Diş fırçaları ağız bakım ürünlerinin en önemli parçasıdır. Günde en az iki kere dişlerimizi fırçalamanın ağız ve diş sağlımız için muhakkak yapmamız gereken bir zorunluluk olduğu diş hekimleri tarafından belirtilmektedir. Kişiden kişiye göre değişen diş ve ağız yapısı sebebiyle kendinize göre uygun diş fırçasını seçmek daha sağlıklı ve daha kesin sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle diş fırçalarının da çeşitleri artmaktadır.

Diş Fırçaları

Diş fırçaları, yeme-içme, kılık- kıyafet gibi gündelik hayatımızdaki zorunlu ihtiyaçlarımızdan biridir. Diş hekiminizin tavsiyeleri doğrultusunda size uygun diş fırçasını seçmek ve 3-4 ayda bir düzenli olarak yenilemek ağız sağlınız açısından oldukça önemlidir.

Gün içinde tükettiğiniz yağlı yiyecekler, asitli içecekler, kahve-sigara veya çay gibi alışkanlıklar dişlerinizi yıpratırken zamanla diş çürümelerine neden olur. Dişler düzenli olarak fırçalanmadığı zaman diş mineleri zayıflar ve dişlerde hassasiyet de meydana gelir. Bu yüzden düzenli olarak diş hekiminize görünmeniz gerektiği gibi gündelik diş bakımınızı da yapmalısınız. Gündelik diş fırçalama seansları ideal diş temizliğiniz için en az iki ile üç dakika arasında olmalı. Aksi takdirde dişlerinizde kalacak bakteri plakları zamanla diş eti ve diş problemlerine yol açar. Fırçalama süresi kadar fırçalama şekli de oldukça önemlidir. Dişlerinize ve diş etlerinize fazla baskı uygulamadan yumuşak bir şekilde dişleri fırçalamak diş fırçanızdan daha çok verim almanızı sağlar. Uygulanacak fazla baskı diş etlerinizi kanatacağı gibi diş minenizin aşınmasına da neden olacaktır. Fazla baskı aynı zamanda diş fırçanızın kıllarının da çabuk yıpranmasına neden olacaktır.

Diş fırçalarının sosyal hayatınızdaki yararları da yadsınamaz. Düzenli diş fırçalamalarınız sayesinde çürüklerden kaynaklanan ağız kokularından rahatsızlık çekmeyeceğiniz gibi sağlıklı ve beyaz gülüşlere de sahip olursunuz. Günlük hayatta ayrıca sıcak veya soğuk yiyecek-içeceklerde yaşayacağınız hassasiyetin de önüne geçmiş olursunuz ve yiyecek-içeceklerden daha çok tat alırsınız.

Diş Fırçası Çeşitleri

Doğru diş fırçasını kullanmak diş sağlığınız için oldukça önemlidir. Kişinin ağız yapısına, diş hassasiyetine, diş eti problemlerine ve diş yapısına göre diş fırçasını belirlemesi gerekir. Size uygun diş fırçasını seçmeden önce mutlaka diş hekiminize danışmalısınız.

Günümüzde farklı ihtiyaçlara göre farklı diş fırçaları üretilmektedir. Teknolojinin de gelişmesiyle elektronik diş fırçaları daha rahat ve etkili bir kullanım sunarken klasik diş fırçaları uygun fiyatlarıyla daha ekonomik bir kullanım sunmaktadır. Diş fırçalarında kullanılan hammadde ve materyallerin sağlık açısından herhangi bir olumsuzluk teşkil etmemeleri gerekir. Hepsiburada.com’da Oral B, Colgate ve Signal gibi birbirinden kaliteli markaların ürünlerini birbirleriyle kıyaslayarak, ağız ve diş yapınıza göre kendiniz için en uygununu alabilirsiniz. Aile paketlerinden, kişisel kullanım paketlerine kadar farklı diş fırçası paketlerinden birini de seçebilirsiniz.

Ayrıca diş fırçanızı seçerken yumuşak, orta sert veya sert diş fırçalarından kendi diş yapınıza göre birini seçmelisiniz. Diş fırçanızı tercih ederken aynı zamanda başlıkların boyutlarına da bakmalısınız. Küçük ağız yapısına sahip kişiler küçük başlıklı, büyük ağız yapısına sahip kişilerse büyük başlıklı diş fırçalarında daha rahat etmektedir. Genellikle çocuklar için tasarlanan diş fırçaları standart fırçalara nazaran daha küçük başlıklara sahiptir. Renkli tasarımlarıyla hem çocukların diş fırçalamayı sevmelerini hem de rahat bir kullanımı sağlamaktadır. Daha teknolojik diş fırçaları ise az sürede daha çok diş ve ağız temizliği sağlamaktadır. Elektronik döner başlıkları sayesinde ulaşılmadık yer bırakmayan elektronik fırçalar uzun süreli şarj kapasiteleriyle de kullanıcıyı yarı yolda bırakmaz. Dil ve yanak temizleyicisine sahip diş fırçaları ise sadece dişleriniz için değil ağzınızın her bölgesini temizlemek için pratik bir kullanım sağlar.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Diş Fırçası Fiyatları

Şarjlı
Yedek Başlık
Manuel
Pilli
Diş Fırçası Kabı
Yumuşak
Orta
Ekstra Yumuşak
Diş Fırçası Kabı
Sert
Toplam 24 / 3490 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012110/26012117