Güçlü ve dinamik erkeklerin tercihleri arasında yer alan Bvlgari erkek parfümü seçenekleri, farklı notaları ve aromaları ile çeşitlilik gösteriyor. Odunsu, çiçeksi, oryantal ve egzotik gibi pek çok farklı koku tipinde parfüm tasarlayan marka, kombinlerinizi tamamlamanıza ve kendi stilinizi ortaya koymanıza imkân tanıyor. Doğanın yarattığı benzersiz özlerin karışımları ile hazırlanmış birçok farklı koku seçeneği, girdiğiniz her ortamda fark yaratmanıza ve kokunuzla iz bırakmanıza imkân tanıyor. Muhteşem kokuları ile dikkat çeken parfüm modelleri, gün boyu hissedeceğiniz bir tazelik hissi de yaratıyor. 

Birbirinden Farklı Bvlgari Parfüm Türleri

Yarattığı özgür ve karizmatik ruh ile dikkat çeken Bvlgari erkek parfüm modelleri, şişe tasarımları ve türleri ile de farklılık yaratıyor. Eau de Toilette ve Eau de Parfum seçenekleri ortaya koyan marka, farklı kullanım yerlerine göre benzersiz parfüm seçenekleri sunuyor. 4-6 saat kalıcılığa sahip, %10-20 arası esans yoğunluğu içeren EDP yani Eau de Parfum modelleri, günlük kullanımlarda ve uzun süreli deneyimlerde yanınızda oluyor. %4-10 arası esans yoğunluğu bulunan ve 2-4 saat arası kalıcılık sunan EDT Eau de Toilette parfüm seçenekleri ise randevularda ve buluşmalarda ideal bir koku olarak sunuluyor. Esans yoğunluğu ve parfüm türü kokunun kalıcılığı ile etkisini doğrudan etkiliyor. Bunların yanı sıra şunlara da dikkat etmeniz parfümün daha uzun süreli kalmasına ve eşsiz bir koku yaymasına yardımcı oluyor: 

  • Parfüm kullanırken vücudun sıcak bölgelerini seçmeniz kokunun yayılmasına katkıda bulunuyor. Bunun için kulak memesi civarı ideal bir bölge olarak gösteriliyor.
  • Temizlik ve cilt bakımı da kokuyu doğrudan etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Temiz bir cilt ve kıyafetler kokuyu daha etkili kılıyor.
  • EDP parfüm modelleri ten için uygunken EDT parfüm modelleri kıyafetlerde kullanılabiliyor.
  • Yaz mevsimlerinde ve sıcak havalarda hafif kokular, kışın ve soğuk havalarda da yoğun kokular daha uygun bir model oluyor.
  • Ten renginiz, kıyafet seçiminiz ve tavrınız da kokunuzu etkileyen diğer faktörler olarak göze çarpıyor. 

Benzersiz Tonlara Sahip Bvlgari Erkek Parfüm Modelleri

Oryantal ve baharatlı nüansları ile baş döndüren Bvlgari parfüm modelleri buluşmaların vazgeçilmezi olurken, ferahlatıcı çiçek özlerine sahip kokular sportif bir tarzın tamamlayıcı oluyor. Karizmatik ve güçlü bir tarz yaratmak isteyenler odunsu, egzotik kokuları seçerken, sakin bir stile sahip olanlar meyvemsi ve turunçgil kokularını tercih ediyor. Onlarca farklı parfüm içeriği tarzınızı ve ruhunuzu tam olarak yansıtmanıza yardımcı olmayı bekliyor. Cezbedici kokuları ile dikkat çeken marka, şişe tasarımları ile de şık ve estetik bir kullanımı birlikte sunuyor. Orta ve dip notalarda kullanılan egzotik özleri, güçlü ve keskin üst notalar ile birleştiren Bvlgari erkek parfüm seçenekleri, her ortamda fark yaratıp iz bırakmanıza imkân veriyor. Kendi stilini oluşturan ve özgün kokular tasarlayan Bvlgari, her tarz için farklı ürünler ortaya koyuyor. İşte Bvlgari erkek parfümleri arasından seçim yaparken dikkat edebileceğiniz bazı ipuçları:

  • Pembe greyfurt, kalabrian bergamot ve kaktüs posası üst notalarına sahip, balsa odunu ve Haiti vetiveri ile güçlendirilmiş kokular zarif ve etkileyici bir tarz yaratmanıza katkıda bulunuyor.
  • Zencefil, tespih ağacı, safran ve japon eriği yaprakları ile hazırlanmış olan parfümler şaşırtıcı ve dinamik bir stil ortaya koymanızı sağlıyor. 
  • Aromatik su, turunç yağı ve posidonia ile geliştirilmiş olan parfüm modelleri ferah ve taze bir canlılık hissi uyandırıyor.
  • Siyah çay, gül ağacı, sedir ve meşe yosunu özleri ile hazırlanan odunsu kokular güçlü ve karizmatik bir tarzın tamamlayıcısı oluyor.
  • Baharat özleri, rom, misk, amber ve guaiac ahşap notaları ile hazırlanan egzotik kokular gizemli bir imaj sergilemenize olanak veriyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bvlgari Erkek Parfümü

14 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Parfüm
Parfüm
Erkek Parfüm
Erkek Parfüm
Setler
Setler
Parfüm
Parfüm
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 14 / 14 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Anti-AgingAnti-aging, en basit şekilde "yaşlanma karşıtı" olarak tanımlanabilir. Yaşlanmayı geciktiren, yavaşlatan ya da tersine çeviren her türlü uygulama ve içeriği yaşlanma karşıtı olarak sınıflandırmak mümkün. Bu uygulama ve içerikler arasında besin takviyeleri, estetik operasyonlar ve çeşitli kozmetik ürünler gibi birbirinden farklı seçenekler bulunur. Günümüzde en popüler anti-aging ürünleri arasında yer alan kırışıklık ve yaşlanma karşıtı kremler, birçok markanın ürün yelpazesinde yerini almış olmakla birlikte gündüz kremi, gece kremi, pürüzsüzleştirici ve serum gibi her beklentiye hitap eden onlarca farklı alternatif içerir.  Anti-Aging Ürünlerini Neden Kullanmalısınız? Anti-aging ürünleri, genellikle cilt dokusunun ve bağlayıcı hücrelerin yenilenmesini sağlamak, hormonal düzensizliklerin dengelenmesine yardımcı olmak, yaşlılıktan kaynaklı oluşabilecek rahatsızlıkları önlemek, ilerleyen yaşlarda dinç ve zinde kalmayı kolaylaştırmak nedeniyle kullanılır. Anti-aging kremleri, yıllar içinde dış faktörlerden etkilenerek oluşan ve mimik kaynaklı yüzde oluşan çizgi ve kırışıklıklara direkt olarak uygulanır. Estetik veya kozmetik müdahalelere ek olarak kapsamlı bir anti-aging için sigara kullanmamak, uyku düzenine dikkat etmek ve stresten uzak durmak da oldukça önemlidir. Anti-Aging Ürünlerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Özellikle yaşınız arttıkça kozmetik ve besin takviyeleri gibi anti-aging ürünlerinizi yaz kış yanınızdan ayırmamalı, mümkünse gündüz ve gece olmak üzere ikiye ayrılan yaşlılık karşıtı kremlerinizi düzenli olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.  Anti-aging kozmetik ürünler, genellikle 25 yaşından sonra kullanılmaya başlar ve her 5 yıllık periyotta değişebilir. Çoğu anti-aging kreminin ya da serumunun üzerinde hangi yaş gruplarına uygun olduğu belirtildiği için cilt ve yaş durumunuza uygun anti-aging ürünlerini seçmelisiniz.  Yaşlanma karşıtı ürünleri, yaşlanmanın olumsuz etkilerinden korunmak isteyenlerin yanı sıra daha sağlıklı bir hayat amaçlayanlar da kullanabilir. Yaş grubu arttıkça destek alınan anti-aging ürünlerinin formülünden sayısına, türünden kullanım sıklığına kadar bazı ayrıntılarda değişiklikler yaşanabileceğini unutmamalısınız.
Detaylar
EDPEDP, Eau De Perfume'ün kısaltmasıdır. Parfümler yoğunluklarına göre, EDP, EDT ve EDC olarak çeşitlere ayrılır. Parfümün etkisini, kalıcılığını belirleyen parfüm özlerinin yoğunluğu üzerinden kategorizasyon yapılır. Esans oranı %10 ile %20 arasında olan parfümler EDP sınıfına girer. Parfümlerin üstünde EDP veya Eau De Perfume ifadesini gördüğünüzde esans yoğunluğunun yüksek olduğunu anlayabilirsiniz.  Parfümler alt, orta ve üst notalardan oluşur. Her parfüm özü nota olarak kompozisyonda anılır. Örneğin, bir parfümde bergamot ve nergis gibi notalar yer alabilir ve bu özlerin alkol içindeki yüzdesi parfümün türünü işaret eder. Eau de Toilette ve Eau de Cologne çeşitlerine göre daha kalıcı ve etkili olan EDP parfümler, alkol içinde daha fazla koku konsantresi bulundurur. Geçmişe gidildiğinde ise EDP parfümlerin yalnızca koku konsatresi değil, parfüm formülasyonu açısından da diğer çeşitlerden ayrıldığı gözlenir. Bu ayrımı, günümüzde yalnızca büyük markalarda görebilirsiniz. Geleneksel formülasyon standartlarını hala sürdüren firmalarda, EDP parfümlerin daha güçlü ve oryantal kokuları olduğunu fark edebilirsiniz.  EDP Parfüm Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli? EDP, daha fazla konsantre içerdiği için tende daha kalıcı etki yaratır. Konsantrasyonun EDP parfümlerde daha fazla olması tende kalıcılık şansını artırsa da diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Kokunun molekül özellikleri, içindeki özler, kişinin cildinin yağlı veya kuru olması gibi faktörler de koku kalıcılığı konusunda etkili olur. Bu nedenle koku seçiminde kokunun teninizde nasıl durduğunu deneyimlemeniz önemlidir. Ten kokusunun da desteği ile her parfüm her tende bire bir aynı kokuyu yaratmaz. İki farklı kişide, aynı parfümden tam olarak aynı olmayan kokular duyabilirsiniz. Parfüm uzmanları, parfümün iyi bir parfüm olduğunu belirleyen tek kıstasın kalıcılık olmadığını kullanım zamanına, mevsime ve ten özelliklerine göre koku seçimi yapılması gerektiğinin altını çizer. Diğer bir nokta ise EDP kokuların kullanışlılığıdır. Günün her saatinde, dört mevsim EDP kokuları kullanabilirsiniz. Kokunun günün her saatine, mevsime uyumlu olup olmadığını anlamak için içindeki notalara, kokunun ağırlığına, duyduğunuz etkiye bakabilirsiniz. Baharatlı ve yoğun EDP parfümlerin, daha çok serin havalarda kullanılması önerilir. Floral bir EDP koku ise daha çok yaz aylarında tercih edilir.
Detaylar
EDCParfümler, kadın erkek fark etmeksizin insanların güzel kokmak adına en sık kullandıkları ürünlerin başında gelir. EDC parfümler, yoğunluk oranının diğer parfümlere göre daha az olmasıyla ön plana çıkar. Parfüm içerisinde yer alan esans oranı yüzde 2-4 arasında değişim gösterir. Böylece kokulara karşı hassasiyeti olan kişiler, seçecekleri EDC parfümü şişenin içerisindeki esans onları rahatsız etmeden rahatlıkla kullanabilirler. Eau de cologne kelime grubunun kısaltılmış hali olan EDC, ağırlıklı olarak bahar aylarında tercih edilen bir parfüm olarak bilinse de aslında kullanım dönemi oldukça geniştir. Kalıcılığı diğer parfüm esans oranlarına bağlı olarak daha düşük olsa da parfüm kullanmak isteyen ancak orta ve ağır yoğunluktaki esanslardan rahatsız olan kişiler, farklı notalarda hazırlanılan EDC çeşitleri içerisinden seçimlerini yapabilirler.  EDC Parfümler Neden Tercih Edilir? EDC, içerisinde yer alan kokuların çeşitliliğinden ötürü hem erkekler hem de kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilen parfümler arasında yer alır. Ancak ilk üretilmeye başladıkları dönemlerde yalnızca erkeklerin kullanabilmesi için üretilmiştir. Daha sonra hafif kokuları tercih eden kadınların da isteklerinin artması ile beraber kadınların tarzlarına uygun EDC parfümler hazırlanmaya başlanmıştır. Parfümler hazırlanırken öncelik hafif kokulara verilir ve ilkbahar ve yaz mevsimlerinde hafif kokuları tercih etmek isteyenlere yönelik ürünler hazırlanır. EDC parfümler hazırlanırken ağırlıklı olarak narenciye meyveleri tercih edilir. EDT’den daha hafif olacak şekilde hazırlanılmakta olan EDC, çoğunlukla Köln olarak da adlandırılır. Hazırlanmış olan EDC parfümlerin kalıcılığı, içerisindeki tonlara bağlı olarak 2 saate kadar sürer. Fakat giysilere sıkıldığı zaman kullanımı 6 saate kadar artış gösterir. Siz de içerisinde yer alan parfüm özü konsantrasyonu ile kendi tarzınıza en uygun olduğunu düşündüğünüz çeşitler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
Detaylar
EDTEDT, Eau de Toilette anlamında kullanılan bir kısaltma olarak biliniyor. Parfüm çeşitlerinden biri olan EDT kokular, yüzde 4 ile 10 arasında parfüm özü içeriyor. Doğal özlerden ve sentetik aromalardan oluşan parfüm özlerinin yoğunluğu parfümün ağırlığını ve kalıcılığını belirliyor. Alkol içinde seyrelen özler, alkol sayesinde spreylenerek vücuda koku bırakıyor. EDT ürünler hafiflikleri ile dört mevsim kullanılabilse de özellikle gündüz saatlerinde ve yaz aylarında daha çok kullanılıyor.  Eau de Toilette ürünleri günlük kullanım için idealdir. Dünyanın en çok tercih edilen parfüm çeşidi olan EDT ürünler, EDP parfümlerin edisyonları olarak da piyasaya sürülüyor. Ekstra yoğun parfümlerin yaz edisyonları genellikle EDT formunda tasarlanıyor. EDT parfümlerin kalıcılığı yalnızca içerisindeki öz oranına değil; notaların aromalarına, kullanıcıların cilt yapısına ve kokunun formülasyonuna göre de farklılaşıyor. Örneğin, EDT formda oryantal ve baharatlı notalar içeren parfümler yoğun şekilde etkili ve kalıcı olabiliyor. EDP formdaki kokulardan daha az kalıcı parfümler olarak bilinen EDT parfümlerin daha kalıcı olması için cildinize kokusuz bir losyon sürdükten sonra parfüm sıkılması öneriliyor. Böylelikle yağlı losyona yerleşen koku teninizde daha uzun süre kalabiliyor. EDT özelliği parfümlerin kutularında ve şişe etiketlerinde yer alıyor.  Hem erkek hem de kadın parfümlerinde Eau de Toilette parfüm çeşitleri alternatifler arasında rahatlıkla bulunabiliyor. Diğer yandan çocuk parfümleri de genellikle EDT formunda tasarlanıyor. Hafifliği, hoş esintisi ve etkili deneyimi ile tercih edilen EDT kokuların EDP parfümlerden daha ucuz olması da tercih edilmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için EDT kokuları tercih edebilir, hediye olarak EDT kokuları veya parfüm setlerini seçerek hoş kokuları değer verdiğiniz kişilere armağan edebilirsiniz.
Detaylar