Bakımına özen gösterenlerin tercihleri arasında yer alan Versace erkek parfümü modelleri, farklı özleri ve notaları ile çeşitlilik gösteriyor. Her ortama uygun birbirinden farklı ve kaliteli parfümler tasarlayan Versace, kokunuz ile iz bırakmanız konusunda ortam hazırlıyor. Farklı aromalara sahip onlarca koku seçeneği, stilinizi tamamlarken aynı zamanda da ruhunuzu ve tavrınızı yansıtmanıza yardımcı oluyor. Özellikle odunsu kokuları ile dikkat çeken marka, çiçeksi, oryantal ve baharatlı aromalarıyla da herkese hitap eden kokular ortaya koyuyor. Şık ve estetik şişe tasarımları ile kendine özgü bir tarz yaratan Versace, birçok farklı erkek parfüm modeli ile benzersiz seçenekler sunuyor.

Modern ve Kaliteli Parfüm Modelleri

Dünyanın en önemli moda devlerinden biri olan Versace, tasarladığı erkek parfüm seçenekleri ile kendi tarzınızı yansıtmanıza yardımcı oluyor. Farklı özleri ve aromaları karıştırarak benzersiz ürünler ortaya koyan marka, yoğunluk ve kalıcılık konusunda başarılı ürünleriyle de dikkat çekiyor. Özellikle odunsu ve turunçgil özlü kokular, Versace erkek parfüm modellerinin başını çekiyor. 50, 75, 100 ve 200 ml'lik şişelerde sunulan parfümler, farklı kullanım süreleri sağlıyor. EDT ve EDP parfümler tasarlayan marka, kalıcılık ve yoğunluk konusunda da farklı seçenekler sunuyor. 4-6 saat arası kalıcılığa sahip %10-20 arası yoğunluğu olan EDP kokular, günlük kullanım ve seyahatler için uygun seçenekler olurken, 2-4 arası kalıcılığı olan ve %4-10 arası esans yoğunluğu bulunan EDT parfümler randevularda tercih edebileceğiniz hafif kokular olarak yer alıyor. 

Farklı Özlere Sahip Versace Erkek Parfümü Seçenekleri

Mevsime, ortama, giyim tarzınıza ve ten renginize göre seçebileceğiniz onlarca farklı parfüm bir arada sunuluyor. Kokunuz ile imza bırakmanıza yardımcı olacak parfümler, etkili bir izlenim bırakmanıza yardımcı oluyor. Özellikle sıcak havalarda ve yaz mevsimlerinde hafif kokuların kullanımı, kış aylarında ve soğuk günlerde ise yoğun kokuların tercih edilmesi, seçtiğiniz parfümün etkisini artırıyor. Ayrıca cilt temizliği ve ten rengi de parfümün kalitesini ve etkisini pozitif anlamda etkiliyor.

Özellikle odunsu kokular ile ön plana çıkan Versace erkek parfümleri, turunçgil, baharat, çiçeksi ve oryantal aromaları ile farklı kullanım alanları sunuyor. Birbirinden keyifli notalarıyla baş döndüren ve cezbedici kokular tasarlayan marka, her ortama ve her tarza uygun ürünler ortaya koyuyor. Güçlü karşıtlıklar ile zenginleştirilen kokular, etkileyici ve karizmatik bir tarz yaratmanıza yardımcı oluyor. Ferah ve hafif kokular sportif giyinenlerin ihtiyaçlarını karşılarken, tarzlarının tam olarak ortaya çıkmasına katkıda bulunuyor. Aşk, tutku, güzellik ve arzu kavramlarını ortaya çıkaran güçlü ve etkili kokular, randevular ve gece sohbetleri için etkili olurken, kaliteli özler ile hazırlanan odunsu kokular toplantılarda ve iş görüşmelerinde karizmatik bir imaj sergilemenize yardımcı oluyor. İşte kokularla ilgili bazı ipuçları:

  • Nane yaprağı ve İtalyan limonu kabuğu tepe notalarına sahip, tonka fasülyesi ve amber ile güçlendirilmiş kokular karizmatik ve çekici bir imaj yaratmanızı sağlıyor.
  • Atlas, virjinya sedir ağacı ve meşe yosunu özleri bulunan ve yeşil elma ve vetiner ile birleştirilmiş kokular güçlü ve tutkulu bir görüntü sergilemenize imkân tanıyor.
  • Chinotto, vahşi dağ, paçuli, karabiber ve amberin muhteşem uyumu baştan çıkarıcı ve cezbedici bir etki bırakmanıza yardım ediyor.
  • Bergamot, kasnı otu sakızı, ardıç ve sardunya tepe notaları olan gül ve hindistan cevizi ile güçlendirilen kokular, sportif ve dinamik bir tarzın tamamlayıcısı oluyor.
  • Turunçgil notalar ile başlayan ve yasemin, menekşe ve vanilya ile devam eden parfümler ise ferahlık ve canlılık hissi uyandırıyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Versace Erkek Parfümü

47 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Parfüm
Parfüm
Erkek Parfüm
Erkek Parfüm
Setler
Setler
Parfüm
Parfüm
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 36 / 47 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
EDTEDT, Eau de Toilette anlamında kullanılan bir kısaltma olarak biliniyor. Parfüm çeşitlerinden biri olan EDT kokular, yüzde 4 ile 10 arasında parfüm özü içeriyor. Doğal özlerden ve sentetik aromalardan oluşan parfüm özlerinin yoğunluğu parfümün ağırlığını ve kalıcılığını belirliyor. Alkol içinde seyrelen özler, alkol sayesinde spreylenerek vücuda koku bırakıyor. EDT ürünler hafiflikleri ile dört mevsim kullanılabilse de özellikle gündüz saatlerinde ve yaz aylarında daha çok kullanılıyor.  Eau de Toilette ürünleri günlük kullanım için idealdir. Dünyanın en çok tercih edilen parfüm çeşidi olan EDT ürünler, EDP parfümlerin edisyonları olarak da piyasaya sürülüyor. Ekstra yoğun parfümlerin yaz edisyonları genellikle EDT formunda tasarlanıyor. EDT parfümlerin kalıcılığı yalnızca içerisindeki öz oranına değil; notaların aromalarına, kullanıcıların cilt yapısına ve kokunun formülasyonuna göre de farklılaşıyor. Örneğin, EDT formda oryantal ve baharatlı notalar içeren parfümler yoğun şekilde etkili ve kalıcı olabiliyor. EDP formdaki kokulardan daha az kalıcı parfümler olarak bilinen EDT parfümlerin daha kalıcı olması için cildinize kokusuz bir losyon sürdükten sonra parfüm sıkılması öneriliyor. Böylelikle yağlı losyona yerleşen koku teninizde daha uzun süre kalabiliyor. EDT özelliği parfümlerin kutularında ve şişe etiketlerinde yer alıyor.  Hem erkek hem de kadın parfümlerinde Eau de Toilette parfüm çeşitleri alternatifler arasında rahatlıkla bulunabiliyor. Diğer yandan çocuk parfümleri de genellikle EDT formunda tasarlanıyor. Hafifliği, hoş esintisi ve etkili deneyimi ile tercih edilen EDT kokuların EDP parfümlerden daha ucuz olması da tercih edilmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için EDT kokuları tercih edebilir, hediye olarak EDT kokuları veya parfüm setlerini seçerek hoş kokuları değer verdiğiniz kişilere armağan edebilirsiniz.
Detaylar
Anti-AgingAnti-aging, en basit şekilde "yaşlanma karşıtı" olarak tanımlanabilir. Yaşlanmayı geciktiren, yavaşlatan ya da tersine çeviren her türlü uygulama ve içeriği yaşlanma karşıtı olarak sınıflandırmak mümkün. Bu uygulama ve içerikler arasında besin takviyeleri, estetik operasyonlar ve çeşitli kozmetik ürünler gibi birbirinden farklı seçenekler bulunur. Günümüzde en popüler anti-aging ürünleri arasında yer alan kırışıklık ve yaşlanma karşıtı kremler, birçok markanın ürün yelpazesinde yerini almış olmakla birlikte gündüz kremi, gece kremi, pürüzsüzleştirici ve serum gibi her beklentiye hitap eden onlarca farklı alternatif içerir.  Anti-Aging Ürünlerini Neden Kullanmalısınız? Anti-aging ürünleri, genellikle cilt dokusunun ve bağlayıcı hücrelerin yenilenmesini sağlamak, hormonal düzensizliklerin dengelenmesine yardımcı olmak, yaşlılıktan kaynaklı oluşabilecek rahatsızlıkları önlemek, ilerleyen yaşlarda dinç ve zinde kalmayı kolaylaştırmak nedeniyle kullanılır. Anti-aging kremleri, yıllar içinde dış faktörlerden etkilenerek oluşan ve mimik kaynaklı yüzde oluşan çizgi ve kırışıklıklara direkt olarak uygulanır. Estetik veya kozmetik müdahalelere ek olarak kapsamlı bir anti-aging için sigara kullanmamak, uyku düzenine dikkat etmek ve stresten uzak durmak da oldukça önemlidir. Anti-Aging Ürünlerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Özellikle yaşınız arttıkça kozmetik ve besin takviyeleri gibi anti-aging ürünlerinizi yaz kış yanınızdan ayırmamalı, mümkünse gündüz ve gece olmak üzere ikiye ayrılan yaşlılık karşıtı kremlerinizi düzenli olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.  Anti-aging kozmetik ürünler, genellikle 25 yaşından sonra kullanılmaya başlar ve her 5 yıllık periyotta değişebilir. Çoğu anti-aging kreminin ya da serumunun üzerinde hangi yaş gruplarına uygun olduğu belirtildiği için cilt ve yaş durumunuza uygun anti-aging ürünlerini seçmelisiniz.  Yaşlanma karşıtı ürünleri, yaşlanmanın olumsuz etkilerinden korunmak isteyenlerin yanı sıra daha sağlıklı bir hayat amaçlayanlar da kullanabilir. Yaş grubu arttıkça destek alınan anti-aging ürünlerinin formülünden sayısına, türünden kullanım sıklığına kadar bazı ayrıntılarda değişiklikler yaşanabileceğini unutmamalısınız.
Detaylar
EDPEDP, Eau De Perfume'ün kısaltmasıdır. Parfümler yoğunluklarına göre, EDP, EDT ve EDC olarak çeşitlere ayrılır. Parfümün etkisini, kalıcılığını belirleyen parfüm özlerinin yoğunluğu üzerinden kategorizasyon yapılır. Esans oranı %10 ile %20 arasında olan parfümler EDP sınıfına girer. Parfümlerin üstünde EDP veya Eau De Perfume ifadesini gördüğünüzde esans yoğunluğunun yüksek olduğunu anlayabilirsiniz.  Parfümler alt, orta ve üst notalardan oluşur. Her parfüm özü nota olarak kompozisyonda anılır. Örneğin, bir parfümde bergamot ve nergis gibi notalar yer alabilir ve bu özlerin alkol içindeki yüzdesi parfümün türünü işaret eder. Eau de Toilette ve Eau de Cologne çeşitlerine göre daha kalıcı ve etkili olan EDP parfümler, alkol içinde daha fazla koku konsantresi bulundurur. Geçmişe gidildiğinde ise EDP parfümlerin yalnızca koku konsatresi değil, parfüm formülasyonu açısından da diğer çeşitlerden ayrıldığı gözlenir. Bu ayrımı, günümüzde yalnızca büyük markalarda görebilirsiniz. Geleneksel formülasyon standartlarını hala sürdüren firmalarda, EDP parfümlerin daha güçlü ve oryantal kokuları olduğunu fark edebilirsiniz.  EDP Parfüm Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli? EDP, daha fazla konsantre içerdiği için tende daha kalıcı etki yaratır. Konsantrasyonun EDP parfümlerde daha fazla olması tende kalıcılık şansını artırsa da diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Kokunun molekül özellikleri, içindeki özler, kişinin cildinin yağlı veya kuru olması gibi faktörler de koku kalıcılığı konusunda etkili olur. Bu nedenle koku seçiminde kokunun teninizde nasıl durduğunu deneyimlemeniz önemlidir. Ten kokusunun da desteği ile her parfüm her tende bire bir aynı kokuyu yaratmaz. İki farklı kişide, aynı parfümden tam olarak aynı olmayan kokular duyabilirsiniz. Parfüm uzmanları, parfümün iyi bir parfüm olduğunu belirleyen tek kıstasın kalıcılık olmadığını kullanım zamanına, mevsime ve ten özelliklerine göre koku seçimi yapılması gerektiğinin altını çizer. Diğer bir nokta ise EDP kokuların kullanışlılığıdır. Günün her saatinde, dört mevsim EDP kokuları kullanabilirsiniz. Kokunun günün her saatine, mevsime uyumlu olup olmadığını anlamak için içindeki notalara, kokunun ağırlığına, duyduğunuz etkiye bakabilirsiniz. Baharatlı ve yoğun EDP parfümlerin, daha çok serin havalarda kullanılması önerilir. Floral bir EDP koku ise daha çok yaz aylarında tercih edilir.
Detaylar
EDCParfümler, kadın erkek fark etmeksizin insanların güzel kokmak adına en sık kullandıkları ürünlerin başında gelir. EDC parfümler, yoğunluk oranının diğer parfümlere göre daha az olmasıyla ön plana çıkar. Parfüm içerisinde yer alan esans oranı yüzde 2-4 arasında değişim gösterir. Böylece kokulara karşı hassasiyeti olan kişiler, seçecekleri EDC parfümü şişenin içerisindeki esans onları rahatsız etmeden rahatlıkla kullanabilirler. Eau de cologne kelime grubunun kısaltılmış hali olan EDC, ağırlıklı olarak bahar aylarında tercih edilen bir parfüm olarak bilinse de aslında kullanım dönemi oldukça geniştir. Kalıcılığı diğer parfüm esans oranlarına bağlı olarak daha düşük olsa da parfüm kullanmak isteyen ancak orta ve ağır yoğunluktaki esanslardan rahatsız olan kişiler, farklı notalarda hazırlanılan EDC çeşitleri içerisinden seçimlerini yapabilirler.  EDC Parfümler Neden Tercih Edilir? EDC, içerisinde yer alan kokuların çeşitliliğinden ötürü hem erkekler hem de kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilen parfümler arasında yer alır. Ancak ilk üretilmeye başladıkları dönemlerde yalnızca erkeklerin kullanabilmesi için üretilmiştir. Daha sonra hafif kokuları tercih eden kadınların da isteklerinin artması ile beraber kadınların tarzlarına uygun EDC parfümler hazırlanmaya başlanmıştır. Parfümler hazırlanırken öncelik hafif kokulara verilir ve ilkbahar ve yaz mevsimlerinde hafif kokuları tercih etmek isteyenlere yönelik ürünler hazırlanır. EDC parfümler hazırlanırken ağırlıklı olarak narenciye meyveleri tercih edilir. EDT’den daha hafif olacak şekilde hazırlanılmakta olan EDC, çoğunlukla Köln olarak da adlandırılır. Hazırlanmış olan EDC parfümlerin kalıcılığı, içerisindeki tonlara bağlı olarak 2 saate kadar sürer. Fakat giysilere sıkıldığı zaman kullanımı 6 saate kadar artış gösterir. Siz de içerisinde yer alan parfüm özü konsantrasyonu ile kendi tarzınıza en uygun olduğunu düşündüğünüz çeşitler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
Detaylar