olan doğal diş macunları son yıllarda sıklıkla tercih ediliyor. Üretim aşamasında genel olarak bitkisel özler esans alınan diş macunları, içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulundurmuyor. Organik diş macunu olarak da geçen doğal diş macunları içerisinde florür de barındırmıyor. Florürsüz diş macunları vegan, vejeteryan ve bazı ürünlere alerjisi olan kişiler tarafından tercih edilebiliyor. Diş macunu çeşitleri arasında yer alan beyazlatıcı diş macunları düzenli olarak çay, kahve içmekten kaynaklanan diş sararmalarının önüne geçiyor. Ayrıca beyazlatıcı diş macunları diş lekelerinin temizlenmesinde de oldukça etkili. Beyazlatıcı etkili diş macunları dişleri neredeyse iki tona kadar beyazlatıyor. Diş macunu çeşitlerinden biri olan hassasiyet karşıtı diş macunları diğer diş macunlarına kıyasla özel bir içeriğe sahip. Yaşlanma ve diğer diş eti problemlerinden kaynaklanan hassasiyeti önleyen diş macunları, dişlerde yer alan sinirlerin sıcak ve soğuğu algılamasının önüne geçiyor. İçerisinde yer alan özel bileşenler sayesinde hassasiyet karşıtı diş macunları dişlerdeki sinir uçlarını kapatıyor. Çocukların ağız ve diş yapısı yetişkinlere kıyasla daha hassas oluyor. Ayrıca çocukların çok fazla florür tüketmesi olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Daha az florür içeren ya da hiç florür içermeyen diş macunları bebeklerin ve çocukların kullanımı için uygun oluyor. 

Diş Macunu Nasıl Kullanılmalı?

Kişisel bakımına özen gösteren insanlar ağız ve diş sağlığına çok dikkat ediyor. Dişlerin düzenli fırçalanması; plak oluşumunu, diş hassasiyetini ve diş eti problemlerini önlüyor. Fırçalama sırasında kullanılan diş fırçasının yapısı kadar diş macunu da oldukça önemli. Farklı amaçlar için üretilen diş macunları aynı şekilde kullanılıyor. Diş macunu kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Öncelikle dişlerin yemeklerden hemen sonra fırçalanması önerilmiyor. Çünkü bu şekilde yemeklerin neden olduğu asitler ağız içinde yayılıyor. Buda ciddi şekilde ağız ve diş problemlerine yol açıyor. Bu gibi problemlerle karşılaşmamak adına dişlerin yemek yedikten en az 1 saat kadar sonra fırçalanması tavsiye ediliyor. Bunun dışında diş macununu kullanırken fırçaların ıslatılması önerilmiyor. Çünkü macun ıslatıldığı zaman içerisinde yer alan etken maddeler özelliklerini kaybediyor. Diş macunu kullanırken dikkat edilmesi gereken bir başka detay ise en fazla bir nohut büyüklüğünde sıkılması oluyor. Çünkü diş macunlarının fazla kullanılması dişlere zarar veriyor. 

Diş Macunu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Farklı amaçlar ve diş yapıları için tasarlanan diş macunlarının kullanımı kadar doğru ürünün seçmek de önemli. Bundan dolayı da diş macunu satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunuyor. Peki, diş macunu seçimi nasıl yapılır ya da diş macunu tercihinde nelere dikkat etmek gerekir? Yeni bir diş macunu alırken aklınızda “hangi macunu almalı” gibi bir soru varsa aşağıdaki maddeleri dikkate alabilirsiniz. 

  • Diş Hassasiyetine Uygun Macun Seçimi

Diş macunu seçiminde diş hassasiyeti oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu. Dentin kısmının açığa çıkması ile beraber oluşan sıcak ve soğuğa karşı diş hassasiyeti rahatsız edici bir boyuta çıkabiliyor. Bu nedenle diş hassasiyeti problemi olan kişilerin hassasiyet giderici diş macunlarını tercih etmesi öneriliyor. Özel bir içeriğe sahip olan hassasiyet giderici diş macunları özel iyonlar sayesinde dentin kanallarını tıkıyor. Böylece hassasiyet problemi ortadan kalkıyor. 

  • Diş Macunu Rengine Dikkat Etmek

Diş macunu seçiminde macunun rengine de dikkat edilebiliyor. Onlarca farklı renge sahip olan diş macunları farklı etkiler gösterir. Örneğin; beyaz renk diş macunları diş eti kanamalarını görme açısından oldukça etkili. Siyah renk diş macunlarında bu kanamalar fark edilemeyebilir. 

  • Partikül Yapısı

Partikül yapısı da diş macunu seçimini etkiliyor. Bazı diş macunları içerisinde partiküller barındırıyor. Bu partiküller ise diş çizilmelerine neden olabiliyor. Dişlerin çizilmesi ise zamanla renk sorunlarına yol açıyor. Bu nedenle partikülsüz diş macunları tercih edilmesi öneriliyor. 

  • Macun Miktarı

Diş macunu kaç ml, sorusu ile miktarı da dikkate alabilirsiniz. Örneğin evde uzun süreli kullanım için büyük macun tüpleri daha ekonomik olabilir. Diğer yandan kısa seyahatlerde daha küçük tüpler hatta seyahat boyu tüpler tercih edilebilir. Küçük çocukların kullanımı dikkate alındığında ise büyük tüpleri sıkmalarının zorluğu düşünülmeli. 

  • Kullanıcı Yaşı

Diş macunları genel olarak her yaştan kullanıcıya uygun şekilde üretilir. Ancak bebek ve çocuklar için daha hassas formüller içeren özel macunlar da sunulur. Bu da henüz gelişim çağındaki küçüklerin kullanımı için önemli bir öneridir. Evde küçük çocuklar varsa onlara özel üretilmiş macun çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 2 yaşının altındaki bebeklerde ise nemli temiz bezle dişleri silmek yeterlidir. 

Rocs Diş Macunu Fiyatları

Rocs diş macunu fiyatları içeriğine, çeşidine ve miktarına göre değişiklik gösterebiliyor. Hepsiburada’nın ağız bakım ürünleri arasında yer alan Rocs diş macunlarını listeleyerek detaylı bir ürün incelemesi yapabilirsiniz. Diş yapınıza ve bütçenize hitap eden Rocs diş macunlarından birini tercih ederek sepetinize ekleyip satın alabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rocs Diş Macunu

237 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 237 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?