Hamur işi tarifleri, farklı mutfak kültürlerinde önemli yere sahiptir. Bu sebeple de mutfakların olmazsa olmazları arasında un çeşitleri gelir. Bu ürünler, hamur işi dışında çorbalara ya da ana yemeklere lezzet ve kıvam katmak için de tercih edilir. Günümüzde farklı pek çok markanın un üretiminde bulunduğu gözlenir. Sinangil un, 1963 yılında başladığı yolculuğuna sürekli yeni ürün grupları ekleyerek devam eder. Markanın köklü tecrübesi ile hazırladığı unlar üretimden dağıtım aşamasına dek titizlikle kontrol edilir. Bu sayede güvenle tüketim yapılması hedeflenir. Marka üretimlerinde Sinangil glutensiz un gibi özel seçeneklere de yer verir. Bu sayede un tüketiminde sağlıklı seçeneklere ulaşılır. Sinangil un protein oranı da üretimlerde dikkat edilen bir noktadır. Sinangil unun her 100 gramında 350 kalori, 11 gr protein ve 76 gr karbonhidrat bulunur. Bu oranlar un çeşitlerine göre değişkenlik gösterebilir. Sinangil katkısız un üretimleri kullanıcıların beğenisini toplamayı başarır. Bu ürünlerin üretim aşaması farklı çeşitlere özel alanlarda yapılır. Böylece 1 kg Sinangil un çeşitlerinde eser miktarda rastlanan maddelerin minimize edilmesi sağlanır. Markanın, Sinangil köy ekmeği unu gibi farklı oranlarda üretilen karışım unları da bulunur. Bu seçeneklerde Sinangil un 2 kg ya da 500 gr gibi çeşitli boyutlara ulaşmak mümkün olur. Bu sayede tüketim sıklığınıza uygun Sinangil un 9 kg seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bu seçimler kullanım alanlarına ve tüketim alışkanlıklarına göre şekillenir. Evdeki mutfaklarda 8 kg Sinangil un gibi boyutlar kullanılırken üretim yapan fabrikalarda daha yüksek hacimli ürün ihtiyacı oluşur. Pastane gibi alanlarda sinangil un 25 kg hacimlere sahip paketler tercih edilebilir. Bu sayede ihtiyaca uygun ürüne ulaşılmış olur.

Zengin Seçenekleri ile Sinangil Un

Un, hazırlanan pek çok tarifte yer bulan bir gıda maddesidir. Buğdayın farklı kısımları ile öğütülen buğday unu çeşitleri dışında farklı bakliyatlardan da elde edilen un çeşitleri bulunur. Bu zenginlik, Sinangil markası ürünlerinde de kendini gösterir. Sinangil un çeşitleri içindeki sağlıklı seçenekleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Sinangil buğday unu genel anlamda beyaz un diye tabir edilen çeşittir. Çorbadan hamur işi tariflere dek pek çok yiyecek için kullanılır. Buğday unu rafine ve tam buğday unu olarak ayrıma uğrar.
  • Sinangil kepekli un, buğdayın dış kısmı ile birlikte çekilmesi ile elde edilir. Kepekli un, verdiği enerji ile bilinir. Beyaz una oranla lifli yapısı ile sağlıklı bir seçenek olarak tercih edilir.
  • Sinangil tam tahıllı un ise birden fazla tahılın birlikte öğütülmesi ile oluşan un çeşididir. Bu un çeşidi zengin besin değerleri ile dikkat çeker.
  • Özellikle Karadeniz mutfağı için vazgeçilmez olan Sinangil mısır unu, A vitamini yönünden oldukça zengindir. Balık kızartmalarında sıklıkla tercih edilir. Bununla birlikte Karadeniz bölgesine özgü kuymak yapımında mıhlamalık peynir çeşitleri ile birlikte eşsiz bir lezzet yaratır.
  • Sinangil pirinç unu, tariflerde kıvam arttırıcı olarak kullanım yeri bulur. Pirinç unundan ayrıca kozmetik amaçlı hazırlanan maskelerde de yararlanılabilir.
  • Sinangil karabuğday unu, glutensiz yapısı ile sağlıklı bir seçenek olarak tercih edilir. Magnezyum, bakır ve lif açısından oldukça zengin bir undur.
  • Düşük yağlı yapısı ile Sinangil arpa unu da sık tercih edilir. Düşük glisemik indeksi ile diyabet hastaları tarafından da kullanılabilir.
Çok Amaçlı Sinangil Un Çeşitleri

Pek çok kişinin sağlıklı yaşam hedefleri doğrultusunda evde kendi ekmeklerini ve hamur işi ürünlerini hazırlar. En ucuz Sinangil un çeşitleri ile lezzetine doyulmaz mamuller ortaya koyabilirsiniz. Marka, bu doğrultuda üretime başladığı ilk günden beri Sinangil çok amaçlı un seçeneklerine geniş yer ayırır. Sinangil ekmeklik un çeşitleri arasında farklı özelliklere sahip un seçimi yapabilirsiniz. Böylece hem farklı lezzetlerde hem de besin değerleri yüksek ekmek hazırlamanız mümkün olur. Sinangil düşük proteinli un özellikle çölyak hastalığına sahip olan kişiler için ideal oranlarda hazırlanır. Glutensiz ürünler, şeker hastalarının beslenme düzenlerinde önemli yere sahiptir. Sinangil un glutensiz üretimleri bu konuda rahatlıkla tüketim yapılmasını sağlar. Bu ürünlerde Sinangil un 5 kg gibi farklı seçeneklere de ulaşılabilir. Marka sağlıklı seçenekler üretirken farklı tariflerde kolaylık sağlayan ürünlere de yer verir. Sinangil baklavalık un da bu ürünlerden biridir. Sinangil kolay açılan un sayesinde hamur işlerinde pratiklik kazanmanız mümkün hale gelir. Sık hamur işi yapanlardan değilseniz Sinangil un 1 kg gibi düşük hacimli ürünleri tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte kalabalık ailelerde daha yüksek hacimlere gereksinim duyulabilir. Sinangil un 10 kg seçeneği ile stok yaparak uzun süre kullanım yapabilirsiniz. Sinangil pizzalık un ve kek karışımları gibi seçeneklerle lezzetli tarifler hazırlayabilirsiniz. Kek karışımlarında farklı aromalara sahip Sinangil limonlu un gibi seçeneklere ulaşabilirsiniz. Hamur işi tercihlerinizde fark yaratan Sinangil böreklik un çeşitleri de mutfaktaki yardımcılarınızdan biri olmayı başarır.

Bütçe Dostu Özelliği ile Sinangil Unları

Dışarıdan alınan gıdaların evde pişirilmesi sağlıklı bir seçenek olduğu gibi ekstra harcamaların da önüne geçer. Bu durum Sinangil un kullananların sayısında artışa sebep olur. Farklı marka üretimi unların arasında seçim yaparken sağlıklı üretimler olmasının yanında fiyatları da önemli yere sahip olur. Bu noktada Sinangil un ne kadar sorusunun cevabı da merak edilenler arasına girer. Sinangil un fiyatları, un çeşitleri arasındaki farklara göre belirlenir. Markanın üretim politikası hem sağlıklı hem de uygun fiyatlı ürünler ortaya koymak üzerinedir. Sinangil un satın alırken tercih ettiğiniz un çeşidinden farklı olarak alım yapmak istediğiniz miktarlar da fiyat üzerinde etkilidir. Kendi mutfakları için alışveriş yapan kişiler genellikle 5 ya da 2 kg sinangil un üretimlerine yönelir. Ancak pastanelerde bu miktar Sinangil un 50 kg ve üzeri olarak şekillenir. Un seçiminde son dönemlerde sağlıklı seçenekler popüler hale gelir. Sinangil un yorumları da markanın üretimdeki kalitesini gözler önüne serer. Bu ürünleri temin ederken bütçenizi korumak adına farklı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Sinangil un online satış ürünleri arasında çoklu paketler de bulabilirsiniz. Hepsiburada üzerinden Sinangil un en ucuz seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Sinangil Un Nasıl Bir Markadır?

Sinangil, kuruluşu 1963 yılında olan markadır. Kuruluşundan bu yana ürettiği özel amaçlı unlar ile bilinir. Hazır ekmek ve kek karışımları ile mutfakta pratiklik sunar. Merkezi İstanbul'da olan markanın üretimleri Tekirdağ ve Konya'daki fabrikalarda özenle yapılır.

Sinangil Glutensiz Un Sağlıklı mıdır?

Glutensiz un özellikle çölyak gibi hastalıklar için önemli bir üretimdir. Gluten alerjisi olan kişiler için yapılan tariflerde sağlıklı bir seçenek olarak tercih edilebilir. Sinangil glutensiz un üretimleri hammadde aşamasından paketlemeye dek yapılan analizlerle incelenir ve sağlıklı halini koruması hedeflenir.

Sinangil Glutensiz Un Tüm Tariflerde Kullanılabilir mi?

Herhangi bir hastalıktan ya da tamamen tercih sebebi olarak glutensiz un tüketebilirsiniz. Sinangil bu tercihte bulunan kişiler için gerekli testlerden geçmiş olan unları ile öne çıkar. Glutensiz unları ekmek, krep, kek, muhallebi, pasta ve kurabiye gibi tüm tariflerde güvenle kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sinangil Un Fiyatları

114 ürün listeleniyor
Ada Natural Un
Akıncılar Baharat Un
AKINSOY Un
Aksoy Baharat Un
Aktar Diyarı Un
Aktar Marka Un
Aktaral Un
Aktarcınız Un
Aktarloji Un
Aktarmarka Un
AKTARZANE Un
Al Sultan Sweets Un
Alanbiliyor Un
Alfasol Un
Kuponlu Ürünler
Glutensiz Un Un
Buğday Ruşeymi Un
Buğday Unu Un
Tam Buğday Unu Un
Çavdarlı Un Un
Glutensiz Çiğ Karabuğday Unu Un
Baklavalık Böreklik Un Un
Böreklik Un Un
Kepekli Un Un
Ekmeklik Karışım Un Un
Yulaf Unu Un
Karabuğday Unu Un
Kek Unu Un
Sarı Durum Buğday Unu Un
Akdarı Unu Un
Galeta Unu Un
Mor Un Un
Siyez Unu Un
İrmik Unu Un
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Miktar
Toplam 36 / 114 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?