Yoğun iş temposunda çalışan kişiler genellikle kendine vakit ayırmak ve bakım yapmak için vakit bulamıyor. Ancak daha sağlıklı bir şekilde yaşam sürebilmek be konforlu şekilde çalışabilmek için el ve ayak bakımının mutlaka yapılması gerekiyor. El ve ayak bakımını düzenli yapan kişiler herhangi bir ağrı ve sızı problemi yaşamıyor ya da uzun süre ayakta kalanlar sağlık problemiyle karşılaşmıyor. Ayakta çalışan kişilerin genellikle ayakları uzun bir süre ayakkabı içerisinde kaldığı için terliyor. Havasız kalan ve terleyen ayaklarda ise mantar ve nasır gibi problemler yaşanabilir. Chitofix markasına ait olan kremler nemlendirme ve yenileme özelliğinden dolayı düzenli kullanılması halinde ayaklarda oluşabilecek sağlık sorunlarını engelliyor. El ve ayak bakımı için özel olarak üretilen Chitofix kremler, nemlendirme özelliğinden dolayı ayakları daha sağlıklı ve estetik gösteriyor. Hepsiburada ile Chitofix ayak nasırı ve mantarı ürünlerine ayak bakım ürünleri kategorisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Chitofix kremlere ait indirim ve kampanyaları değerlendirerek bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. 

Chitofix Krem Çeşitleri

İnsanlık tarihinin başlangıcından günümüze kadar olan süreçte farklı iş kollarında çalışan insanlar el ve ayak problemleri yaşamıştır. Bu gibi pek çok sağlık sorunu için bilimsel çalışmalar yapılmış ve uzman kişiler tarafından her cilt yapısına hitap eden krem, jel gibi ürünler tasarlanmıştır. Kullanım şekilleri ve dozları farklılık gösteren tedavi edici kremler; cilt tipine, kullanılacak kişinin yaşına ve hassasiyetine bağlı olarak değişiyor. Yetişkin biriyle yeni doğmuş bir bebeğin cilt yapıları birbirinden farklı olduğu için markalar farklı ürünler üretiyor. Her cilt tipi için uygun olan Chitofix krem çeşitleri yetişkinler, çocuklar ve bebekler için değerlendirilebilir. Uzun saatler boyunca ayakkabı içerisinde kalan ve eve gelince bakım yapılmayan ayaklar bazı sağlık problemleri yaşayabiliyor. Ayakkabı içerisinde uzun süre havasız kalan ayaklar terleyerek ayak mantarına yol açabiliyor. Günlük yaşantıyı aksatan ayak mantarı; kaşıntı, kızarıklık gibi pek çok sağlık sorunu yaşatıyor. Bu rahatsızlıkları yaşayan birçok kişinin yan etkilerini az derecede hissettiren Chitofix mantar kremi, düzenli kullanımda kısa sürede tedavi etkisi gösteriyor. Mantar hastalığının yan etkilerinden biri olan koku problemini engelleyen Chitofix mantar kremi mantar rahatsızlığı olan kişiler tarafından tercih edilebiliyor. Tırnakları koruma altına alan Chitofix tırnak kremi, mantar hastalığından kaynaklanan tırnak rahatsızlıklarını geçiriyor. Ayak rahatsızlıklarının yanı sıra Chitofix kremler topuk çatlakları gibi problemlerde de kullanılabiliyor. Nemlendirme özelliğine sahip olan Chitofix kremler hassas ve kuru ciltler için uygunluk gösteriyor. Özellikle bebekler yetişkinlere kıyasla daha hassas ve narin bir cilt yapısına sahip. Chitofix bebek kremleri ekstra hassaslık içerdiği için ebeveynler tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebiliyor. 

Chitofix Tırnak Mantarı Kremi Özellikleri

Tırnak mantar şikayetleri için kullanılan Chitofix tırnak mantarı kremi 10 ml içeriğe sahip. Ayak ve tırnaklarda yer alan bakterileri yok eden krem aynı zamanda tekrardan oluşmasını önlüyor. Chitofix tırnak mantarı kremi tırnağın pH dengesini düşürerek istenmeyen mantar oluşumunu ve yayılmasını engelliyor. Bu sayede tırnak normal sağlığına kavuşuyor. Chitofix tırnak mantarı kreminin içeriğinde; kitosan, badem yağı, ayçiçek özü, hint defnesi özü, hindistan cevizi yağı, palmiye yaprağı özü yer alıyor. Özel ucu sayesinde kolayca uygulanabilen krem, günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere tırnağın üzerini kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde sürülüyor. Chitofix tırnak mantarı kreminin uygulanmadan önce mutlaka uygulanacak alanın temizlenmesi öneriliyor. Masaj yardımıyla uygulanan krem tamamen cilde yediriliyor. 

Chitofix Krem Satın Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

İnsan vücudunun kıyafeti olarak nitelendirilen cildi sağlık sorunlarına karşı korumak gerekiyor. Yanlış ayakkabı seçiminden dolayı ayak tırnaklarında yamulma veya hasar görme gibi problemler yaşanabilir. Bu gibi sorunlara çözüm olan Chitofix kremleri satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunuyor. Öncelikle kişilerin Chitofix kremi kullanım sağlayacağı alanı belirlemesi gerekiyor. Çünkü bazı Chitofix kremler el için bazısı ayak için uygun olabiliyor. Bozulan tırnak yapısını yenileyen Chitofix kremler, mantar gibi problemleri ortadan kaldırıyor. Farklı formlara sahip olan Chitofix kremler arasından ihtiyaca bağlı olarak seçim yapmak mümkün. 

Nasır Nasıl Oluşur?

Cilt hastalığı olan nasır, genellikle ellerde ve ayaklarda oluşuyor. Sürtünmeden ya da yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklanan nasır problemi aynı zamanda çok fazla ayakta durmaktan da meydana gelebiliyor. El işi yapan insanlarda genellikle elde oluşan nasırlar görülüyor. Önceleri ağrı ya da acı yapmayan nasırlar daha sonraki zamanlarda çok şiddetli ağrılara neden olabilir. Bunun dışında sürekli topuklu ayakkabı giymek ya da ayağın numarasına uygun olmayan ayakkabıları tercih etmek ayak sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Bundan dolayı da ayak nasırı oluşabiliyor. Ayrıca tam tersi ayakkabısız gezmek de ayak nasırı oluşmasına yol açıyor. Ayağın sürekli olarak yüzeyle temas etmesi ve sürtünmesi, ayaklarda nasır oluşturuyor. Bunun dışında yürüme bozuklukları gibi rahatsızlıklar da nasır oluşumunu destekliyor. Nasır için kullanılabilecek pek çok ürün bulunuyor. Geniş bir yelpazeye sahip olan nasır önleyici çeşitleri el ve ayak için uygun olarak tercih edilebiliyor. Ayak için kullanılan nasır ürünleri arasında; nasır törpüsü ve nasır yastığı yer alıyor. Ancak ürünleri kullanmadan önce nasırın hangi aşamada olduğunu bilmek önem arz ediyor. Örneğin; yumuşak nasır; genellikle ayak parmakları arasında oluşan yumuşak derili bir nasır çeşidi olarak biliniyor. Sert nasır ise ayakların kemikli bölgelerinde oluşuyor ve genellikle ayakkabının uygun olmamasından dolayı ortaya çıkıyor. Tohum nasırı; genellikle topuk kısmında oluşan sert nasırlar arasında yer alıyor. Bu nasır çeşidi için silikon nasır yastığı kullanılabiliyor. Nasırların ilk seviyelerinde önleyici ürünlerin kullanılması, bu rahatsızlığı tedavi etme konusunda kolaylık sağlıyor. Ancak ürünleri kullanmadan önce nasır olduğundan emin olunması gerekiyor. Nasırın büyüklüğü ve derecesi ürün seçimini doğrudan etkiliyor. Ölü deriyi ortadan kaldıran nasır bantları ve nasır törpüleri, cildin iyileşmesinde aktif bir rol oynuyor. Cildin baskıya maruz kalması ile oluşan nasırlar, derinin kalınlaşması ile ortaya çıkıyor. 

Mantar Nasıl Oluşur?

Mantarlar cilt üzerinde iltihap, kaşıntı ve şişlik gibi problemlere yol açıyor. Tek hücreli mantarların cilt üzerine yerleşmesi ile mantar hastalığı ortaya çıkıyor. Bedenin her yerinde oluşabilecek mantar rahatsızlığı için çözüm sunan ürünler bulunuyor. Ancak bu ürünleri satın almadan önce mutlaka doktora danışılması öneriliyor. El, ayak, yüz, vücut, kafa gibi birçok bölgede oluşabilen mantar hastalığı çeşitlilik gösteriyor. Her bir mantar çeşidi için ayrı bir mantar önleyici ürün yer alıyor. Zamanla yayılabilen mantar, bulaşıcı hastalıklar arasında sayılabilir. Farklı formlarda üretilen mantar çorabı ve tırnak mantarı jeli ayak mantarı için kullanılabiliyor. Bazı mantar çeşitleri doğrudan temas ile yayılıyor. İnsanlardan insanlara ya da hayvanlardan insanlara geçebilen mantar hastalığı için birçok tedavi yöntemi kullanılıyor. Özellikle bazı mantarlar, yüksek bulaşıcı hastalıklar kategorisinde yer alıyor. Bu nedenle mutlaka mantar önleyici ürünlerin kullanılması ve rahatsızlığın engellenmesi gerekiyor. Ayakkabı ya da havlu gibi eşyaların ortak kullanılması mantar oluşumuna davetiye çıkarıyor. Bunun dışında aşırı terleme ve nemli kıyafetler de mantar oluşumunu destekliyor. Ellerde oluşan mantarlar, ellerin sürekli ıslak bırakılmasından kaynaklanabilir. Mantar önleyici ürünlerin tek başına kullanılması bu rahatsızlık için bir çözüm olmuyor. Ürün kullanımı ile beraber vücudun hijyenine de dikkat edilmesi gerekiyor. Tırnak mantarı için kullanılan tırnak mantarı solüsyon oldukça etkili. Farklı mantar çeşitleri için özel olarak üretilen mantar ürünlerinin farklı kimyasallar içeriyor. Bu kimyasallar mantar oluşumunu durduruyor veya azaltıyor. Farklı formlarda üretilen mantar ürünleri arasında; sprey, krem ve çorap seçenekleri sayılabiliyor.

Nasır Ve Mantar Önleyici Çeşitleri

Nasır ve mantar gibi cilt rahatsızlıkları güçlü ürünler yardımıyla tedavi edilebiliyor. Hem nasır hem de mantar için çok çeşitli ürünler üretiyor. Nasır için kullanılabilecek ürünler arasında; nasır yastığı, nasır bantları, nasır törpüsü tavsiye ediliyor. Bu nasır önleyici ürünlerin bazısı ayak bazısı ise el nasırı için uygun oluyor. Bunların dışında nasır önleyici solüsyonlar ve nasır bantları hem el hem de ayak nasırlarında kullanılabiliyor. Çok etkili kimyasallar içeren nasır önleyici ürünlerin nasır dışında temiz deriye temas etmemesi önem arz ediyor. Nasır yastığı parmak arası ve ayak altı nasır yastığı ayak nasırı için tercih edilebiliyor. Kısacası nasır önleyici ürünler; krem, bant, solüsyon ya da bant formunda olabiliyor. Nasır önleyici ürünlerin kullanımları birbirinden farklı oluyor. Düzenli kullanıldığı takdirde nasır önleyici ürünler nasır problemine etkili çözüm sunuyor. Mantar önleyici ürün çeşitleri arasında; mantar önleyici spreyler ve mantar çorapları yer alıyor. Cilde doğrudan uygulanan mantar önleyici spreyler ve çoraplar dışında, mantar jelleri tırnaklara uygulanarak bekletiliyor. Nasır rahatsızlığı belirtileri arasında; deride dökülmeler, deri altında hissedilen bir ağrı ve sertleşmiş deri sayılabiliyor. Sertleşmiş deriyi yumuşatan nasır bantları ve törpüleri olası ağrıyı da azaltıyor. Elektrikli nasır törpüsü ve normal nasır törpüsü olarak ikiye ayrılan nasır törpüleri, genellikle banyo sonrası uygulanıyor. Nasır törpüleri nasırın yumuşaması ve sökülmesinde aktif bir rol oynuyor. Ayak nasırları için kullanılan nasır yastıkları, nasırlı kısmı çevreleyerek nasırın zaman içerisinde yumuşamasını sağlıyor. Silikon nasır yastıkları, zamanla nasıra tutunuyor ve o bölgeyi tedavi ediyor. 

Nasır ve Mantar Önleyici Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt rahatsızlıkları arasında yaygın olan mantar ve nasır hastalıkları, önleyici ürünler yardımıyla iyileştirilebilir. Her bir ürün farklı kullanıma sahip oluyor. En yaygın olan ayak nasırları için nasır solüsyonları, nasır törpüleri ve nasır bantları kullanılabiliyor. Pratik kullanıma sahip olan nasır çözeltisi, nasırlı bölgeye birkaç damla damlatılıyor. Daha sonra hareket edilmeden birkaç dakika bekleniyor ve nasırlı bölgedeki deri yumuşuyor. Nasır bantları ise sürekli ayakta çalışmak zorunda olan kullanıcılar için uygunluk gösteriyor. Nasıra yapıştırılan bant, nasırlı bölgeyi zamanla iyileştiriyor. Banyo yaptıktan sonra deriye uygulanan nasır törpüleri sert deriyi yumuşatıyor. Mantar önleyici ürünlerin paketinde ayrıntılı olarak nasıl kullanıldığı yazıyor. Ürünü kullanmadan önce mutlaka kullanım talimatlarının okunması öneriliyor. Ayak mantarlarını engellemek için kullanılan mantar çorapları, ince yapıları itibariyle ayağa geçiriliyor. İçerisinde mantar önleyici bileşenlere sahip olan çorap, düzenli kullanımda etkisini gösteriyor. Püskürtülebilir formda olan mantar spreyleri, düzenli kullanımda ciltteki mantarları gözle görülür şekilde azaltıyor. 

Chitofix Nasır ve Mantar Kremi Fiyatları

Chitofix nasır ve mantar kremi fiyatlarına Hepsiburada ile hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayak bakım ürünleri arasında yer alan nasır ve mantar önleyici ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olanı tercih edebilirsiniz. Filtreleme özellikleri ile nasır ve mantar önleyici ürün araştırmanızı özelleştirebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Chitofix Ayak Nasırı ve Mantarı Ürünleri

Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?