Kadınların pek çoğunda çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen çatlak ve selülitler, çağın en çok karşılaşılan cilt hastalığı olarak adlandırılır. Zayıf-şişman, yaşlı-genç dinlemeyen bu cilt sorunu, her yaş aralığındaki kadında oluşabilecek durumlar arasında yer alıyor. Vücudun pek çok farklı yerinde zamansız şekilde ortaya çıkan selülit ve çatlaklar, estetiği bozan ve kadınlarda öz güven zedeleyici cilt sorunlarındandır. Selülit ve çatlak oluşumunun başlıca nedenleri arasında hızlı kilo alıp verme yer alır. Günümüzde içeriğinde deniz yosunu, portakal ve havuç gibi bitki özlerinin kullanıldığı selülit giderici sıkılaştırıcılar çatlak bakımı için üretilen yağ, krem, jel ve losyonlar ile kişiyi rahatsız eden bu sorunların en aza indirilmesi sağlanır.

Selülit Giderici- Sıkılaştırıcı- Çatlak Bakımı Ürünleri

İki farklı cilt sorunu olarak değerlendirilen çatlak ve selülitler, birbirinden farklı krem ve tedavi yöntemlerine sahiptir. Selülitlere nazaran çözüm bulması daha uzun süre gerektiren ve çözüm süreci daha zor olan çatlaklar, sıklıkla vücudun hızla kilo alıp vermesi yüzünden meydana gelir. Sağlık açısından hiçbir tehlike oluşturmayan çatlak ve selülitler, cildin estetiğini bozması nedeniyle rahatsız edici sorunlardandır.

Avokado ve Shea yağı içerikli olan bakım ürünleri, cildin asit pH 5.5 dengesini koruyarak, çatlak oluşumunun en aza inmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra tıpta yağ parçalayıcı özelliğe sahip olması ile bilinen kiraz sapı özü içeren sıkılaştırıcı jelleri de kullanabilirsiniz. Koenzim Q10 ve L-Carnitine içeren kremleri düzenli kullanarak vücudun çeşitli yerinde meydana gelen selülitlerin de azalmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle hamilelik döneminde vücudun hızla kilo alması ile birlikte değişen hormonlar, vücutta selülit ve çatlak oluşumunun meydana gelmesine neden olabilir. Kadınların bu zor dönemde, hamileliğin ilk günlerinden itibaren düzenli olarak vücudu nemlendirmesi çok önemlidir. Özellikle karın, göbek, bacak, kalça ve göğüslerin neme daha çok ihtiyacı vardır. C, B1 ve B2 vitaminlerinin etkisi olan kremler ile nemlendirilerek kilo almaya hazırlanan vücut, doğumdan sonra çatlakların ve selülitlerin daha az oluşmasına yardımcı olur.

Çatlakların daha sık meydana geldiği bu özel dönemde, çatlakların renkleri henüz hafif kırmızı ve mor iken tedavisi daha kolay olur. Fakat çatlakların rengi tamamen beyazladığında ise tedavi sürecinin uzaması ve zorlaşması kaçınılmaz bir sondur. Selülit ve çatlakların vücuda yapışıp kalmamasını istiyorsanız erken tedbir almalı ve düzenli olarak GDO içermeyen selülit giderici- sıkılaştırıcı-çatlak bakım ürünlerini kullanmaya özen göstermelisiniz.

Selülit Giderici - Sıkılaştırıcı Faydaları

Günümüzde hem kadın hem de erkeklerde meydana gelen selülit ve çatlaklar gün geçtikçe tedbir alınmadığı taktirde büyük sorun haline gelir. Genellikle kalça ve bacak bölgesinde portakal kabuğu görünümü oluşturan cilt sorunu, selülit olarak adlandırılır. Sindirim rahatsızlıkları, karaciğerin yetersiz çalışması, kabızlık ve asitli-kafeinli içeceklerin sık sık tüketilmesi selülitlerin oluşmasına neden olabilir. Erkeklerin yanı sıra kadınlarda daha çok oluşan bu sorunlara, kalıcı olarak çözüm bulunamasa da yüzde 100 bitkisel yağlı ve doğal aktif içerikli selülit giderici- sıkılaştırıcı-çatlak bakım ürünleri ile gözle görülmez şekilde azaltılması mümkündür.

Selülit kremlerinin faydasını görmeye ve bu sorundan kurtulmaya kararlıysanız yapmanız gereken ilk şey istikrarlı olmaktır. Günümüzde ulaşması çok kolay olan selülit giderici yağ, krem, losyon ve jelleri aldıktan sonra düzenli kullanım sayesinde daha hızlı şekilde etki göstermesini sağlayabilirsiniz. Bir hafta kullandıktan sonra kenara atacağınız bakım ürünlerinin cildinize hiçbir etkisi olmayacaktır. Selülit giderici- sıkılaştırıcı faydaları olan bakım ürünlerini, cildinizin sorunlu olan bölgesine masaj yaparak kullanmanız gerekir.

Masaj sayesinde deriye direk işleyen ve yağ hücrelerine nüfuz eden selülit giderici kremler, kapsüle edilmiş patentli QuSome kafein teknolojisi sayesinde yağ alımını kontrol altına alarak bu bölgede selülit oluşumunu engeller ve mevcut selülitleri de en aza indirir. Piyasada çeşitli markaların selülit kremleri, jelleri ve losyonları, bayanların hizmetine sunulur. Bu ürünleri alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında ürünlerin bitkisel içeriğe sahip olması yer alır. Cildinizin kremler sayesinde eski görünümüne kavuşması için bu tedaviye ek olarak aynı zamanda uygun selülit egzersizlerini de yapmayı unutmamalısınız. Düzenli spor ve bakım ürünlerinin yardımı ile canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Selülit Bakım Ürünleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 908 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010890/32010927