Selülit Giderici / Sıkılaştırıcılar ve Çatlak Bakımı

Fazla tuzlu, şekerli yiyecekler tüketmek ve gereğinden fazla kafein almak sonucu oluşabilecek olan selülitler, neredeyse her kadın için büyük, önemli bir sorun teşkil eder. Ancak bu sorunu doğru yöntemleri uygulayarak çözmek mümkündür. Bu yöntemin aşamaları; selülit kremi kullanmak ve beslenmeye dikkat etmekten geçer. Düzenli bir şekilde selülit kremi kullanmak, selülitlerin görünümünün azalarak yok olmasına yardımcı olur.

Selülit Nedir, Neden Oluşur?

Selülit oluşumunun pek çok farklı nedeni bulunur. Genetik faktörler bilinen en etkili sebeplerdendir. Bunun yanında hormonal sebepler, kilo alımı veya kilo kaybı, hareketsiz bir yaşam, sağlıksız ve fazla şekerli beslenme gibi birçok faktör de selülit oluşumuna sebep olabilir. Selülit oluşumunda nelerin etkili olduğunu bilmek, bu konuda  çözüm oluşturmak için oldukça önem taşır. Cildin alt katmanında yağ birikmesi selülit oluşumunun en temel nedenlerinden birisidir. Bu yağ birikiminin miktarını yani selülitin derecesini vücut yağ yüzdesi, yaş ve cilt kalınlığı etkiler. Selülit, özellikle yaz aylarında hızlıca çözüm bulmak istenilen konulardan birisi olarak öne çıkar. Ciltte portakal kabuğuna benzer şekilde oluşmuş çukurlu bir görüntü olan selülit, önüne geçilmediği takdirde genel görüntüyü bozarak, özgüven eksikliğine yol açabilir. Bunun önüne geçmek ve selülitlerden kurtulmak için başvurulabilecek en etkili yöntem bacak selülit kremi kullanmaktır.

Selülit Kremi Nedir?

Selülit kremi, kısa sürede selülitlerden kurtulmak isteyen kadınların başvurduğu  yöntemdir. Hızlı bir şekilde kilo alan, bölgesel fazlalıkları olan ve bundan rahatsız olan kadınlar, bu görüntüden kurtulmak için en kısa ve en pratik yolun selülit kremi olduğunu düşünür. Yaz tatili alışverişinin yapıldığı dönemlerde; mayo, bikini, şort, elbise  gibi giysi modelleri bakmak yerine, en iyi selülit kreminin hangisi olduğu arayışına girerler. Selülit kremi tavsiyelerinin en başında; kahveli, acı biberli, aloe veralı selülit kremleri karşımıza çıkar. Bu ürünlerin içeriği daha etkili olduğundan dolayı kadınlar tarafından oldukça fazla talep görür. Anti selülit kremi sürdüğünüz bölgeye hoş bir ısı etkisi vererek cilt dokusunun düzelmesine, portakal kabuğu görünümünün azalmasına yardımcı olur. İnceltici selülit kremleri doğru bir şekilde belirtildiği gibi kullanıldığı takdirde selülit oluşumunu geçirmeyi ve engellemeyi kolaylaştırır.

Selülit Kremi Ne İşe Yarar?

Selülit kremi, cildi beslerken, selülit görünümünden arındırmaya yardımcı olur. Selülit kreminin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Derinin altında biriken yağ katmanını ortadan kaldırır.
  • Sürüldüğü bölgede pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlar.
  • Cildi rahatlatır.
  • Teninize ferahlık verir.
  • Selülit kremi uygulandığı bölgedeki deriyi gererek cildi daha sıkı hale getirir.

Ancak genel olarak birikmiş olan yağların görünümünü azaltmaya ve ortadan kaldırmaya yardımcı olan selülit kreminin, bir günde etki etmesini beklemek yanlıştır. Selülit kreminin etki etmesi için istikrarlı bir şekilde kullanılması önemlidir.

Çatlak Kremi Nedir, Ne İşe Yarar?

Cilt çatlaklarının asıl ve en önemli nedeni hormonlardır. Ergenlik, hamilelik gibi durumlarda hızlı kilo alımı yaşanabileceğinden dolayı çatlak oluşumu görülebilir. Çatlak kremi, vücutta oluşan çatlakları yumuşatarak, azaltmak için kullanılır. Çatlakların daha fazla açılmasını engelleyerek, o bölgenin nemli kalmasına yardımcı olur. Düzenli olarak çatlak kremi kullanmak zamanla çatlak görünümünün azalmasına destek verir. Selülit ve çatlak kremini bir arada kullanmak çok daha etkili bir yöntemdir. Çatlak kremi kullanmak için ciltte hasar oluşumunu beklememek gerekir. Bu krem çatlak oluşumunu önlemek için de kullanılabilir. Cildinize düzenli bir şekilde krem uygulayıp, teninizi nemli tutarak çatlak oluşumunu en aza indirgeyebilirsiniz.

Selülit Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gerken Unsurlar Nelerdir?

Selülit kremi alırken detaylı bir araştırma yaparak cilt tipine uygun bir seçenekler tercih edilmelidir. Bazı selülitler genetik yapıya, bazıları ise kiloya bağlı olduğundan dolayı alınacak olan kremin kişinin kendi sorununa yönelik olması gerekir. Hassas, alerjen yapılı cilde sahip olanların içeriğini mutlaka kontrol ederek bir cilt uzmanına danışıp öyle selülit kremi tercih etmesi daha doğru olacaktır. Aksi halde vücutta kızarıklık, kaşıntı ve benek oluşumu görülebilir. Ürünün kalite belgesini mutlaka kontrol etmek gerekir. Vücuda zarar verebilecek kimyasallardan oluşan ürünlerden uzak durulmalıdır. Daha doğal, bitkisel içerikli selülit önleyici kremler tercih edilmelidir. Ancak bu noktada güvenilir ve bilinir markalara yönelmek gerekir. Çünkü bazı selülit kremleri; doğal selülit kremi, bitkisel selülit kremi adı altında markasız olarak satılır. Bu kremlerin içeriğinde ne olduğu belli olmadığından uzak durulması gerekir.

Selülit Kremi Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Selülitin sadece kilolu kadınlarda değil zayıf olduğu görülen kadınlarda da bulunan ortak bir problem olduğu gözlemlenir. Selülit kremi doğru bir şekilde uygulanırsa bu problemden kurtulmak mümkündür. Selülit kreminde düzenli kullanım gerekir. Ayrıca selülit kreminin tek başına fayda etmesini beklemek de de oldukça yanlıştır. Spor ve sağlıklı beslenme ile desteklemek hem daha hızlı hem de daha kalıcı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Selülit özellikle kalça, uyluk ve karın bölgesinde daha yoğun  şekilde görülür. Bu nedenle bu alanlara daha çok önem vermek gerekir. Selülit kremini spor öncesi kullanmak etkisini daha da arttırmaya yardımcı olur. Selülit kremini düzenli olarak masaj yaparak uygulamak çok daha etkilidir.

Selülit Kreminin Faydaları Nelerdir?

Selülit kremi, selülit görünümünü azaltarak, fit bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur. Hafifi bir yanma etkisi bırakarak dolaşımı hızlandırır. Böylece selülitli bölgeye kan gitmesini sağlar. Aynı zamanda uygulandığı bölgeyi nemlendirme özelliği de olduğundan duş sonrası nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Selülit kreminin bir başka özelliği de cilt kontürünü düzenlemekte etkili olmasıdır. Aynı zamanda kokusu ile tazelik ve ferahlık hissi de vererek rahatlamaya yardımcı olur. Selülit kremi kullanan ve etkisini gören kadınların birçoğu için bu krem bakım rutinlerinin vazgeçilmezi haline gelmektedir.

Selülit Kremi Kullanımında En Etkili Yöntem Hangisidir?

Cilt tipine uygun bir selülit kremi seçildikten sonraki aşama ise; selülit kreminin en verimli şekilde nasıl kullanılacağıdır. Selülit giderici kreminin kullanımı; uygulandığı yerin kreme doyacak şekilde masaj yaparak uygulamaktır. Bu işlemi her gün uygulamak çok daha kolay etki etmesini sağlar. Bunun yanında su içmeye dikkat etmek ve günlük içilmesi gereken su miktarı kadar su içmek gerekir. Su içmek; cildi parlaklaştırır ve dirileştirir. Selülit görünümünü ortadan kaldırmak için gergin bir cilt elde etmek gerekir. Gergin bir cilt için su içmeyi ihmal etmemek, düzenli spor yapmak ve beslenmeye dikkat etmek son derece önemlidir. Bunların yanında kuru cilt fırçalama da etkili bir şekilde cildinizdeki gözenekleri açarak, vücudunuzda kan dolaşımını, hücre yenilenmesini arttırarak cildinizi sıkılaştırır. Kuru fırçalamadan en iyi sonucu almak için günde iki kez yapmak yeterlidir. Fırçalama işlemi sırasında cildinizin ve fırçanızın kuru olmasına da özellikle dikkat etmelisiniz. Bu işlemi kalbinize doğru, uzun süpürme hareketleriyle ayaklarınızdan başlayarak yukarı doğru çok sert bastırmadan yapmanız gerekir. Kuru fırçalama sonrası selülit kremi sürmeniz, üstüne spor veya yürüyüş yapmanız o bölgeyi harekete geçirerek selülit oluşumunu engelleyecek en iyi ve en doğru kullanım sıralamasıdır.

Selülit ve Çatlak Kremi Fiyatları

Selülit kremi önerileri arasından seçebileceğiniz selülit kremini satın almadan önce fiyat araştırması yapmanız gerekir. Selülit / çatlak / sıkılaştırıcı krem fiyatlarını benzer ürünler  ile karşılaştırarak, kendinize en uygun ürünü bulabilir, cildinizin daha canlı, sıkı ve pürüzsüz  hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Selülit Bakım Ürünleri

1268 ürün listeleniyor
Hintohu
For You Gold
Vose
Ersağ
Krauterhof
Biodermine
Carlburn
Varison
Farmasi
Seonland
Hip Up
Bio-Oil
Dermaderm
Lierac
Bodymelt
Clarins
Doğal Eczane
Institut Esthederm
Efsoon Organics
Hilal Fırça
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 46 / 1268 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?